Συμβαίνει τώρα!

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ε, εντάξει μια ευχή να μη τη δώσουμε αφού του αρέσει η ζωή του να έχει σασπένς. Θα του κάνω παρέα όταν η Yamaha βγάλει το Hyper Tenere με τον CP4.
Εδώ δεν έβγαλαν ποτέ νέο fazer, βγήκε η νεροβραστη μλκια με ένα λιγότερο κύλινδρο, λες να βγει τετρακύλινδρο ονοφ; Μόνο η ντουλάπι αυτά, να στηρίζει την αγνότητα του καθαρού πάθους (δεν ξέρω αν μπαίνουν οι τροχοί του gs στο XR). Έλα μωρή Απρίλια ένα τουαρεγκ rsv4 δηλαδή σιγά το πράγμα που ζητάμε.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εδώ δεν έβγαλαν ποτέ νέο fazer, βγήκε η νεροβραστη μλκια με ένα λιγότερο κύλινδρο, λες να βγει τετρακύλινδρο ονοφ; Μόνο η ντουλάπι αυτά, να στηρίζει την αγνότητα του καθαρού πάθους (δεν ξέρω αν μπαίνουν οι τροχοί του gs στο XR). Έλα μωρή Απρίλια ένα τουαρεγκ rsv4 δηλαδή σιγά το πράγμα που ζητάμε.
Δε πιστεύω με τίποτα ότι θα βγάλει τετρακύλινδρο On/Off (αν και έχουμε το παράδειγμα του Versys που φυσικά δεν το λες και On/Off). Για αυτό έπαιξα με τη λέξη Hyper. Πιο πολύ για να του δώσω την ελπίδα ότι θα είμαι κοντά του με 170 άλογα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν ήθελε, θα το είχε ήδη με το μοτέρ μτ10.


Φήμες για ελαφρύ τ12 έχουν γραφτεί στο μοτό περιοδικό χρόνια τώρα... Πρώτα θα βγει νέο τρασλαπ και μετά αυτό μάλλον.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αν ήθελε, θα το είχε ήδη με το μοτέρ μτ10.


Φήμες για ελαφρύ τ12 έχουν γραφτεί στο μοτό περιοδικό χρόνια τώρα... Πρώτα θα βγει νέο τρασλαπ και μετά αυτό μάλλον.
Όταν λέμε ελαφρύ; Τ12 και ελαφρύ δεν θα το 'θελα.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Όταν λέμε ελαφρύ; Τ12 και ελαφρύ δεν θα το 'θελα.
Πρέπει να είσαι ο μόνος.

Όλοι οι άλλοι ήθελαν ένα Τ12 σε κιλά 990. Ακόμα και η τριουμφ έβγαλε "ελαφρύ" μεγάλο, έστω με τα μέτρα του σημερινού gs. Αναμένουμε μέσα στο καλοκαίρι να δούμε τι έκανε η πενφέ με το επόμενο.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Πρέπει να είσαι ο μόνος.

Όλοι οι άλλοι ήθελαν ένα Τ12 σε κιλά 990. Ακόμα και η τριουμφ έβγαλε "ελαφρύ" μεγάλο, έστω με τα μέτρα του σημερινού gs. Αναμένουμε μέσα στο καλοκαίρι να δούμε τι έκανε η πενφέ με το επόμενο.
Το ξέρω πως είμαι από τους λίγους αλλά τέτοια μηχανή θα την ήθελα για να ταξιδεύω όχι να καγκουρεύω. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να έχει τα κιλάκια της (ώστε να διατηρεί μια καλή ορμή στο ταξίδι και να μην είναι φτερό στον άνεμο) αλλά να είναι σωστά ισορροπημένη/ζυγισμένη. Τι σχέση μπορεί να έχει ένα Τ12 με 990... τρόλευ με μπανάνες είναι το συγκριτικό. Τα έχω γράψει κι άλλες-κι άλλες-κι άλλες φορές. Αγοράζουν το "ελαφρύ" Τ7 και μετά τα "φορτώνουν" με ότι υπάρχει στην αγορά των αφτερ μάρκετ. Δεν είναι κακό (αν θέλουν να ταξιδεύουν), δείχνει όμως πως το μάρκετινγκ των κιλών μια χαρά δουλεύει.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αυτό που ζητάς κάλλιστα μπορεί να γίνει με 230 κιλά, αρκετά για να έχει σταθερότητα σε κάθε συνθήκη καιρού.

Τα υπόλοιπα τα έχουμε πει δεκάδες φορές. Σέβομαι την άποψη του Στέφανου, θα δώσω λίγο παραπάνω βαρύτητα στην άποψη του Λίντον Ποσκιττ σχετικά με την προστασία γιατί όπως και να το κάνουμε έχει μερικές δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα εμπειρία σε κάθε είδους χρήση και τερέν.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Και άλλο ρε συ. Αν και κάπου το ξέρω,
Θα φύγουν τα υπόλοιπα Κώστα..
Ήταν στα μέρη σου το μηχανακι
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Αυτό που ζητάς κάλλιστα μπορεί να γίνει με 230 κιλά, αρκετά για να έχει σταθερότητα σε κάθε συνθήκη καιρού.

Τα υπόλοιπα τα έχουμε πει δεκάδες φορές. Σέβομαι την άποψη του Στέφανου, θα δώσω λίγο παραπάνω βαρύτητα στην άποψη του Λίντον Ποσκιττ σχετικά με την προστασία γιατί όπως και να το κάνουμε έχει μερικές δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα εμπειρία σε κάθε είδους χρήση και τερέν.
Για αυτό και αρχικά ρώτησα "όταν λέμε κιλά;". Να συμπληρώσω πως νομίζω πως ήμουν σαφής, σε αντίθεση με την πολυποίκιλη εμπειρία του Λίντον εγώ ΔΕΝ εστίασα το ενδιαφέρον μου σε κάθε είδους τερέν και αναφέρθηκα -όχι τυχαία- στη σημασία μιας καλοζυγισμένης μοτοσυκλέτας που θα αγοράσω για να ταξιδέψω.
Ο κόσμος των On/Off όσο μπερδεμένος είναι άλλο τόσο -σήμερα ειδικά- έχει να προσφέρει λύσεις, αρκεί κάποιος να ξέρει τι θέλει για τη χρήση που το θέλει. Και να πω και το άλλο με κάποιο θράσος αν θέλεις. Η γνώμες όλων αυτών των σταρ με αφορά σε ένα πολύ επιφανειακό επίπεδο ανάγνωσης γιατί καλύτερα από αυτούς εγώ ξέρω τις δυνατότητες μου και τα θέλω μου. Όταν με ενδιαφέρει να κάνω το γύρο της Ιταλίας με αφήνουν παντελώς αδιάφορο οι πληροφορίες σχετικά με τις ικανότητες μιας μοτοσυκλέτας ΚΑΙ στις στέπες της Αυστραλίας.... Όταν μπω στη διαδικασία να παραιτηθώ από το WRR για να αρχίσω τα άλματα με ένα Τ12 πηγαίνοντας σε όλα τα τερέν να το συζητήσουμε ξανά και φυσικά δεν έχω πρόβλημα να αποδεχθώ την επιθυμία κάποιων να κάνουν παρόμοιες χρήσεις με megaOnOff.
Τέλος να πιαστώ από το "πανάλαφρο" GS12xxR... Δε νομίζω ότι η παγκόσμια επιτυχία του οφείλεται στο χαμηλό της βάρος. Ο κινητήρας σε ρόλο πλαισίου με όλα τα κιλά κάτω δημιουργούν μια υπέροχη ποιότητα κύλισης σε συνθήκες ταξιδιού και μια στιβαρή αίσθηση ενιαίου συνόλου ακόμη και φορτωμένη.

Πολλά έγραψα πάλι και είναι από της συζητήσεις που δε μπορούν να αναπτυχθούν πολύπλευρα στα πληκτρολόγια. Κάπου θα έχω άδικο το ξέρω αλλά ο καθένας από εμάς ξέρει ή φαντάζεται (μου φαίνεται πιο ειλικρινής προσέγγιση) καλύτερα για τον εαυτό του τι θα ήθελε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
boxer

επισημα δηλωνω οτι εισαι μεγαλη "απατη" ρε μνκ.....
και μεγαλη μορφη βεβαια.....

:muted:.............:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::friendship:
Απατη, γιατι σου ειπα οτι θα ερθω με το GS ενω ηρθα με το σκουτερ;;;; :p
Ενταξει, μπορει να μου πηρε λιγο παραπανω σε ωρα, να ερθω απο πειραια με το σκουτερακι μου :muted:, αλλα αυτη τη φορα ¨συναντηθηκαμε¨!!!
Δεν με ειδες και με το σουπερ ντουπερ κρανακι τζετ που πηρα.............:ha!
Θα με...... θαυμασεις ομως το απογευμα :inlove:
 
Top Bottom