Συμβαίνει τώρα!

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Ρεσπεκτ σε οσους δεν ειναι κομπλεξικοι και δειχνουν τις ατυχες στιγμες πτωσεις!
Ναι ....υπαρχουν πολλοι που θεωρουν μια πτωση "κουλαμαρα".

Ο Ηλιας ειναι γνωστο οτι ειναι δυνατο τιμονι και ψυχαρα και πηρε πολυ γρηγορα τον τιτλο απο το γερικο πουλι.......που δεν εχει καταφερει να πεσει με 180 μοιρες τουμπα!
Εδω τρωνε τουμπες παγκόσμιοι πρωταθλητές ρε Κωστα εμεις δεν θα φαμε?? Και σιγα που θα κομπλεξαρουμε να το δείξουμε. Απο τα λαθη μαθαινουμε και προχωραμε μπροστα καλυτεροι και πιο δυνατοί πάντα
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ρεσπεκτ σε οσους δεν ειναι κομπλεξικοι και δειχνουν τις ατυχες στιγμες πτωσεις!
Ναι ....υπαρχουν πολλοι που θεωρουν μια πτωση "κουλαμαρα".

Ο Ηλιας ειναι γνωστο οτι ειναι δυνατο τιμονι και ψυχαρα και πηρε πολυ γρηγορα τον τιτλο απο το γερικο πουλι.......που δεν εχει καταφερει να πεσει με 180 μοιρες τουμπα!


Εισαι λαθος...
Το εχει κανει και καρφωσε το 640 αναποδα σε ενα δεντρο στον Παρνωνα... υπαρχει και σχτικη φωτο. :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Phoenix ανεβασε ρε την φωτο απο τον Παρνωνα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εισαι λαθος...
Το εχει κανει και καρφωσε το 640 αναποδα σε ενα δεντρο στον Παρνωνα... υπαρχει και σχτικη φωτο. :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

Phoenix ανεβασε ρε την φωτο απο τον Παρνωνα
Κάτσε να δεις το βίδεο και τα λέμε... :eek:
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ήταν εντυπωσιακή ντακαρισια κωλοτούμπα ! Το drone με ακολουθούσε γτ με εκοψαν ότι ειμαι ντακαρισιος και έπιασε το συμβάν . Οταν μας το δωσουν θα το δειτε ολοι :)
Ρεσπεκτ σε οσους δεν ειναι κομπλεξικοι και δειχνουν τις ατυχες στιγμες πτωσεις!
Ναι ....υπαρχουν πολλοι που θεωρουν μια πτωση "κουλαμαρα".

Ο Ηλιας ειναι γνωστο οτι ειναι δυνατο τιμονι και ψυχαρα και πηρε πολυ γρηγορα τον τιτλο απο το γερικο πουλι.......που δεν εχει καταφερει να πεσει με 180 μοιρες τουμπα!
Εδω τρωνε τουμπες παγκόσμιοι πρωταθλητές ρε Κωστα εμεις δεν θα φαμε?? Και σιγα που θα κομπλεξαρουμε να το δείξουμε. Απο τα λαθη μαθαινουμε και προχωραμε μπροστα καλυτεροι και πιο δυνατοί πάντα
Όποιος "το'χει" δεν έχει ποτέ κόμπλεξ να δείξει ακόμη και τις πιο χαζές του τούμπες!
Στην πραγματικότητα αυτό που έχει ακόμη μεγαλύτερη αξία είναι να δείχνουμε τις τούμπες όσοι ΕΙΜΑΣΤΕ άπειροι, χωρίς να φοβόμαστε την ΗΛΙΘΙΑ κριτική διαφόρων "καρατιμονάδων" , γιατί περί αυτού πρόκειται! Η τούμπα δεν είναι ντροπή, είναι μέσα στο πλαίσιο της χωμάτινης βόλτας και πολλές φορές είναι ατομικό εργαλείο εκπαίδευσης.

Αυτό που έχω βιώσει προσωπικά είναι να έχει καταγραφεί σε βίντεο μια τούμπα μου (που με χαρά μου δημοσιοποιήθηκε), αλλά στο ίδιο βίντεο είχα την ατυχία να δω πως είχε καταγραφεί και η ανταλλαγή σχολίων συνοδευόμενη από τον χλευασμό κάποιων "τότε" φίλων μου. Φυσικά οι ίδιοι δεν το έμαθαν ποτέ και ευχαρίστησα τον βιντεολήπτη που έκοψε την επίμαχη σκηνή για να μη γίνουμε όλοι μαζί ως "παρέα" ρόμπα για την υποτιθέμενη συνοχή μας.

Εκ τότε έχει γίνει σκοπός μου στα forum με τα γραπτά μου να παροτρύνω όσους θεωρούν τους εαυτούς τους άσχετους και να μην αποθαρρύνονται από τις εντυπωσιακές εικόνες και περιγραφές, καθώς η πραγματικότητα είναι πως οι περισσότεροι ΕΙΜΑΣΤΕ άσχετοι που κάνουμε On/Off-άδες και όχι Enduro (αρκεί να θέλουμε να το παραδεχθούμε).
Το ΚΛΕΙΔΙ είναι πως μέσα από την αλληλεγγύη και τη παρέα τα καταφέρνουμε μια χαρά και αυτό είναι το πραγματικό μήνυμα που πρέπει να μεταδίδουμε.
Έχω διαβάσει φοβερές και τρομερές περιγραφές που περιέχουν τόνους από αναλήθειες με μοναδικό σκοπό να "δειχθούν", λες και οι εκάστοτε λοιποί παρόντες της παρέας δε βλέπουν (μιλάμε για μεγάλο φαφλατά, το ξέρω πως αρκετοί χαμογελάτε τώρα). Πάμε παρακάτω όμως...

Αυτό που χρειάζεται είναι να τονίζουμε -και να παροτρύνουμε προς αυτήν την κατεύθυνση- σε κάποιον που ενδιαφέρεται στα αλήθεια να γνωρίσει τις χωμάτινες βόλτες αλλά διστάζει, πως ο σωστός εξοπλισμός ασφαλείας και η ανάγκη για σωστά ελαστικά είναι αυτά που θα καλύψουν το 50% της ανασφάλειας τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Όποιος "το'χει" δεν έχει ποτέ κόμπλεξ να δείξει ακόμη και τις πιο χαζές του τούμπες!
Στην πραγματικότητα αυτό που έχει ακόμη μεγαλύτερη αξία είναι να δείχνουμε τις τούμπες όσοι ΕΙΜΑΣΤΕ άπειροι, χωρίς να φοβόμαστε την ΗΛΙΘΙΑ κριτική διαφόρων "καρατιμονάδων" , γιατί περί αυτού πρόκειται! Η τούμπα δεν είναι ντροπή, είναι μέσα στο πλαίσιο της χωμάτινης βόλτας και πολλές φορές είναι ατομικό εργαλείο εκπαίδευσης.

Αυτό που έχω βιώσει προσωπικά είναι να έχει καταγραφεί σε βίντεο μια τούμπα μου (που με χαρά μου δημοσιοποιήθηκε), αλλά στο ίδιο βίντεο είχα την ατυχία να δω πως είχε καταγραφεί και η ανταλλαγή σχολίων συνοδευόμενη από τον χλευασμό κάποιων "τότε" φίλων μου. Φυσικά οι ίδιοι δεν το έμαθαν ποτέ και ευχαρίστησα τον βιντεολήπτη που έκοψε την επίμαχη σκηνή για να μη γίνουμε όλοι μαζί ως "παρέα" ρόμπα για την υποτιθέμενη συνοχή μας.

Εκ τότε έχει γίνει σκοπός μου στα forum με τα γραπτά μου να παροτρύνω όσους θεωρούν τους εαυτούς τους άσχετους και να μην αποθαρρύνονται από τις εντυπωσιακές εικόνες και περιγραφές, καθώς η πραγματικότητα είναι πως οι περισσότεροι ΕΙΜΑΣΤΕ άσχετοι που κάνουμε On/Off-άδες και όχι Enduro (αρκεί να θέλουμε να το παραδεχθούμε).
Το ΚΛΕΙΔΙ είναι πως μέσα από την αλληλεγγύη και τη παρέα τα καταφέρνουμε μια χαρά και αυτό είναι το πραγματικό μήνυμα που πρέπει να μεταδίδουμε.
Έχω διαβάσει φοβερές και τρομερές περιγραφές που περιέχουν τόνους από αναλήθειες με μοναδικό σκοπό να "δειχθούν", λες και οι εκάστοτε λοιποί παρόντες της παρέας δε βλέπουν (μιλάμε για μεγάλο φαφλατά, το ξέρω πως αρκετοί χαμογελάτε τώρα). Πάμε παρακάτω όμως...

Αυτό που χρειάζεται είναι να τονίζουμε -και να παροτρύνουμε προς αυτήν την κατεύθυνση- σε κάποιον που ενδιαφέρεται στα αλήθεια να γνωρίσει τις χωμάτινες βόλτες αλλά διστάζει, πως ο σωστός εξοπλισμός ασφαλείας και η ανάγκη για σωστά ελαστικά είναι αυτά που θα καλύψουν το 50% της ανασφάλειας τους.
Επιτρέπεται να πέσεις , επιβάλλεται να σηκωθείς.........

Στάλθηκε από το DUB-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επιτρέπεται να πέσεις , επιβάλλεται να σηκωθείς.........

Στάλθηκε από το DUB-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κάτι τέτοια διαβάζει το πουλί και του... Πέφτει!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επιτρέπεται να πέσεις , επιβάλλεται να σηκωθείς.........

Στάλθηκε από το DUB-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα το έλεγα και ανάποδα! Επιβάλλεται να πέσεις, επιτρέπεται να σηκωθείς! :friendship:
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Για εμάς που κάνουμε χαμηλές πτήσεις μια τέτοια μπλούζα για το τροφυ θα ήταν ότι πρέπει


ΥΓ Πρόταση, να ονομαστεί η ομάδα "Τα λυριά" ή "τελευταίο και ξεπουπουλιασμενοι"


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Όταν κάνεις χώμα θα πέσεις. Νόμος!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Όταν κάνεις χώμα θα πέσεις. Νόμος!
Νταξ' υπάρχει και ένας που δε μπέφτει....ουτε καν ποδια δε βάζει κάτω.
 

MotoADVTales

Ο Μαστροχαλαστής
Περιοχή
Χαλκιδικη
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
XRV 750 RD07A
Νταξ' υπάρχει και ένας που δε μπέφτει....ουτε καν ποδια δε βάζει κάτω.
εγω δεν πεφτω, και ποδια βαζω, και χερια βαζω
αρκει να μην πεσει το μηχανακι και το κλαιω
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
εγω δεν πεφτω, και ποδια βαζω, και χερια βαζω
αρκει να μην πεσει το μηχανακι και το κλαιω
πόδια και κοτούλα!!!! ίσα να πηγαίνουμε λίγο πιο γρήγορα από την περιστροφή της γης!!!!

και όπως λέει και μια παλιά κινέζικη παροιμία "堕落的口袋永远不会受伤" (σε απλοποιημένα κινέζικα, μη σας μπερδεύω)
(ή με απλά-επίσης- ελληνικά "του πεσμένου η τσέπη δεν πόνεσε ποτέ" )
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
εγω δεν πεφτω, και ποδια βαζω, και χερια βαζω
αρκει να μην πεσει το μηχανακι και το κλαιω
Βασικός νόμος, δεν βάΝουμε χώμα μηχανάκι που θα "το κλαίμε"... Για αυτό κοιτάζω για φτηνή λύση/ανθεκτική/πιο χωμάτινη λύση για αντικατάσταση του Ιταλικου θαύματος. Πρώτα βέβαια κοιτάζω να αλλάξω διαθεση απέναντι στο "βαριέμαι να καβαλήσω" αλλά τέλος πάντων.

Κάποιος Παντελής πουλάει το μηχανάκι του πουλιού... Τον ανθρωποδιώχτη έχει αυτό το μηχανάκι;
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Βασικός νόμος, δεν βάΝουμε χώμα μηχανάκι που θα "το κλαίμε"... Για αυτό κοιτάζω για φτηνή λύση/ανθεκτική/πιο χωμάτινη λύση για αντικατάσταση του Ιταλικου θαύματος. Πρώτα βέβαια κοιτάζω να αλλάξω διαθεση απέναντι στο "βαριέμαι να καβαλήσω" αλλά τέλος πάντων.

Κάποιος Παντελής πουλάει το μηχανάκι του πουλιού... Τον ανθρωποδιώχτη έχει αυτό το μηχανάκι;
το εχω δωσει σε διαφορους μπροκερ με ποσοστα ............o_O:D:fun
 
Top Bottom