Ταξίδι και Covid

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Θα ηθελα να ακουστούν απόψεις για το που θα ταξιδέψετε φετος εν μέσω κορωνας.

Αν θα βγείτε εκτος και σε ποιες χώρες θα κινηθείτε.

Πχ. Θα πηγαίνατε Ευρώπη, Ιταλία, Βαλκάνια ;
 

ktasos

Μέλος
Περιοχή
Κιάτο
Όνομα
Tasos
Μοτό
BMW R1200GS LC ADV
Εμένα μου κατέστρεψε 2 ταξίδια. Το πρώτο ήταν Νότια Ιταλία, οπότε αυτές τις μέρες κάναμε Greek offroad 7ήμερο, και τον Αύγουστο Καππαδοκία οπότε έκλεισα για Νάξο. Απ τον επόμενο χρόνο εξωτερικό αν όλα πάνε καλά
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μεγαλο θέμα αυτο. Και πιο πολυ φοβαμαι τυχόν ταλαιπωρίες καραντίνας κτλ κτλ.
Ειμαι με εισητηρια στο χερι για Ιταλία και αμφίταλαντευομαι...
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Μεγαλο θέμα αυτο. Και πιο πολυ φοβαμαι τυχόν ταλαιπωρίες καραντίνας κτλ κτλ.
Ειμαι με εισητηρια στο χερι για Ιταλία και αμφίταλαντευομαι...
Αν μπορείς αλλαξετα κ κανε ενα ντόπιο 10ημερο τουρ με greek mousaka κ τσιπουρα στα βουνα.
Οξω πηγες κ θα ξαναπας,φαωμενος εισαι...
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Αν μπορείς αλλαξετα κ κανε ενα ντόπιο 10ημερο τουρ με greek mousaka κ τσιπουρα στα βουνα.
Οξω πηγες κ θα ξαναπας,φαωμενος εισαι...
Το εχω σκεφτει με τερματισμο Διδυμοτειχο ,στο χωριο μου. Ολο επαρχιακος και πισω.
Απλα με τρωει η μπουκαπορτα στην Ανκονα....:)
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
άλλαξε τα Κωνσταντίνε ! 2021! Κατεβείτει για το γύρο της Κρήτης φέτος :friendship:
Αυτο το σκεφτηκα αν μου κανουν την χαρη και μου αλλαξουν του εξωτερικου σε εσωτερικου , αν και δεν νομιζω πως γινεται!
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Δηλαδη απ οτι καλαβαινω κανεις δεν σκεφτεται για εξω φετος..... :p
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Από αρχές Ιουνίου είμαι έτοιμος να κλείσω εισιτήρια για Μπαρι,νότια Ιταλία Σικελιά και ότι άλλο θα μπορούσα να χωρέσω σε 10 μέρες με τα πήγαινε ελα για τέλος σεμτεμβριου με αρχές Οκτωβρίου,αλλά φοβάμαι μην μας βρει κανα lockdown ξανά εκεί (λίγο υπερβολικός νομίζω ότι είμαι).Θα περιμενω μέχρι τα μέσα του Αυγούστου και αναλόγως θα πράξω,αν δεν κάτσει η νότια Ιταλία φέτος δεν πειραζει θα κάτσει του χρόνου,η Ελλάδαρα είναι κούκλα σχεδόν όπου και να πας.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Εγω σε συνέχεια του περσινού 3ημερου Βουλγαρία σκεφτόμουν καταδρομικη 5 ημερών Ρουμανία. Τα πράγματα αρχιζουν όμως να μην πηγαίνουν καλά στα Βαλκάνια.. Ίδωμεν

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Από αρχές Ιουνίου είμαι έτοιμος να κλείσω εισιτήρια για Μπαρι,νότια Ιταλία Σικελιά και ότι άλλο θα μπορούσα να χωρέσω σε 10 μέρες με τα πήγαινε ελα για τέλος σεμτεμβριου με αρχές Οκτωβρίου,αλλά φοβάμαι μην μας βρει κανα lockdown ξανά εκεί (λίγο υπερβολικός νομίζω ότι είμαι).Θα περιμενω μέχρι τα μέσα του Αυγούστου και αναλόγως θα πράξω,αν δεν κάτσει η νότια Ιταλία φέτος δεν πειραζει θα κάτσει του χρόνου,η Ελλάδαρα είναι κούκλα σχεδόν όπου και να πας.
Δεν νομζω οτι θα ξαναπαιξει lockdown γενικο.Τοπικο μπορει...
Και εγω ψαχνοντας ειμαι.Ειχα κλεισει για Πασχα, μου τα μεταφερουν ενα χρονο μετα οπου δεν συμπιπτει το Πασχα του 2020 με αυτο του 2021.
Αν δεν παω καλοκαιρι βλεπω να τα χαριζω...Καλα να ειμαστε βεβαια, δεν θα σκασω κιολας αλλα ειδα οτι δεν ειχε γινει νυξη γι αυτο το θεμα.
 
Reactions: S.P

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Εγω σε συνέχεια του περσινού 3ημερου Βουλγαρία σκεφτόμουν καταδρομικη 5 ημερών Ρουμανία. Τα πράγματα αρχιζουν όμως να μην πηγαίνουν καλά στα Βαλκάνια.. Ίδωμεν

Στάλθηκε από το LM-V405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θεωρω οτι τα συνορα θα ειναι ταλαιπωρια φετος....Αλλιως μια Ρουμανια την εκανα με χιλια! Μονο Βορεια !!!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Δηλαδη απ οτι καλαβαινω κανεις δεν σκεφτεται για εξω φετος..... :p
Φετος παιζουμε "αμυνα" Κωστα,ολοι κ σε ολα,διεθνώς!
 

GogosLux

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Tuono APRC V4 1000 / KTM 1290 SAE
Καλησπερα,

Παρακαλουθω καιρο αλλα δεν γραφω προς το παρον.

Το λοιπον, μιας και μενω μονιμα εξωτερικο φετος ειναι η 2η χρονια που θα κατέβω οδικώς με μηχανη.
Αρχικα ειχα βγαλει προγραμμα να παω απο Νοτια Γαλλια - Μονακο - Ιταλια και Ανκονα αλλα το αλλαξα για να αποφυγω το καράβι, τουλάχιστον στο πηγαινε μιας και θα δω ευπαθείς ομαδες στην Ελλαδα.

Οποτε θα κατεβω απο βαλκάνια, Αυστρια - Σλοβενία - Κροατια - Μαυροβούνιο - Αλβανια.

Φυσικα θα ανεβω με καράβι μιας και δεν υπάρχει ανεση ημερών :rolleyes:
 

nikosrr

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Multistrada 620 Dark, CBR600RR
Εγώ έχω βάλει άδεια 3 εβδομάδες με αρχή την τελευταία του Σεπτεμβρίου και ο στόχος ήταν Πριπιατ περίπου Άουσβιτς περίπου και πίσω χοντρικά για να δούμε έως τότε πως θα πάει. Αλλιώς έχω μερικές εκκρεμότητες εντός Ελλάδα που νομίζω πως πρέπει να κλείσω. Στα του εξωτερικού το μόνο που δεν έχω υπολογίσει είναι το lockdown αλλά πιστεύω lockdown δε θα υπάρξει ξανά.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
Είχα σκοπό τέλος Μαίου να ξεκινήσω για Νορβηγία από μεση και κάτω αλλά μας τα χάλασε η κατασταση..αν όλα πάνε λεω να κάνω μια ελβετια κατά τον Αύγουστο, και να έκδοση μια κάρτα για τραίνα να γυρίσουμε γύρω γύρω την ελβετία.ιδωμεν
 
Top Bottom