Σκέψεις για πολυήμερη χωμάτινη τον Σεπτέμβρη

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το βλέπω για 1-6/9 με εναλλακτική για 8-13/9, θα ξέρω αύριο

Πολύ χοντροκομμένες σκέψεις:
Να μπούμε χώμα από Ελικώνα και να φτάσουμε κάπου στην Γκιώνα, επόμενα σκέλη, Άγραφα, Τζουμέρκα, να βγούμε Γιάννενα και να κατέβουμε για Βερλίγκα από την διαδρομή που βάζω από κάτω.

Ίσως να φτάνουν και 5 μέρες αν δεν ανέβουμε καθόλου Πίνδο.
 

Attachments

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Μπορείς από Γκιωνα να βγεις Βαρδούσια, μετά Αρτοτινα, περνάς ορεινή Ναυπακτία και ανεβαίνεις προς Κρικελο-Καρπενήσι. Από εκεί πας Φουρνα-Νεράιδα-Τροβατο ...
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μπορείς από Γκιωνα να βγεις Βαρδούσια, μετά Αρτοτινα, περνάς ορεινή Ναυπακτία και ανεβαίνεις προς Κρικελο-Καρπενήσι. Από εκεί πας Φουρνα-Νεράιδα-Τροβατο ...
Μήπως το έχεις σε αρχείο gpx αυτό; Χώμα όλο, σωστά;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Τελικά οι ημερομηνίες θα είναι 8 με (12-13?)/9/23.

Εκείνους τους ασκούς για καύσιμο που πήρατε στην ομαδική τους δοκίμασε κανείς στην πράξη; Τι λένε, βολεύουν;
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εγώ που δεν ήθελα να δω το BaseCamp ούτε ζωγραφιστό έχω στραβωθεί στο λαπτοπ ώρες ατελείωτες με αυτό, κοντεύω να γίνω εξπέρ.
Για την ώρα προσπαθώ να βγάλω κάτι που να μην είναι πολύ υπερβολικό αλλά να έχει και ενδιαφέρον.
Θα ξέρω σίγουρα μέχρι αύριο το μεσημέρι. Ημερομηνίες μάλλον πάμε για Πέμπτη με Κυριακή 7-10/09/23
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Λοιπόν η σκέψη είναι η εξής: Να πιάσουμε νωρίς χώμα, από Ερυθρές ακολουθώντας το ΤΕΤ προς Ελικώνα. Συνεχίζουμε προς τα πάνω με στόχο πρώτης μέρας όσο κοντά γίνεται προς Αράχοβα. Επόμενη μέρα πάμε για Αθανάσιο Διάκο, Γραμμένη Οξιά, και ορολείβαδο στα Κοκκάλια. Τρίτη μέρα κυκλώνουμε προς τα νότια (διάφορες εναλλακτικές από Γκιώνα Οίτη) ώστε να είμαστε κοντά για την επιστροφή της Κυριακής. Για όποιον δεν χόρτασε χώμα βρήκα και ένα τρακ για χωμάτινη επιστροφή Αθήνα από Θήβα.

Πως σας ακούγετε σαν πλάνο. Καμιά ιδέα, συμμετοχές;
 

jimmatas

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Triumph Tiger 800 2011
Honda AX-1
Ηοnda CRF250L 2020
Λοιπόν η σκέψη είναι η εξής: Να πιάσουμε νωρίς χώμα, από Ερυθρές ακολουθώντας το ΤΕΤ προς Ελικώνα. Συνεχίζουμε προς τα πάνω με στόχο πρώτης μέρας όσο κοντά γίνεται προς Αράχοβα. Επόμενη μέρα πάμε για Αθανάσιο Διάκο, Γραμμένη Οξιά, και ορολείβαδο στα Κοκκάλια. Τρίτη μέρα κυκλώνουμε προς τα νότια (διάφορες εναλλακτικές από Γκιώνα Οίτη) ώστε να είμαστε κοντά για την επιστροφή της Κυριακής. Για όποιον δεν χόρτασε χώμα βρήκα και ένα τρακ για χωμάτινη επιστροφή Αθήνα από Θήβα.

Πως σας ακούγετε σαν πλάνο. Καμιά ιδέα, συμμετοχές;
Πιασε το τροφφυ 2020 και χτισε εκει πανω τη διαδρομη. Εκανα το ιδιο περιπου με αυτο που σκεφτεσαι το ΠΣΚ απλα λογω χρονου το Αθηνα-Αραχωβα το καναμε ασφαλτο οπως και το Παυλιανη-Αθηνα.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Λοιπόν η σκέψη είναι η εξής: Να πιάσουμε νωρίς χώμα, από Ερυθρές ακολουθώντας το ΤΕΤ προς Ελικώνα. Συνεχίζουμε προς τα πάνω με στόχο πρώτης μέρας όσο κοντά γίνεται προς Αράχοβα. Επόμενη μέρα πάμε για Αθανάσιο Διάκο, Γραμμένη Οξιά, και ορολείβαδο στα Κοκκάλια. Τρίτη μέρα κυκλώνουμε προς τα νότια (διάφορες εναλλακτικές από Γκιώνα Οίτη) ώστε να είμαστε κοντά για την επιστροφή της Κυριακής. Για όποιον δεν χόρτασε χώμα βρήκα και ένα τρακ για χωμάτινη επιστροφή Αθήνα από Θήβα.

Πως σας ακούγετε σαν πλάνο. Καμιά ιδέα, συμμετοχές;
Σε κάποια από εκείνα τα μέρη κοιτάμε να κάνουμε βόλτα με 2-3 φίλους εντός του μήνα.
Το ερχόμενο Σουκού δεν είναι στα πιθανά μάλλον ,κοιτάμε να ταιριάξουμε τις δουλειές μας κλπ .
Παρακολουθώ το θέμα πάντως μην τυχόν και...
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Λοιπόν η σκέψη είναι η εξής: Να πιάσουμε νωρίς χώμα, από Ερυθρές ακολουθώντας το ΤΕΤ προς Ελικώνα. Συνεχίζουμε προς τα πάνω με στόχο πρώτης μέρας όσο κοντά γίνεται προς Αράχοβα. Επόμενη μέρα πάμε για Αθανάσιο Διάκο, Γραμμένη Οξιά, και ορολείβαδο στα Κοκκάλια. Τρίτη μέρα κυκλώνουμε προς τα νότια (διάφορες εναλλακτικές από Γκιώνα Οίτη) ώστε να είμαστε κοντά για την επιστροφή της Κυριακής. Για όποιον δεν χόρτασε χώμα βρήκα και ένα τρακ για χωμάτινη επιστροφή Αθήνα από Θήβα.

Πως σας ακούγετε σαν πλάνο. Καμιά ιδέα, συμμετοχές;
Θα σου λεγα κι εγώ να αφήσεις το κομμάτι μέχρι Αράχοβα.
Το κάναμε πέρσι και δεν έχει κάποιο ενδιαφέρον σαν τοπίο και αυτή την εποχή θα είναι κατάξερο, καλύτερα να το πάτε από άσφαλτο και βάλετε αυτές τις ώρες κάπου αλλού.
 

zanny

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στάθης
Μοτό
Husqvarna TE630
KTM EXC-F 500
Δες επίσης κι αυτά εδώ, είναι διαδρομές περίπου με αυτή που θέλεις:
Εδώ είναι από Αττική προς Καρπενήσι (3 διαδρομές):
Κι εδώ είναι Ευρυτανία (10 διαδρομές)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Α ρε Χρηστάρα ChristosGR είσαι πολύ μπροστά, παίρνω πίσω ότι έγραψα τότε :laugh::roflmao:

Εντωμεταξύ το όλο πλάνο είναι στον αέρα. Δεν ξέρω αν χρειάζομαι μηχανάκι ή ταχύπλοο.

Αν φύγω τελικά θα αφήσω μια μέρα ακόμα και θα ξεκινήσω Παρασκευή.

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Α ρε Χρηστάρα ChristosGR είσαι πολύ μπροστά, σχολή ξεκίνησες να ξέρεις...

Εντωμεταξύ το όλο πλάνο είναι στον αέρα. Δεν ξέρω αν χρειάζομαι μηχανάκι ή ταχύπλοο.

Αν φύγω τελικά θα αφήσω μια μέρα ακόμα και θα ξεκινήσω Παρασκευή.

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Περνα να σου δώσω τα rogal, γιατί θα φάμε γιαούρτια

Δεν κάνω πλάκα, περνα να τα πάρεις
 

AntonisD

Μέλος
Όνομα
Αντώνης Δαφνής
Μοτό
NC 750X
SH 150
Kaze R 110
Εντωμεταξύ το όλο πλάνο είναι στον αέρα. Δεν ξέρω αν χρειάζομαι μηχανάκι ή ταχύπλοο.

Αν φύγω τελικά θα αφήσω μια μέρα ακόμα και θα ξεκινήσω Παρασκευή.

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk[/QUOTE]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Περνα να σου δώσω τα rogal, γιατί θα φάμε γιαούρτια

Δεν κάνω πλάκα, περνα να τα πάρεις
Ευχαριστώ!
Δεν έχω παιδευτεί άλλη φορά τόσο για να φορτώσω μηχανάκι, το τι πατέντα έχω δοκιμάσει δεν φαντάζεσαι. Κάποια στιγμή θα πάω να φτιάξω δυο καγκελάκια παραγγελία.
Για τα rogal ευχαριστώ πολύ, αλλά για την ώρα δεν ξέρω καν αν θα φύγω.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Δεν έχω παιδευτεί άλλη φορά τόσο για να φορτώσω μηχανάκι, το τι πατέντα έχω δοκιμάσει δεν φαντάζεσαι. Κάποια στιγμή θα πάω να φτιάξω δυο καγκελάκια παραγγελία.
Εγώ νομίζω ότι θα λύσεις το πρόβλημά σου με καλύτερο πιό μαζεμένο εξοπλισμό κάμπινγκ.
 
Top Bottom