Συμβαίνει τώρα!

nikos_pc

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
TIGER 800 XC
Να πούμε.... μεγειά;;;;
Μακάρι αλλά κανείς δεν μου δίνει τα νεφρά του και το τζόκερ ούτε να μας κοιτάξει.
Θα με ενδιέφερε μια σύγκριση με το 800 που είχες.
Το 900 είναι τελείως διαφορετικό στα πάντα του.
Ξεκινώντας με τα φρένα του είναι ακόμα ποιό δυνατά και με ποιό όμορφη αίσθηση το ABS πλέον δεν κλοτσάει σαν μουλάρι όταν πιάνει. Αναρτήσεις μου φάνηκαν πολύ δυνατές και πολύ σκληρές βέβαια δεν ξέρω το παραμικρό από τις ρυθμίσεις που είχε από φρένα, κινητήρα και αναρτήσεις. Μπορεί να ήταν στο σπορ γιατί ένιωθα τα πάντα στον δρόμο. Ο κινητήρας έχασε τελείως τον ήχο του 3 κυλίνδρου έχει ποιό μπάσος και ποιό θορυβώδεις, έχει ποιό δυνατή αίσθηση και είναι ποιό γεμάτος σίγουρα βέβαια φέρνει ποιο πολύ τράνταγμα σε σχέση με το 800 και η πρώτη είναι αρκετά ποιό κοντή.

Έκανα καμιά 40 χλμ. μου φάνηκε τελείως διαφορετικό από το δικό μου και όσο το οδηγούσα έψαχνα να δώ διαφορές και όχι να το ευχαριστηθώ, μου άρεσε πολύ εμφανισιακά και οδήγημα φαίνετε η διαφορά στον κινητήρα από την πρώτη μίζα μέχρι το σβήσιμο. Οι κερατάδες οι Άγγλοι έφτιαξαν ένα πολύ καλό μηχάνημα χωρίς να κάνουν εκπτώσεις στο τίποτα.

Άντε να το βρούμε σε μερικά χρόνια μεταχειρισμένο να το κάνουμε δικό μας.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Δεν βάζετε κωλο κάτω ρε κιορατάδες... :friendship:
 

rock n rolla_990

Κόπανος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Ζ
Μοτό
GS χιλιαδιακοσα
Piaggio Beverly
Vespa PX200E
Ραγισε το αλουμινιο στην Oberon και με αφησε στη μεση του δρομου απο συμπλεκτη! o_O Αλλαξαμε το μαμα slave για να μη μας αφησει και τη πατησαμε απο το aftermarket :roflmao:

Να λέμε και τα θετικά. Μετά απο ανταλλαγή email και στέλνοντας τους το βίντεο σήμερα παρέλαβα εντελώς δωρεάν με παράδοση express ένα νέο slave. Εξαιρετικό after sales απο την oberon, εκει φαίνονται οι σωστές εταιρείες.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ο φάρος είναι στα Κύθηρα... Έχει παρει το μάτι μου αρκετες χοντρές στο νησί..
Τα κυθηρα ειναι το ωραιοτερο νησι..να περασεις τελεια...να πας Καλαδι οπωσδηποτε.βασικα προσπαθησε να γυρισεις οσο το δυνατον περισσοτερες παραλιες.και κλασσικα αντιθετα αποτι φυσαει..να φας στον Πλατανο στο Τοξοτη και στη Σκανδεια.ποταρα στο Αστικον και στην Αυλη και Αυλεμωνα για καφεδακι γλυκακι.εννοειται και στη Χωρα καψαλι πολυ ωραια ειναι απλα ημουν φαν της αλλης μεριας του νησιου.αν χρειαστεις τιποτα στο νησι παρε τηλ..περασα απτα καλυτερα χρονια μου εκει.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Hellmarine

Μέλος
Περιοχή
Ζωγράφου
Όνομα
Δημος
Μοτό
Bmw f800gs
Χθες πήγα στο βόρειο κομμάτι... Πολύ ωραία ήταν και στις πηγές του αμηρ αλί, έχει ένα ωραίο καφενεδακι το έχουν κάτι νέα παιδιά ρέγκε φάση, ήταν και δύο χαρλεαδες από Πολωνία είχαν κάνει 2500χλμ..
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Χθες πήγα στο βόρειο κομμάτι... Πολύ ωραία ήταν και στις πηγές του αμηρ αλί, έχει ένα ωραίο καφενεδακι το έχουν κάτι νέα παιδιά ρέγκε φάση, ήταν και δύο χαρλεαδες από Πολωνία είχαν κάνει 2500χλμ..
Θα τους έφυγαν τα σφραγίσματα των πολωνων
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μετά τους 25 βαθμούς Κελσίου
Δεν οδηγείται ο V2

Βόλτα με την βέσπα λοιπόν!





Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Μετά τους 25 βαθμούς Κελσίου
Δεν οδηγείται ο V2

Βόλτα με την βέσπα λοιπόν!





Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μαζί σου , αλλά δεν ξέρω από βέσπα


Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Τάκη μια μέρα θα βγούμε με αυτά!!!!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Τάκη μια μέρα θα βγούμε με αυτά!!!!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σιγά το δυσκολο. Εγώ μαυτά γυρνάω συνεχεια στο χωριό. Μερικές φορες το βάζω και μεσα στο καφενείο
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μετά τους 25 βαθμούς Κελσίου
Δεν οδηγείται ο V2

Βόλτα με την βέσπα λοιπόν!





Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Βέβαια δεν είναι βέσπα αυτά.
 
Top Bottom