Συμβαίνει τώρα!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πριν τέσσερα χρόνια είχα λύσει το αφρικανακι να του κάνει ένα γενικό σέρβις εφολης της ύλης για το ταξίδι που θα έκανε στην βόρειο Πολωνία , σκεφτόμενος ότι η πανδημία θα κρατήσει για λίγο, τα είχα κλείσει όλα , ένα ταξίδι που ποτέ δεν ολοκληρώθηκε η έγινε το μισό με πολλά προβλήματα...τότε σκεφτόμουν θα πάρω ποτέ το μηχανάκι που θα το παντρευτώ ;;; Πέρασαν τέσσερα χρόνια ολοκληρώνοντας τον ένα στόχο και ειδικά με την άπειρη αγάπη που μου έδειξε ο γάτος , για να δούμε φέτος θα καταφέρουμε να φέρουμε τον 2ο στόχο εις πέρας...

Να μαστε καλά να ταξιδευουμε και να χορταινουμε ταξιδια!!!!







xrv_world_explorer
 

Bulmont

Μέλος
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Όνομα
Βαγγελης Χ
Μοτό
BULTACO PURSANG 125
MONTESA ENDURO 125H7
Μπακ του Τζαπαν.


Στάλθηκε από το RMX3572 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Eλα ρε Ακη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τώρα το πήρα χαμπάρι..............................
Καλοτάξιδοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να μην αλλάξεις, να το πάρεις και αυτό για συμπληρωματικες δόσεις κανιβαλισμου και μεταπτυχιακό στην ανώτατη συνεργειακη.
Να ο σωστός ο άνθρωπος.

Αν και η πιο σωστή απάντηση είναι "πάρτε μια βόλτα ο ένας του άλλου και φτάνει τόσο".
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έχω F4i (δηλαδή το ψεκαστό διπλοφάναρο που αναφέρθηκε) και VFR800FI (δηλαδή το ψεκαστό αλλά όχι το VTEC, το τελευταίο με camgeartrain) και τα δύο του 2001.

Το CBR είναι ελαφρύτερο στην ζυγαριά, αλλά κυρίως στην αίσθηση. Και όταν στροφάρει στις 12+ σου δίνει την αίσθηση ότι είναι πενήντα (που λέει ο λόγος) άλογα δυνατότερο από το VFR.

Ωστόσο, το VFR έχει πολύ πολύ περισσότερη ροπή στις χαμηλομεσαίες, γεγονός που σε επαρχιακούς βοηθά πολύ περισσότερο να κινηθείς με ωραία ροή. Η κλιμάκωση των σχέσεων είναι πολύ πιο χρησιμοποιήσιμη στην Βέφα, συχνά με το CBR πρέπει να είσαι με πρώτη για να βρίσκεσαι εντός κάάποιας ροπής.

Από την άλλη, στην Βέφα νιώθεις το μεταξόνιο στα πολύ κλειστά κομμάτια. Και ο υδραυλικός της συμπλέκτης ποτέ δεν μου άρεσε σε αποκομμένη αίσθηση.

Από πλευράς άνεσης, το CBR είναι compact, αλλά παραδόξως σχετικά άνετο, αν και στο VFR οι γωνίες στα γόνατα είναι με διαφορά ανετότερες.

Κοινώς, πάρ' τ' αυγό και κούρεφτο, τις λατρεύω και τις δύο.:inlove:

Καθυστερημένα, αλλά φτάνει και εδώ η άνοιξη σιγά σιγά



(Η αλυσίδα έχει λιγότερο 2k χιλιόμετρα, δείξτε επιείκεια)
Χοντάκιας, ε?
:p:D
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Aldebaran σήμερα οδήγησα Μπέβερλι, το οποίο εξυμνούν τα περισσότερα τραπ-ο-τράγουδα στο σποτιφάι, τεράστια μπούρδα απορώ τι τους αρέσει.

#χωρανετασκουτερστονχωρομας
 

skritikos

Μέλος
Περιοχή
Dark side of the Moon
Όνομα
Stam
Μοτό
Honda CB500X '17
Καθυστερημένα, αλλά φτάνει και εδώ η άνοιξη σιγά σιγά



(Η αλυσίδα έχει λιγότερο 2k χιλιόμετρα, δείξτε επιείκεια)
Ζηλεύω το Grom!!
 
Top Bottom