ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ F800GS

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Kαλησπερα στα καλοπαιδα με τους 2τους τροχους ! Η βοηθεια κατοχων gs800 ,ειναι πολυτιμη (μαθουσαλας και τετοια παιδια).

Μετα απο 60000χλμ με gs 1200 ,και πωληση αυτου ,μου ειχε ερθει η σκεψη για scooter (για καθε μερα) και endoyro για τα βουνα.

Η σκεψη αυτη εγινε πραγματικοτητα και μετα απο ενασχοληση ΚΑΙ με mtb ηρθε το χτυπημα σε παλιο χειρουργειο


Αρα εχουμε endoyro (με μοτο) stop .

Παμε τωρα στο χ μαχ που αν πεσεις σε λακουβα μεταφερεσαι 10 ποντους διπλα, και ειναι μονο για το μπακαλικο και την παραλια(αν δεν εχει χωματα)
,
να λεμε και του scootera το δικιο δεν κρυωνεις και δεν λερωνεσαι στην βροχη.

Αρα λοιπον εχουμε ... κριση +παιδι , οχι μακρινα ταξιδα και μεγαλα κυβικα (για την δικη μου τσεπη) ,εδω ερχεται και η σκεψη του f800gs ,δηλαδη 18χλμ καθημερινα για δουλεια ,βουνο βολτουλα , βολτουλα με τους φιλους που εχω χασει(λογω ελλειψης μοτο), χαμηλη καταναλωση.

Για μιληστε οι γνωστες!



Υ.Γ. εκανα και μερικες σκεψεις για t max 500 ,για να μην κολλησω παλι με μοτοσυκλετες ,μηπως ηταν καλυτερο απο το χ μαχ 250

 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Αφού θα την κάνεις, που θα την κάνεις την ΛΕΒΕΝΤΙΆ! Περίμενε το νέο AFRICA! 
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
φιλε καταρχην να εχει μεγαλες ροδες
δευτερον τελευταιου τυπου σασι και σχεδιαζμο για ασφαλεια
τριτον abs
τεταρτον να καιει λιγο
πεμπτον να πηγαινει ασφαλτο μικρα μεγαλα ταξιδια και διπλος
εκτον να πηγαινει χωμα αξιοπρεπως
εβδομο να μπορει να πουληθει αν κατσει στραβη
κλπ
κλπ
κλπ

ειναι μονοδρομος σε μεταχειρω f800gs
αν καινουργιο!!!! africa η το 1050 το ktm
(προσωπικη μου γνωμη )
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
...βάλε ρε φοίνικα και το f 800 gs adv, που το κατατάσω στα πιο ολοκληρωμένα ονόφια!
αν ειναι να παρει καινουργιο !!!!
(και το adve800 καλο ειναι)
να παρει κατι πραγματικα καινουργιο οχι φεισ λιφτ κατα καποιο τροπο!!!
africa!!!!!! η ktm
επιμενω και δεν αλαζω θεση
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Το έχω ευχαριστηθεί όσο καμιά άλλη μοτοσυκλέτα.
Καθημερινά 15 χλμ δουλειά, βουνό όσο θες (και δεν υπάρχει σύγκριση με το 1200), άσφαλτο μια χαρά (με συμβιβασμό στη σέλα και στην προστασία από τον αέρα), στιβαρό, σταθερό ακόμα και διπλός και τριβάλιτσος. Δεν στρίβει όπως το 1200 και δεν έχει το γκάζι και τις αναρτήσεις του 990 αλλά είναι μια all around μοτοσυκλέτα που τα κάνει όλα καλά. Τα 16 του λίτρα σου βγάζουν 300+ χιλιόμετρα αν οδηγάς σαν τον άνθρωπο ενώ το μέγιστο που έχω δει σε μέση κατανάλωση κυνηγώντας με 160+ σε επαρχιακό δίκτυο το 990 του κολλητού είναι 7,5lt/100χλμ.
Θα πούλαγα το δικό μου; Ναι, μετά από 70.000 απολαυστικά χιλιόμετρα και 5 γεμάτα από βόλτες έτη θα ήθελα μια αλλαγή.
Θα ήθελα το 800GSA; Όχι αφού δεν έχει καμιά ουσιαστική αλλαγή πέραν της μεγαλύτερης αυτονομίας (δεν θα πάω ακόμα τον γύρο του κόσμου) και ενός καλύτερου (λένε) ανεμοθώρακα. Αν είχε ρυθμιζόμενες αναρτήσεις όμως θα έκανα μια σκέψη...
Θα το άλλαζα για 1200; Με τις χωμάτινες ανησυχίες μου με τίποτα.
Με το 990; Μάλλον ναι για μοντέλο από 2009 και μετά αλλά δεν είναι εποχές για ηρωισμούς.
Με το νέο Africa; Με τα κιλά του και τα λίγα του άλογα μπαααα....
Αυτά.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
ιδια σκεψη εχουμε yns! τα θελω ολα αλλα τα θελω οικονομικα ,και επειδη το σκουτερ ειναι επικυνδινο ,και το 990 ακριβο ,για μεταχειρο
κοιταω μονο 800gs !
 

ngs88

Μέλος
Όνομα
Νικόλας
Μοτό
F 800 GS
Να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου, εδώ και έναν χρόνο είμαι πανευτυχής κάτοχος ενός f 650 gs twin, σχεδόν 30000 χιλιόμετρα σε μετακίνηση στην πόλη και ταξίδια με το μεγαλύτερο ταξίδι μέχρι στιγμής 7000 χιλιόμετρα διπλός και φορτωμένος. κατανάλωση παααρα πολύ χαμηλή και κανένα πρόβλημα. θα το άλλαζα ίσως με το f 800 gs μιας και είναι πιο ολοκληρωμένο σε φρένα - ανάρτηση και μερικά έξτρα αλογάκια... 2 πράγματα που χρειάζονται και τα 2 μηχανάκια είναι μεγαλύτερη προστασία από τον αέρα και συνήθως μια πιο άνετη σέλα. .

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Το έχω ευχαριστηθεί όσο καμιά άλλη μοτοσυκλέτα.
Καθημερινά δουλειά, βουνό όσο θες (και δεν υπάρχει σύγκριση με το 1200), άσφαλτο μια χαρά...
Αυτά.
Στα είπε όλα ο Γιάννης... :secret:Θα συμφωνησω!:yew: Μια από τις καλύτερες κ αρτιότερες μοτοσυκλέτες all around.Αν τα καλά της,τα θετικά της,εσύ τα συνδιάσεις στα μάτια σου με μια μοτοσυκλέτα που σου αρέσει να την κοιτάς τότε.............απλά καλοταξιδη και...καλώς ήρθες στον κόσμο των 800ρηδων!;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παρε 800gs να σκασει ο κουμπαρος σου :D
Βιασου γιατι κατι καλο κανονιζουμε
Λέω και εγώ. ....
Θα μιλήσει δεν θα μιλησει:D
Τι δουλειά έχει ο Θανάσης με τα σκουτερ, δεν καταλαβα:confused:
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Λέω και εγώ. ....
Θα μιλήσει δεν θα μιλησει:D
Τι δουλειά έχει ο Θανάσης με τα σκουτερ, δεν καταλαβα:confused:
Που εισαι παιδαρα! ειχα σκουτερ και μολις το πουλησα.
το 1200 δεν χρειαζοταν πλεον και μετα απο 1,5 χρονο αποχη, λεω να γκαβαλησω παλι !

θα τα λεμε !
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Παρε 800gs να σκασει ο κουμπαρος σου :D
Βιασου γιατι κατι καλο κανονιζουμε
Θα σκασει και θα πλανταξει! Εχασα με σωτηρη και κουμπαρο, κουβεντα για ευρωπαικα και ιαπωνικα !!! (κριμα )
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Που εισαι παιδαρα! ειχα σκουτερ και μολις το πουλησα.
το 1200 δεν χρειαζοταν πλεον και μετα απο 1,5 χρονο αποχη, λεω να γκαβαλησω παλι !

θα τα λεμε !
Είσαι πολύ χωματινος για σκουτερ Θανάση μου....φτάνει.
Έχουμε υποχρεώσεις στην πελλοπονησο
Και τις γνωριζεις

advφον!!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Sorry αλλά είσαι μονόδρομος για Tiger 800 για να δεις το φως σου...

Φιλικά!!!
Επειδη οι αγγλοι πινουν και δημιουργουν ,λεω να το αποφυγω! χα! χα! (πλακα κανω!) ειναι εντυπωσιακο χωματινο!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Παιδια εχουν θεμα τα 800, με πηνια και ανορθωτες?
 
Top Bottom