Στεφάνι excel για adv 990

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Πάντως νομίζω πως στην δική μας διάσταση 21- 2.15 μόνο Japan βγάζει με κάθε επιφύλαξη.......Τετάρτη θα δω και από κοντά.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Δεν παίζει excel κακής ποιότητας.
Απλά υπάρχουν διαφορετικοί κωδικοί ,οι οποίοι αντιστοιχούν σε διαφορετική διάταξη-γωνία-αριθμό-μήκος ακτινών κ βέβαια πλάτος στεφανιού (για κύκλο 21' μιλάω πάντα)
Επίσης υπάρχουν και κάποια στεφάνια που είναι ExtraHeavyDuty ,κ τα οποία προορίζονται για αγωνιστική χρήση (τύπου ραλύ) ,αντέχουν μεγάλη κακοποίηση ,κ είναι ικανά να ανταπεξέλθουν καλύτερα σε βαριές μοτοσυκλέτες.
Τα οποία είναι κ ακριβότερα.

Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν μαϊμούδες ,
πάντως τα γνήσια έχουν χαραγμένα πάνω τους
το λογότυπο Takasago ,
τα πλήρη γεωμετρικά στοιχεία (πχ 21Χ1,60)
τον κωδικό προϊόντος (πχ 402)
και το JAPAN με κεφαλαία
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Δεν ξερω καπου το εχω ξαναγραψει Ψαξτε αν κανει το στεφανι απο τρανσαλπ 650 Ειναι did, ειναι αποδεδειγμενα απιστευτης αντοχης, και το βρισκετε μεταχειρισμενο σε τιμη σχεδον χωμα

Και αν καποιος ενδιαφερεται εχω αυτην την στιγμη μια μπροστινη ζαντα μαυρη απο τρανσαλπ που καθεται Οποιος θελει ερχεται κι την περνει δανεικη για να τσεκαρει αν κανει
Και σε περιπτωση που κανει, ξαναλεω, εχετε λυσει το προβλημα σας!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Και αν καποιος ενδιαφερεται εχω αυτην την στιγμη μια μπροστινη ζαντα μαυρη απο τρανσαλπ που καθεται Οποιος θελει ερχεται κι την περνει δανεικη για να τσεκαρει αν κανει
Και σε περιπτωση που κανει, ξαναλεω, εχετε λυσει το προβλημα σας!
Ο Κλούνης το ξέρει...;
Ο ΧΛΓιώργης...;
Πώς κ δεν την έχουν τσιμπήσει ακόμα...;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Ο Κλούνης το ξέρει...;
Ο ΧΛΓιώργης...;
Πώς κ δεν την έχουν τσιμπήσει ακόμα...;
Ο ΧΛΓιώργης το ξερει αλλα θελει να ειναι "καινουρια" Η δικια μου εχει μια-δυο γρατζουνιες
Ο Κλούνης το ξέρει (νομιζω) αλλα μαλλον δεν τον ενδιαφερει

Παντως καποια στιγμη θα την βαλω αγγελια να φυγει
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Δεν παίζει excel κακής ποιότητας.
Απλά υπάρχουν διαφορετικοί κωδικοί ,οι οποίοι αντιστοιχούν σε διαφορετική διάταξη-γωνία-αριθμό-μήκος ακτινών κ βέβαια πλάτος στεφανιού (για κύκλο 21' μιλάω πάντα)
Επίσης υπάρχουν και κάποια στεφάνια που είναι ExtraHeavyDuty ,κ τα οποία προορίζονται για αγωνιστική χρήση (τύπου ραλύ) ,αντέχουν μεγάλη κακοποίηση ,κ είναι ικανά να ανταπεξέλθουν καλύτερα σε βαριές μοτοσυκλέτες.
Τα οποία είναι κ ακριβότερα.

Δεν ξέρω αν κυκλοφορούν μαϊμούδες ,
πάντως τα γνήσια έχουν χαραγμένα πάνω τους
το λογότυπο Takasago ,
τα πλήρη γεωμετρικά στοιχεία (πχ 21Χ1,60)
τον κωδικό προϊόντος (πχ 402)
και το JAPAN με κεφαλαία
Δεν ξερω καπου το εχω ξαναγραψει Ψαξτε αν κανει το στεφανι απο τρανσαλπ 650 Ειναι did, ειναι αποδεδειγμενα απιστευτης αντοχης, και το βρισκετε μεταχειρισμενο σε τιμη σχεδον χωμα

Και αν καποιος ενδιαφερεται εχω αυτην την στιγμη μια μπροστινη ζαντα μαυρη απο τρανσαλπ που καθεται Οποιος θελει ερχεται κι την περνει δανεικη για να τσεκαρει αν κανει
Και σε περιπτωση που κανει, ξαναλεω, εχετε λυσει το προβλημα σας!
Είναι 1.85 νομίζω. Χάνει με αυτή τη διάσταση στο δρόμο;
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Κάνει όμως ωρέ @konkost? το χει δοκιμάσει κανείς;
Είναι 1.85 νομίζω. Χάνει με αυτή τη διάσταση στο δρόμο;
Οπως εγραψα και παραπανω ΔΕΝ ξερω αν κανει
Ομως αν δεν κανει αυτο θα οφειλετε στην πιθανη διαφορετικη γωνια των ακτινων Η διασταση δεν νομιζω οτι πεζει καποιο ρολο αφου και τα ΚΤΜ 90/90/21 λαστιχο φορανε οπως και τα ΤΑ Θα δω ομως την διασταση αν ειναι 1.85 γιατι δεν την θυμαμαι τωρα
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Μπήκε τελικά το στεφάνι εχθές όχι αυτό με τα 140 ευρώ άλλο στα 210 με ακτινολογηση. Το φοβήθηκα το φθηνό... Το θέμα τώρα είναι ότι μετά την αλλαγή του στεφανιου και των ελαστικών pirelli Mt 90 τραβάει λίγο αριστερά. Το κοίταξε ο μάστορας έβγαλε το τροχό δύο φορές αλλά δεν μπόρεσε να το διορθώσει τελείως ακόμα τραβάει λίγο αριστερά.
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Μήπως είχε φθαρει το λάστιχο στραβά από πριν;
Το λάστιχο μπήκε χθες είναι απατητο. Μίλησα με το μηχανικο μου και μου είπε ότι μπορεί να φταίνε τα σφιξιματα. Το αεροκλειδο πήγαινε σύννεφο.......
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ωχ... να το φοβασαι το αεροκλειδο... μηπως ειναι ελατωματικο το λαστιχο? Συμβαινει καμια φορα..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το λάστιχο μπήκε χθες είναι απατητο. Μίλησα με το μηχανικο μου και μου είπε ότι μπορεί να φταίνε τα σφιξιματα. Το αεροκλειδο πήγαινε σύννεφο.......
Με αερόκλειδο σου έσφιξε τον μπροστινό τροχό???:eek:
Μα μόνο ενα παξιμάδι 32άρι έχει...
Και οι βίδες στην μπότα θέλουν 15Nm δύναμη...
Η μπουκάλες δουλεύουν σωστά μετά την τοποθέτηση?
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Γιαυτό θα πάω στο μηχανικό να το δει. Μόλις του το είπα αφηνιασε. Για την ακρίβεια ήταν ηλεκτρικό μπουλονοκλειδο....
 

johnrock

Μέλος
Περιοχή
Αλεξανδρουπολη
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
KTM Αdventure 990 2010
Εγω νομιζω οτι πρεπει να ψαξουμε τιμη για ομαδικη παραγγελια στεφανι excel 21 με ανοξειδωτες ακτινες για 990 και f800...

Στάλθηκε από το GT-I9506 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Ξεθάβω το θέμα αυτό,διότι ψάχνω τουλάχιστον μπροστινό στεφάνι.2 μαμά που που έχω,το ένα το πείρα μτχ, είναι στραβά.Θα βρω τίποτα ή να πάρω alpina για ασφαλτο και τα στραβά να τα κρατήσω για χώμα;Είναι πολλά τα λεφτά αλλά εχω ξενερώσει με την στραβή ζάντα.Κουνάει τόσο που άμα αφήσω τιμόνι έφυγε.
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ξεθάβω το θέμα αυτό,διότι ψάχνω τουλάχιστον μπροστινό στεφάνι.2 μαμά που που έχω,το ένα το πείρα μτχ, είναι στραβά.Θα βρω τίποτα ή να πάρω alpina για ασφαλτο και τα στραβά να τα κρατήσω για χώμα;Είναι πολλά τα λεφτά αλλά εχω ξενερώσει με την στραβή ζάντα.Κουνάει τόσο που άμα αφήσω τιμόνι έφυγε.
Eψαξες να στην ισιωσουν ?
Εμενα ειχε ενα χαμογελο, κι οταν πηγα για αλλαγη ελαστικων μου το εφεραν στα ισια του,ακτινολογηθηκε και ειναι σαν καινουργια, ενω ετρεμε λιγο τωρα ειναι παλι κομπλε.

Τωρα δεν ξερω αν το δικο σου ειναι μεγαλο και δεν επανερχετε...
 
Top Bottom