Στα χνάρια των κυρατζήδων - ορεινό πέρασμα Μπάρου

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
To Like είναι σαν το fast food, σημεία των καιρών ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε.

Το σχόλιο είναι επικοινωνία, ανάγκη ανθρώπινη, σφραγίδα προσωπικότητας.

Δυστυχώς όμως το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω, προσωπικά μου λείπει ο χαβαλές του σπαμ. :D
Σταυρο παντα διαβαζω τα γραφομενα σου λεξη λεξη.
Εδω,στο σημειο που μιλας για ''σφραγιδα προσωπικοτητας'' κρυβεται ενα μεγαλο μειονεκτημα του like.
Ειναι απροσωπο αλλα και γενικης στοχευσης μιας και δεν αναφερεται στις πτυχες που εχει ενα ποσταρισμα.
Επειδη θεωρουμε οτι η σελιδα advride.gr ανηκει σε οσους την τιμουν με την παρουσια τους
και μονο σε αυτους συζηταμε σοβαρα για το εργαλειο like με αφορμη το σχολιο του γιατρου και το δικο σου.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Κύριε, κύριε!!!!!
Να πω? Να πω????:D:D:D:D


Σοβαρά τώρα ..........
Το like νομίζω ότι πράγματι είναι εργαλείο, όπως το είπε ο Πασχάλης.
Σε α' πρόσωπο, αν έχω να σχολιάσω, να πω , να γράψω κάτι, θα το πω κι ας έχω κάνει like.
Εαν κάνω like και δεν έχω να πω/γραψω κάτι, δε θα έγραφα ακόμα κι αν το like δεν υπήρχε. Θα προσπερνούσα, ή θα έβαζα μια φατσούλα ":ok:" ας πούμε.
Τώρα αν οι διαχειριστές έχουν διαπιστώσει κάποιο είδος "τεμπελιάς", αυτό είναι άλλο θέμα για το οποίο δεν έχω άποψη. Δε λειτουργώ έτσι, οποτε τι να λέω....


Εκτιμώ πάντως, ότι μιας κι άνοιξε θέμα like, καλό είναι να του ανοίξετε οι διαχειριστές ένα ξεχωριστό θέμα κι ας μεταφερθούν όλα εκεί.

Σας αγαπώ:):):):):):)
 
Reactions: yns

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Σταυρο παντα διαβαζω τα γραφομενα σου λεξη λεξη.
Εδω,στο σημειο που μιλας για ''σφραγιδα προσωπικοτητας'' κρυβεται ενα μεγαλο μειονεκτημα του like.
Ειναι απροσωπο αλλα και γενικης στοχευσης μιας και δεν αναφερεται στις πτυχες που εχει ενα ποσταρισμα.
Επειδη θεωρουμε οτι η σελιδα advride.gr ανηκει σε οσους την τιμουν με την παρουσια τους
και μονο σε αυτους συζηταμε σοβαρα για το εργαλειο like με αφορμη το σχολιο του γιατρου και το δικο σου.
Κύριε, κύριε!!!!!
Να πω? Να πω????:D:D:D:D


Σοβαρά τώρα ..........
Το like νομίζω ότι πράγματι είναι εργαλείο, όπως το είπε ο Πασχάλης.
Σε α' πρόσωπο, αν έχω να σχολιάσω, να πω , να γράψω κάτι, θα το πω κι ας έχω κάνει like.
Εαν κάνω like και δεν έχω να πω/γραψω κάτι, δε θα έγραφα ακόμα κι αν το like δεν υπήρχε. Θα προσπερνούσα, ή θα έβαζα μια φατσούλα ":ok:" ας πούμε.
Τώρα αν οι διαχειριστές έχουν διαπιστώσει κάποιο είδος "τεμπελιάς", αυτό είναι άλλο θέμα για το οποίο δεν έχω άποψη. Δε λειτουργώ έτσι, οποτε τι να λέω....


Εκτιμώ πάντως, ότι μιας κι άνοιξε θέμα like, καλό είναι να του ανοίξετε οι διαχειριστές ένα ξεχωριστό θέμα κι ας μεταφερθούν όλα εκεί.

Σας αγαπώ:):):):):):)
Δεν υπάρχει κάτι να συζητήσουμε Πασχάλη, απλά μία προσωπική άποψη διατύπωσα, τα πράγματα είναι όπως τα λέει o Forester, το κουμπί του like δεν απαγορεύει σε κανένα να γράψει αν θέλει. Απλά κατά την γνώμη μου είναι μία εύκολη λύση που κάνει τον πνευματικό μας πισινό ακόμα πιο πλατύ και είναι στο χέρι του καθένα από εμάς αν θέλει να μένει σε αυτό.
Να το γράψω και αλλιώς, όταν ένας φίλος γιορτάζει τον πέρνω τηλέφωνο να του πω Χρόνια Πολλά, δεν του στέλνω SMS. ;)

Τέλος από μένα το θέμα..:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν υπάρχει κάτι να συζητήσουμε Πασχάλη, απλά μία προσωπική άποψη διατύπωσα, τα πράγματα είναι όπως τα λέει o Forester, το κουμπί του like δεν απαγορεύει σε κανένα να γράψει αν θέλει. Απλά κατά την γνώμη μου είναι μία εύκολη λύση που κάνει τον πνευματικό μας πισινό ακόμα πιο πλατύ και είναι στο χέρι του καθένα από εμάς αν θέλει να μένει σε αυτό.
Να το γράψω και αλλιώς, όταν ένας φίλος γιορτάζει τον πέρνω τηλέφωνο να του πω Χρόνια Πολλά, δεν του στέλνω SMS. ;)

Συμφωνώ !
Επίσης το sms, σου λύνει τα χέρια και λες και χρόνια πολλά σε κάποιον που δε θα τηλεφωνούσες....
Έτσι είναι αυτά. Δεν μπορείς να έχεις μόνο κάποια χαρακτηριστικά που θες, παίρνεις όλο το πακέτο.
Οπότε ζυγίζεις......

ΥΓ1: Είδες Σταυράκο? Έκανα like στο ποστ σου, αλλά επειδή είχα και κάτι να πω/προσθέσω/σχολιάσω, έγραψα κιόλας.
Αν δεν είχα να πω κάτι, θα έμενα στο λάϊκ εκφράζοντας τη σύμφωνη γνώμη μου.
Αν δεν υπήρχε like, τι θα έκανα????
Περίπτωση α ("τεμπέλης" που μόνο like κάνει): δεν κάνει τίποτα.
Περίπτωση β (κάποιος που γράφει/λέει όταν υπάρχει κάτι να πει): δεν κάνει τίποτα.
Περίπτωση γ (κάποιος που σχεδόν πάντα γράφει/λέει κάτι, αλλά εδώ δεν του "βγαίνει") βάζει φατσούλα του στυλ:yew::ok::cool:;) και τέλος.

Αποτέλεσμα: Βρείτε μόνοι σας με τι θα μοιάζει το φόρουμ, που θεωρώ ότι είναι πολύ μπροστά σε σχέση με οτιδήποτε παρόμοιο στην Ελλάδα, τόσο σε θεματολογία, όσο και σε αισθητική και σε επίπεδο συνομιλιών κλπ! Εγώ πάντως, δε θα κατονομάσω:cool:

ΥΓ2: Όπως καταλάβατε, δεν απευθύνομαι μόνο στο Σταύρο. Απλώς από αυτόν έλαβα το ερέθισμα:)
 

Carduelis

Μέλος
Όνομα
Νότης
Μοτό
BMW R1200GS Special Edition 09
Παιδιά δεν ειχα τέτοια πρόθεση και δεν χρειάζεται να ανοίξουμε θέμα likes .
Έχουν δίκιο νομίζω και ο Σταύρος και ο Θοδωρής. Η οποιαδηποτε ηλεκτρονική "ευκολία" φυσικά κι έχει λόγο ύπαρξης και χρηστικότητας. Ομως κάθε φορά που γράφονται έστω και 2 γραμμές σ ενα σχόλιο φανερώνουν ενα μικρό μέρος από το χαρακτήρα του γράφοντος κι αυτο ειναι ενδεχομένως εξίσου ενδιαφέρον με το που πήγε, με ποια μοτοσυκλέτα και πόσα κοκόρια χλαπάκιασε με την παρέα του.
Τώρα αν είναι κανείς σαν κι εμένα λίγο παλιομοδίτης και του αρέσει και το γράψιμο προτιμάει λίγες περισσότερες κουβέντες :);-)
 
Τελευταία επεξεργασία:

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Μου θύμησες αγαπημένα μέρη που έχω χρόνια να πάω! Παίζει το ασφαλτοστρωμένο πάσο να το έχω κάνει Α3 χώμα όταν δούλευα στα Γιάννενα αλλά το εσωτερικό GPS μου ως γνωστόν έχει χαλάσει και (πολλές φορές ευτυχώς) και ο σκληρός που αποθηκεύει τις εικόνες στο κεφάλι μου έχει "bad sectors" και κάθε φορά που περνάω από ένα όμορφο μέρος είναι σαν να το βλέπω για πρώτη φορά! (διαφορετικά η Κρήτη θα μου φαινόταν ήδη απίστευτα μικρή).
Η επανάληψη που έκανα στην πρόσφατη εκδρομή του φόρουμ απλά με "τσίγκλισε" ακόμα περισσότερο και τώρα αυτό εδώ το thread μου άναψε φωτιές... Πρέπει να ξαναμπώ στο πλοίο!
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
Μου θύμησες αγαπημένα μέρη που έχω χρόνια να πάω! Παίζει το ασφαλτοστρωμένο πάσο να το έχω κάνει Α3 χώμα όταν δούλευα στα Γιάννενα αλλά το εσωτερικό GPS μου ως γνωστόν έχει χαλάσει και (πολλές φορές ευτυχώς) και ο σκληρός που αποθηκεύει τις εικόνες στο κεφάλι μου έχει "bad sectors" και κάθε φορά που περνάω από ένα όμορφο μέρος είναι σαν να το βλέπω για πρώτη φορά! (διαφορετικά η Κρήτη θα μου φαινόταν ήδη απίστευτα μικρή).
Η επανάληψη που έκανα στην πρόσφατη εκδρομή του φόρουμ απλά με "τσίγκλισε" ακόμα περισσότερο και τώρα αυτό εδώ το thread μου άναψε φωτιές... Πρέπει να ξαναμπώ στο πλοίο!
Καμιά μετάθεση δεν παίζει ; Έχω μία άκρη στο Γεννηματάς ....;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Καμιά μετάθεση δεν παίζει ; Έχω μία άκρη στο Γεννηματάς ....;)
Εσυ θες το κακο του....
Αθηνα να ερθει ο ανθρωπας;;;;:eek::eek::eek::eek:
 
Reactions: yns

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Σιγα μη σε κανω λαικ.......


Αν δεν εφαγες ,χοιρινο πρασοσελινο στους Καλαρυτες,πρεπει να ξαναπας:friendship:
 

sirax

Μέλος
Περιοχή
Άργος - Αργολίδας
Όνομα
Harry
Μοτό
1200 gs adv
Ε τότε θα ξαναπάμε έστω και μόνο για το χοιρινό.
Τα μέρη όντως απίστευτα, θα μπορούσα να γυρνάω μέρες, πάνω κάτω στην Πίνδο!
Μας θύμισες αγαπημένα μέρη, γιατρέ!!!

....κάτω τα χέρια από το like :mad:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Σιγα μη σε κανω λαικ.......


Αν δεν εφαγες ,χοιρινο πρασοσελινο στους Καλαρυτες,πρεπει να ξαναπας:friendship:
Και κατσικακι φουρνου απο τα χερακια του Ναπολεοντα μιστερ..
Επισης στους Καλαρυτες πρεπει να ζησεις καλοκαιρινη Πανσεληνο.
Το φεγγαρι ταξιδευει ολη νυχτα παραλληλα με την απεναντι βουνοκορφη,αυτη που καταληγει στο Συρρακο.
 
Top Bottom