Συμβαίνει τώρα!

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα πέτυχα τυχαία χαζεύοντας σε μαγαζί με outdoor εξοπλισμό και τα πήρα να υπάρχουν για ώρα ανάγκης στην μηχανή.

Επάνω γράφει ότι φτάνουν 65 & 45 βαθμούς κελσίου και κρατάνε για 5-6 ώρες, πράγμα που μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξο.
Τα έχει δοκιμάσει κανείς?




Πάντως αν τα είχα πριν κάτι χρόνια κάπου στον Σμόλικα μέσα στην σκηνή ίσως να είχα γλυτώσει την παρολίγο υποθερμία :hungover::laugh::laugh:




Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα έχει δοκιμάσει η κυρά λενη, στις μπότες, γιατί οι γυναίκες παγώνουν στα άκρα και ήταν καλα
Μια άλλη μάρκα, που αν θυμάμαι καλά έχει μια σκόνη μέσα που κάνει δουλίτσα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σαν αυτοκόλλητα επιθέματα είναι, υπάρχουν διάφορα άλλα η λογική είναι ίδια σε όλα. Όταν τα ανοίξεις κάνουν κάποια χημική αντίδραση που παράγει θερμότητα για κάποιες ώρες.
Ανεξάρτητα την χρήση που λένε, μπότες ή γάντια, μπορείς να τα βάλεις γενικά μέσα από τα ρούχα ή ακόμη στο sleeping bag και να σε βοηθήσουν σε περίπτωση σοβαρού κρύου.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.

Εδω αγναντεύουμε και περιμένουμε να ερθει η Ελπίδα..


Sent from my iPhone using Tapatalk
αναμενουμε ανταποκριση απο σενα γιατι τους αλλους μαλλον τους πλακωσε το παπλωμα...
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Τελικά, δυνατό καμάκι ο Ισίδωρος Βρετάκος (δίπλα στον Κούρο :D)
 
Τελευταία επεξεργασία:

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τελικά, δυνατό καμάκι ο Ισίδωρος Βρετάκος (δίπλα στον Κούρο :D)
Μπα. Σβησε την θερμανση και θα δεις.
:roflmao::roflmao:
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Για τη σκηνή μας ,αφου ζεστάνουμε νερό το βάζουμε σε ενα μπουκάλι (καλύτερα μεταλικό)απο νερό ανάλογα με το πόσο ζεστό είναι το βάζουμε στον υπνόσακό μας ,τυλιγμένο με κάτι άμα καίει κάτω χαμηλά στα πόδια μας! Κάνει τη διαφορά.Μπορεί κανείς να έχει και δεύτερο άμα θέλει.Επίσεις 1-2αλουμινοκουβέρτες πάνω και κάτω δηλαδή θα βοηθήσουν στο να μη χάνεις θερμοκρασία.Επίσης ενα ταπεινό εσωτερικό κάλυμα υπνόσακου θα μειώσει την κυκλοφορία αέρα και θα βελτειώσει τη διαβίωση.Τώρα με το χιόνι στην απο κει μεριά βγείτε το μεσημέρι και κάντε τα πειράματά σας...:eek:
 

μητσος

Ο μήτσος των καρδαμιτσίων
Περιοχή
Γιάννενα
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KLE500
Τα πέτυχα τυχαία χαζεύοντας σε μαγαζί με outdoor εξοπλισμό και τα πήρα να υπάρχουν για ώρα ανάγκης στην μηχανή.

Επάνω γράφει ότι φτάνουν 65 & 45 βαθμούς κελσίου και κρατάνε για 5-6 ώρες, πράγμα που μου φαίνεται υπερβολικά αισιόδοξο.
Τα έχει δοκιμάσει κανείς?




Πάντως αν τα είχα πριν κάτι χρόνια κάπου στον Σμόλικα μέσα στην σκηνή ίσως να είχα γλυτώσει την παρολίγο υποθερμία :hungover::laugh::laugh:




Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι δουλεύουν ,αλλά δε κάνουν θαύματα και κοστίζουν.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σαν σήμερα πριν από 8 χρόνια το ADVride.gr βγήκε στον διαδικτυακό αέρα...
Και βρίσκεται ακόμη εδώ χάρη στην ανταπόκριση των ανθρώπων του που αγαπούν τις μοτοσυκλέτες, το χώμα, την άσφαλτο, την παρέα, το χιούμορ και φυσικά την αλληλεγγύη μεταξύ τους!
Εύχομαι να συνεχίσουμε για ακόμη περισσότερα στο ίδιο και καλύτερο κλίμα με την πολύτιμη προσφορά όλων μας σε γνώσεις, εμπειρίες, ιδέες, και γενικά ότι μπορεί να φανεί χρήσιμο!

Χρόνια μας πολλά!!! :hpbrd: :plqtr:







 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ενα μπραβο σε ολους που με την συμμετοχη,τον χρονο τους κ την ορεξη να μοιραστουν το κοινο μας χομπι τραβαμε μπροστα!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πήγα για ένα τρεξίματακι βουνό με τα παιδιά, σούπερ πέρασαν! Ναλα και Άδης


Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Να ξες οτι δεν ειναι οτι καλυτερο να αθλουμαστε εξω σε τοσο χαμηλες θερμοκρασιες
τραβανε ζορι τα πνευμονια κ ολο το συστημα με την παγωμενη ανασα...
ψαξτο λιγακι
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Να ξες οτι δεν ειναι οτι καλυτερο να αθλουμαστε εξω σε τοσο χαμηλες θερμοκρασιες
τραβανε ζορι τα πνευμονια κ ολο το συστημα με την παγωμενη ανασα...
ψαξτο λιγακι
το ξερω αλλα δεν εχω θεμα ,τρεχω στο βουνο και κανω ποδηλατο ολο το χρονο συνεχεια οποτε δεν εχω θεμα αντεχω ! :ha απλα οταν ειναι πολυ το κρυο ή ζεστη κανω λιγοτερο. Γενικα με κακοκαιρια εχω μια συνηθεια να βρισκομαι στο βουνο για mtb ή τρεξιμο, με καλο καιρο βγαινω για κουρσα!
 
Top Bottom