Συμβαίνει τώρα!

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Σημερινές θερμοκρασιες θαλασσας
Ιόνιο και Δωδεκάνησα.. Βραζουν
Για αυτούς που μπαίνουν όλο τον χρόνο φυσικά.



μου το επαν πολλοι χειμερινοι στην λουτσα και το ενιωσα οτι φετος παγωσε νωριτερα...
περσι ναι ηταν ζεστα φετος οχι τοσο
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Δε μου φάνηκε πολύ παγωμένη σήμερα. Θέλω να πω πως σε κάποια νησιά το καλοκαίρι είναι πιο κρύο το νερό πχ Εφταλού στη Λέσβο ή κάποιες παραλίες της Αστυπάλαιας.
Τέτοια εποχή είναι πρόβλημα ο αέρας όταν βγαίνεις έξω αλλά σήμερα ήταν κυριλέ παρότι δεν είχε ήλιο.
αρα οπως λεει και ο Γιωργης κατι παιζει εδω περα
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Μετά την πρωινή προπόνηση με την κούρσα, εκεί που βαριόμουν σπίτι λέω σε ένα φίλο '' πάμε βουνό? '' τα τυχερά όταν μένεις κάτω από το βουνό


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Υμμητος ;;...χθες το μεσημερι περναγες απο το δημαρχειο μαζι με ενα λευκο 390..;;
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Υμμητος ;;...χθες το μεσημερι περναγες απο το δημαρχειο μαζι με ενα λευκο 390..;;
Όχι εχτές ήμουν πάλι στον Υμηττό αλλά για 22 κμ ορεινού τρεξίματος με κάτι φίλους δρομείς οπότε μετά πέθανα στο σπίτι! Χαχα
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Όχι εχτές ήμουν πάλι στον Υμηττό αλλά για 22 κμ ορεινού τρεξίματος με κάτι φίλους δρομείς οπότε μετά πέθανα στο σπίτι! Χαχα
Τοτε εχουν μαζευτει πολλα περτικαλι στη γειτονια μας...!!!
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Πρωτη μερα χτες μετα την επιστροφη στην πρωτευουσα, στον πολιτισμο, απο τα "γκατζολια", τους "απολιτιστους" του Εβρου...

Πρωτη μερα και στα πρωτα 100μ ειχα ριξει ηδη 2 καντηλια μεσα απο το κρανος... Ποσο ζωα ειναι οι Αθηναιοι ρε πουστημ. Ενα μηνα στον Εβρο απολαυσα την ηρεμια της οδηγησης. Ουτε σφηνες, ουτε παραβιασεις προτεραιοτας ουτε τιποτα. Ολοι μα ολοι σταματουσαν στα στοπ, στις διαβασεις παντα προτεραιοτητα στους πεζους, παντα στη λωριδα τους, κανενας δεν εκανε να μπει μπροστα στη σειρα... Πολιτισμος ρε φιλε! ΠΟ ΛΙ ΤΙ ΣΜΟΣ! Και οχι μονο στην Αλεξανδρουπολη, σε ολο τον Εβρο, σε οποιο χωριο και να πηγα, με ο,τι αγροτικο ή τρακτερ και να συναντηθηκα , ολοι το ιδιο πολιτισμενοι! Οι ανθρωποι δε ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ, τι κι αν τους γεμισαμε λασπουρα και τρυπες διπλα στις καλυβες τους πανω στο ποταμι, στου διαολου τον πατερα, εκει που βγαζουν το ψωμι τους πανω κυριολεκτικα στη συνοριογραμμη, "Οχι ρε παιδια τι λετε, καθολου δεν μας ενοχλειτε, ο,τι εργο γινεται καλο ειναι, να ειστε καλα και μην σκατε!" .

Ποσα μαθηματα πρεπει να παρουμε απο αυτους τους ανθρωπους!
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχουν αλλάξει απίστευτα πολύ τα πράγματα. Όχι πολύ παλιότερα, οι ξένοι ήταν λίγο κάτω από τα σκουλήκια.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Έχουν αλλάξει απίστευτα πολύ τα πράγματα. Όχι πολύ παλιότερα, οι ξένοι ήταν λίγο κάτω από τα σκουλήκια.
Oι φανταροι εννοεις? Αυτο γενικα ισχυει , κυριως στα νησια Αν. Αιγαιου.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έχουν αλλάξει απίστευτα πολύ τα πράγματα. Όχι πολύ παλιότερα, οι ξένοι ήταν λίγο κάτω από τα σκουλήκια.
Ναι το "κωλοφάνταρα" το άκουσα πολλές φορές και στην Κομοτηνή και στην Αλεξανδρούπολη που υπηρέτησα. Βέβαια μιλάω για το 1990, έκτοτε δεν έχω ανέβει ξανά.
Η αλήθεια είναι όμως ότι γενικά πέρασα ωραία και μια καλή βόλτα εκεί πάνω την σκέφτομαι συχνά
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι το "κωλοφάνταρα" το άκουσα πολλές φορές και στην Κομοτηνή και στην Αλεξανδρούπολη που υπηρέτησα. Βέβαια μιλάω για το 1990, έκτοτε δεν έχω ανέβει ξανά.
Η αλήθεια είναι όμως ότι γενικά πέρασα ωραία και μια καλή βόλτα εκεί πάνω την σκέφτομαι συχνά
Το 89 ήμουν καρωτη.. Σειρουλα είμαστε?
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το 89 ήμουν καρωτη.. Σειρουλα είμαστε?
201 σειρά, Σώμα Εφοδιασμού Μεταφορών, έξη μήνες Σπάρτη, 2 βασική, 2 οδηγός και 2 για την σαρδέλα του δεκανέα.
Από τους έξη μήνες στη Σπάρτη τους 4 πρέπει να ξυπνάγαμε με ομίχλη :Watching::laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
201 σειρά, Σώμα Εφοδιασμού Μεταφορών, έξη μήνες Σπάρτη, 2 βασική, 2 οδηγός και 2 για την σαρδέλα του δεκανέα.
Από τους έξη μήνες στη Σπάρτη τους 4 πρέπει να ξυπνάγαμε με ομίχλη :Watching::laugh:
197 σειρά.. Λοχίας τεχνικού.
15 μήνες καρωτη.
Και δοκιμαστής των διχρονων χασκυ που είχαν τα καρακολια.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε λάθος θέμα μπήκα ! Εδώ μυρίζει βαρβατίλα κι εγώ υπηρέτησα στις μοδίστρες...
Πάω να τις βρω λοιπόν...
Ε ναι... Πολύ βαρβατίλα στον εβρο

Γιναμε αγορια εκεί πανω



Advphone....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Έχετε προτεραιότητα & για τα εμβόλια


Στάλθηκε από το LM-G810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποτέ σε καρεκλαδικα μαγαζιά...
Μπιτσουλα.. Πηγαίναμε τοτενες
 
Top Bottom