Της τελευταίας στιγμής...

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μάλλον είμαι στην παλιά ειδική του Ακρόπολις στα Σκούρτα...

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Σαββατοκύριακο πλέον αυτούς τους μήνες χαμός!!
Καλύτερα από εδώ
Μόνο από εκεί....
Εκτός ότι είναι κ πιο όμορφη η διαδρομή, αν πας από την άλλη είτε δικαβαλο είτε με αυτοκίνητο κίνδυνος να μείνεις εκεί πάνω.

Την πατάνε πολλοί κ κάποιους έχουν πάει να τους κατεβάσουν οι ντόπιοι.


Αναφέρομαι σε αυτή την έξοδο προς αποφυγήν στην οποία την προτείνει το Google maps.


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Βόλτα πραγματικά της τελευταίας στιγμής σήμερα προς Δερβενοχώρια και 90% άσφαλτος μιας και με αυτήν την ζέστη δεν είναι για να παλεύεις στα χώματα.
Κάθε φορά που περνάω από εκεί οι ανεμογεννήτριες είναι όλο και περισσότερες, πλέον έχουν εξαπλωθεί σε κάθε πλάγια και κορφή.

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Νικόλα Πανικός.

Θα γράψω αναλυτικότερα αργότερα.

Όποιος πάει μην ακολουθήσει το γκουγκλη από τον παλιό δρόμο.

Ούτε στον εχθρό μου που λένε.
Δυστυχώς τα διαμάντια της Εύβοιας έχουν γίνει κάρβουνα. Πρώτα πατιέται λίγο ο δρόμος μετά ανοίγει μια καντινουλα, μετά η καντινουλα βγάζει και ξαπλώστρες ομπρέλες και μετα γίνεται μια ασφαλτοστρωση και τσουπ η λουτσα αποκτά νέο παράρτημα στην Εύβοια.

Ελάχιστες παραλίες έχουν μείνει ήρεμες και με λίγο κόσμο που να ευχαριστιεσαι μπάνιο και να μην θες να κουνηθείς απο κει.

Όλα αυτά τα γράφω απο μια τέτοια παραλία που για να παω να ευχαριστηθώ μπάνιο σήμερα έκανα 1μιση ωρα απο το εξοχικό.

Μη ρωτήσετε ποια ειναι, δε σας λέω! :dnl:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Δυστυχώς τα διαμάντια της Εύβοιας έχουν γίνει κάρβουνα. Πρώτα πατιέται λίγο ο δρόμος μετά ανοίγει μια καντινουλα, μετά η καντινουλα βγάζει και ξαπλώστρες ομπρέλες και μετα γίνεται μια ασφαλτοστρωση και τσουπ η λουτσα αποκτά νέο παράρτημα στην Εύβοια.

Ελάχιστες παραλίες έχουν μείνει ήρεμες και με λίγο κόσμο που να ευχαριστιεσαι μπάνιο και να μην θες να κουνηθείς απο κει.

Όλα αυτά τα γράφω απο μια τέτοια παραλία που για να παω να ευχαριστηθώ μπάνιο σήμερα έκανα 1μιση ωρα απο το εξοχικό.

Μη ρωτήσετε ποια ειναι, δε σας λέω! :dnl:
Έχεις π.μ :laugh:
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Νικόλα Πανικός.

Θα γράψω αναλυτικότερα αργότερα.

Όποιος πάει μην ακολουθήσει το γκουγκλη από τον παλιό δρόμο.

Ούτε στον εχθρό μου που λένε.
πήγα περσι αλλα δεν την πάτησα και προχωρησα πιο κάτω... ;)
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αύριο νωρίς το πρωί
Αχαραγο μια σβέλτη Βιλια για καφέ κάτω από μουριά κ επιστροφή πριν σφίξει η ζέστη.
Δλδ συνάντηση 8 στην έξοδο 1 για Θήβα κ επιστροφή 11 βαριά..

Όποιος θέλει να μιλήσει τώρα αλλιώς ας σωπάσει για παντα.. :ha
 

Pektis

Μέλος
Όνομα
Janis
Μοτό
Vfr vtec rc 46
Αύριο νωρίς το πρωί
Αχαραγο μια σβέλτη Βιλια για καφέ κάτω από μουριά κ επιστροφή πριν σφίξει η ζέστη.
Δλδ συνάντηση 8 στην έξοδο 1 για Θήβα κ επιστροφή 11 βαριά..

Όποιος θέλει να μιλήσει τώρα αλλιώς ας σωπάσει για παντα.. :ha
Γιατι Παρασκευη ρε φιλε;...:friend:
 

SlowMo

Μέλος
Όνομα
nick
Μοτό
CRF 300L
Το ΣΚ λέω να πάω μια βολτούλα Πάρνηθα πρωί να ξελαμπικάρω , ξέρει κανείς αν εκεί στην είσοδο μετά το τελεφερικ έχει πυροσβεστική για ασφάλεια κτλ ? Φοβάμαι λόγο της περιόδου μην έχω τίποτα θέματα με την βόλτα στην Πάρνηθα.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
Το ΣΚ λέω να πάω μια βολτούλα Πάρνηθα πρωί να ξελαμπικάρω , ξέρει κανείς αν εκεί στην είσοδο μετά το τελεφερικ έχει πυροσβεστική για ασφάλεια κτλ ? Φοβάμαι λόγο της περιόδου μην έχω τίποτα θέματα με την βόλτα στην Πάρνηθα.
Σίγουρα οι περιπολίες θα είναι αυξημένες.
Πολλές όμως είναι και οι είσοδοι στο βουνό... ;)
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το ΣΚ λέω να πάω μια βολτούλα Πάρνηθα πρωί να ξελαμπικάρω , ξέρει κανείς αν εκεί στην είσοδο μετά το τελεφερικ έχει πυροσβεστική για ασφάλεια κτλ ? Φοβάμαι λόγο της περιόδου μην έχω τίποτα θέματα με την βόλτα στην Πάρνηθα.
Έχει καθημερινά πυροσβεστικό όχημα μπροστά στη μπάρα, όπως πλέον έχουν αρχίσει και οι 24ωρες βάρδιες στα πυροφυλάκια από εθελοντές και δασικούς !!
Καλό θα ήταν να αποφύγεις τον πυρήνα στη Πάρνηθα !!
Ίσως μια Βαρυμπόμπη και Αγ Μερκούριο προς Αυλώνα να ήταν καλύτερη λύση για τους μήνες αυτούς !!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Αύριο νωρίς το πρωί
Αχαραγο μια σβέλτη Βιλια για καφέ κάτω από μουριά κ επιστροφή πριν σφίξει η ζέστη.
Δλδ συνάντηση 8 στην έξοδο 1 για Θήβα κ επιστροφή 11 βαριά..

Όποιος θέλει να μιλήσει τώρα αλλιώς ας σωπάσει για παντα.. :ha
Καιρό έχω να σε δω φιλαράκι , κρίμα που θα έρθεις κοντά κ δεν θα δω κ το καινούριο σου μοτό.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Καιρό έχω να σε δω φιλαράκι , κρίμα που θα έρθεις κοντά κ δεν θα δω κ το καινούριο σου μοτό.
Θα είσαι χωριό ή δουλεύεις;
Αν είσαι εκεί ερχομαι
 
Top Bottom