Της τελευταίας στιγμής...

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Τι εχουμε?
Σας κέρασε το ορθόδοξο λουκουμακι??
Εννοείτα

Και από όσο θυμάμαι από την κουβέντα θέλει να αλλάξει λάστιχα

Και όσο έπεφτε το σκοτάδι τόσο καλύτερα εκμεταλλευόταν το φως της BMW. Στο μεγαλύτερο κομμάτι της διαδρομής τον έβλεπα μπροστά μου αλλά σε ένα δύο σημεία έχασα τα φρένα και είπα ότι η καλύτερή βόλτα θα είναι η επόμενη. Δεν είναι το μηχανάκι βέβαια παρά το γεγονός ότι έχει σοβαρά πλεονεκτήματα, θεωρώ ότι είναι θέμα καλών χεριών.

Εγώ επιβεβαίωσα έστω και δύο μήνες μακριά από την προηγούμενη βόλτα με το 950 το ταίριασμα που έχουμε κάνει πια είναι απλά εξαιρετικό.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
έχουν φάει πολλοί από το ιδιο λουκούμι... :friendship:
Μέχρι να σας περάσει κάνα σκούτερ είναι :p (παθών)

Και ο λουκουμάς καλός είναι :roflmao:
 

christetr

Ο ηλίθιος είναι αήττητος!!!!
Περιοχή
ATHENS MAROUSI
Όνομα
Chris
Μοτό
TDM 900 2003 - Lambretta Li 150 s2 1961
R 1200 GS 2009
Η δίψα για βόλτα σε πανέμορφη διαδρομή , συν το γαργαλητό στον δεξί καρπό, όλης της παρέας έκανε την βόλτα διασκεδαστική !! Λουκόυμι κανείς ...Λουκουμάδες όλοι !!
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είναι κανείς για χαλαρή χωμάτινη στα πέριξ αύριο ή και Κυριακή?
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Έχει μεινει κατι που να μην εχει καει;
Αυριο μεσημέρι γυρω στις 12μμ κ κυριακη πρωί μαλλον μπορω εγω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Έχει μεινει κατι που να μην εχει καει;
Αυριο μεσημέρι γυρω στις 12μμ κ κυριακη πρωί μαλλον μπορω εγω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δυστυχώς αυτό το φοβάμαι και εγώ, δεν ξέρω τι περιμένω αντικρύσω :rolleyes:
Κυριακή λοιπών να έχουμε χρόνο να το δούμε λίγο. Αν και εγώ ίσως βγω μια Βαρυμπόμπη και αύριο.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Μόλις τώρα μπήκα, δεν έχω δει τίποτα για αύριο.
Με το που έφυγα συνειδητοποίησα ότι μάλλον υπήρχε απαγόρευση για δραστηριότητες στο βουνό...
Επίσης η αποχή σε πάει πολύ πίσω. Ή τουλάχιστον κάποιον άπειρο σαν εμένα. Ίσως αν έχεις προλάβει να χτίσεις μια καλή εμπειρία να είναι διαφορετικά.
Πήρα και μια ιδέα από την αυτονομία που έχει το τιγράκι. Άναψε ρεζέρβα στα 120χλμ, πρέπει να κοιτάξω το βιβλίο να δω πόσο καύσιμο είναι η ρεζέρβα.

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μόλις τώρα μπήκα, δεν έχω δει τίποτα για αύριο.
Με το που έφυγα συνειδητοποίησα ότι μάλλον υπήρχε απαγόρευση για δραστηριότητες στο βουνό...
Επίσης η αποχή σε πάει πολύ πίσω. Ή τουλάχιστον κάποιον άπειρο σαν εμένα. Ίσως αν έχεις προλάβει να χτίσεις μια καλή εμπειρία να είναι διαφορετικά.
Πήρα και μια ιδέα από την αυτονομία που έχει το τιγράκι. Άναψε ρεζέρβα στα 120χλμ, πρέπει να κοιτάξω το βιβλίο να δω πόσο καύσιμο είναι η ρεζέρβα.

.


Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλύτερα μέτρησε το για να είσαι σίγουρος
Όταν ανάψει γέμισε το και κάνε την αφαιρεσουλα.... :D

Άντε να δροσίσει να αρχίσουμε τις λασπομαχιες.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αν το έχω καταλάβει σωστά, και αύριο παράνομοι θα είμαστε αν βγούμε στο βουνό.
Είναι το νέο σύστημα που εφαρμόζει το κράτος, πονάει κεφάλι κόβει κεφάλι :muted::oops:

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εντάξει το ξέρω, είναι υπερβολικά τελευταία στιγμή, σόρι για αυτό.

Λέω να κάνω αυτό ανάποδα και κάπου στα μισά να βγω Ωρωπό για καφέ. Attica Adventure
Η άλλη μου σκέψη ήταν από Οινόη για Ψάθα, αλλά φοβάμαι ότι θα είναι όλα καμμένα και θα ψυχοπλακωθώ

Αν κάποιος, έστω και τώρα, ενδιαφέρεται ας γράψει να βρεθούμε :)
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Εντάξει το ξέρω, είναι υπερβολικά τελευταία στιγμή, σόρι για αυτό.

Λέω να κάνω αυτό ανάποδα και κάπου στα μισά να βγω Ωρωπό για καφέ. Attica Adventure
Η άλλη μου σκέψη ήταν από Οινόη για Ψάθα, αλλά φοβάμαι ότι θα είναι όλα καμμένα και θα ψυχοπλακωθώ

Αν κάποιος, έστω και τώρα, ενδιαφέρεται ας γράψει να βρεθούμε :)
Αντωνη και εγώ κάνω να για βόλτα αλλά δυστυχώς πρέπει να τραβηχτούμε πιο μακριά .Από την μια τα καμμένα (πχ έμαθα από ντόπιο της Οινόης ότι κάηκαν και όσα είχαν απομείνει από την προηγούμενη πυρκαγιά) και από την άλλη ρίσκο για πρόστιμο 300 ευρώ ..
Παρακολουθώ καθημερινά τους χάρτες που έβαλες μπας και ανέβω μια μέρα στο Ποικίλο έτσι για το ξεμούδιασμα λόγο απραξίας του τελευταίου καιρού.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντωνη και εγώ κάνω να για βόλτα αλλά δυστυχώς πρέπει να τραβηχτούμε πιο μακριά .Από την μια τα καμμένα (πχ έμαθα από ντόπιο της Οινόης ότι κάηκαν και όσα είχαν απομείνει από την προηγούμενη πυρκαγιά) και από την άλλη ρίσκο για πρόστιμο 300 ευρώ ..
Παρακολουθώ καθημερινά τους χάρτες που έβαλες μπας και ανέβω μια μέρα στο Ποικίλο έτσι για το ξεμούδιασμα λόγο απραξίας του τελευταίου καιρού.
Άρα ισχύει αυτό για το 300αρι που διάβασα και εγώ :oops:
 

Λευκάδιος

Μέλος
Περιοχή
West Side Athens
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BRP
Άρα ισχύει αυτό για το 300αρι που διάβασα και εγώ :oops:
Ξέρω ότι ισχύει.Στο Ποικίλο που είναι μικρό βουνό κλείνουν όλες τις κεντρικές εισόδους τις μέρες μεγάλου κινδύνου πυρκαγιάς (βάση των χαρτών της Π.Προστασίας).
 

GeorgeKor

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
ΚΤΜ 790adv
Η βόλτα στο ποικίλο όρος είναι περίπου 35-40Λ από το δάσος Χαϊδαρίου (είσοδος ) εωσ την άλλη πλευρά το Καματερό ....μόνο αυτό το βουνό την γλίτωσε εωσ τώρα

Μας βλέπω να πουλάμε τα adve,enduro κ να αγοράζουμε cafe racer μοτοσυκλέτες , οι Αθηναίοι

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom