Σύνορα Μαυροβούνιο - Αλβανία - Κόσοβο

thanasismk1

Μέλος
Περιοχή
Πολύκαστρο
Όνομα
Αθανασιος Ταντσιδης
Μοτό
VARADERO - AFRICA TWIN
φιλε μου ειναι αναλογα με τα κέφια τους εγω περασα την μια φορα με ταυτοτητα και την αλλη με διαβατηριο
 

Italos

Μέλος
Περιοχή
Gerakas
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GSadv
https://www.google.gr/maps/@42.6777302,20.0600934,13.88z απο εδώ δεν μπορεί να γίνει δυστυχώς!! και αυτό διότι στα συγκεκριμένα σύνορα υπάρχει φυλάκιο μόνο του μαυροβουνίου και όχι του κοσοβου με αποτέλεσμα να μην έχεις την σφραγίδα εισόδου....έτσι όταν πάς να βγείς θα έχεις θέμα αυτό τουλάχιστον μας είπαν οι ντόπιοι όταν φτάσαμε 2 χιλιόμετρα πριν τα σύνορα....ήταν νύχτα και είχε χωματόδρομο και πήγαμε στο χωριό και μείναμε στο Boge!! αν θες μιας και είσαι δίπλα το ρισκάρεις.....εγώ ήθελα να ρισκάρω...απλά είχαμε κάνει 3 μέρες αρκετο χώμα...έβρεχε και ο δρόμος ήταν λάσπη ...οι ντόπιοι μας λέγανε θα σας κηνυγάνε οι μπάτσοι ο δρόμος είναι χάλια φαντάσου μας απορρίψανε να περάσουμε απο εκει 1000% έστω και 1% να δίνανε θα το επιχειρούσαμε κτλ κτλ κτλ...οπότε επικράτησε η λογική άποψη των κολλητών με δυανυκτέρευση στο χωριό που σου είπα το οποίο τα σπάει και ακολουθήσαμε την απο κάτω διαδρομή που μας αποζημίωσε και με το παραπάνω!!

απο εδώ https://www.google.gr/maps/@42.7855466,20.2957856,11.25z ναι θα περάσεις απο ένα φανταστικό βουνο ...τρελό πάσο και θα ευχαριστηθείς.....όπως και να έχει αφου θα περνάς απο Peja κάνε τον κόπο να μπείς μέσα στο εθνικό πάρκο του Prokletije ανέβα κατέβα είναι 1+ώρα...ίσως απο τα πιο ωραία μέρη ever!!!

όταν πάω σπίτι θα σου επισυνάψω 3-4 φοτο απο τα σημεία να δείς τι όμορφα που είναι!!!

Επειδή οι 2 αυτές χώρες είναι μια "μινι" περιπετειούλα απο μόνες του μην ρισκάρετε με τα σύνορα και έχετε τρεχάματα!!!(ξαναλέω εγώ θα το έκανα χαχαχαχα)
 

Georgnik

Μέλος
Περιοχή
Πλέον St. Gallen
Όνομα
Γιώργος Νικολαΐδης
Μοτό
R1200GS - 2011
Τελευταία φορά που ήμασταν ενάμιση μήνα πριν Κόσοβο αυτό μας είπαν, ηταν και μερικά παιδιά απο εδώ μέσα θα σου πουν :)
Φάγαμε τα νιάτα μας στο Κόσοβο... Εδώ δεν έμπαινα με την κοσοβάρικη ταυτότητα, θα μπεις με την ελληνική;
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Φάγαμε τα νιάτα μας στο Κόσοβο... Εδώ δεν έμπαινα με την κοσοβάρικη ταυτότητα, θα μπεις με την ελληνική;
Εσένα καλά σου κάνανε...... τέτοιος που είσαι :pointu::pointu:

αν είναι με λατινικούς χαρακτήρες δεν έχεις θέμα.
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
Επιμένεις... :)
Ναι.....τουλάχιστον έτσι μας είπαν την τελευταία φορά πριν απο 2 μήνες.... από εκεί και πέρα, εγκω ΑΛΜΠΑΝΟ δεν έχω Ελληνική ταυτότητα για να σου πω :D:D:D:p:p:p

P.S. Μήπως πρέπει να απαρνηθείς τον αδερφό σου για να σε δεχτούν :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::laugh::laugh::laugh: ακούς @kostas12gs
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
μεθαύριο θα λυθεί η απορία μας!
Θα δοκιμάσουμε να μπούμε κοσοβο γιατί θέλουμε να φτάσουμε valbona albania!
και πίστεψε με αν αφήσουν εμάς με τέτοιες ταυτότητες (σαν παλιοχαρτα)
θα αφήνουν τους παντες
 

man gs

Μέλος
Περιοχή
Kavala
Όνομα
Manolis
Μοτό
Bmw f800gs

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
Από ποιο πέρασμα/σύνορα;

από εδώ λέμε να περάσουμε αν μας αφήσουν, διαφορετικά θα γυρίσουμε plav για διανυκτερευση και μετά theth χωρίς να πάμε valbona.
αν μείνουμε plav θα προσπαθήσω να μάθω πληροφορίες για τον πεσμενο δρόμο που βγάζει κατευθείαν valbona.
απορώ όμως πόσο χάλια μπορεί να είναι ο δρόμο!
Αν είναι τόσο χάλια γιατί παραμένουν ανοικτά τα συνορα;;;
είναι πιο χάλια από την κατολίσθηση στην Εύβοια που πήγε το troffy;;
για ποσά κμ είναι έτσι η διαδρομη;;;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC

από εδώ λέμε να περάσουμε αν μας αφήσουν, διαφορετικά θα γυρίσουμε plav για διανυκτερευση και μετά theth χωρίς να πάμε valbona.
αν μείνουμε plav θα προσπαθήσω να μάθω πληροφορίες για τον πεσμενο δρόμο που βγάζει κατευθείαν valbona.
απορώ όμως πόσο χάλια μπορεί να είναι ο δρόμο!
Αν είναι τόσο χάλια γιατί παραμένουν ανοικτά τα συνορα;;;
είναι πιο χάλια από την κατολίσθηση στην Εύβοια που πήγε το troffy;;
για ποσά κμ είναι έτσι η διαδρομη;;;

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λυπάμαι που δεν ξέρω να απαντήσω φίλε μου :( :( υπάρχουν πολλά μέρη που δεν έχω πληροφορίες ακόμα :( :(
 

ΚΟΥΛΗΣ

Μέλος
Περιοχή
Πάργα
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
990 ADVENTURE
τα νεα μας ειναι οτι φάγαμε πόρτα στο Κόσοβο.
Μόνο με βιομετρικη ταυτότητα η διαβατηριο
 

elis_GS

Μέλος
Περιοχή
Tirana - Albania
Όνομα
elis
Μοτό
2015 BMW R1200GSA LC
τα νεα μας ειναι οτι φάγαμε πόρτα στο Κόσοβο.
Μόνο με βιομετρικη ταυτότητα η διαβατηριο
Οπότε το αποτέλεσμα είναι οτι περνάς με ταυτότητα αλλά μόνο με την καινούρια την βιομετρικη.
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Μετα απο ερωτηση φιλου.....Αλβανια-Μαυροβουνιο....Περνας με ταυτοτητα?(την πλαστικη!Την μπλε!)
ναι....
 

korobilis7

Μέλος
Περιοχή
rentis
Όνομα
kostas
Μοτό
AFRICA TWIN XRV 750 rd07a

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πληροφοριες που εχω παρει για την βορεια διαδρομη που εβαλες, λένε ότι είναι ότι καλύτερο υπάρχει στην Αλβανία....κωστη!!
 
Top Bottom