Συμβαίνει τώρα!

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Μετά από 7μερες βραδινή βάρδια σχολασα το πρωί και ξύπνησα νωρίτερα με την αίσθηση και τη χαρά της καινούργιας μοτοσυκλέτας ....πήγα μέχρι το πάρκινγκ αλλά τίποτα ......όνειρο ήταν
Mv Agusta Rush
Πρέπει να κόψω τα βραδινά


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Τι αρρώστια είναι αυτή να φτιάχνουν τα μηχανάκια κολοβά, δεν πρόκειται να το συνηθίσω, πρέπει να είναι κάποιο είδος διαστροφής. Και είναι τόσο πανέμορφο το υπόλοιπο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι αρρώστια είναι αυτή να φτιάχνουν τα μηχανάκια κολοβά, δεν πρόκειται να το συνηθίσω, πρέπει να είναι κάποιο είδος διαστροφής. Και είναι τόσο πανέμορφο το υπόλοιπο.
Παππού στα νιάτα σου είχαν τα μηχανάκια πιο μεγάλη ουρά από παγώνι που έχει κάνει botched βραζιλιάνικη παρέμβαση στα οπίσθια του, η μόδα εδώ και χρόνια προβάλλει μινιμαλισμό. Το συγκεκριμένο είναι κολοβό αλλά πιο ισορροπημένο στους όγκους του από άλλα του είδους, βοηθάει και η πίσω σχεδόν συμπαγής ζάντα η οποία επίσης συνήθως είναι άσχημη αλλά εδώ την έχουν ταιριάξει στο σύνολο.


Το θέμα, ξανά, είναι γιατί, πέραν της φάσης επίδειξης πλούτου, κατασκευάζονται τέτοια μηχανάκια.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Συμβαίνει μπροστά μου τώρα.
Από πότε η δημοτική "αστυνομία" έχει δικαίωμα να αφαιρεί πινακίδες!?
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Παππού στα νιάτα σου είχαν τα μηχανάκια πιο μεγάλη ουρά από παγώνι που έχει κάνει botched βραζιλιάνικη παρέμβαση στα οπίσθια του, η μόδα εδώ και χρόνια προβάλλει μινιμαλισμό. Το συγκεκριμένο είναι κολοβό αλλά πιο ισορροπημένο στους όγκους του από άλλα του είδους, βοηθάει και η πίσω σχεδόν συμπαγής ζάντα η οποία επίσης συνήθως είναι άσχημη αλλά εδώ την έχουν ταιριάξει στο σύνολο.


Το θέμα, ξανά, είναι γιατί, πέραν της φάσης επίδειξης πλούτου, κατασκευάζονται τέτοια μηχανάκια.
Ναι αλλά πρέπει να ξέρεις ότι στο Παγώνι, όλη η ομορφιά του ήταν στην ουρά του. Χωρίς την ουρά δεν ήταν απολύτως τίποτα, δεν θα το ξέραμε καν ότι υπάρχει για να το χρησιμοποιούμε ως παράδειγμα σήμερα
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ναι αλλά πρέπει να ξέρεις ότι στο Παγώνι, όλη η ομορφιά του ήταν στην ουρά του. Χωρίς την ουρά δεν ήταν απολύτως τίποτα, δεν θα το ξέραμε καν ότι υπάρχει για να το χρησιμοποιούμε ως παράδειγμα σήμερα
Για το συμπαθητικό πτηνό ναι ισχύει. Για τα μηχανάκια δεν θέλω καν να θυμάμαι τα αισχη του τότε με το τραπέζι πικνικ μετά την σέλα.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Εντάξει μην τα κάνουμε όλα ίσιωμα και το φτάσουμε στην άλλη άκρη με τις σχεδιαστικές επιλογές της χώρας του ανατέλλοντος ίκτερου. Θες να πεις δηλαδή ότι η ουρά από το Τουονο της δεύτερης γενιάς την είδες και δεν σου άρεσε?
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Συμβαίνει μπροστά μου τώρα.
Από πότε η δημοτική "αστυνομία" έχει δικαίωμα να αφαιρεί πινακίδες!?
Θα συνοδεύονται από αστυνομικό Αντώνη. Κάπου εκεί γύρω θα ήταν μαζί με "άλλο" συνεργείο.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εντάξει μην τα κάνουμε όλα ίσιωμα και το φτάσουμε στην άλλη άκρη με τις σχεδιαστικές επιλογές της χώρας του ανατέλλοντος ίκτερου. Θες να πεις δηλαδή ότι η ουρά από το Τουονο της δεύτερης γενιάς την είδες και δεν σου άρεσε?
Αυτό λέμε τώρα; Δεν μου αρέσει (σε κανένα μηχανάκι) η πίσω σέλα να είναι πίσω από τον άξονα του τροχού. Οι κανονικές εξατμίσεις το κρύβουν λίγο το ελάττωμα.


 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Θα συνοδεύονται από αστυνομικό Αντώνη. Κάπου εκεί γύρω θα ήταν μαζί με "άλλο" συνεργείο.
Κανένας αστυνομικός δεν ήταν. Πήγαν δύο άτομα γρήγορα γρήγορα σαν τους κλέφτες και αφαίρεσαν την πινακίδα.
Πέρασαν απέναντι στο παρκάκι που είχαν το αυτοκίνητο και αφού περίμεναν για λίγα λεπτά έφυγαν.

Στα υπόλοιπα έκοψαν κλήσεις αλλά από αυτό πήραν πινακίδα
Ήμουν σε προνομιακό σημείο με άπλετη θέα
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Συμβαίνει μπροστά μου τώρα.
Από πότε η δημοτική "αστυνομία" έχει δικαίωμα να αφαιρεί πινακίδες!?
Tουλάχιστον 4 χρόνια. Πριν τόσα μου τις πήραν. Βέβαια αν με πάρεις τηλ θα σου πω πως θα τις πάρεις εύκολα.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αυτό λέμε τώρα; Δεν μου αρέσει (σε κανένα μηχανάκι) η πίσω σέλα να είναι πίσω από τον άξονα του τροχού. Οι κανονικές εξατμίσεις το κρύβουν λίγο το ελάττωμα.


Περί ορέξεως βέβαια κολοκυθόπιτα και πάω πάσο. Προσωπικά εξακολουθώ να προτιμώ μια διακοσμητική σέλα να γεμίζει την ουρά και να την κάνει όμορφη (γιατί διακοσμητική είναι επί της ουσίας η σέλα στο τουονο) παρά ένα κολοβό μηχανάκι σα να έχει πρώτο βαθμό συγγενείας με αλιεν
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Tουλάχιστον 4 χρόνια. Πριν τόσα μου τις πήραν. Βέβαια αν με πάρεις τηλ θα σου πω πως θα τις πάρεις εύκολα.
Θενκς, δεν ήταν δικές μου. Έτυχε απλά να είμαι εκεί. Είχα την εντύπωση ότι αυτό είναι δικαιοδοσία μόνο τροχαίας
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Τι αρρώστια είναι αυτή να φτιάχνουν τα μηχανάκια κολοβά, δεν πρόκειται να το συνηθίσω, πρέπει να είναι κάποιο είδος διαστροφής. Και είναι τόσο πανέμορφο το υπόλοιπο.
Πες τα, έχουν γίνει όλα κολοβά.

Με βρίσκεις συμφωνώ 100%.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Χαρχαλο Davidson fat bod 114 1860 κυβικα μηχανη 13.6 ίτρα ντεποζιτο αχαχαχαχα ενα ανοιγμα με το ζορι
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Χαρχαλο Davidson fat bod 114 1860 κυβικα μηχανη 13.6 ίτρα ντεποζιτο αχαχαχαχα ενα ανοιγμα με το ζορι
Μέχρι το πλησιέστερο..... bergerαδικο, τους φτάνει και περισσεύει!!!! :laugh:
Κορμιά θανατηφόρα, οι περισσότεροι :p!!!
Σε κανένα χρόνο, με βλέπω με Χάρλεϊ:ha
 
Top Bottom