Ταβερνες που αξιζουν

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Η Κρήτη είναι γαστρονομικός παράδεισος . Θα βάλω μερικές μόνο απ το Νομό Ρεθύμνου και τα πέριξ που συνδυάζονται και με βόλτα γιατί 1) αλλιώς είναι άπειρες 2) είμαστε και adve vegan κτλ κτλ ..

1) Ταβέρνα Αλέκος

2) Ταβέρνα Γουλές

3) Ταβέρνα Μεράστρι

4) Ταβέρνα Μοσχοβολιές

για ψάρι

Ορια νομού Ρεθύμνου-Χανίων
Ο Κήπος της αρκούδαινας δεν συστήνεται μαζι με αυτα λες?
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Να βάλω και εγώ μερικά με κάποιες βοηθητικές επεξηγησεις..

1)Όπως ανεβαίνεται ή κατεβαίνετε απο το οροπέδιο Λασιθίου, οικογενειακες καταστασεις.
Tavern Niki · Greece, Epar.Od. Neapolis - Chersonisou, Ano Kera 700 05, Griekenland

2) Αν θελετε λιγο πιο χύμα κατάσταση, φτανετε στο Τζερμιαδο και ρωτάτε για το μαγαζί του Μαφία.

3) Αν φάτε απο τη μεριά του Αγιου, Volosyros - Ouzeri & Tavern · Επαρ.Οδ. Νεάπολης - Βρουχά 166, Kastelli 724 00, Griekenland

4) Αν κάνετε Ανατολικό Ψηλορείτη, μολις πιασετε σήμα κλείνετε τραπέζι και πατε Καφενείο Καραμπουτζέ - Kafeneio Karampoutze · Krousonas 700 01, Griekenland

5)Αν βγείτε προς πιο πέρα και θέλετε να πατε σε οροπέδιο που ακόμα και Κρητικοί δεν πάνε, ανεβαίνετε Θρυπτή( βλεπετε βορειο και νοτιο Κρητικό πέλαγος) και τρώτε κρητικές γεύσεις ζόρικες σε μαγαζί όπως παλιά.
To Provarma · Θρυπτή, Kato Chorio 722 00, Griekenland

6)Αν πάτε Ανώγεια δυστυχώς ειναι τουριστικά αρκετά, έχω ξεχωρίσει λιγο τον Αροδαμό αν και παραμένει μια καλή ταβέρνα
Google Maps
αλλα πρίν καθήσετε εγω θα κατέβαινα μια βόλτα στη κάτω γειτονια. Στο περαχώρι με τα καφενεία.

7) Αν τσιμπήσατε ελαφρυά παραπάνω ή αν βρίσκεστε κοντά, πηγαίνετε και τρώτε στο Γενί Γκαβέ (ή αλλιώς Δροσιά πλέον), και συγκεκριμένα στου Ταβέρνα Φλουρής · Δροσιά 740 54, Griekenland

πω. πολύ ώρα μπορώ να γράφω :p
 

mike

Μέλος
Περιοχή
Ρέθυμνο
Όνομα
Μιχάλης
Μοτό
aprillia caponord rally
Ο Κήπος της αρκούδαινας δεν συστήνεται μαζι με αυτα λες?
Εμένα δεν είναι απ τα αγαπημένα μου , έβαλα μόνο αγαπημένα μου γιατί αν βάλω όλα τα καλά θα πρέπει να γράψω τόμο :cool::cool::cool::friendship:
 

Augotaraxos

Μέλος
Περιοχή
Κως
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Γκόλφω
CRF 300L
Να βάλω και εγώ μερικά με κάποιες βοηθητικές επεξηγησεις..

1)Όπως ανεβαίνεται ή κατεβαίνετε απο το οροπέδιο Λασιθίου, οικογενειακες καταστασεις.
Tavern Niki · Greece, Epar.Od. Neapolis - Chersonisou, Ano Kera 700 05, Griekenland

2) Αν θελετε λιγο πιο χύμα κατάσταση, φτανετε στο Τζερμιαδο και ρωτάτε για το μαγαζί του Μαφία.

3) Αν φάτε απο τη μεριά του Αγιου, Volosyros - Ouzeri & Tavern · Επαρ.Οδ. Νεάπολης - Βρουχά 166, Kastelli 724 00, Griekenland

4) Αν κάνετε Ανατολικό Ψηλορείτη, μολις πιασετε σήμα κλείνετε τραπέζι και πατε Καφενείο Καραμπουτζέ - Kafeneio Karampoutze · Krousonas 700 01, Griekenland

5)Αν βγείτε προς πιο πέρα και θέλετε να πατε σε οροπέδιο που ακόμα και Κρητικοί δεν πάνε, ανεβαίνετε Θρυπτή( βλεπετε βορειο και νοτιο Κρητικό πέλαγος) και τρώτε κρητικές γεύσεις ζόρικες σε μαγαζί όπως παλιά.
To Provarma · Θρυπτή, Kato Chorio 722 00, Griekenland

6)Αν πάτε Ανώγεια δυστυχώς ειναι τουριστικά αρκετά, έχω ξεχωρίσει λιγο τον Αροδαμό αν και παραμένει μια καλή ταβέρνα
Google Maps
αλλα πρίν καθήσετε εγω θα κατέβαινα μια βόλτα στη κάτω γειτονια. Στο περαχώρι με τα καφενεία.

7) Αν τσιμπήσατε ελαφρυά παραπάνω ή αν βρίσκεστε κοντά, πηγαίνετε και τρώτε στο Γενί Γκαβέ (ή αλλιώς Δροσιά πλέον), και συγκεκριμένα στου Ταβέρνα Φλουρής · Δροσιά 740 54, Griekenland

πω. πολύ ώρα μπορώ να γράφω :p
Που θα φάμε ωραία στάκα;
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Άλλη μια που μου ήρθε στο μυαλό
Στο Πήλιο στο όμορφο και καταπράσινο χωριό Κισσός!!

Συνάντηση ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ ΚΙΣΣΟΣ ΠΗΛΙΟ
2426 031620
 

xigo

Μέλος
Όνομα
Μανος
Μοτό
1290SAS-NX650R-SRX
Που θα φάμε ωραία στάκα;
Σου απάντησε ο mike. Εγώ έχω φάει καλή και πάνω στο οροπέδιο του ομαλού στα Χανιά αλλά και στο χωριό Θέρισσος που συνδυάζεται με πολύ ωραία μικρή διαδρομή. Απλά και εκεί εγινε τουριστικός προορισμός να πουμε..
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Συνεχίζουμε δυνατά..
Ταβέρνα ο Κώστας,
Γρανιτσα Ευρητανιας.
Φάγαμε κ τα τραπέζια ένα απόγευμα με τον Παναγιώτη S.P

Ενα θα πω..
Όταν μετά το φαγητό ρωτήσαμε για μέλι ώστε να πάρουμε μαζί μας για το σπίτι μας έφερε ενα βάζο να δοκιμάσουμε με κουτάλι της σούπας...... o_O...
όταν Δυστηχως πιο χαμηλά στα ΜικροΜεγαλα χωριά (ξέρετε εσείς) σερβίρουν στα πρωινα μέλι συσκευασμένο γνωστών εταιριών σε ατομικές μερίδες.. κινεζική ζάχαρη Δλδ..
Γιώργη αυτό λες?

 

Mariner

Everflowed
Περιοχή
Ν.Σμύρνη
Όνομα
Μαρίνος
Μοτό
ΚΤΜ 690 Enduro / BMW R1200GS Adv

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αφού βάζουμε κ τα εντός έδρας..

Το καλύτερο ψητό πρόβατο της Αττικοβοιωτίας, ανοιχτό μονο Τρίτη εώς Σάββατο, 12:00 - 17:00

Καθότι γείτονας κ προσωπικός φίλος του κυρ Γιάννη θα πω ότι όντως είναι έτσι αν μιλάμε για φιλέτο πρόβατο,ειναι όντως η κορυφή.
Στο ίδιο επίπεδο κ το κεμπάμπ του.
Μάρτυς μου ο Απόστολος.. dodos που ένα θερινό μεσημέρι μετά από μια ιδρωμένη εντουραδα στην Πεντέλη..σβησαμε την πεινα/δίψα μας..

Ίσως να αποτελεί μια καλή ευκαιρία να πάμε ένα μεσημέρι όσοι μαζευτούμε...
:secret:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Καθότι γείτονας κ προσωπικός φίλος του κυρ Γιάννη θα πω ότι όντως είναι έτσι αν μιλάμε για φιλέτο πρόβατο,ειναι όντως η κορυφή.
Στο ίδιο επίπεδο κ το κεμπάμπ του.
Μάρτυς μου ο Απόστολος.. dodos που ένα θερινό μεσημέρι μετά από μια ιδρωμένη εντουραδα στην Πεντέλη..σβησαμε την πεινα/δίψα μας..

Ίσως να αποτελεί μια καλή ευκαιρία να πάμε ένα μεσημέρι όσοι μαζευτούμε...
:secret:
Τι έτσι απλά ....χωρίς εντουράδα ... :roflmao::wacky:
Εννοείται και είμαι μέσα !!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Παλαιόχωρα Χανίων - !!Αυστηρά για χορτοφάγους!!

 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τσαγκαράδα.....Πεντανόστιμα όλα

 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τσαγκαράδα....Ιταλική κουζίνα....θεική, εύκολα το έκανα μονοήμερη βόλτα...


 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Top Bottom