ΣΤΡΟΦΗ.. Η χαρα του παιδιου!!

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Εδω βαζουμε "στριφτερες" φωτογραφιες απο διαδρομες, πρωτον ως "οφθαλμολουτρο" (sic! :p ) και δευτερο, ως αφορμη για περισσοτερο ψαξιμο και, ενδεχομενως, ιδεες για ταξιδι!

Θα παρακαλουσα μονο, στην καθε φωτογραφια να αναφερεται ΤΟ ΜΕΡΟΣ! (Αλλοιως χανεται και το νοημα του thread..)

Ξεκιναω πρωτος, για να μπαινουμε στο "πνευμα"..

Ιrohazaka, Japan





(Σχολιο nr 1: Στροφες εχουνε... Μηχανακια για στροφες, ΕΧΟΥΝΕ?? :p:p:D

Σχολιο nr 2: Δεν θελω να -ξανα-δω το STELVIO!! :mad::p:D )
 

VKon

Μέλος
Περιοχή
Καβάλα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F 800 GS
Passo dello Stelvio, Ιταλικές Άλπεις

Μου φαίνεται ότι θες και οφθαλμίατρο πέρα απο ηλεκτρολόγο, δεν διαβάσες το υγ. Νο 2 ότι δεν θελουμε να βλέπουμε άλλο stelvio ? xixixixixi


Sent from space
 

Viper4

Μέλος
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
Suzuki GSR ABS K7
Μου φαίνεται ότι θες και οφθαλμίατρο πέρα απο ηλεκτρολόγο, δεν διαβάσες το υγ. Νο 2 ότι δεν θελουμε να βλέπουμε άλλο stelvio ? xixixixixi


Sent from space

Ουπς!!!
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Passo del Καλλικράτης, Κρήτη, από το Φραγγοκάστελο Χανίων προς το χωριό Καλλικράτης. Δεν τελειώνει εκεί που φαίνεται στην φωτογραφία, έχει άλλο τόσο ακόμα.




Εδώ το περνάει ο φίλος μου ο @tiflaeisai




Έχουμε και βιντεάκι, τι νομίζετε; :p



Passo del Σφακιά, Κρήτη




Passo del Ξηρόκαμπος, Κρήτη (από Ξηρόκαμπο Σητείας προς Ζίρο)




Και πάμε στα ωραία...

Passo delle Τρεις Εκκλησιές, Κρήτη, Νότιο Ηράκλειο (να παρατηρηθεί ο διπλός δρόμος, ο ανατολικός (ο πιο απομακρυσμένος στην φωτογραφία) έχει εγκαταλειφθεί και είναι αρκετά δύσβατος σε ορισμένα σημεία. Ο δυτικός, που φαίνεται καλύτερα, ασφαλτοστρώθηκε το καλοκαίρι του 2017.




Passo del Μαριδάκι, Κρήτη, Νότιο Ηράκλειο




Passo del Άγιος Ιωάννης, Κρήτη, Νότιο Ηράκλειο (θέλει δραμαμίνες)




Passo dell' Εθιά, Κρήτη, Νότιο Ηράκλειο. Μην το δοκιμάσετε μόνοι σας με 7 μποφώρ..




Έχω και πάααρα πολλά άλλα πάσα από το απίστευτο μοτοσυκλετιστικά 2013 αλλά δεν έχω προλάβει να τα ανεβάσω κάπου. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom