Συμβαίνει τώρα!

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Άποψη μου είναι ότι αν βάλουμε μέσα στην βουλή άλλα 2 κόμματα που να κρατάνε λίγο τα μποσικα και δεν είναι τσιράκι της εκάστοτε κυβέρνησης θα διαφοροποιηθούν πολύ τα πράγματα.
Αυτό σημαίνει ότι θα κόψουν ποσοστά απτά μεγάλα κόμματα και ελπίζω να μην ξαναβάλουμε ποτέ τον τελοπον βουλευτή γιατί προσβάλει την νοημοσύνη μας σαν όντα.
Στην τελική τόσες δεκαετίες μας κυβέρνησαν δύο κόμματα κι άλλο ένα τελευταία από σπόντα όπου το μισό ΠΑΣΟΚ είχε ενταχθεί στον ΣΥΡΙΖΑ γι'αυτό τον λόγο ακριβώς.
Ανάλογα ποια κοματα θα βάλεις, αν κάνουν συγκυβέρνηση δεν κάνεις κάτι. Κ νομίζω κάνεις ένα λάθος. Το πασοκ είναι από χρόνια μαζί με την ΝΔ, έκαναν κ μαζί κυβέρνηση. Εδώ βλέπουμε σήμερα, ότι αντιπολίτευση του Κυριάκου δεν είναι ο Αλ6ης, αλλά ο Σαμαράς κ ο Καραμανλής.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Το πρόβλημα είναι πως μετά την επανάσταση του 21 υπήρχαν πολλές ράτσες στην Ελλάδα, διάφορες θρησκείες και πολλά αλληλοσυγκρουόμενα συμφέροντα που ποτέ και κανείς δεν κατάφερε να ενώσει κατά κάποιο τρόπο ώστε δημιουργήσει ένα πραγματικό έθνος.

Αν δεν είχαν δολοφονήσει τον Καποδίστρια οι Μαυρομιχαλαίοι θα είμασταν τώρα σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Ο άνθρωπος είχε φοβερές ικανότητες και ικανό πλάνο. Ήθελε να οργανώσει το κράτος όπως είναι της Ελβετίας σημερα αλλά δεν πρόλαβε τον έφαγε η μαρμάγκα όπως όσους έκαναν κάτι καλό για αυτό τον τόπο από τότε ως σήμερα.

Δεν είμαι αισιόδοξος για το μέλλον αυτής της χώρας.
Και εκεί τα συμφέροντα ήταν μεγάλα και έφαγαν τον Καποδίστρια.
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Το πρόβλημα είναι πως μετά την επανάσταση του 21 υπήρχαν πολλές ράτσες στην Ελλάδα, διάφορες θρησκείες και πολλά αλληλοσυγκρουόμενα συμφέροντα που ποτέ και κανείς δεν κατάφερε να ενώσει κατά κάποιο τρόπο ώστε δημιουργήσει ένα πραγματικό έθνος.

Αν δεν είχαν δολοφονήσει τον Καποδίστρια οι Μαυρομιχαλαίοι θα είμασταν τώρα σε πολύ καλύτερη κατάσταση. Ο άνθρωπος είχε φοβερές ικανότητες και ικανό πλάνο. Ήθελε να οργανώσει το κράτος όπως είναι της Ελβετίας σημερα αλλά δεν πρόλαβε τον έφαγε η μαρμάγκα όπως όσους έκαναν κάτι καλό για αυτό τον τόπο από τότε ως σήμερα.

Δεν είμαι αισιόδοξος για το μέλλον αυτής της χώρας.

Σωστό .
Μια διαφορετική άποψη μόνο...τον Καποδίστρια ΔΕΝ τον έφαγαν οι Μαυρομιχαλαίοι , αλλά είναι άλλη κουβέντα αυτό...
Απλά έτσι βολεύει...
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Μιλατε για ένα σύστημα συμφερόντων προσωπικών και για μια ράτσα, που ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε για το σύνολο και για την πατρίδα του.
Αναλύστε λίγο όλες τις κοινωνικές ομάδες και δεν είναι δύσκολο να καταλαβουμε ότι δεν υπάρχει σωτηρια
Δυστυχως
Συμφωνώ και επαυξάνω .
Οι κοινωνικές ομάδες είναι υποκινούμενες συμφεροντολογικά...
Για παράδειγμα βλέπεις αυτοί που φώναζαν "δεν είναι αθώοι και οι δολοφόνοι στην φυλακή" , τους κοιτάς τώρα να κάνουν συμπαράσταση στον Ντίνο τον κουφό που είναι λαϊκός αγωνιστής...
Καλά το είπες δεν υπάρχει σωτηρία...
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Ανάλογα ποια κοματα θα βάλεις, αν κάνουν συγκυβέρνηση δεν κάνεις κάτι. Κ νομίζω κάνεις ένα λάθος. Το πασοκ είναι από χρόνια μαζί με την ΝΔ, έκαναν κ μαζί κυβέρνηση. Εδώ βλέπουμε σήμερα, ότι αντιπολίτευση του Κυριάκου δεν είναι ο Αλ6ης, αλλά ο Σαμαράς κ ο Καραμανλής.
Το Πασοκ είναι παντού βρε . Και ο μισός ΣυριζαΣ Πασοκ είναι...
Απλά προσπαθούν να πείσουν τον κόσμο πως το καλό Πασοκ πήγε στον Σύριζα ενώ το κακό έμεινε με την Φώφη .
Άστα βράστα λέμε...όλοι για ροχάλα...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Συμφωνώ και επαυξάνω .
Οι κοινωνικές ομάδες είναι υποκινούμενες συμφεροντολογικά...
Για παράδειγμα βλέπεις αυτοί που φώναζαν "δεν είναι αθώοι και οι δολοφόνοι στην φυλακή" , τους κοιτάς τώρα να κάνουν συμπαράσταση στον Ντίνο τον κουφό που είναι λαϊκός αγωνιστής...
Καλά το είπες δεν υπάρχει σωτηρία...
Ατυχες παραδειγμα. Κανεις απο αυτους δε λεει "μεσα η ΧΑ, εξω ο ντεφμαν" . Λενε απλα μην τον αφησετε να πεθανει επειδη ετσι γουσταρετε και μπορειτε. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ανάλογα ποια κοματα θα βάλεις, αν κάνουν συγκυβέρνηση δεν κάνεις κάτι. Κ νομίζω κάνεις ένα λάθος. Το πασοκ είναι από χρόνια μαζί με την ΝΔ, έκαναν κ μαζί κυβέρνηση. Εδώ βλέπουμε σήμερα, ότι αντιπολίτευση του Κυριάκου δεν είναι ο Αλ6ης, αλλά ο Σαμαράς κ ο Καραμανλής.
Είπα κόμματα που να μην είναι τσιρακια της κυβέρνησης.
Αυτό ακριβώς λέω.
40+ χρόνια κυβερνάνε ΠΑΣΟΚ νουδου και όταν το ΠΑΣΟΚ σκόρπισε οι μισοί βρήκαν στέγη στον ΣΥΡΙΖΑ οπότε και αυτή η κυβέρνηση ήταν του συναφιου.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό που έγραψε ο γιατρός στο έγγραφο παραίτησης, ότι παίρνουν από βουλευτικά γραφεία και ζητάνε την νοσηλεία του πελάτη, έστω και αν αυτό σημαίνει δολοφονία άλλου νοσηλευόμενου, είναι το γιατί δεν θα αλλάξει τίποτα ποτέ. Ο βουλευτής είναι υπάλληλος για το προσωπικό συμφέρον του πολίτη και κανέναν δεν ενδιαφέρει τίποτα πέραν αυτού. Όπως γράφτηκε και πιο πάνω, αν από τον Μάρτιο έπαιρναν τηλέφωνα και έλεγαν "ανοίξτε νοσοκομεία όπως έκανε η Κίνα για τον κόβιντ" το μήνυμα θα ήταν άλλο. Τώρα το μήνυμα είναι "τα έχουμε κάνει όλα μιά χαρά, αφού οι δημοσκοπήσεις μας δίνουν μακράν πρώτους".
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Συμφωνώ και επαυξάνω .
Οι κοινωνικές ομάδες είναι υποκινούμενες συμφεροντολογικά...
Για παράδειγμα βλέπεις αυτοί που φώναζαν "δεν είναι αθώοι και οι δολοφόνοι στην φυλακή" , τους κοιτάς τώρα να κάνουν συμπαράσταση στον Ντίνο τον κουφό που είναι λαϊκός αγωνιστής...
Καλά το είπες δεν υπάρχει σωτηρία...
Μόνο για γέλια...
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Μόνο για γέλια...
Να με συγχωρείς αλλά δεν καταλαβαίνω τι είναι για γέλια , το ποστ , αυτοί που έλεγαν άλλα...ποιό από τα δύο , ευχαριστώ..
 
Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Παιδιά σορρυ για την φωτο που ανέβασα με τον γιο του Αντώνη Σαμάρα
Με πιάνει αηδία κ μονο που σκέφτομαι οτι θα πρεπει να εργάζομαι για να πληρώνω ΚΑΙ την οικογένεια του ,σαχλαμαρά.
ΕΛΕΟΣ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Ατυχες παραδειγμα. Κανεις απο αυτους δε λεει "μεσα η ΧΑ, εξω ο ντεφμαν" . Λενε απλα μην τον αφησετε να πεθανει επειδη ετσι γουσταρετε και μπορειτε. Αλλο το ενα, αλλο το αλλο.

Το παράδειγμα δεν είναι ατυχές , απλά δεν σηκώνει ανάλυση μέσα στο φόρουμ .
Ήδη είναι πάρα πολλά αυτά που έχουν γραφτεί για πολιτική μέσα σε ένα φόρουμ μοτοσυκλέτας...
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το παράδειγμα δεν είναι ατυχές , απλά δεν σηκώνει ανάλυση μέσα στο φόρουμ .
Ήδη είναι πάρα πολλά αυτά που έχουν γραφτεί για πολιτική μέσα σε ένα φόρουμ μοτοσυκλέτας...
Συμφωνω απολυτα με το δευτερο, απλα δεν επικυρωνει με καμια δυναμη τη δηλωση σου. Εγω πχ δεν θα ηθελα ουτε τους μεν ουτε τον δε να πεθανουν. Θελω να τους δω να εκτιουν την ποινη τους μεσα στα σιδερα. Ολους. Χωρις λαγους και κουνελια να βολταρουν.
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
Συμφωνω απολυτα με το δευτερο, απλα δεν επικυρωνει με καμια δυναμη τη δηλωση σου. Εγω πχ δεν θα ηθελα ουτε τους μεν ουτε τον δε να πεθανουν. Θελω να τους δω να εκτιουν την ποινη τους μεσα στα σιδερα. Ολους. Χωρις λαγους και κουνελια να βολταρουν.
Δεν έκανα καμία δήλωση που να σηκώνει επικύρωση κιόλας . Διαπίστωση είναι. Και ναι υπάρχει κόσμος που έπαιρνε μέρος στις πορείες για να μπουν φυλακή οι δολοφόνοι και οι ίδιοι λένε πως ο ντεφ είναι λαϊκός αγωνιστής και όχι δολοφόνος. Αυτό έγραψα .
Δεν παίρνω το μέρος κάποιου , το έγραψα για να τονίσω τι συμβαίνει στην Ελλάδα .
Κατά τα άλλα και εγώ συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις .

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panGS

Μέλος
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS 05
το ποστ
Μπορούμε να διαφωνούμε με ευπρέπεια όλοι μεταξύ μας , ο καθένας με τα επιχειρήματα του.
Δεν νομίζω πως έχω προσβάλει κάποιον εδώ μέσα ή αλλού λέγοντας του πως αυτά που γράφει είναι για γέλια . Όσα δεν συμφωνώ τα αφήνω και πηγαίνω παρακάτω .
Καλή σου συνέχεια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Δεν έκανα καμία δήλωση που να σηκώνει επικύρωση κιόλας . Διαπίστωση είναι. Και ναι υπάρχει κόσμος που έπαιρνε μέρος στις πορείες για να μπουν φυλακή οι δολοφόνοι και οι ίδιοι λένε πως ο ντεφ είναι λαϊκός αγωνιστής και όχι δολοφόνος. Αυτό έγραψα .
Δεν παίρνω το μέρος κάποιου , το έγραψα για να τονίσω τι συμβαίνει στην Ελλάδα .
Κατά τα άλλα και εγώ συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις .

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κανεις δεν λεει οτι δεν ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΕ σε δολοφονιες (οπως λεει και η δικογραφια).
Το ΝΟΜΙΜΑ ,εκλεγμενο απο τη ΝΔ, δικαιωμα του ζητανε να τηρηθει.
Εντυπωση μου κανει που μερικοι ευχαριστιεστε με μια κυβερνηση τιμωρο/εκδικητή. Ο συγκεκριμενος εκτίει τη ποινη του ,οχι σαν τη μιση ΧΑ που δηθεν τους ψαχνουν.
Ε,οχι και να παιρνουμε μαθηματα απο αυτους που εστειλαν στο εξοχικο του τον Παττακό.



Μπορούμε να διαφωνούμε με ευπρέπεια όλοι μεταξύ μας , ο καθένας με τα επιχειρήματα του.
Δεν νομίζω πως έχω προσβάλει κάποιον εδώ μέσα ή αλλού λέγοντας του πως αυτά που γράφει είναι για γέλια . Όσα δεν συμφωνώ τα αφήνω και πηγαίνω παρακάτω .
Καλή σου συνέχεια.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το γελιο δινει ζωη , ειναι χαρα! τι πιο ευπρεπές απο αυτο?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θυμάμαι από τα παλιά τα χρόνια, να αποπροσανατολιζουν τον κόσμο από τα προβλήματα του, με τρομοκρατία και πολιτικές κοκορομαχιες... Μην τσιμπάτε με τα κόλπα τους, αλλού είναι τα πραγματικα προβλήματα μας
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Θυμάμαι από τα παλιά τα χρόνια, να αποπροσανατολιζουν τον κόσμο από τα προβλήματα του, με τρομοκρατία και πολιτικές κοκορομαχιες... Μην τσιμπάτε με τα κόλπα τους, αλλού είναι τα πραγματικα προβλήματα μας
Ε ναι.

Όπως που θα φτιάξουμε ένα τέτοιο μνήμα, μετά την κοβιντ εποχή μια αγκαλιά είναι ωραία.

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Θυμάμαι από τα παλιά τα χρόνια, να αποπροσανατολιζουν τον κόσμο από τα προβλήματα του, με τρομοκρατία και πολιτικές κοκορομαχιες... Μην τσιμπάτε με τα κόλπα τους, αλλού είναι τα πραγματικα προβλήματα μας
Δεν ειναι μονο αυτο. Σημερα ο Κ, αυριο ο ταδε, μεθαυριο εμεις, ετσι, επειδη θα μπορουν. Εξαλλου ο σημερινός υπγος ηταν και τοτε που τον συλλαβανε, και στο βιβλιο του ο ίδιος εγραφε ελα μωρε σιγα τον δολοφόνο.
 
Top Bottom