Συμβαίνει τώρα!

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Το φαινόμενο αυτό οι ντόπιοι το λένε Nebelmeer, ήτοι θάλασσα ομίχλης : Όλη η χώρα καλυμμένη με ένα παχύ στρώμα ομίχλης, αλλά αν ανέβεις πιο ψηλά βρίσκεσαι στη λιακάδα με +10 βαθμούς Κελσίου. Κάτω από το πέπλο βρίσκεται η λίμνη του interlaken



Άναψα ένα κερί στην Oxford για τα θερμαινόμενα grips της!

 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Το φαινόμενο αυτό οι ντόπιοι το λένε Nebelmeer, ήτοι θάλασσα ομίχλης : Όλη η χώρα καλυμμένη με ένα παχύ στρώμα ομίχλης, αλλά αν ανέβεις πιο ψηλά βρίσκεσαι στη λιακάδα με +10 βαθμούς Κελσίου. Κάτω από το πέπλο βρίσκεται η λίμνη του interlaken



Άναψα ένα κερί στην Oxford για τα θερμαινόμενα grips της!

Tι τοπιαρες είναι τούτες..... Ανέβασε ξεχωριστό τοπικ με τις βόλτες σου εκεί πάνω;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Το φαινόμενο αυτό οι ντόπιοι το λένε Nebelmeer, ήτοι θάλασσα ομίχλης : Όλη η χώρα καλυμμένη με ένα παχύ στρώμα ομίχλης, αλλά αν ανέβεις πιο ψηλά βρίσκεσαι στη λιακάδα με +10 βαθμούς Κελσίου. Κάτω από το πέπλο βρίσκεται η λίμνη του interlaken



Άναψα ένα κερί στην Oxford για τα θερμαινόμενα grips της!


Ωραίο το Fi :like:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Πολλές φορές ανάλογα θερμοκρασίας και υγρασίας μας κάνει και εμάς κάτι παρόμοιο !!!
Το καλό το να δουλεύεις στα ψηλά !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πολλές φορές ανάλογα θερμοκρασίας και υγρασίας μας κάνει και εμάς κάτι παρόμοιο !!!
Το καλό το να δουλεύεις στα ψηλά !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ομορφιές...


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Ευκαιρία και σήμερα ( τελειώνει η άδεια ) για μια γύρα
Και ψάξιμο με τις ρυθμίσεις στις αναρτήσεις ,οσο μπορεί να γίνει αυτό σε ένα ψευτοonoffακι
Σκληρό vs μαλακό !!!


Στάλθηκε από το SM-A725F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έλεγα να το βάλω στις αγγελίες αλλά δεν θέλω να βλέπω τα δύο ράλι μηχανάκια που έβαλαν χτες οι αλήτες.

Κοιτάζω για καφετιέρα γαλλικού και θέλω την ίδια την σούπερ ντούπερ πάναπλη Braun KF22 που είχα πάρει ως φοιτητής γιατί ΑΥΤΗΝ ΘΕΛΩ τέλος πάντων, έχω δοκιμάσει άλλες τρεις καμία δεν βγάζει γεύση καφέ που να μου αρέσει, η οποία μετά από 25+ χρόνια αποφάσισε ότι "χάλασε" λογικά κόλλησε η αντεπίστροφη και δεν βγάζει πια το ζεστό νερό στο "ντους" του καφέ με την δύναμη του ατμού. Λίγο ξενέρωτο ότι έχουν σταματήσει τα ανταλλακτικά της, οπότε και να την ανοίξω δεν θα βρω νέο o-ring για στεγανοποίηση στο "καζάνι". Τα λεφτά της τα έβγαλε και με το παραπάνω, δεν το συζητάμε, είναι συναισθηματικό το κόλλημα. Μαγαζιά, υπάρχει η KF47 πλέον που και αυτή είναι ό,τι προλάβεις γιατί αντικαθίσταται από τις 31Χ0 που μοιάζουν, ούτε η KF47 είναι "ίδια" γιατί έχει εξωτερικό μετρητή νερού που θα γίνει χάλια από άλατα, μην μου πεις ότι κοιτάζω ηλίθιες λεπτομέρειες, το ξέρω.

Τιμούλα ευρώ 42-47 αναλόγως το μαγαζί, σε μαύρο, εγώ θέλω την λευκή.

Μάντεψε πόσο την δίνει ο μαγκάκος που λέει ότι την έχει ετοιμοπαράδοτη... 99

Οι νόμοι της αγοράς. Γελάνε και οι πέτρες...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Έλεγα να το βάλω στις αγγελίες αλλά δεν θέλω να βλέπω τα δύο ράλι μηχανάκια που έβαλαν χτες οι αλήτες.

Κοιτάζω για καφετιέρα γαλλικού και θέλω την ίδια την σούπερ ντούπερ πάναπλη Braun KF22 που είχα πάρει ως φοιτητής γιατί ΑΥΤΗΝ ΘΕΛΩ τέλος πάντων, έχω δοκιμάσει άλλες τρεις καμία δεν βγάζει γεύση καφέ που να μου αρέσει, η οποία μετά από 25+ χρόνια αποφάσισε ότι "χάλασε" λογικά κόλλησε η αντεπίστροφη και δεν βγάζει πια το ζεστό νερό στο "ντους" του καφέ με την δύναμη του ατμού. Λίγο ξενέρωτο ότι έχουν σταματήσει τα ανταλλακτικά της, οπότε και να την ανοίξω δεν θα βρω νέο o-ring για στεγανοποίηση στο "καζάνι". Τα λεφτά της τα έβγαλε και με το παραπάνω, δεν το συζητάμε, είναι συναισθηματικό το κόλλημα. Μαγαζιά, υπάρχει η KF47 πλέον που και αυτή είναι ό,τι προλάβεις γιατί αντικαθίσταται από τις 31Χ0 που μοιάζουν, ούτε η KF47 είναι "ίδια" γιατί έχει εξωτερικό μετρητή νερού που θα γίνει χάλια από άλατα, μην μου πεις ότι κοιτάζω ηλίθιες λεπτομέρειες, το ξέρω.

Τιμούλα ευρώ 42-47 αναλόγως το μαγαζί, σε μαύρο, εγώ θέλω την λευκή.

Μάντεψε πόσο την δίνει ο μαγκάκος που λέει ότι την έχει ετοιμοπαράδοτη... 99

Οι νόμοι της αγοράς. Γελάνε και οι πέτρες...

Ανοιξε καινουριο : ''Μετά τη Braun KF22 , ποια? ''
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ανοιξε καινουριο : ''Μετά τη Braun KF22 , ποια? ''
Ασε γιατί μόλις τα έγραψα αυτά μπαίνω μία να γκουκλάρω πάλι και βλέπω ότι στο Ελληνικό site της Braun έχει το ίδιο περιεχόμενο με το διεθνές που κοιτούσα, έχει μαγαζί, έχει βλακ φρίντεϊ με την μαύρη στα 40 και την λευκή χωρίς προσφορά στα 49.99 δωρεάν παράδοση στον χώρο σας εντός τριών εργάσιμων.

99 πόντους να βάλει στον πάτο του ο μλκς.

Λήξις συναγερμού και ευχαριστώ για το vent.


Χωράνε οι "Καφε-Τιέρες" στον "Χώρο" μας...?
Έχετε στριμώξει μπετονιέρες και πομόνες, η καφετιέρα δεν πιάνει καν χώρο :p
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Έλεγα να το βάλω στις αγγελίες αλλά δεν θέλω να βλέπω τα δύο ράλι μηχανάκια που έβαλαν χτες οι αλήτες.

Κοιτάζω για καφετιέρα γαλλικού και θέλω την ίδια την σούπερ ντούπερ πάναπλη Braun KF22 που είχα πάρει ως φοιτητής γιατί ΑΥΤΗΝ ΘΕΛΩ τέλος πάντων, έχω δοκιμάσει άλλες τρεις καμία δεν βγάζει γεύση καφέ που να μου αρέσει, η οποία μετά από 25+ χρόνια αποφάσισε ότι "χάλασε" λογικά κόλλησε η αντεπίστροφη και δεν βγάζει πια το ζεστό νερό στο "ντους" του καφέ με την δύναμη του ατμού. Λίγο ξενέρωτο ότι έχουν σταματήσει τα ανταλλακτικά της, οπότε και να την ανοίξω δεν θα βρω νέο o-ring για στεγανοποίηση στο "καζάνι". Τα λεφτά της τα έβγαλε και με το παραπάνω, δεν το συζητάμε, είναι συναισθηματικό το κόλλημα. Μαγαζιά, υπάρχει η KF47 πλέον που και αυτή είναι ό,τι προλάβεις γιατί αντικαθίσταται από τις 31Χ0 που μοιάζουν, ούτε η KF47 είναι "ίδια" γιατί έχει εξωτερικό μετρητή νερού που θα γίνει χάλια από άλατα, μην μου πεις ότι κοιτάζω ηλίθιες λεπτομέρειες, το ξέρω.

Τιμούλα ευρώ 42-47 αναλόγως το μαγαζί, σε μαύρο, εγώ θέλω την λευκή.

Μάντεψε πόσο την δίνει ο μαγκάκος που λέει ότι την έχει ετοιμοπαράδοτη... 99

Οι νόμοι της αγοράς. Γελάνε και οι πέτρες...
Η Braun KN εχει καλυτερο φιλτρο, αθανατο, πλενομενο και με τρομερη γευση!!

:ha
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι γωνία έχουν τα γόνατα με αυτήν τη καφετιέρα;
Από εκεί ξεκινάμε.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Έχετε στριμώξει μπετονιέρες και πομόνες, η καφετιέρα δεν πιάνει καν χώρο :p
Με τι τροχούς βγαίνει εΤούτη; 17-19 ή 18-21 ???
:ttw:

Ασε τους καφέδες κ βγαλε βόλτα τα μηχανάκια σου.
Π-R-O-Πόνηση λέμεΝΑΙ.
Νέο παλικάRRi είσαι.
Εχεις καιρό για γΚαΪφέδες ,ΑΜΑΝ έρθεις στην ηλικία μου.
:biker2:
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι γωνία έχουν τα γόνατα με αυτήν τη καφετιέρα;
Από εκεί ξεκινάμε.
Αναλόγως αν κάθεσαι σε καρέκλα, ανάκλιντρο ή καναπέ έχεις επιλογή για κάθε γούστο.

Η Braun KN εχει καλυτερο φιλτρο, αθανατο, πλενομενο και με τρομερη γευση!!

:ha
Δεν υπάρχει ΚΝ μαρή (είσαι μαλάκας :D έψαχνα σοβαρά την λίστα με τις καφετιέρες μέχρι που κατάλαβα το γραμματοπαίγνιο), αλλά δες τι υπάρχει για όσους έχουν πενφέ και δεν σταματούν στο χρυσό καλώδιο φόρτισης κινητού. ΧΡΥΣΟ ΦΙΛΤΡΟ ΚΑΦΕ για να αισθάνεσαι Πατούλης στην τοποθεσία το πλεμποσαλόνι σου.


Με τι τροχούς βγαίνει εΤούτη; 17-19 ή 18-21 ???
10άρηδες, μία ίντσα για κάθε κούπα που χωράει στην κανάτα, πιο κλασική και από βέσπα.

Κορίτσι πριν λίγο: Μα καλά, απορώ τι σου αρέσει από τον καφέ φίλτρου, συγκρίνεται με τον καπουτσίνο; Μία ο καφές, μία το ΚΤΜ, ΝΑ ΠΩΣ ΧΑΛΑΝΕ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ #νοτ.
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Γιαννη amyroukai κάνε την καρδιά σου πέτρα και πάρτη σε μαυρη
Θα σου πω τι σκέφτομαι τώρα, στην παλιά κουζίνα ήταν όλα πάνω στον πάγκο λευκά, πλέον είναι όλες οι συσκευές μου μαύρες και η μαύρη αλήθεια είναι ότι ξεχωρίζει το "ερείπιο" αλλά δεν ξεχωρίζει κιόλας γιατί χάνεται με τον eggshell πάγκο. Μαύρη με ΧΡΥΣΟ ΦΙΛΤΡΟ πιο west coast πεθαίνεις.

edit η παραγγελία έγινε. Το κορίτσι λέει "τα λευκά γίνονται χάλια μετά από λίγο καιρό" της λέω "μα δεν είναι ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ όταν την πλένω" έκφραση αηδίας, εντάξει, μαύρη it is, δεύτερο σχόλιο "πας καλά παιδάκι μου τι είναι αυτό το χρυσό πράγμα, α, δεν θα φαίνεται". Θα στείλω ερωτική επιστολή στην Γκρέτα, χελόου φρομ γκρις άι μπερν φόσιλ φιούελ λάικ δερς νο τουμάροου μπατ άι γιουζ ρεσάικλαμπλ κόφι φίλτερ αρ γιου χάπι μαρή;
 
Τελευταία επεξεργασία:

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Ζωντανά τώρα..το καινούριο Λάκι στραικ


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
μιας και οι ταχύτητες του ίντερνετ για ανέβασμα στο σωλήνα είναι απίστευτες ,από χθες.....σήμερα ανέβηκε ενα βιντεακι :ha
Πειραματισμών συνέχεια περί ρυθμίσεων !!!
 
Top Bottom