Συμβαίνει τώρα!

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πολυ χαίρομαι Αποστόλη που σου βγήκε όπως το φανταζόσουν!
Εκδρομαρα, χρώματαρες Μωραιτικες, μαγικές!
Και αν ήταν και μαγαζιά ανοικτά επάνω στα χωριά ,θα αγγιζαμε την τελειότητα!!!:)
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Και αν ήταν και μαγαζιά ανοικτά επάνω στα χωριά ,θα αγγιζαμε την τελειότητα!!!:)
Ωραία βόλτα έκανες, και στο σωστό μαγαζί έκατσες για φαι .... Δεν πήρες όμως σουβλάκι σουτζούκι! ;)
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έχει το σπίτι μιά οσμή πετρελαίου.

Λέω τι στο καλό, θα φταίει το καυσαέριο, μήπως δεν κάνει καλή καύση ο καυστήρας. Όχι. Αλλά συνεχίζει το πράγμα και είναι ενοχλητικό, λες και ζεις σε βενζινάδικο.

Αποφασίζω ότι θα κάνω επισταμένη ψαχτική... Διαρροή από την δεξαμενή τελικά από σημείο που δεν φαίνεται γιατί δεν μπορεί να καεί τόσο πετρέλαιο που λείπει σε τόσο λίγο χρόνο που δουλεύει η θέρμανση, κάπου έχει περάσει προφανώς κάτω από το πάτωμα στο υπόγειο. Αφήνω απ' έξω τη φάση πόσο πετρέλαιο χάθηκε, το πότε θα ξεμυρίσει το σπίτι, αν ποτέ...

Εννοείται ότι αυτά ΠΡΕΠΕΙ να συμβαίνουν σε φάση "γιορτές και δεν υπάρχει χρόνος".

Μέρφι. Φίλε μου. :friendship:
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Eπίσης βλέπω ένα ωραίο ακαουντ στο ινστα @ womanwhosails
Τούτο;


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Έχει το σπίτι μιά οσμή πετρελαίου.

Λέω τι στο καλό, θα φταίει το καυσαέριο, μήπως δεν κάνει καλή καύση ο καυστήρας. Όχι. Αλλά συνεχίζει το πράγμα και είναι ενοχλητικό, λες και ζεις σε βενζινάδικο.

Αποφασίζω ότι θα κάνω επισταμένη ψαχτική... Διαρροή από την δεξαμενή τελικά από σημείο που δεν φαίνεται γιατί δεν μπορεί να καεί τόσο πετρέλαιο που λείπει σε τόσο λίγο χρόνο που δουλεύει η θέρμανση, κάπου έχει περάσει προφανώς κάτω από το πάτωμα στο υπόγειο. Αφήνω απ' έξω τη φάση πόσο πετρέλαιο χάθηκε, το πότε θα ξεμυρίσει το σπίτι, αν ποτέ...

Εννοείται ότι αυτά ΠΡΕΠΕΙ να συμβαίνουν σε φάση "γιορτές και δεν υπάρχει χρόνος".

Μέρφι. Φίλε μου. :friendship:
Ψάξε για γεννήτρια όζοντος ,το έχω δοκιμάσει για δυσάρεστες μυρωδιές από μούχλα ή σήψη , γενικος από μυρωδιές που έχουν προκληθεί από βακτήρια και δουλεύει , ισως δουλέψει και για τα βακτήρια του Λατση …
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ψάξε για γεννήτρια όζοντος ,το έχω δοκιμάσει για δυσάρεστες μυρωδιές από μούχλα ή σήψη , γενικος από μυρωδιές που έχουν προκληθεί από βακτήρια και δουλεύει , ισως δουλέψει και για τα βακτήρια του Λατση …
Το δύσκολο ήταν να βρω δεξαμενές πετρελαίου οι οποίες όχι μόνο να είναι ετοιμοπαράδοτες αλλά να μπορούν να έρθουν μέσα στην εβδομάδα. Αύριο θα κατέβω Πειραιά να πάρω μία μικρή αντλία πετρελαίου για την μετάγγιση και να μετρήσω τι θέλω από υδραυλικά.

Το καλοκαιρινό project θα είναι κόψε την παλιά δεξαμενή και βγάλτην έξω χωρίς να γίνει έκρηξη.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το δύσκολο ήταν να βρω δεξαμενές πετρελαίου οι οποίες όχι μόνο να είναι ετοιμοπαράδοτες αλλά να μπορούν να έρθουν μέσα στην εβδομάδα. Αύριο θα κατέβω Πειραιά να πάρω μία μικρή αντλία πετρελαίου για την μετάγγιση και να μετρήσω τι θέλω από υδραυλικά.

Το καλοκαιρινό project θα είναι κόψε την παλιά δεξαμενή και βγάλτην έξω χωρίς να γίνει έκρηξη.
Μεταλλική είναι η τωρινή?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μεταλλική είναι η τωρινή?
Ναι. Οι νέες θα είναι πλαστικές, σε άλλο σημείο, παράλληλη σύνδεση. Ήταν και το αστείο του τι χωράει από την πόρτα, το οποίο δεν ήταν η πρώτη μου σκέψη.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι. Οι νέες θα είναι πλαστικές, σε άλλο σημείο, παράλληλη σύνδεση. Ήταν και το αστείο του τι χωράει από την πόρτα, το οποίο δεν ήταν η πρώτη μου σκέψη.
Πώς διάολο άνοιξε...?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πώς διάολο άνοιξε...?
Δεν έχω ιδέα, φαντάζομαι γηρατειά, περιβάλλον με υγρασία που "έφαγε" τις κολλήσεις... Δεν το έχω ξαναδεί αυτό.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Πώς διάολο άνοιξε...?
Τον έΧουΤε ματιάΞει τον άνθρωπο ,επειδή παίρνει όποια (μοτο) του γουστάρει ,κ την παει σπίτι του σε μια βραδιά ,κι ας έχει κι άλλες...
Καλά να'ναι κ να τις χαίρεται -λέω εγώ- και ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ να Φύγει το Κακό το Μάτι.

Θένο ,κανε το καλό ,δωσε μια φωτό του στην κυραΛένη ,κ παρακάλεσε την να πράξει τα δέοντα.
Μέχρι το πρωί θα χει πιάσει μάκα η τρούπα κ δεν θα χανει πετρέλαιο.
Αν βάλει κούπα με νερό κ λάδι στο ξεμάτιασμα (το premium πακέτο δηλ) ,είμαι σίγουρος οτι θα φύγει κ η μυρουδιά.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Το καλοκαιρινό project θα είναι κόψε την παλιά δεξαμενή και βγάλτην έξω χωρίς να γίνει έκρηξη.
Ελπίζω να καταλαβαίνεις Γιάννη, ότι δεν πρέπει να επιχειρήσεις κάτι τέτοιο μόνος σου.
Θα φωνάξεις ειδικό συνεργείο για αυτή τη δουλειά.
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Τον έΧουΤε ματιάΞει τον άνθρωπο ,επειδή παίρνει όποια (μοτο) του γουστάρει ,κ την παει σπίτι του σε μια βραδιά ,κι ας έχει κι άλλες...
Καλά να'ναι κ να τις χαίρεται -λέω εγώ- και ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ να Φύγει το Κακό το Μάτι.

Θένο ,κανε το καλό ,δωσε μια φωτό του στην κυραΛένη ,κ παρακάλεσε την να πράξει τα δέοντα.
Μέχρι το πρωί θα χει πιάσει μάκα η τρούπα κ δεν θα χανει πετρέλαιο.
Αν βάλει κούπα με νερό κ λάδι στο ξεμάτιασμα (το premium πακέτο δηλ) ,είμαι σίγουρος οτι θα φύγει κ η μυρουδιά.
αν πάρκαρε δίπλα το 950, εμείς του φταίμε?????
 
Top Bottom