Σκέψεις για πολυήμερη χωμάτινη τον Σεπτέμβρη

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εντελώς αναπάντεχα προέκυψε και θα είμαι ελεύθερος το πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη. Λέω λοιπόν να κάνω μια πολυήμερη εξόρμηση στα Ελληνικά βουνά.
Είναι πολύ φρέσκο και δεν έχω προλάβει ακόμα να σκεφτώ τίποτα από διαδρομές, προορισμούς ή ότι έχει να κάνει με σχεδιασμό. Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχω ένα εντουράκι, περίπου 5-6 μέρες να διαθέσω και έντονη επιθυμία να πάρω τα βουνά.

Αλλά είπα να το γράψω από τώρα μήπως και ταιριάξουν τα πλάνα μας με κάποιον ακόμα. Επίσης οποιαδήποτε ιδέα είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Υπόψιν το σβούμ, έτσι όπως θα είναι και φορτωμένο, θα πηγαίνει max 80-90. Τώρα που είπα για φόρτωμα, πρέπει να κάνω δοκιμές να δω ότι πράγματι κάθονται επάνω τα πράγματα όπως το έχω στο μυαλό μου αλλιώς το βλέπω να του κοτσάρω τρέιλερ :laugh:.

Θα βάζω σκέψεις εδώ όσο θα σχηματίζεται μια πιο πλήρης εικόνα. Γράψτε ελεύθερα :)
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Ωραίος !
Ήδη κι εγώ εδώ και καιρό με έχει βάλει το ραλακι σε σκέψεις εκδρομικού εντουρο ,ένα σάκο πίσω ,σκηνακι ,το πιο μικρό που έχω και βουρρρρρ.
Αλλά που χρόνος,πάντα κάτι προκύπτει δεν πάνα μεγάλωσαν τα παιδιά .
Που θα πάει όμως ....
Παρακολουθώ, Αντώνη παίξε μπαλιτσα
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Υπόψιν το σβούμ, έτσι όπως θα είναι και φορτωμένο, θα πηγαίνει max 80-90. Τώρα που είπα για φόρτωμα, πρέπει να κάνω δοκιμές να δω ότι πράγματι κάθονται επάνω τα πράγματα όπως το έχω στο μυαλό μου αλλιώς το βλέπω να του κοτσάρω τρέιλερ :laugh:.
Το καλύτερο, τα πράγματα όλα είναι σε αυτοκίνητο που το οδηγεί η γυναίκα σου και σε ακολουθεί.
Στις δύσκολες διαδρομές πάει από άλλον καλό δρόμο.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το καλύτερο, τα πράγματα όλα είναι σε αυτοκίνητο που το οδηγεί η γυναίκα σου και σε ακολουθεί.
Στις δύσκολες διαδρομές πάει από άλλον καλό δρόμο.
Όχι δεν κατάλαβες, εννοούσα το σβουμ να τραβάει το τρέιλερ :laugh::roflmao:

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ψήνεται μια διήμερη προς Τζουμέρκα και νότια Πίνδο με πέρασμα 10 ορεινών χωμάτινων πάσων αλλά είναι μυστικό ακόμα... :secret:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ψήνεται μια διήμερη προς Τζουμέρκα και νότια Πίνδο με πέρασμα 10 ορεινών χωμάτινων πάσων αλλά είναι μυστικό ακόμα... :secret:
Για ποτέ το κόβετε Θανασάρα μου αγάπη μου;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για ποτέ το κόβετε Θανασάρα μου αγάπη μου;
Όταν τσεκάρουμε ότι περνάνε όλα τα κομμάτια μανάρι μου...
Για φθινόπωρο λέμε...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

AntonisD

Μέλος
Όνομα
Αντώνης Δαφνής
Μοτό
NC 750X
SH 150
Kaze R 110
Συνονόματε αυτό ακριβώς θέλω να κάνω και εγώ με το crf μου άλλα που χρόνος


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Συνονόματε αυτό ακριβώς θέλω να κάνω και εγώ με το crf μου άλλα που χρόνος


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μέχρι τα μισά της πρότασης νόμιζα ότι βρήκα παρέα :laugh::roflmao:
 

AntonisD

Μέλος
Όνομα
Αντώνης Δαφνής
Μοτό
NC 750X
SH 150
Kaze R 110
Μέχρι τα μισά της πρότασης νόμιζα ότι βρήκα παρέα :laugh::roflmao:
Για ένα τριήμερο με μεγάλη μου χαρά βρήκες παρέα
ΠΣΚ η ΣΚΔ
Για τις παραπάνω μέρες είναι το δύσκολο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εντελώς αναπάντεχα προέκυψε και θα είμαι ελεύθερος το πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη. Λέω λοιπόν να κάνω μια πολυήμερη εξόρμηση στα Ελληνικά βουνά.
Είναι πολύ φρέσκο και δεν έχω προλάβει ακόμα να σκεφτώ τίποτα από διαδρομές, προορισμούς ή ότι έχει να κάνει με σχεδιασμό. Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχω ένα εντουράκι, περίπου 5-6 μέρες να διαθέσω και έντονη επιθυμία να πάρω τα βουνά.

Αλλά είπα να το γράψω από τώρα μήπως και ταιριάξουν τα πλάνα μας με κάποιον ακόμα. Επίσης οποιαδήποτε ιδέα είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

Υπόψιν το σβούμ, έτσι όπως θα είναι και φορτωμένο, θα πηγαίνει max 80-90. Τώρα που είπα για φόρτωμα, πρέπει να κάνω δοκιμές να δω ότι πράγματι κάθονται επάνω τα πράγματα όπως το έχω στο μυαλό μου αλλιώς το βλέπω να του κοτσάρω τρέιλερ :laugh:.

Θα βάζω σκέψεις εδώ όσο θα σχηματίζεται μια πιο πλήρης εικόνα. Γράψτε ελεύθερα :)
Αντώνη εγώ σου προτείνω να σχεδιάσεις μία διαδρομή που θα περνά από ορειβατικά καταφύγια για να αποφύγεις να κουβαλήσεις αντίσκηνο και κατασκηνωτικό εξοπλισμό. Τα περισσότερα είναι ανοικτά το καλοκαίρι αλλά καλύτερα να έχεις κάνει και ένα τηλέφωνο πρώτα για διαθεσιμότητα...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντώνη εγώ σου προτείνω να σχεδιάσεις μία διαδρομή που θα περνά από ορειβατικά καταφύγια για να αποφύγεις να κουβαλήσεις αντίσκηνο και κατασκηνωτικό εξοπλισμό. Τα περισσότερα είναι ανοικτά το καλοκαίρι αλλά καλύτερα να έχεις κάνει και ένα τηλέφωνο πρώτα για διαθεσιμότητα...
Καλή ιδέα θα το κοιτάξω! Αν και θα ήθελα να έχω την ανεξαρτησία που σου δίνει μια σκηνουλα
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλή ιδέα θα το κοιτάξω! Αν και θα ήθελα να έχω την ανεξαρτησία που σου δίνει μια σκηνουλα
Μαζί σου για την ανεξαρτησία , απλά δεν ξέρω την ικανότητα φορτώματος και τον εξοπλισμό σου γενικότερα. Εγώ στηρίζομαι στον χριστιανισμό στις εξορμήσεις μου και σπάνια απογοητεύομαι...;) Ξωκλήσια ,μοναστήρια κλπ. Βοήθεια μας...
 
Top Bottom