Συμβαίνει τώρα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
και που είναι το πρόβλημα με αυτό ;;;
ουτε εμείς θέλουμε να πάμε σε λέσχη τους
:D:D:D:D
Κάνεις λάθος εδώ
Πριν χρόνια πήγαινα κάθε βδοαμδα για ποτό
Και μια βόλτα Ιταλία παλιότερα που είχα πάει μαζί τους, είχαμε περάσει τέλεια.
Στις μαζώξεις είναι τρομεροί
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι δεν θα σε δέχονται σε λέσχη τους με δαυτο
ΣΊΓΟΥΡΑ δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Έχει διάφορα άλλα ποιοτικά θέματα και την ζέστη από την εξάτμιση.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
ΣΊΓΟΥΡΑ δεν είναι πρόβλημα αυτό.

Έχει διάφορα άλλα ποιοτικά θέματα και την ζέστη από την εξάτμιση.
Δεν τους ξέρετε καλά τους χαρλεαδες.
Σιγά μην ασχολούνται με τέτοιες λεπτομέρειες
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν τους ξέρετε καλά τους χαρλεαδες.
Σιγά μην ασχολούνται με τέτοιες λεπτομέρειες
Ε ναι.

Για να ασχοληθείς πρέπει να οδηγήσεις και λίγο.

Δεν ασχολούνται με λεπτομέρειες αλλά δεν σε δέχονται και στη λέσχη. Τι α κανς...
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μόνο οι ΚΤΜάδες είναι φλωροι τελικά.

Εγώ είχα δύο πενφέ, δεν γράφτηκα στο κλαμπ. Δεν δεν αν με δεχτούν με το ντεμεκ μονοκύλινδρο που βγήκε δύο χρόνια μόνο, την έχασα την ευκαιρία.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πω και του στραβού το δίκιο, εδώ προς Άλπεις μεριά βλέπεις πολύ συχνά Χάρλεϊ να βολταρουν και όχι μόνο καλοκαίρι ή σε... αγγέλες.
Και το εδώ κλαμπ κάνει εκδρομές, αλλά γενικά τους αρέσει πιο πολύ η διασκέδαση και το πιωμα.
Περνάνε καλά γενικα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Οδηγείται με μανίκι δερμάτινο δαυτο το μότορι;;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

cosgili

Rattlehead
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
KTM RC8
Moto Guzzi V85TT
Μεγάλη κουβέντα το φθηνή συντήρηση και γενικά η απόκτηση ενός Χάρλεϋ.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι δεν θα σε δέχονται σε λέσχη τους με δαυτο
Εδώ δεν δέχτηκαν ποτέ το V Rod, που για την εποχή του ήταν το μαναδικό HD με επιδόσεις και στήσιμο για την κατηγορία. Οι άνθρωποι δεν είναι μοτοσυκλετιστές, ποζέρια πάνω σε δίτροχα είναι. Μην μιλήσω για το πως συμπεριφέρονται στο δρόμο όταν κινούνται σε pack...
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ήταν μόνο το vrod, ήταν και το πολύ καλό xr1200 που τους ξινιζε.


Γενικά έχουν θέμα. Αν είναι καλή μοτοσυκλέτα δεν τους αρέσει, θέλουν την μλκια που κάνει μόνο θόρυβο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ziggy

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΙΑΝΙΑ
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
BMW R1150GS
Suzuki DRZ400S
Yamaha T7
Επειδή τους έχω ζήσει κ είχα ένα sportster για κάποια χρόνια, αυτή η ομάδα μοτοσυκλετιστων στην πλειοψηφία της έχει διαφορετικη σχέση με τις μηχανές από άλλους δικυκλιστες. Δεν είναι περισσότερο ή λιγότερο Riders από τους street, adventure, onoff, είναι απλα διαφορετικοί. Είναι αρκετοί που έχουν στην κατοχή τους μηχανές ηλικιας 30+, τις οποίες δεν θα τις αλλάξουν ποτέ, τις αγαπάνε σε μια άλλη διάσταση, και κάνουν μεγάλα ταξιδια με το τζην το πέτσινο και λεφτα για βενζίνες και ποτά ! Ούτε 4εποχων, ούτε θερμο εσώρουχα, προστασίες, ακρόμπαρα, αερόσακους και άλλα εμπορευσιμα προϊόντα! Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί που θέλουν να κάνουν τη μόστρα τους, αλλά ο πυρήνας των harleαδων είναι γνήσιοι καβαλαρηδες!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
....και κάνουν μεγάλα ταξιδια με το τζην το πέτσινο και λεφτα για βενζίνες και ποτά ! Ούτε 4εποχων, ούτε θερμο εσώρουχα, προστασίες, ακρόμπαρα, αερόσακους και άλλα εμπορευσιμα προϊόντα! Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί που θέλουν να κάνουν τη μόστρα τους, αλλά ο πυρήνας των harleαδων είναι γνήσιοι καβαλαρηδες!
Αλίμονο αν στα χρόνια που ζουμε θεωρηθεί "γνήσιος καβαλάρης", αυτός που ταξιδεύει με όλα αυτά που ανέφερες (δηλαδή μηδέν προστασία)!!!!
Η "αντρίλα" στις άσχημες στιγμές, δεν φτουράει μια!!!!! Δεν το λέω εγώ, ιατροί το λένε.............
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή τους έχω ζήσει κ είχα ένα sportster για κάποια χρόνια, αυτή η ομάδα μοτοσυκλετιστων στην πλειοψηφία της έχει διαφορετικη σχέση με τις μηχανές από άλλους δικυκλιστες. Δεν είναι περισσότερο ή λιγότερο Riders από τους street, adventure, onoff, είναι απλα διαφορετικοί. Είναι αρκετοί που έχουν στην κατοχή τους μηχανές ηλικιας 30+, τις οποίες δεν θα τις αλλάξουν ποτέ, τις αγαπάνε σε μια άλλη διάσταση, και κάνουν μεγάλα ταξιδια με το τζην το πέτσινο και λεφτα για βενζίνες και ποτά ! Ούτε 4εποχων, ούτε θερμο εσώρουχα, προστασίες, ακρόμπαρα, αερόσακους και άλλα εμπορευσιμα προϊόντα! Βέβαια υπάρχουν και αρκετοί που θέλουν να κάνουν τη μόστρα τους, αλλά ο πυρήνας των harleαδων είναι γνήσιοι καβαλαρηδες!
Έτσι ακριβώς
Έχουμε ξεφύγει κρίνοντας τα πάντα και όλους, αν φοράνε klim η τζην.
Δεν θα ξεχάσω πριν 10 χρόνια που είχα κανονίσει μια παρουσίαση ταξιδιωτικού του Μητσάκη στους χαρλεαδες
Ο Κωστης είχε έναν "φόβο" και μια αγωνία μέχρι να γνωρίσει τα παιδιά στο club, λες και θα πηγαίναμε σε πόλεμο ανάμεσα σε συμμορίες

Προηγείται ο μύθος από την πραγματικότητα και οσοι δεν γνωρίζουν ... φαντάζονται
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Έτσι ακριβώς
Έχουμε ξεφύγει κρίνοντας τα πάντα και όλους, αν φοράνε klim η τζην.
Δεν θα ξεχάσω πριν 10 χρόνια που είχα κανονίσει μια παρουσίαση ταξιδιωτικού του Μητσάκη στους χαρλεαδες
Ο Κωστης είχε έναν "φόβο" και μια αγωνία μέχρι να γνωρίσει τα παιδιά στο club, λες και θα πηγαίναμε σε πόλεμο ανάμεσα σε συμμορίες

Προηγείται ο μύθος από την πραγματικότητα και οσοι δεν γνωρίζουν ... φαντάζονται
Η ελληνική πραγματικότητα της χαρλει έτσι όπως τη βλέπω εγώ στο δρόμο μου φαίνεται ότι είναι κατά κύριο λόγο μόστρα και ματσιλα απο άτυχους καβαλαριδες που ονειρεύονται να ειχαν γεννηθεί Καλιφόρνια μεριά, αλλά παρόλα αυτά θα μας πάρουν τα αφτιά και στο Παγκράτι. Έτσι μου φαίνεται εμένα όλο το πακέτο μηχανής αναβάτη στις περισσότερες περιπτώσεις.
Σαν να επιβεβαιωνουν το μύθο συνεχώς δλδ.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Παλιότερα είχε και μια ενεργή λέσχη στην Πάτρα και πετύχαινα και μερικούς σχεδόν καθημερινά στο δρόμο.
Έχουν χαθεί.
Θυμάμαι πριν καμία δεκαετία πάμε βόλτα στο Λουτράκι με δύο φίλους και πετυχαίνουμε μια μεγάλη παρέα με χαρχαρλει μπροστά μας,τότε είχε και κολωνακια η εθνική μέχρι την Κόρινθο όπως θυμάστε.
Πήγαιναν με 60.
Λογικά είχαν πάρει ηρεμιστικά για να την παλέψουν με τέτοια ταχύτητα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
λες και θα πηγαίναμε σε πόλεμο ανάμεσα σε συμμορίες

Προηγείται ο μύθος από την πραγματικότητα και οσοι δεν γνωρίζουν ... φαντάζονται
Προ πολλών ετών είχαν κλαμπ κάπου κοντά στο ΚΤΜ 500. Πώς σπάει ο διάολος το ποδάρι του και καποιον περιμένω απέναντι, χωρίς να ξέρω τι είναι στο κτίριο. Λεπτά μετά, είναι παραταγμένα τα τσικό μπροστά στην λέσχη και κοιτάνε απέναντι, λέω κάτσε να δεις τώρα θα βγει ο Τζαξ Τελερ να δώσει εντολή επίθεσης στον "ριζοβραστηρα". Άκουσα και το "μα καλά, εδώ βρήκες να με περιμένεις" από το ραντεβού μου. Το ζουν το παραμύθι οι breezy riders.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η ελληνική πραγματικότητα της χαρλει έτσι όπως τη βλέπω εγώ στο δρόμο μου φαίνεται ότι είναι κατά κύριο λόγο μόστρα και ματσιλα απο άτυχους καβαλαριδες που ονειρεύονται να ειχαν γεννηθεί Καλιφόρνια μεριά, αλλά παρόλα αυτά θα μας πάρουν τα αφτιά και στο Παγκράτι. Έτσι μου φαίνεται εμένα όλο το πακέτο μηχανής αναβάτη στις περισσότερες περιπτώσεις.
Σαν να επιβεβαιωνουν το μύθο συνεχώς δλδ.
Έχει δει και πολύ γιους της αναρχίας... Ο κοσμος :brr:
 
Top Bottom