Της τελευταίας στιγμής...

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Την Κυριακή το μεσημέρι κατά τις 1.30 με 2 θα ξεκινήσω για χωμάτινη βόλτα ον ΟΦ στον Υμηττό. Θα κάνω μια γύρα του βουνού από διαδρομές που δεν έχει κόσμο οπότε δεν θα ενοχλήσουμε και ούτε θα μας ενοχλήσουν. Θα είμαι με το Άφρικα, όχι με το εντούρο.

Από Αργυρούπολη προς τα πάνω, Σέσι και μετά βλέπουμε μπορεί προς Παιανία, προς Κορωπί και σίγουρα προς Βούλα.

Βόλτα χαλαρωτική να γεμίσουν οι μπαταρίες. Θα έχει φυσικά το απαραίτητο αλατοπιπερο.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
το ακουω… να πάρω και μαγιό ?
Έχει Σέσι και ο Υμηττός ;), όχι μόνο το Γραμματικό. Δε νομίζω να προλάβουμε βουτιά.

Αν όμως βρέξει σήμερα θα κάνουμε βουτιές σε νερολακουβες :cool:.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Την Κυριακή το μεσημέρι κατά τις 1.30 με 2 θα ξεκινήσω για χωμάτινη βόλτα ον ΟΦ στον Υμηττό. Θα κάνω μια γύρα του βουνού από διαδρομές που δεν έχει κόσμο οπότε δεν θα ενοχλήσουμε και ούτε θα μας ενοχλήσουν. Θα είμαι με το Άφρικα, όχι με το εντούρο.

Από Αργυρούπολη προς τα πάνω, Σέσι και μετά βλέπουμε μπορεί προς Παιανία, προς Κορωπί και σίγουρα προς Βούλα.

Βόλτα χαλαρωτική να γεμίσουν οι μπαταρίες. Θα έχει φυσικά το απαραίτητο αλατοπιπερο.
Και που είναι το σημείο εκκίνησης?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αύριο Κυριακή στις 2 στο πάρκινγκ του νεκροταφείου Παπάγου.

Εκεί και μόνο στην αρχή θα έχει λίγο κόσμο αλλά θα είναι άσφαλτος οπότε δεν μπορεί να μας πει κανείς τίποτα , αφού επιτρέπεται η κίνηση οποιοδήποτε τροχοφόρου.

(Παπάγου όχι Χολαργού γιατί είναι πολύ κοντά).
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Να κάνω μια ερώτηση και αναμένω μια ειλικρινέστατη απάντηση.
Επειδή βλέπω ότι δεν θα βρέχει, αν έρθω και εγώ που είμαι παντελώς άσχετος στο χώμα, θα είμαι εμπόδιο?
Θα είναι πατημένοι δασικοί κατάλληλοι (όσο μπορεί να μαντέψει κανείς) για ένας ασχετίδη ή χρειάζεται εμπειρία?

Πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, αν γουστάρετε να πάτε κόφτες στο χώμα, απλά να το ξέρω, να μην έρθω και σας χαλάσω την βόλτα :D
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Να κάνω μια ερώτηση και αναμένω μια ειλικρινέστατη απάντηση.
Επειδή βλέπω ότι δεν θα βρέχει, αν έρθω και εγώ που είμαι παντελώς άσχετος στο χώμα, θα είμαι εμπόδιο?
Θα είναι πατημένοι δασικοί κατάλληλοι (όσο μπορεί να μαντέψει κανείς) για ένας ασχετίδη ή χρειάζεται εμπειρία?

Πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα, αν γουστάρετε να πάτε κόφτες στο χώμα, απλά να το ξέρω, να μην έρθω και σας χαλάσω την βόλτα :D
Κουλαδια είναι,μην τους βλέπεις που μοστραρονται σε διάφορες φώτο σαν πιλότοι.
Πέραν της πλάκας το φόρουμ χαίρεται να έχει καινούργιους οδηγούς στο χώμα,κανείς δεν γεννήθηκε μαθημενος.κ εμάς κάποιοι μας περίμεναν λίγο όταν μαθαιναμε
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Ναι ρε παιδί μου, συμφωνώ και χαίρομαι που το ακούω. Αλλά είναι κάποιες βόλτες που τις ονειρεύεσαι αλλιώς και δεν θες κάποιον να έχεις στον νου σου :)
 

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
Έχω dunlop trailmax και θα είναι η 2η φορά που πατάω χώμα. :rolleyes:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Νίκο έλα αλλά πρόσεχε γιατί ένω οι κεντρικοί χωματόδρομοι είναι οκ, κάποιοι πιο στενοί από την πίσω μεριά είναι ταλαιπωρημένοι από τις προηγούμενες κακοκαιρίες.

Έλα όμως να σε δούμε, είπαμε χαλαρή βόλτα θα πάμε. Και εννοείται πως θα προσέχουμε ο ένας τον άλλο.
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Το μεσημέρι οκ?




Θα είχε ενδιαφέρον ραντεβού στις 2 το πρωί έξω από νεκροταφείο . Άμα βρέξει και σταματήσει η σκόνη να κάνουμε και μια νυχτερινή .
Η διαδρομή είναι μεγάλη σαν χλμ ;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Η διαδρομή είναι μεγάλη σαν χλμ ;
Όχι δεν νομίζω να βγει πάνω από 100 km. Εξάλλου νυχτώνει νωρίς πλέον.

Θα μπορούσαμε να συνεχίσουμε και σε νυχτερινό session . Κλείνουμε καθρέπτες για να μη στραβώνουνμε ο ένας τον άλλο ή οδηγάμε όρθιοι. Είχαμε κάνει μια τέτοια βόλτα πριν πολλά χρόνια και ήταν ωραία.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Κλείνουμε καθρέπτες για να μη στραβώνουνμε ο ένας τον άλλο ή οδηγάμε όρθιοι
με ενα ζευγαρι σκουρες μικρες καλτσες (= σοσονακια) ''κλεινεις'' τους καθρεφτες.... για οσους δεν εχουν σπαστους καθρεφτες...:secret:
σιγα μην οδηγανε συνεχεια ορθιοι και ΄΄τραγουδανε΄΄ τον ακαθιστο υμνο ...:p
.
.


εξαιρουνται οι βολτσες της Φ.Α.Ρ.Σ.Α.Σ (αΚα Phoenix ) ....
εκει προβλεπεται ολοσωμο κοστουμι με τρυπα στη μεση για να μενει ελευθερο το φαναρι της μοτο ....;):ok::ok::ok:

 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom