Τα περισσότερα χλμ σε μια μερα

Strats

Μέλος
Περιοχή
Γλυφάδα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
Fat Black Panther
Nis(Serbia)Καντζα : 900 χλμ
Bar(Montenegro)- Καντζα : 880 χλμ
Καντζα-Αρτα-Καντζα : 800 χλμ
Στα περισσότερα από τα παραπάνω, μήπως ήμουν κι εγώ μαζί; :p
 
Reactions: REK

j.t.r

Μέλος
Όνομα
Γιαννης
Δεν καταγραφω τα χιλιομετρα...
Αλλα ποσες ''χιλιαρες'' μονοκοπανια εχω κανει στο Καρδιτσα - Ρουμανια-Καρδιτσα, μπορω να υπολογισω...

Αφηστε με λιγες μερες περιθωριο:cool:
 

THANOSG

Μέλος
Περιοχή
ΛΑΡΙΣΑ-ΤΡΙΚΑΛΑ
Όνομα
Θάνος
Μοτό
K1200GT
θα βάλω ένα ταξίδι που είχα κάνει το 1998 από Τρίκαλα-θεσ/κη και από Θεσ/κη Πάτρα με το Κ100.
Ήταν περίπου 700χλμ αλλά τότε δεν υπήρχε εθνική (θυμάμαι πως τότε παντού γίνονταν τα έργα του δρόμου) και με είχε πιάσει και νύχτα από Κατερίνη και μετά μιας και ήταν Φεβρουάριος ή Μάρτιος.
Θυμάμαι πως από το Μπράλο και μετά σκεφτόμουν μη βγεί καμιά αρκούδα στη μέση του πουθενά μέσα στη νύχτα και τι θα κάνω.
Θυμάμαι την κούραση που με έκανε να σκέφτομαι μήπως βρώ καμιά γιαγιά σε κανένα χωριό να με φιλοξενήσει πριν να φτάσω στη Ναύπακτο.
Τελικά έφτασα στην Πάτρα κατά τα μεσάνυχτα και μετά μιας και ήταν το καρναβάλι βγήκα έξω που ήταν ο χαμός από κόσμο και με τόσο κέφι στους δρόμους έφυγε και η κούραση!!!
Από τότε έχω κάνει αρκετά 600-700 χλμ αυθημερόν σε επαρχιακό δρόμο αλλά εκείνο μου έχει μείνει μιας και κόντευα να κοιμηθώ από την κούραση!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Ρεντινα-Καλαματα και πισω, εντος ΣΚ, καμια δεκαρια φορες. Χωρις χρηση εγνατιας και με την ΠΑΘΕ σε κατασταση βομβαρδισμου..... Παντα απο Μπραλο, Αμφισσα, Ναυπακτο, Πατρα, Πυργο , Καλαματα. Τα χλμ δεν τα θυμαμαι, πανω απο 700 σιγουρα και το ρεκορ στις 7 και κατι ψιλα ωρες με το φερυ μεσα. Η γεφυρα δεν επαιζε .

Send from LG G2
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σε 10 ώρες 950 χιλ με 15 λεπτά στάση. ..

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
3 γεμισματα να υποθεσουμε;;;;;

Send from LG G2
 

Capitain

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
2003 Ktm 950 Adventure S
Πεμπτη Νικαια(Πειραια, οχι η Γαλλικη) - Ορεστιαδα, και Κυριακη πισω... περιπου 900+900


Sent from my iPad using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πολλες οι "δικαβαλες" 800αρες, γιατι εχει μεγαλη σημασια η " μουρμουρα"......αλλα θα μου μεινει αξεχαστη η 700αρα που καναμε πολλοι απο εμας, τον φετινο Γεναρη στην επιστροφη απο την Σαρτη.Καταιγιδα και χιονια....ιδιως τα πρωτα 200.
Αλλα αγαπαμε Μητσο....και τα ξανακανω.;)
 

Italos

Μέλος
Περιοχή
Gerakas
Όνομα
Νίκος
Μοτό
R1200GSadv
σημασία έχουνε πάνω απο όλα και οι συνθήκες....πολλές 900άρες ίσως και χιλιάρες δεν θυμάμαι ....αλλά τα 750χμ απο trondheim στο bodo και το πέρασμα του αρκτικου κύκλου μεσάνυχτα είναι κάτι που με έχει σημαδέψει πολύ πιο πολύ απο μια χιλιάρα βαλκάνια-αθήνα!!!

αλλά μιας και το άρθρο είναι τα πιο πολλά πρέπει να είναι απο ανκόνα-bernheck στη γερμανία.....κοντά στα 1000 αν θυμάμαι καλά το θέμα όμως είναι ότι το ξεκινήσαμε περίπου 14.00-14.30 απο ανκόνα και 22.30 είμασταν στον προορισμό μας δηλαδή μια χιλιάρα σε 6 ωρίτσες....μ.ω.α δεν ξέρω:biker:...βοήθαγε η autostrada και η autobahn.................

πιο πολύ θα μου άρεσε ένα θέμα πόσες ώρες είχατε το κόλο σας πάνω στη μηχανή σε μια μέρα....εκεί φαίνονται οι σιδερόκολοι...όχι στα χμ:p:p:p:pointu::pointu::pointu:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
σημασία έχουνε πάνω απο όλα και οι συνθήκες....πολλές 900άρες ίσως και χιλιάρες δεν θυμάμαι ....αλλά τα 750χμ απο trondheim στο bodo και το πέρασμα του αρκτικου κύκλου μεσάνυχτα είναι κάτι που με έχει σημαδέψει πολύ πιο πολύ απο μια χιλιάρα βαλκάνια-αθήνα!!!

αλλά μιας και το άρθρο είναι τα πιο πολλά πρέπει να είναι απο ανκόνα-bernheck στη γερμανία.....κοντά στα 1000 αν θυμάμαι καλά το θέμα όμως είναι ότι το ξεκινήσαμε περίπου 14.00-14.30 απο ανκόνα και 22.30 είμασταν στον προορισμό μας δηλαδή μια χιλιάρα σε 6 ωρίτσες....μ.ω.α δεν ξέρω:biker:...βοήθαγε η autostrada και η autobahn.................

πιο πολύ θα μου άρεσε ένα θέμα πόσες ώρες είχατε το κόλο σας πάνω στη μηχανή σε μια μέρα....εκεί φαίνονται οι σιδερόκολοι...όχι στα χμ:p:p:p:pointu::pointu::pointu:
δεν εχει σημασια Νικολα....μια1000ρα σε ευθεια, μπροστα σε μια 500 ασφαλτινων ελληνικων βουνων....δεν συγκρινεται;)
το σιγουρο είναι, ότι ολοι μπορουν να τα κανουν.....αν χρειαστεί.Δεν υπαρχει κατι ηρωικο.
αλλα εχει πλακα το θεμα....
 

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
δεν εχει σημασια Νικολα....μια1000ρα σε ευθεια, μπροστα σε μια 500 ασφαλτινων ελληνικων βουνων....δεν συγκρινεται;)
το σιγουρο είναι, ότι ολοι μπορουν να τα κανουν.....αν χρειαστεί.Δεν υπαρχει κατι ηρωικο.
αλλα εχει πλακα το θεμα....
Σε πληροφορώ δεν εχεις δικιο.......στο βουνο μεσα απλα δεν σου φαίνονται οσα και να κανεις και δεν κουράζεσαι γιατι απλα εχεις το στιλ οδηγησης (πιο γρήγορα) που δεν αφήνει περιθώρια να κουραστει το σωμα......ενω αμα εχεις να κανεις τοσα χιλ,μαλλον να το πω αλλιως .....θες να πας στον προορισμό που εχεις βαλει σημαία και πρεπει να βγουνε 1000 πλας χιλ και πρέπει να το κανεις απο Ε.ΟΔΟΥΣ τοτε ειναι που ειναι ατελείωτα και κουραστικα...μην ξεχνας οτι το σωμα δεν κουραζεται.....το μυαλο κουραζεται και δίνει την εντολή και για το σωμα....:);)
 

giclas

Μέλος
Περιοχή
Limassol
Όνομα
Michael Michael
Μοτό
hp2
Σε πληροφορώ δεν εχεις δικιο.......στο βουνο μεσα απλα δεν σου φαίνονται οσα και να κανεις και δεν κουράζεσαι γιατι απλα εχεις το στιλ οδηγησης (πιο γρήγορα) που δεν αφήνει περιθώρια να κουραστει το σωμα......ενω αμα εχεις να κανεις τοσα χιλ,μαλλον να το πω αλλιως .....θες να πας στον προορισμό που εχεις βαλει σημαία και πρεπει να βγουνε 1000 πλας χιλ και πρέπει να το κανεις απο Ε.ΟΔΟΥΣ τοτε ειναι που ειναι ατελείωτα και κουραστικα...μην ξεχνας οτι το σωμα δεν κουραζεται.....το μυαλο κουραζεται και δίνει την εντολή και για το σωμα....:);)
κε να εχει 43 βαθμους θερμοκρασια το μεσημερη ενω το βραδι 5 ,κε να πρεπει να προλαυεις κε καραβη να εισε κε σε μια χορα που δεν ξερει αλη γλοσα να εχεις κε το μιαλο στο οριο ταχητητας που αν σε πιασου αστα ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

commander

Μέλος
Περιοχή
Β.Π
Όνομα
θεολογος
Μοτό
1150adv desierto 3
AFRICA TWIN 650 88 Paris Dakar
κε να εχει 43 βαθμους θερμοκρασια το μεσημερη ενω το βρασι 5 ,κε να πρεπει να προλαυεις κε καραβη να εισε κε σε μια χορα που δεν ξερει αλη γλοσα να εχεις κε το μιαλο στο οριο ταχητητας που αν σε πιασου αστα ....
Σωστος σε ολα.....;)

1150GSA
 

The Doctor

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναί
Όνομα
Σταύρος
Μοτό
BMW GS1200R(04-Yellow),
YAMAHA TTR250
δεν εχει σημασια Νικολα....μια1000ρα σε ευθεια, μπροστα σε μια 500 ασφαλτινων ελληνικων βουνων....δεν συγκρινεται;)
το σιγουρο είναι, ότι ολοι μπορουν να τα κανουν.....αν χρειαστεί.Δεν υπαρχει κατι ηρωικο.
αλλα εχει πλακα το θεμα....
Έτσι,
Ήρωες είναι οι ποδηλάτες που γυρνάνε τον κόσμο με φορτωμένα σαν γαϊδούρια ποδήλατα.
Πριν 2-3 χρόνια μπαίνει κοπελίτσα στο μαγαζί να πάρει φωτογραφική για το ταξίδι που θα ξεκινούσε σε 2-3 μέρες.
Μικρή, μου λέει δεν έχω και πολύ χώρο.
με μοτό το ταξίδι; ρωτάω,
όχι μου λέει με ποδήλατο,
Α !!!! και που με το καλό, θα πας ;

Μπαρτσελόνα !!!!
:banghead::banghead:
 

xurxes

"καφέ#αρκούδα"
Περιοχή
Salonika
Όνομα
Basil
Μοτό
KTM 690 ENDURO R
BMW R1200 GSA
Dubrovnik(περίχωρα) - Θεσςαλονικη
789km....δικαβαλος/φρεσκοπαντρεμενος:rolleyes: πέρσι καλοκαίρι
στο γαμήλιο express ταξίδι, 5μερες μετά τα στέφανα......:)

Πέμπτη με Δευτέρα = 3793km μέσω Βελιγράδι-Βουδαπέστη-Μπρατισλάβα-Βιέννη-Χααλσταατ-Λουμπλιάνα-Ζανταρ-Ντουμπροβνικ-Θεσσαλονίκη,,,,,


την έσκισα την γάτα,,,,:inlove:,,,,,,αφού γύρισα δίχως μαχαιριές πισωπλατες:yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σε πληροφορώ δεν εχεις δικιο.......στο βουνο μεσα απλα δεν σου φαίνονται οσα και να κανεις και δεν κουράζεσαι γιατι απλα εχεις το στιλ οδηγησης (πιο γρήγορα) που δεν αφήνει περιθώρια να κουραστει το σωμα......ενω αμα εχεις να κανεις τοσα χιλ,μαλλον να το πω αλλιως .....θες να πας στον προορισμό που εχεις βαλει σημαία και πρεπει να βγουνε 1000 πλας χιλ και πρέπει να το κανεις απο Ε.ΟΔΟΥΣ τοτε ειναι που ειναι ατελείωτα και κουραστικα...μην ξεχνας οτι το σωμα δεν κουραζεται.....το μυαλο κουραζεται και δίνει την εντολή και για το σωμα....:);)
Δεν είναι το θεμα μας ποιος εχει δικιο, γιατι απλα μιλαμε για διαφορετικες αντοχες και γουστα.
Η χαρα των διακοπων, δεν αφηνει σημαδια κούρασης, ετσι και αλλιως....μιλαω παντα για εμενα.
αδειαζει το μυαλο και δεν δινει εντολες...γενικα:D
 
Top Bottom