Τεστ "on-off" ελαστικων, απο το Motorrad.de

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS


H πρωτη στηλη αναφερεται στη συμπεριφορα στο δρομο καινουρια, η δευτερη μετα απο 4.000 χλμ, η τριτη στη στη συμπεριφορα στο βραγμενο και η τεταρτη στη φθορα.. :)

(Απο εδω:http://www.gs-forum.eu/reifen-111/motorrad-reifentest-2013-a-86594/ )
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Συμφωνώ;););)

Επικυρώνουν την επιλογή μου:cool:


Και βεβαίως δε θεωρούν τα διάφορα στριτάδηκα (pilot3,4 kai road smart 2) ως ανήκοντα στην κατηγορία!!!

Για να ξέρουμε τι λέμε:):):)
 

lempoi

Μέλος
Όνομα
πανος
Μοτό
GS1200ADV
φοραω δηλαδη το Νο 6 και με διαφορα στην καταταξη????:(...και το φοβερο ειναι οτι το θεωρω το καλυτερο!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
φοραω δηλαδη το Νο 6 και με διαφορα στην καταταξη????:(...και το φοβερο ειναι οτι το θεωρω το καλυτερο!!!
Το μπριτζστον????

Αστειεύεσαι...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
οχι. .ειχα δοκιμασει αρκετα πριν το βαλω για πρωτη φορα, απο τοτε και στο εξης το αγαπησα!!!
Είσαι βιτσιόζος:p:p:p
 

kokkinos1

Μέλος
Όνομα
Νικος Κοκκινοπο
Μοτό
Cagiva elephant,navigator
φοραω δηλαδη το Νο 6 και με διαφορα στην καταταξη????:(...και το φοβερο ειναι οτι το θεωρω το καλυτερο!!!
ασε φιλε το ιδιο και εγω:) τα χω για καλα:confused:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
το χειροτερο για μενα, το εχουν πρωτο....
αυτά τα τεστ, ποτε δεν τα θεωρουσα αξιοπιστα.....για την ελλαδα.
αν τα εκαναν στην ελληνικη ασφαλτο, κανενα λαστιχο από αυτά, δεν θα κρατουσαν την θεση;)
 

black_hawk

Μέλος
Περιοχή
Κερκυρα
Όνομα
Θανασης
Μοτό
R 1200 GS
Με δεδομενο οτι εμενα δεν μ'ενδιαφερει τοσο η αποδοση στο βρεγμενο (οτι και να φοραω παω σαν
) ουτε η χιλιομετρικη αποδοση (στα δυο χρονια τ'αλλαζω και κανω το πολυ 15.000 χλμ σ'αυτο το διαστημα) διαβαζω λιγο διαφορετικα τον πινακα..

Βλεπω δλδ, οτι για οποιον ενδιαφερεται για αποδοση στην -στεγνη- ασφαλτο, χωρις να κοιταζει αντοχη, τα scorpion ειναι μονοδρομος! :confused:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με δεδομενο οτι εμενα δεν μ'ενδιαφερει τοσο η αποδοση στο βρεγμενο (οτι και να φοραω παω σαν
) ουτε η χιλιομετρικη αποδοση (στα δυο χρονια τ'αλλαζω και κανω το πολυ 15.000 χλμ σ'αυτο το διαστημα) διαβαζω λιγο διαφορετικα τον πινακα..

Βλεπω δλδ, οτι για οποιον ενδιαφερεται για αποδοση στην -στεγνη- ασφαλτο, χωρις να κοιταζει αντοχη, τα scorpion ειναι μονοδρομος! :confused:
όταν τα εχεις δοκιμασει....δεν μπορεις παρα να συμφωνήσεις με την αποψη σου.
και είναι ευκολη η επιλογή...
εγω που αλλαζω λάστιχα κάθε 4 μηνες???? για πες....:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
φοραω δηλαδη το Νο 6 και με διαφορα στην καταταξη????:(...και το φοβερο ειναι οτι το θεωρω το καλυτερο!!!
Το μπριτζστον????

Αστειεύεσαι...
οχι. .ειχα δοκιμασει αρκετα πριν το βαλω για πρωτη φορα, απο τοτε και στο εξης το αγαπησα!!!
Είσαι βιτσιόζος:p:p:p
ασε φιλε το ιδιο και εγω:) τα χω για καλα:confused:

Παίζει ρόλο το προηγούμενο λάστιχο....
Το λέω συνέχεια κι επιμένω!
Φυσικά κι οι προτιμήσεις του καθενός, διαφέρουν!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Με δεδομενο οτι εμενα δεν μ'ενδιαφερει τοσο η αποδοση στο βρεγμενο (οτι και να φοραω παω σαν
) ουτε η χιλιομετρικη αποδοση (στα δυο χρονια τ'αλλαζω και κανω το πολυ 15.000 χλμ σ'αυτο το διαστημα) διαβαζω λιγο διαφορετικα τον πινακα..

Βλεπω δλδ, οτι για οποιον ενδιαφερεται για αποδοση στην -στεγνη- ασφαλτο, χωρις να κοιταζει αντοχη, τα scorpion ειναι μονοδρομος! :confused:

Σωστός ο τρόπος που το βλέπεις:ok:

Κι εμένα μου άρεσαν στο Vstrom που είχα. Σα σλικ ήταν;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
το χειροτερο για μενα, το εχουν πρωτο....
αυτά τα τεστ, ποτε δεν τα θεωρουσα αξιοπιστα.....για την ελλαδα.
αν τα εκαναν στην ελληνικη ασφαλτο, κανενα λαστιχο από αυτά, δεν θα κρατουσαν την θεση;)

Το αδικείς γιατί το έβαλες μετά το καρα-ασφάλτινο που είχες!
Εγώ και τα δικά σου που δοκίμασα λίγο πριν τα πετάξεις, μου άρεσαν. Και φυσικά τώρα που τα φοράω, τα εμπιστεύομαι απόλυτα. Και στο βρεγμένο μια χαρά είναι. ABS & ESP δε δουλεύουν υπερωρίες;).
Λίγη "πίεση" θέλουν για να ζεσταθούν κι είναι λαστιχάρες!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το αδικείς γιατί το έβαλες μετά το καρα-ασφάλτινο που είχες!
Εγώ και τα δικά σου που δοκίμασα λίγο πριν τα πετάξεις, μου άρεσαν. Και φυσικά τώρα που τα φοράω, τα εμπιστεύομαι απόλυτα. Και στο βρεγμένο μια χαρά είναι. ABS & ESP δε δουλεύουν υπερωρίες;).
Λίγη "πίεση" θέλουν για να ζεσταθούν κι είναι λαστιχάρες!!!
εσυ εισαι εκτος τεστ.....:p:p:p
νομιζες ότι τα tourance, είναι τα καλυτερα...:friend:

περα από πλακα, όλα τα λάστιχα είναι καλα και η προσωπικη εκτιμηση παιζει τον μεγαλυτερο ρολο, σε μια επιλογη;)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Παίδες, στην Γερμανία και με τις ζάντες (που λέει ο λόγος) στρίβεις και φρενάρεις. Βάλε τους να τα οδηγήσουν στην "ελληνική πραγματικότητα" και θα δείς άλλα πράγματα. Εκτός των αρχικών μετρήσεων, εκεί που θα έπεφτε γέλιο θα ήταν η απόδοση μετά από 4.000 χλμ ελληνικής ασφάλτου (που μπορεί να "ξυλιάσει" οποιοδήποτε λάστιχο).
 
Top Bottom