Τα περισσότερα χλμ σε μια μερα

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Αυθημερόν χαλκιδα βοβουσα ( καμία 200 χλμ βόλτα στα αγραφα και επιστροφή χαλκιδα )
1050χλμ
Και
Αυθημερόν Χαλκίδα Βελιγράδι το ρεκόρ μου
1200χλμ
Γιατι έτσι μαρεσει!!!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Κοτόρ - Αθήνα με διάφορες μικρές παρακάμψεις στο Μαυροβούνιο 1100 χλμ.
Trigrad - Αθήνα 900 χλμ
Και που είσαι Στέργιο, δικάβαλλος....!!!:p
Δε νομίζω να έχεις παει και πουθενα μονοκαβαλος !!!!:friend:
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
..Γυρω στα 600 (?) δυο φορες..

Μια δικαβαλος, Κερκυρα-Αλεξανδρουπολη (Να προσθεσω και τα ναυτικα μιλια?? :p )

Η δευτερη Bilbao-Barcelona, αλλα μαλλον "δε λεει", μιας και ηταν πολυ "γρηγορα"αυτα τα χιλιομετρα...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Με δεδομενο παντα πως οτι ωρα και να ξεκινησεις,οσο ευκολο και να φαινεται,
μετα τα πρωτα 800 χιλιομετρα η μηχανη πηγαινει κατα ενα ποσσοστο μονη της στο δρομο..

Kαι με δεδομενη την Θεσσαλονικη ως αφετηρια τα παρακατω ''μπρατσα''
των 1000+ ηταν απαραιτητα για την εισοδο η εξοδο απο την παλια ''Ευρωπη''.
Graz
Klagenfurt
Budapest
Zagreb

Αυτο της Βουδαπεστης ηταν παρεα με ενα δευτερο 1000αρι που μας πηγε Βερολινο
και ενα τριτο και φαρμακερο 900αρι που μας πηγε στη Στοκχολμη!
Μακραν, ο ασφαλεστερος τροπος για να δεις σιγουρα το Ακρωτηρι στο 20ημερο σου!!
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Για Βαρκελώνη, κατευθείαν από καράβι Ανκονα κάπου στα 1380χλμ... γύρω 12ωρες+ ταξίδι... και την επόμενη πρωί-πρωί για Μαλαγα άλλα 1000χλμ...

Προορισμός: βόλτες στο Μαρόκο,
Μοτό: R100GSPD,
Χρόνος: λίγος...πολύ λίγος για να πάει χαράμι σε πολυτέλειες... βέβαια όταν είσαι 27χρ δεν καταλαβαίνεις και πολλά....
και φυσικά μονός.... χωρίς γκρίνιες.....
 

xaritos

Μέλος
Περιοχή
Κισσαμος Χανια
Όνομα
Χαριτος
Μοτό
Μπομπος ινοβα125 ΖΧ 250 08 ΖΧ 10 08
841 χιλ με το 250αρι απο τις 8 το πρωι εως τις 11,50 το βραδη!ολη (σχεδόν) την Κρητη απο επαρχιακο!Και οπως παντα χωρίς φωτα και νταρκ ζελατίνα στο X-lite μου :D !
Δεν χρειάζονται αλλες αποδείξεις ε ?:UH:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Ορεστιάδα Βελιγράδι κάπου 740 μέ πολλές στάσεις και απολαυστικό ταξίδι ενδιάμεσα!!!
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
O λογος που μΕ δωσαν αυτο το nickname στο προηγουμενο φορουμ που ημουν....
Νικητη-Πειραιας-Γυρα ολη την Αθηνα-Ματι-Νικητη 1400χλμ...αυθημερον Χριστουγεννα 2010 με.... DUCATI 748!!!!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
τελικα εχετε πεσει αρκετοι στην παγιδα του πουλιου.....:cool:
με αυτό το θεμα, προσπαθει να δει ποιοι εχουν σφιχτα κολομερια.......η ανωμαλη
συνεχιστε.....:friendship:
 

Astakos

Μέλος
Περιοχή
Volos
Όνομα
Αντουαν
Μοτό
R1200GS
Ρε Τσονα τη θέματα ειναι αυτα ρε.... Πω πω ... Δεν θυμάμαι τόσα ... Το μόνο που θυμάμαι ειναι τα χλμ που εχω γράψει συνταξιδευοντας μαζι σας ... Αξία ανεκτίμητη και μη χιλιομετρημενα ;-)


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk 2
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Αθήνα - Βιέννη - 2400km ;)
24 ώρες (6 πρωί με 6 πρωί επομένης)
Moto: Kawasaki ZX 10
το πρωι που ειδα καποια κομεν νωμηζα πος ειμου μια κατηγορια μονος μου !!
αλλα εισαι πολι πιο μπροστα !!

τεσερης φορες απο Ευζωνες μεχρη Κρας 1200 χιλιομετρα ξεκηναγα χαραμα 5,30 πμ η κε αντηστροφα συνορα Γιουκοσλαυιας (υπηρχε)μεχρι Σαλονικη οπου εφτανα κατα τις 10 με 12 τα μεσανηκτα με την παλια μου αγαπημενη Κ100 rs
με την ΗΡ2 1350 χιλιομετρα απο tosucu τουρκια 7 το πρωι ξεκηνησα κε εφτασα στα Φερε 3,30 τα χαραματα μπηκα ξενοδοχειο ,ηπια με το κολλητο μου τις ρετσινες μας και τα παιδια μας στο Τεπλο πρωηγουμενος
ειχα κε ενα αλο παλι με το ΗΡ2 900 κατι χιλιομετρα απο Τσεσμε μεχρι το tocucu . με παρα πολι πιεση πηρα καραβι απο Πειραια στη Χιο εφτασε το καραβι στις τρεις το πρωι την εβγαλα σε ξενηκταδικο.
https://lh4.googleusercontent.com/-iSocvkBemcY/U0Vqeuci34I/AAAAAAAAShE/rD3HyOLwpss/w702-h468-no/AA026.jpg

το καραβι που εκλησα (το Εληνηκο διοτι υπηρχε κε τουρκικο) που εκανε την ιδια διαδρομη ειχε καθηστερηση 2 ωρες κε να ξεκηνω απο το Τσεσμε με δυο ωρες καθηστερηση για να προλαβω το αλο καραβη, για Κυπρο που εφευγε στης 12 τα μεσανικτα με θερμοκρασια 40 βαθμους ,να βλεπω τον ασφαλατο σε κατι φαναρια στο Αφιο να κανου φουσκαλες κε να σταματω σε δυο περηπτωσης να ελεχω τις πιεσης ελαστικο.

αφου εκανα διαφωρε σκεπσεις το πηρα αποφαση δεν βγενει με τοιποτα . εκατσα σε ενα εστιατοριο αφου εφαγα στανιαρα ηπια κε καφε κε ξαναξεκηνησα με σταθμους καθε 220 με 240 χιλιομετρα εφτασα στο λιμανι κε να με περημενη ενα τουρκακι στη πυλι κε να με ρωτα you michai michai -yes -ok this is you ticket ανεβενη πανω στο ΗΡ2 μου εκανε νοιμα να προχορησω στο καραβη μαζη. κατεβενω απο την μηχανη αφου κατι ειπε τους ναυτε κε βαλανε την μηχανη μεσα , περνη για σφραγηδες στο τσακα τσακα κε μπενω στο καραβη κε αμεσος τραβηξε αγκυρα


στης 6πμ ειμου στη κερηνια κε της 10 αφου εκανα μπανιο πηγα για υπνο
 
Top Bottom