Στα χνάρια των κυρατζήδων - ορεινό πέρασμα Μπάρου

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Βόλτα με μία σταγόνα ιστορίας :)

Κόκκορα ούτε ζωντανό ούτε σε πιάτο δεν είδα.:D
Ειδαμε ομως ωραιες εικονες, δεμενες ομορφα με ενα πολυ καλο μοτο-κειμενο!!!!!:):cool:
 

Carduelis

Μέλος
Όνομα
Νότης
Μοτό
BMW R1200GS Special Edition 09
Πριν απ' όλα να ευχαριστήσω για τα σχόλια και να απολογηθώ για τα likes. Από παραξενιά δική μου τις ελάχιστες φορές που γράφω προτιμώ να δίνω ή να παίρνω ένα σχόλιο, έστω και αρνητικό, παρά ένα like.
Επίσης παρέλειψα να πω οτι ένα σημαντικό ερέθισμα για τη συγκεκριμένη διαδρομή, πέρα από την αγάπη μας με τον Πάνο για το βουνό, υπήρξαν οι περιγραφές και οι εξαιρετικές φωτογραφίες 2-3 ανθρώπων που δεν τους γνωρίζω αλλά μου αρέσει η ματιά τους, ταξιδιωτική και φωτογραφική, όπως ο Thanosg, ο Sid2011, ο Vas Gar, ο Markas και πιθανά να ξεχνάω κι άλλους.
Όντως εκεί πάνω ο συνδυασμός του τοπίου, ατμόσφαιρας, ανθρώπων κλπ σε πάει αλλού θες δεν θες.
Είναι αδύνατον να "περπατάς" αυτά τα βουνά και να μην σε συγκινεί η ιστορία και η μουσική τους.
Καλούς δρόμους σε όλους...

 

alx_k

Skipper
Περιοχή
Βόλος-Θεσσαλονίκη
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1200GS '05
Πολυ ωραια βόλτα κάνατε και παρολο που εχω περασει απο ολα τα μερη ομολογω πως πολλα απο τα ιστορικα στοιχεια δεν τα γνωριζα.

Ευχαριστούμε που μοιραστηκατε αυτη την βολτα σας μαζι μας!
 
Περιοχή
Αχαρνές Αττικής
Όνομα
Ξανθή
Μοτό
BMW 650gs 2004
Εγώ θα συνεχίσω να σου κάνω LIKE!!!! .................έτσι να σε τσαντίζω λίγο..........:D:p:wacky:









τα μέρη απίστευτα, ότι πρέπει για να γεμίζεις μπαταρίες....... και στην επόμενη σύντομα.....


......καλή αποθεραπεία Νότη και Πάνο.....:happy::ok:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Όταν σε καλύπτει η περιγραφή, σου αρέσει το κείμενο-η βόλτα-οι φώτο, πρέπει να οπωσδήποτε να πεις ή γράψεις κάτι?
Το like πιστεύω ότι καλώς υπάρχει. Το προτιμώ από το να επαναλάβω ένα σχόλιο του στυλ "μπράβο", "τι ωραία", "πάντα τέτοια" κλπ....
Aν κάποιο ποστ με αφήνει αδιάφορο, απλά το προσπερνάω.
Επίσης , όταν βλέπω το φόρουμ από κινητό, κάπου στα γρηγορα, η επιλογή του like είναι Θεού δώρο...;)
Ο καθένας όπως το βλέπει βεβαίως...
Εγώ δε σου ξανακάνω like.
Αν ξανανεβάσεις τόσο όμορφο οδοιπορικό, θα το δω βράδυ από το σπίτι και με χρόνο στη διάθεσή μου, να σου γράφω σεντόνια:):):):)


Σε κάθε περίπτωση όμως, Πάντα Τέτοια!!!!!:yew::yew::yew::yew::yew:
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Ωραία περιγραφή καλύτερη η βόλτα...

Το συγκεκριμένο πέρασμα (Μπάρου)το εχω κατανου...πρέπει να το κάνω..
Το είχα στο πρόγραμμα την Κυριακή που γύρισα αλλά με έφαγε το φαράγγι, πάρε τηλέφωνο όταν το αποφασίσεις. ;)
 

Carduelis

Μέλος
Όνομα
Νότης
Μοτό
BMW R1200GS Special Edition 09
Το είχα στο πρόγραμμα την Κυριακή που γύρισα αλλά με έφαγε το φαράγγι, πάρε τηλέφωνο όταν το αποφασίσεις. ;)
Οταν το αποφασίσεις γιατρέ μου, θα σου πω και που θα βρεις τον κόκκορα και που θα πιεις τον καφέ σε όμορφο και γεμάτο ιστορία μέρος, γιατί όπως ξέρεις εμείς δεν πάμε στα "τουριστικά" της περιοχής (σαν μερικούς μερικούς που τους πάνε οι γυναίκες τους στις Δρακότρυπες :p:happy: !!)
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Οταν το αποφασίσεις γιατρέ μου, θα σου πω και που θα βρεις τον κόκκορα και που θα πιεις τον καφέ σε όμορφο και γεμάτο ιστορία μέρος, γιατί όπως ξέρεις εμείς δεν πάμε στα "τουριστικά" της περιοχής (σαν μερικούς μερικούς που τους πάνε οι γυναίκες τους στις Δρακότρυπες :p:happy: !!)
Αχά, είχε κόκκορα τελικά, είπα και εγώ..:D

Nα ήταν η Δρακότρυπα μόνο καλά θα ήταν, με το φαράγγι να δεις τι έπαθα 650μ υψόμετρο, 1200 μέτρα μονοπάτι.. :banghead:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Αχά, είχε κόκκορα τελικά, είπα και εγώ..:D

Nα ήταν η Δρακότρυπα μόνο καλά θα ήταν, με το φαράγγι να δεις τι έπαθα 650μ υψόμετρο, 1200 μέτρα μονοπάτι.. :banghead:
Ελα μην κλαις, εκσνες και τη γυμναστικη σου....
Σε προσεχει:):):):cool:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ειστε πολυ.............ωραιοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

sid2011

Μέλος
Όνομα
Φωτης Τριαντος
Μοτό
transalp xlv650
Πριν απ' όλα να ευχαριστήσω για τα σχόλια και να απολογηθώ για τα likes. Από παραξενιά δική μου τις ελάχιστες φορές που γράφω προτιμώ να δίνω ή να παίρνω ένα σχόλιο, έστω και αρνητικό, παρά ένα like.
Επίσης παρέλειψα να πω οτι ένα σημαντικό ερέθισμα για τη συγκεκριμένη διαδρομή, πέρα από την αγάπη μας με τον Πάνο για το βουνό, υπήρξαν οι περιγραφές και οι εξαιρετικές φωτογραφίες 2-3 ανθρώπων που δεν τους γνωρίζω αλλά μου αρέσει η ματιά τους, ταξιδιωτική και φωτογραφική, όπως ο Thanosg, ο Sid2011, ο Vas Gar, ο Markas και πιθανά να ξεχνάω κι άλλους.
Όντως εκεί πάνω ο συνδυασμός του τοπίου, ατμόσφαιρας, ανθρώπων κλπ σε πάει αλλού θες δεν θες.
Είναι αδύνατον να "περπατάς" αυτά τα βουνά και να μην σε συγκινεί η ιστορία και η μουσική τους.
Καλούς δρόμους σε όλους...

Παρόλο που δυστυχώς ούτε εγώ σε γνωρίζω θέλω να σου πω ένα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και να σου επισημάνω πως παρολη τη βόλτα σας το διήμερο που μας δείξατε και τη δική σας όμορφη φωτογραφική ματιά έχετε αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς και μιλάω για τα μέρη που δεν πήγατε ( ίσως να πήγατε παλαιότερα ) πάνω σε αυτό θα ήθελα να πω πως αν σας ξαναεβγαζε ο δρόμος προς τα μέρη μας πολύ ευχαρίστως να πίναμε ένα καφέ και να γνωριζόμαστε κιόλας γιατί και εγώ είμαι από αυτούς τους ρομαντικούς που πιστεύουν πως οι αγάπη μας για τους δυο τροχούς μας ενώνουν οπότε στην επόμενη λοιπόν !
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παρόλο που δυστυχώς ούτε εγώ σε γνωρίζω θέλω να σου πω ένα ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και να σου επισημάνω πως παρολη τη βόλτα σας το διήμερο που μας δείξατε και τη δική σας όμορφη φωτογραφική ματιά έχετε αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς και μιλάω για τα μέρη που δεν πήγατε ( ίσως να πήγατε παλαιότερα ) πάνω σε αυτό θα ήθελα να πω πως αν σας ξαναεβγαζε ο δρόμος προς τα μέρη μας πολύ ευχαρίστως να πίναμε ένα καφέ και να γνωριζόμαστε κιόλας γιατί και εγώ είμαι από αυτούς τους ρομαντικούς που πιστεύουν πως οι αγάπη μας για τους δυο τροχούς μας ενώνουν οπότε στην επόμενη λοιπόν !
Τώρα εγώ που ήθελα να κάνω like γιατί με αρέσετε , σας το γράφω μιας κι είστε ρομαντικοί ;):):):)
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
To Like είναι σαν το fast food, σημεία των καιρών ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε.

Το σχόλιο είναι επικοινωνία, ανάγκη ανθρώπινη, σφραγίδα προσωπικότητας.

Δυστυχώς όμως το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω, προσωπικά μου λείπει ο χαβαλές του σπαμ. :D
 
Top Bottom