Συμβαίνει τώρα!

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Πςςςςς....απορίες που χετε....το λοιπόν ,για να μην αναρωτιέστε
Οι ΚΤΜάδες απευθύνονται πάντα σε MAMA SERVICE ,η οποία Μαμά αποφασίζει για το ποιά αξεσουάρ κ υλικά θα χρησιμοποιήσει και πως.
Οι ΚΤΜάδες

Ο (κατ'επιλογήν) εργένης ο σωστός ,νεαρέ φίλε Γιάννη ,είναι αυτός που έχει δοκιμάσει κ την μη εργένικη ζωή ,και πλέον (οφείλει να) ξέρει ,ότι:
Μια "οικιακή βοηθός" ,κοστίζει μηνιαίως ΠΟΛΥ λιγότερο από μια σύζυγο.
Αν είναι κ ομορφούλα κ τσαχπίνα ,τότε το κόστος πέφτει ακόμα πιό κάτω.:sneaky:
ΧΤρα Μπόνους-> Την αλλάζεις με συνοπτικές διαδικασίες κ χωρίς κόστος γραφειοκρατίας.
Οπότε ,δεν εχει λόγο να μάθει τα αξεσουάρ οικιακής χρήσης.

Τώρα ,ο παντρεμένος ,που ασχολείται ΚΑΙ με τα οικιακά ,απλά πληρώνει 2πλασιο κόστος Ζωής ,σε σχέση με τις τιμές της αγοράς ,και ΧΑΛΑΕΙ την "πιάτσα" ταυτόχρονα.:p
Το φορουμ μοιραζει γνωση..οχι αστεια.

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από που να το πιάσω χωρίς να το συζητάμε για μέρες... Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την δεύτερη παράγραφο.

Για την πρώτη θα ξέρω κάποια στιγμή, αν και το βλέπω ότι πάλι θα χαλάω την "πιάτσα", βέβαια για να τα λέμε και αυτά, στο βίντεο που ανέβασε ο αμπεμπαμπλομ με τον Χρηστάκη και τα ΚΤΜ τι χρώμα είχε η καφετέρια, τι; Starbucks Green.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Λοιπόν, συνέβη αυτό που λέγαμε.


Με δίπλωμα αυτοκινήτου πάνω από έξι χρόνια και ηλικία 27+, οδηγείς μηχανάκι ως 125 κυβικά.

 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λοιπόν, συνέβη αυτό που λέγαμε.


Με δίπλωμα αυτοκινήτου πάνω από έξι χρόνια και ηλικία 27+, οδηγείς μηχανάκι ως 125 κυβικά.

Ζωή σε μας
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι ειδαμε και τους διπλωματουχους χεραδες καθε μερα εκει εξω...
Μην μου πεις ότι αν ξέρεις να οδηγεις αυτοκίνητο, οδηγείς και μοτοσυκλέτα....
Θα κλαψουν μανούλες φίλε.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην μου πεις ότι αν ξέρεις να οδηγεις αυτοκίνητο, οδηγείς και μοτοσυκλέτα....
Θα κλαψουν μανούλες φίλε.
Αν οδηγείς χρόνια, τουλάχιστον ξέρεις από που κινδυνεύεις και τι να προσέχεις γιατί έχουν δει τα μάτια σου διάφορα και έχεις πάθει τα "μα από που ήρθε αυτός".
Η διαδικασία απόκτησης διπλώματος γενικότερα είναι ντροπιαστική και οδηγεί σε πολλούς νεκρούς το χρόνο, αλλά δεν πιέζει (σχεδόν) κανείς για αλλαγές αφού τι, χάνονται τα μαύρα έσοδα.
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Λοιπόν, συνέβη αυτό που λέγαμε.


Με δίπλωμα αυτοκινήτου πάνω από έξι χρόνια και ηλικία 27+, οδηγείς μηχανάκι ως 125 κυβικά.

Χμ, βρε λες? :roflmao::roflmao:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι σίγουρο ότι όποιος θέλει να οδηγήσει μηχανάκι θα βρει αυτά τα δύο και κάποια ακόμα της μοτο3 για να πηγαίνει στην δουλειά του, φως φανάρι, σιγά μην πάρει 125άρι σκούτερ ή παπί.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Είναι σίγουρο ότι όποιος θέλει να οδηγήσει μηχανάκι θα βρει αυτά τα δύο και κάποια ακόμα της μοτο3 για να πηγαίνει στην δουλειά του, φως φανάρι, σιγά μην πάρει 125άρι σκούτερ ή παπί.
Σταματα γιατι θα προτεινω κανα RM125, να περνανε κινηση, μπλοκα, πεζοδρομια ζαρντινιερες και τα ΤζιΕς με το τριβαλιτσο στην Κηφισιας απο πανω...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οσοι πιτσιρικαδες οδηγουν (με ή χωρις διπλωμα) τα πανε πολυ καλυτερα απο οτι εμεις στην ηλικια τους! Δεν καταλαβαινω το ¨ζωη σε μας¨!!!
Δεν μιλάει για πιτσιρικάδες, αλλά 27 και πάνω.
Οι 30ρηδες που ήθελαν μηχανή, δεν περίμεναν αυτό τον νόμο για να οδηγησουν
Τεσπα..... Μου θυμίζει εποχές που νοικιάζεις jetski χωρίς δίπλωμα ταχύπλοου και αυτούς που δίνουν στα νησιά σκούτερ σε άτομα χωρίς δίπλωμα, με τα γνωστά αποτελεσματα
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν μιλάει για πιτσιρικάδες, αλλά 27 και πάνω.
Οι 30ρηδες που ήθελαν μηχανή, δεν περίμεναν αυτό τον νόμο για να οδηγησουν
Τεσπα..... Μου θυμίζει εποχές που νοικιάζεις jetski χωρίς δίπλωμα ταχύπλοου και αυτούς που δίνουν στα νησιά σκούτερ σε άτομα χωρίς δίπλωμα, με τα γνωστά αποτελεσματα
Μην γινεσαι αυστηρος........ :p!!! Πιτσιρικια ειναι και αυτοι, μην κρινεις απο εμας τα ραμολιμέντα με τις παπουδιερες :laugh::laugh::laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην γινεσαι αυστηρος........ :p!!! Πιτσιρικια ειναι και αυτοι, μην κρινεις απο εμας τα ραμολιμέντα με τις παπουδιερες :laugh::laugh::laugh:
Από εμένα θα κρίνω, γιατί στα 27 είχα 2 παιδιά.. Θείο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
ήταν ερώτηση που περίμενα αυτή ακριβώς την απάντηση.... αλλά να απαντήσει ένας ΚΤΜάκιας και όχι οι προπελιάρηδες????
Υπάρχουν πολλές εκδοχές...
Η μία είναι ότι μπορεί να μη γνωρίζουν τη χρησιμότητα του μποξέρ ως γκριλ...
Μία άλλη εκδοχή είναι ότι μπορεί να γίναν vegan μετά την αγορά των αγελάδων...
Κάτι άλλο σημαντικό είναι ότι δεν έχω δει σχετικό αξεσουάρ-σχαρα για ψήσιμο της κατουρατεκ...
Και πάει λέγοντας...
Ready to race λέμε και στις απαντήσεις... :p
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
ήταν ερώτηση που περίμενα αυτή ακριβώς την απάντηση.... αλλά να απαντήσει ένας ΚΤΜάκιας και όχι οι προπελιάρηδες????
Οι ΚΤΜαδες δεν γκριλαρουν, φουρνιζουν στο κενο μεταξυ πισω κυλινδρου και αμορτισερ.
 
Top Bottom