Τζουμέρκα - Πίνδος - Χωριά Ασπροπόταμου 28-30/05/21

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
1, antsoar Ελάτη σκηνή, Βοβούσα κρεβάτι.
2 Aldebaran δωμάτιο
3 Διαμαντής σκηνή
4 Ziggy σκηνή
5 barbadinos δωμάτιο
6 amyroukai δωμάτιο
7 MARKOS-V σκηνή
8 ibar ?
9 Ταξιδευτής σκηνή
10 rantanplan δωμάτιο
11 stefos δωματίο Ελάτη, Βοβούσα κρεβάτι
12 Kardabix σκηνή
13-16 Θανασεν και τρεις φίλοι
17 alexopoulos.s μετά της συζύγου...


Μικρή αλλαγή για εμένα σε ότι αφορά το δωμάτιο.

Με την ευκαιρία να ρωτήσω πως θα είναι το πρόγραμμα; Επειδή μένουμε όλοι σε διαφορετικά μέρη, το πρωί του Σαββάτου θα φύγουμε από κάπου όλοι μαζί; Κάνει ο καθένας τη βολτά του και βρισκόμαστε το βράδυ στο καταφύγιο; Αν δεν υπάρχει κάτι, κανένα πρόβλημα, απλά ρωτάω για να ξέρω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
1, antsoar Ελάτη σκηνή, Βοβούσα κρεβάτι.
2 Aldebaran δωμάτιο
3 Διαμαντής σκηνή
4 Ziggy σκηνή
5 barbadinos δωμάτιο
6 amyroukai δωμάτιο
7 MARKOS-V σκηνή
8 ibar δωματιο-κρεβατι
9 Ταξιδευτής σκηνή
10 rantanplan δωμάτιο
11 stefos δωματίο Ελάτη, Βοβούσα κρεβάτι
12 Kardabix σκηνή
13-16 Θανασεν και τρεις φίλοι
17 alexopoulos.s μετά της συζύγου...
18 Mav1050 δωματιο-κρεβατι
 
Last edited by a moderator:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
βοβουσα κρεβατι*2(μπορει και 3)
Ελατη δωματιο(ακουει Θανος?)
Έχω βάλει ξανά το τηλέφωνο και το όνομα του ξενοδοχείου που προτείνω παραπάνω.
Μιλάτε με τον Παναγιώτη για την διανυκτέρευση της Παρασκευής.
Τηλ.6932349330
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Έχω βάλει ξανά το τηλέφωνο και το όνομα του ξενοδοχείου που προτείνω παραπάνω.
Μιλάτε με τον Παναγιώτη για την διανυκτέρευση της Παρασκευής.
Τηλ.6932349330
εισαι ωραιος!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ταξιδευτής

Αμετανόητα ονειροπόλος
Περιοχή
71° 10′ 11.32″ N 25° 46′ 58.27″ E
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Αύρα
Παιδιά, δεν έχω έρθει σε άλλη εκδρομή του advride και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν αυτό το τόσο χαλαρό στυλ είναι η νορμάλ κατάσταση, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι σημαντικό: υπάρχει τελικά κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα για το τριήμερο; Διαβάζω όλες αυτές τις ημέρες και ειλικρινά έχω χάσει τη μπάλα.

Που θα βρεθούμε; Όσοι έρθουν αργά στην Ελάτη θα βρούμε τους υπόλοιπους σε ταβέρνα; Στις σκηνές να ροχαλίζουν; Σε ξενοδοχεία; Τι ώρα θα φύγουμε το πρωί; Από που; Θα περιμένουμε να μαζευτούμε όλοι ή ο καθένας φεύγει όταν θέλει και για όπου θέλει; Θα οδηγάμε όλη μέρα με στάση μόνο για βενζίνη ή θα κάτσουμε και για ένα καφέ να πούμε δυο κουβέντες; Θα φάμε σε ταβέρνα σε φάση "φέρε-όλο-το-κοπάδι-μάστορα" και μετά βγαίνει ένας λογαριασμός 2.000 ευρώ ή ένα σάντουιτς στο πόδι; Ο καθένας θα σταματάει να βάλει βενζίνη κατα το δοκούν και αν ναι οι άλλοι θα περιμένουν ή όχι;

Πέρα απο τη διαδρομή που έχει οριστεί μια χαρά, νοιώθω οτι η φάση είναι "ο-καθένας-ας-κάνει-ότι-καταλαβαίνει". Αυτό είναι οκ όταν είναι 5-6 φιλαράκια, όμως όταν πλέον μαζεύονται τουλάχιστον 18 μηχανές και καμιά εικοσαριά νοματαίοι το πράγμα χρειάζεται λίγο συντονισμό για να περάσουμε όλοι καλά. Ακόμα ακόμα και τις αυτονομίες να πάρεις, έχουμε απο 10λιτρα σκούτερ μέχρι 40λιτρα τάνκερ/GS Adv και όλα τα ενδιάμεσα. Θα περιμένει ο GSας το σκουτεράκι ή θα καταλήξουμε ο ένας να πίνει μπύρες στη Βοβούσα και ο άλλος να έχει μείνει καραβοφάναρος στη μέση του πουθενά παρέα με τους λύκους;

Με τόσες μηχανές, τόσους ανθρώπους και τόσες διαφορετικές παραμέτρους στα πάντα πολύ φοβάμαι με τόσο χαλαρό συντονισμό η όλη φάση θα γίνει εντελώς μπάχαλο και είναι κρίμα. Φαντάζομαι το πρωί της αναχώρησης κάποιους να μαζεύουν σκηνάκια, κάποιους να φεύγουν για να βρουν ένα καφέ, κάποιους να έρχονται απο τα γύρω ξενοδοχεία και άλλους να ξεκινάνε για τη διαδρομή γιατί νοιώθουν οτι περνάει η ώρα. Γιατί; Δεν θα ήταν πιο όμορφο να πάμε όλοι μαζί; Προσωπικά, μια μεγάλη εκδρομή για εμένα δεν είναι μόνο τα χιλιόμετρα και ο δρόμος αλλά και η ευκαιρία να πω δυο κουβέντες με τους φίλους μου. Ενα καλοστημένο πρόγραμμα βοηθάει ΚΑΙ να γράψουμε χιλιόμετρα αλλά ΚΑΙ να κάτσουμε να ξεκουραστούμε στο ενδιάμεσο σε ένα όμορφο μέρος με τους φίλους.
 

Ταξιδευτής

Αμετανόητα ονειροπόλος
Περιοχή
71° 10′ 11.32″ N 25° 46′ 58.27″ E
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Αύρα
1, antsoar Ελάτη σκηνή, Βοβούσα κρεβάτι.
2 Aldebaran δωμάτιο
3 Διαμαντής σκηνή
4 Ziggy σκηνή
5 barbadinos δωμάτιο
6 amyroukai δωμάτιο
7 MARKOS-V σκηνή
8 ibar δωματιο-κρεβατι
9 Ταξιδευτής Ελάτη δωμάτιο, Βοβούσα σκηνή
10 rantanplan δωμάτιο
11 stefos δωματίο Ελάτη, Βοβούσα κρεβάτι
12 Kardabix σκηνή
13-16 Θανασεν και τρεις φίλοι
17 alexopoulos.s μετά της συζύγου...
18 Mav1050 δωματιο-κρεβατι
19. strofakias Ελάτη δωμάτιο, Βοβούσα καταφύγιο


Μικρή αλλαγή και για εμένα για Παρασκευή βράδυ με δωμάτιο..
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παιδιά, δεν έχω έρθει σε άλλη εκδρομή του advride και ζητώ συγγνώμη προκαταβολικά αν αυτό το τόσο χαλαρό στυλ είναι η νορμάλ κατάσταση, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι σημαντικό: υπάρχει τελικά κάποιο συγκεκριμένο πρόγραμμα για το τριήμερο; Διαβάζω όλες αυτές τις ημέρες και ειλικρινά έχω χάσει τη μπάλα.

Που θα βρεθούμε; Όσοι έρθουν αργά στην Ελάτη θα βρούμε τους υπόλοιπους σε ταβέρνα; Στις σκηνές να ροχαλίζουν; Σε ξενοδοχεία; Τι ώρα θα φύγουμε το πρωί; Από που; Θα περιμένουμε να μαζευτούμε όλοι ή ο καθένας φεύγει όταν θέλει και για όπου θέλει; Θα οδηγάμε όλη μέρα με στάση μόνο για βενζίνη ή θα κάτσουμε και για ένα καφέ να πούμε δυο κουβέντες; Θα φάμε σε ταβέρνα σε φάση "φέρε-όλο-το-κοπάδι-μάστορα" και μετά βγαίνει ένας λογαριασμός 2.000 ευρώ ή ένα σάντουιτς στο πόδι; Ο καθένας θα σταματάει να βάλει βενζίνη κατα το δοκούν και αν ναι οι άλλοι θα περιμένουν ή όχι;

Πέρα απο τη διαδρομή που έχει οριστεί μια χαρά, νοιώθω οτι η φάση είναι "ο-καθένας-ας-κάνει-ότι-καταλαβαίνει". Αυτό είναι οκ όταν είναι 5-6 φιλαράκια, όμως όταν πλέον μαζεύονται τουλάχιστον 18 μηχανές και καμιά εικοσαριά νοματαίοι το πράγμα χρειάζεται λίγο συντονισμό για να περάσουμε όλοι καλά. Ακόμα ακόμα και τις αυτονομίες να πάρεις, έχουμε απο 10λιτρα σκούτερ μέχρι 40λιτρα τάνκερ/GS Adv και όλα τα ενδιάμεσα. Θα περιμένει ο GSας το σκουτεράκι ή θα καταλήξουμε ο ένας να πίνει μπύρες στη Βοβούσα και ο άλλος να έχει μείνει καραβοφάναρος στη μέση του πουθενά παρέα με τους λύκους;

Με τόσες μηχανές, τόσους ανθρώπους και τόσες διαφορετικές παραμέτρους στα πάντα πολύ φοβάμαι με τόσο χαλαρό συντονισμό η όλη φάση θα γίνει εντελώς μπάχαλο και είναι κρίμα. Φαντάζομαι το πρωί της αναχώρησης κάποιους να μαζεύουν σκηνάκια, κάποιους να φεύγουν για να βρουν ένα καφέ, κάποιους να έρχονται απο τα γύρω ξενοδοχεία και άλλους να ξεκινάνε για τη διαδρομή γιατί νοιώθουν οτι περνάει η ώρα. Γιατί; Δεν θα ήταν πιο όμορφο να πάμε όλοι μαζί; Προσωπικά, μια μεγάλη εκδρομή για εμένα δεν είναι μόνο τα χιλιόμετρα και ο δρόμος αλλά και η ευκαιρία να πω δυο κουβέντες με τους φίλους μου. Ενα καλοστημένο πρόγραμμα βοηθάει ΚΑΙ να γράψουμε χιλιόμετρα αλλά ΚΑΙ να κάτσουμε να ξεκουραστούμε στο ενδιάμεσο σε ένα όμορφο μέρος με τους φίλους.
Καλημέρα Νικόλα!
Δες τις εκδρομές αυτού του φόρουμ σαν εκδρομή μιας καλής παρέας.
Αυτό σημαίνει ότι οποιαδήποτε ανάγκη παραστεί σε οποιονδήποτε δεν πρόκειται να μείνει κανείς μόνος του.
Τουλάχιστον από το '15 έως σήμερα που ακολουθώ όσες βόλτες μπορώ δεν έχει δοθεί η αφορμή για να έχω αντίθετη άποψη.
Όσον αφορά την συγκέντρωση το βράδυ της Παρασκευής τα πάντα (ξενοδοχεία & σκηνές) κινούνται γύρω από το κέντρο της Ελάτης οπότε δεν υπάρχει λόγος να μπει ασφυκτικό χρονοδιάγραμμα όσον αφορά το φαγητό ή τον καφέ.
Το λογικό θα ήταν να μαζευτούμε όλοι σε ένα συγκεκριμένο σημείο ώστε να ανακοινωθεί το πρόγραμμα από το διοργανωτή της βόλτας.
Όσον αφορά την ώρα αναχώρησης συνήθως είναι γύρω στις 9:00 το πρωί.
Βενζινάδικα έχουν ανακοινωθεί πιο πάνω και ο καθένας κάνει τα κουμάντα του αρκεί να μην καθυστερεί τραγικά την υπόλοιπη παρέα.
Επίσης υπάρχει και ο προορισμός (καταφύγιο Βοβούσας), ο καθένας ακολουθεί το ρυθμο του και φτάνει ότι ώρα νομίζει εκεί εάν θέλει να κάνει περισσότερες στάσεις στο δρόμο από τους υπόλοιπους για φωτογραφία, καφέδες κ.τ.λ
Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι για τίποτα...

(Μιλάω πάντα ως συμμετέχοντας στην παρούσα εκδρομή...)
 

rantanplan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Μαλκότσι
me gustas too.. που λέει και ο απονάν,
Μέσα και εγώ εκτός απροόπτου σεισμού, λιμού, καταποντισμού.......
Θα είμαι σε άδεια οπότε θα ξεκινήσω απο Σαλλλλλονίκη Παρασκευή πρωί, άν βολέψει κάποιον συνταξιδεύουμε
Στην Ελάτη ξενοδοχείο, και στην Βοβούσα καταφύγιο κρεβάτι
επειδή με βλέπω ώς δωμάτιο σκέτο, να διευκρινίσω Ελάτη δωμάτιο(στον Παναγιώτη έχω μιλήσει μαζί του), και στην Βοβούσα κρεβάτι στο καταφύγιο (στα άτομα που μετράει ο Αντώνης)
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μπήκα για να γράψω δυο πράγματα και είδα ότι με προλάβατε. Βρε σεις χαλαρώστε λίγο, η στέρηση και η καραντίνα μας έχει κάνει τα νευρά κρόσσια :eek::laugh:

Καταρχήν μια βόλτα που μπαίνει δημόσια είναι μια πρόσκληση για να οδηγήσεις μαζί με άλλους, διαφορετικά γιατί να την βάλεις εξ αρχής. Αλλά όπως έγραψα και πιο πάνω αν κάποιος θέλει μπορεί να κάνει το δικό του πρόγραμμα και να μην μας ακολουθήσει αν έτσι την βρίσκει καλύτερα.

Οπότε θεωρώ ότι αφού κάποιος δεν έχει δηλώσει διαφορετική πρόθεση, όσοι μετέχουν στην βόλτα θα είμαστε όλοι μαζί.

Για όσους έρθουν από Παρασκευή προτείνω να βρούμε ένα ωραίο μαγαζί για φαγητό το βράδι στην Ελάτη. thenos έχεις πρόταση;

Το πρωί του Σαββάτου θα βρεθούμε όλοι μπροστά στο καφέ Δίστρατο Στις 9:00. Αν κάποιος θέλει να απολαύσει καφέ με την ησυχία του πάει νωρίτερα! Συντονιζόμαστε και 9:15 φεύγουμε! Καφέ Δίστρατο · Unnamed Road, Elati 420 32, Griekenland

Μέσα στην ημέρα και στάσεις θα κάνουμε και καφέ θα πιούμε και για φαγητό θα κάτσουμε. Αλλά θα είναι περιορισμένα, δεν βγαίνει αλλιώς το πρόγραμμα.
Για φαγητό προσωπικά θα επιλέξω ταβέρνα, αλλά αυτό δεν εμποδίζει κάποιον να έρθει προετοιμασμένος με τα ταπεράκια του.

Επίσης, είπα να μην αφήσω να περάσουν οι μέρες και μίλησα το πρωί με το καταφύγιο στην Βοβούσα. Του είπα ενδεικτικά 10 άτομα για κρεβάτι και δεν ίδρωσε οπότε έχει περιθώριο, αν δω ότι αυξανόμαστε θα επικοινωνήσω πάλι. Ρώτησα για φαγητό, έχουν κουζίνα κανονικά οπότε είμαστε εντάξει και με αυτό γιατί το καταφύγιο είναι μέσα στην ερημιά.

Αυτά για την ώρα, πάω να πουλήσω κανά καφέ τώρα μπας και βγουν οι βενζίνες :laugh:
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
*τώρα είδα ότι γράφαμε μαζί με τον Αντώνη, αποσύρω το ποστ.

(το "χαχα" για το πόσοι καφέδες χρειάζονται για τις βενζίνες)
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
*τώρα είδα ότι γράφαμε μαζί με τον Αντώνη, αποσύρω το ποστ.

(το "χαχα" για το πόσοι καφέδες χρειάζονται για τις βενζίνες)
Πολλοί γμ το κέρατό μου :cry::roflmao::roflmao:
 

Ταξιδευτής

Αμετανόητα ονειροπόλος
Περιοχή
71° 10′ 11.32″ N 25° 46′ 58.27″ E
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Αύρα
Το πρωί του Σαββάτου θα βρεθούμε όλοι μπροστά στο καφέ Δίστρατο Στις 9:00. Αν κάποιος θέλει να απολαύσει καφέ με την ησυχία του πάει νωρίτερα! Συντονιζόμαστε και 9:15 φεύγουμε! Καφέ Δίστρατο · Unnamed Road, Elati 420 32, Griekenland

Μέσα στην ημέρα και στάσεις θα κάνουμε και καφέ θα πιούμε και για φαγητό θα κάτσουμε. Αλλά θα είναι περιορισμένα, δεν βγαίνει αλλιώς το πρόγραμμα.
Για φαγητό προσωπικά θα επιλέξω ταβέρνα, αλλά αυτό δεν εμποδίζει κάποιον να έρθει προετοιμασμένος με τα ταπεράκια του.
Τώρα μάλιστα! Έτσι συννενοούμαστε. Να έχουμε και ένα σημείο αναφοράς στον ορίζοντα ρε παιδί μου! :laugh:

Θανάση, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο σε όλα. Δεν αγχώνομαι, γιατί έτσι και αλλιώς πάντα ακολουθώ το πρόγραμμα μου, είτε παράλληλα είτε εφαπτόμενο με του γκρουπ, απλώς ήθελα να τονίσω οτι οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους. :) Όλα καλά.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
το ονομα μου δεν βλεπω στη λιστα και αγχωνομαι...ποιος με διεγραψε?
Είσαι σίγουρος...?
Μήπως δεν είδες καλά...? :p
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
το ονομα μου δεν βλεπω στη λιστα και αγχωνομαι...ποιος με διεγραψε?
Τα ιδια μου κανουν...δεν με βαζουν στη λιστα....
Γιατι λενε...οτι εχω "μεγαλη" ηλικια κ "μικρη" μηχανη...παλιοχαρακτηρες..!!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Τα ιδια μου κανουν...δεν με βαζουν στη λιστα....
Γιατι λενε...οτι εχω "μεγαλη" ηλικια κ "μικρη" μηχανη...παλιοχαρακτηρες..!!!
Θα ανέβεις?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom