Συμβαίνει τώρα!

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Kαλησπερα, μίλησα πριν λίγο με τον ασφαλιστή μου και μου πε ότι καταργήθηκε η πράσινη κάρτα (σαν χρώμα) οπότε και μου πε ότι το τυπώνω σε ασπρόμαυρο, δεν υπάρχει θέμα.... Ξέρει κανείς αν ισχύει;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ζω στο Λουξεμβουργο και τα τελευταία 6 χρονια η ασφάλια ηταν πράσινη (ειδικο χαρτί) μιας και φτυνεις και αλλαζεις χωρα.

Απο φετος ειναι ασπρόμαυρη.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ζω στο Λουξεμβουργο και τα τελευταία 6 χρονια η ασφάλια ηταν πράσινη (ειδικο χαρτί) μιας και φτυνεις και αλλαζεις χωρα.

Απο φετος ειναι ασπρόμαυρη.
Άχρωμη..... έτσι κάπως, θέλουν να κάνουν και τη ζωή μας!!!!! :rolleyes:


Εγώ πάντως Αποστόλη, θα εκτυπωνα και μια σε πράσινο χαρτί να υπάρχει. "Φύλαγε τα ρούχα σου, για να'χεις τα μισά"!!!
Πότε δεν ξέρεις σε ποιον μπορεί να πέσεις και τι καθυστέρηση μπορεί να σου δημιουργήσει. Η εκτύπωση κρατάει δευτερόλεπτα....
 
Τελευταία επεξεργασία:

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Καλησπέρα.... Όλα καλά κατά τους συνοριακός ελέγχους πιστοποιητικά κλπ;;;; αντιμετώπισε κάνα έλεγχο;; είχε θερμομετρησεις;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για εμβολιασμένους, ευρωπαϊκή βεβαίωση ή 72ωρο PCR ζητήθηκαν μόνο στην Κροατία, με απλή επίδειξη, εργασία εμφανώς ρουτίνας, που σημαίνει ότι και ένα πλαστό έγγραφο θα έκανε άριστα τη δουλειά...
Στις υπόλοιπες χώρες των Δυτικών Βαλκανίων, ΝΑΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ! Σε κάποιες πόλεις, ελάχιστες "τύποις" μάσκες μόνο σε κλειστά καταστήματα, η δε λέξη "θερμομέτρηση" σίγουρα δεν υπάρχει αυτό το διάστημα τουλάχιστον στη γλώσσα τους.
Σοκ μετά από 14 μέρες, στα Ελληνικά σύνορα με τη Β.Μακεδονία μας υποδέχθηκε πλήρως αντιcovid ντυμένο κλιμάκιο του ΕΟΔΥ για test covid. Πατρίδα.


---- Δε γνωρίζω το αντίκτυπο στην υγεία του πληθυσμού κάποιων χωρών της μη τήρησης μέτρων όπως τουλάχιστον εμείς τα γνωρίζουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Νωρίτερα είχε μεγάλη φωτιά στην Πάτρα.
Εδώ είναι στην αρχή της.
Κάηκαν και πέντε σπίτια από ότι διαβάζω.
Άργησαν να έρθουν εναέρια μέσα γιατί είχε πιάσει και μεγάλη φωτιά στον Ερύμανθο, κοντά στο παπαντρεοχωριο.


Στάλθηκε από το Redmi 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Όλα πορτοκαλί

Εαν εβαζες και μια σελφι, σιγουρα θα βλεπαμε το ροζ πικέ μπλουζακι με σηκωμενους γιακαδες και υφος μπλαζέ.....

Ουυυυ να μου χαθεις....
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εαν εβαζες και μια σελφι, σιγουρα θα βλεπαμε το ροζ πικέ μπλουζακι με σηκωμενους γιακαδες και υφος μπλαζέ.....

Ουυυυ να μου χαθεις....
Baby blue χωρίς σηκωμένο γιακά και superstar pride edition.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Για εμβολιασμένους, ευρωπαϊκή βεβαίωση ή 72ωρο PCR ζητήθηκαν μόνο στην Κροατία, με απλή επίδειξη, εργασία εμφανώς ρουτίνας, που σημαίνει ότι και ένα πλαστό έγγραφο θα έκανε άριστα τη δουλειά...
Στις υπόλοιπες χώρες των Δυτικών Βαλκανίων, ΝΑΙ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΡΟΝΟΙΟΣ! Σε κάποιες πόλεις, ελάχιστες "τύποις" μάσκες μόνο σε κλειστά καταστήματα, η δε λέξη "θερμομέτρηση" σίγουρα δεν υπάρχει αυτό το διάστημα τουλάχιστον στη γλώσσα τους.
Σοκ μετά από 14 μέρες, στα Ελληνικά σύνορα με τη Β.Μακεδονία μας υποδέχθηκε πλήρως αντιcovid ντυμένο κλιμάκιο του ΕΟΔΥ για test covid. Πατρίδα.


---- Δε γνωρίζω το αντίκτυπο στην υγεία του πληθυσμού κάποιων χωρών της μη τήρησης μέτρων όπως τουλάχιστον εμείς τα γνωρίζουμε.
:friendship:

Για να μπεις Ελλάδα άκουσα πως ζητάνε κάποιο χαρτί επιπλέον. Σε πια υπηρεσία ψάχνουμε για αυτό?
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
:friendship:

Για να μπεις Ελλάδα άκουσα πως ζητάνε κάποιο χαρτί επιπλέον. Σε πια υπηρεσία ψάχνουμε για αυτό?
Για να επιστρέψεις Ελλάδα πρεπει να έχεις συμπληρώσει ηλεκτρονικά κάτι που ονομάζεται plf ένα 24 πριν για να σου έρθει απάντηση στο mail. Αν γκουγκλάρεις θα το. Βρεις ευκολα που το. Συμπληρώνεις.
Επίσης να τονίσω εδώ σ πσους είχαν σκοπό να πανε Ρουμανία, εγώ χθες οδηγουσα σα δαιμονισμενος και προλαβα να περασω τα σύνορα. Λογικά όμως απ ότι κατάλαβα η εντολή πήγε σήμερα για εφαρμογή από 1 του μηνός. Κόκκινη ζώνη η Ελλάδα άρα 14 μέρες καραντίνα ακόμα και με αρνητικό μοριακό εκτός και ν είσαι εμβολιασμένος. Όσοι φευγεται εκτός ψαχτείτε λίγο τι ζητάει η κάθε χώρα γιατί πλεον ειμαστε κόκκινοι.
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
:friendship:

Για να μπεις Ελλάδα άκουσα πως ζητάνε κάποιο χαρτί επιπλέον. Σε πια υπηρεσία ψάχνουμε για αυτό?
Ηλεκτρονικά χρειάζεται συμπλήρωση μια φόρμα plf.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Δεν καθεστε Ελλαδιτσα αλλη μια σεζον, οσοι το σκεφτεστε για εξω;;;
Εκει θα μεινουν τα ξενα μερη, δεν θα πανε πουθενα! Υπαρχει πολυ αβεβαιοτητα σε ολα τα θεματα.......... και δεν αξιζει το ρισκο (οχι της κορονοβλακιας, αλλα του εγκλεισμου ή αποκλεισμου). Μην χαθουν και δουλειες αδικα.... απολυουν για πλακα την σημερον ημερα!!!!!!!!!!!!
 

lleonidas

Μέλος
Όνομα
Λεωνίδας
Μοτό
Αμήχανος!
Από τη λεωφόρο Ποσειδώνος ξεκίνησε η Περιφέρεια Αττικής τη δοκιμαστική λειτουργία του πρώτου συστήματος εντοπισμού παραβίασης του ερυθρού σηματοδότη.
Η πιλοτική εφαρμογή και ο έλεγχος λειτουργίας των συστημάτων θα ολοκληρωθεί σύντομα, προκειμένου στη συνέχεια να παραδοθούν προς χρήση από την Ελληνική Αστυνομία.


Το επόμενο βήμα δηλαδή θα είναι να στέλνονται τα πρόστιμα στους κατόχους των οχημάτων που παραβίασαν το κόκκινο;;

Πηγή
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Από τη λεωφόρο Ποσειδώνος ξεκίνησε η Περιφέρεια Αττικής τη δοκιμαστική λειτουργία του πρώτου συστήματος εντοπισμού παραβίασης του ερυθρού σηματοδότη.
Η πιλοτική εφαρμογή και ο έλεγχος λειτουργίας των συστημάτων θα ολοκληρωθεί σύντομα, προκειμένου στη συνέχεια να παραδοθούν προς χρήση από την Ελληνική Αστυνομία.


Το επόμενο βήμα δηλαδή θα είναι να στέλνονται τα πρόστιμα στους κατόχους των οχημάτων που παραβίασαν το κόκκινο;;

Πηγή
Πω ρε φουστη μου!!!! :eek:
Και δεν αφηνω κοκκινο για κοκκινο στην παραλιακη να παει χαμενο:muted:............. :laugh::laugh::laugh:
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Και εμενα ο ασφαλιστης ασπρομαυρη μου την εστειλε στο μειλ.
Δεν ειναι πια πρασινη...
Για που είσαι συναδελφεεε;;;; δεν έχω καταφέρει ακόμα να σε πάρω φαντάσου τώρα τελείωσα από δουλειά.... Θα σου τηλ από βδομάδα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Για που είσαι συναδελφεεε;;;; δεν έχω καταφέρει ακόμα να σε πάρω φαντάσου τώρα τελείωσα από δουλειά.... Θα σου τηλ από βδομάδα

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δουλεια το λεμε τωρα;;; :friend:
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Πήρα και εγώ χθες δύο πράσινες κάρτες που είναι πλέον ασπρόμαυρες, ας ελπίσουμε οτι θα τις χρησιμοποιήσουμε.

Sent from my Mi10T using Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Βαζω μερικες για δροσια, συνεβη χθες το πρωι.

Αρχικα καφεδακι με συνοδευτικα γλυκακια σε φιλικο σπιτι στο Παλαιοχωρι Κλεινοβου στα 1000μ με θεα την οροσειρα της Τριγγιας απεναντι, η κορυφη της ειναι 2204μ.







Μετα ανοδος στο εκκλησακι του Σωτηρος στη θεση Γκολέμι στα 1600μ και καθοδος απο την αλλη στην Κρανια Ασπροποταμου.







Ακομη και στα ψηλα ειχε σχετικη ζεστη αλλα ειναι "λεπτος" ο αερας στα ψηλα βουνα.
 
Top Bottom