Της τελευταίας στιγμής...

nick_89

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Honda XL650V Transalp
ΦΑ-ΝΤΑ-ΣΤΙ-ΚΗ ΒΟΛΤΑΡΑ!!!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑ!

Δεν έχω λόγια να σας περιγράψω το πόσο δύσκολο είναι το χώμα! και πόσο εύκολο φαίνεται όταν το κάνουν άλλοι! :roflmao:

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον Κώστα με το πανέμορφο africa και τον Γιώργο :rolleyes: με το πανέμορφο bmw 1200. Για τις συμβουλές, για την όμορφη μέρα και για την υπομονή του Γιώργου να με περιμένει σε κάαααθε στροφή! Φαντάζομαι και για αρκετή ώρα! Επιφυλάσσομε μπυρίτσα σε κάποιο καφεδάκι και στους 2!

Τα παιδιά συνέχισαν χώμα (ήρθε και ο Γιάννης μας βρήκε), εγώ επέστρεψα γιατί νομίζω ήρθε η ώρα, οπότε φωτογραφίες ίσως αργότερα.

Ενώ με τρέλαιναν οι εικόνες των παιδιών που χάνονταν μέσα στις σκόνες με φόντο το βουνό, ακόμη δεν ξέρω αν με τρελαίνει το χώμα 100%. Ίσως φταίει ότι δεν έχω λυθεί ακόμη καθόλου. Ήταν η 2η βόλτα μου.

Να είμαστε καλά, να κάνουμε βόλτες!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
ΦΑ-ΝΤΑ-ΣΤΙ-ΚΗ ΒΟΛΤΑΡΑ!!!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑ!

Δεν έχω λόγια να σας περιγράψω το πόσο δύσκολο είναι το χώμα! και πόσο εύκολο φαίνεται όταν το κάνουν άλλοι! :roflmao:

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον Κώστα με το πανέμορφο africa και τον Γιώργο :rolleyes: με το πανέμορφο bmw 1200. Για τις συμβουλές, για την όμορφη μέρα και για την υπομονή του Γιώργου να με περιμένει σε κάαααθε στροφή! Φαντάζομαι και για αρκετή ώρα! Επιφυλάσσομε μπυρίτσα σε κάποιο καφεδάκι και στους 2!

Τα παιδιά συνέχισαν χώμα (ήρθε και ο Γιάννης μας βρήκε), εγώ επέστρεψα γιατί νομίζω ήρθε η ώρα, οπότε φωτογραφίες ίσως αργότερα.

Ενώ με τρέλαιναν οι εικόνες των παιδιών που χάνονταν μέσα στις σκόνες με φόντο το βουνό, ακόμη δεν ξέρω αν με τρελαίνει το χώμα 100%. Ίσως φταίει ότι δεν έχω λυθεί ακόμη καθόλου. Ήταν η 2η βόλτα μου.

Να είμαστε καλά, να κάνουμε βόλτες!!
Μπραβο φιλε.
Με κατι πιο ελαφρυ θα το αγαπησεις.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για την παρέα.

Νίκο μια χαρά είναι το τρανσαλπάκι. Απλά χρειάζεσαι περισσότερες βόλτες για να συνηθίσεις την οδήγηση στο χώμα . Το οποίο χώμα σήμερα ήταν ξερό και σαθρό λόγω ανομβρίας το οποίο είναι πιο δύσκολο. Όταν βρέξει θα έχει πολύ καλύτερη πρόσφυση. Με δεδομένο ότι ήσουν με 80-20 ελαστικά μια χαρά τα πήγες.

Ο Υμηττός παρότι είναι δίπλα μας έχει κάμποσες ομορφιές και σήμερα είδαμε κάποιες από αυτές. Παράλληλα οδηγήσαμε και σε πιο στενά δρομάκια πέρα από τις γνωστές φλαταδούρες που ήταν σε καλή κατάσταση, μπήκαμε σε πιστάκι εντούρο μέσα σε δέντρα που είναι πολύ καλό σχολείο όχι βέβαια για ταχύτητα αλλά για control , μπήκαμε και σε ένα εύκολο μονοπάτι, κάναμε λίγο τελείως off-road μέσα σε χωράφια που τα γνωρίζω όμως από το εντούρο και τελειώσαμε τη βόλτα απολαμβάνοντας το ηλιοβασίλεμα στην κορυφή του Σταυραετού πάνω από την Αιξωνή και την Βούλα.

Και εις αλλά με υγεία.

 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
ΦΑ-ΝΤΑ-ΣΤΙ-ΚΗ ΒΟΛΤΑΡΑ!!!
ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑ!

Δεν έχω λόγια να σας περιγράψω το πόσο δύσκολο είναι το χώμα! και πόσο εύκολο φαίνεται όταν το κάνουν άλλοι! :roflmao:

Ευχαριστώ πάρα πολύ τον Κώστα με το πανέμορφο africa και τον Γιώργο :rolleyes: με το πανέμορφο bmw 1200. Για τις συμβουλές, για την όμορφη μέρα και για την υπομονή του Γιώργου να με περιμένει σε κάαααθε στροφή! Φαντάζομαι και για αρκετή ώρα! Επιφυλάσσομε μπυρίτσα σε κάποιο καφεδάκι και στους 2!

Τα παιδιά συνέχισαν χώμα (ήρθε και ο Γιάννης μας βρήκε), εγώ επέστρεψα γιατί νομίζω ήρθε η ώρα, οπότε φωτογραφίες ίσως αργότερα.

Ενώ με τρέλαιναν οι εικόνες των παιδιών που χάνονταν μέσα στις σκόνες με φόντο το βουνό, ακόμη δεν ξέρω αν με τρελαίνει το χώμα 100%. Ίσως φταίει ότι δεν έχω λυθεί ακόμη καθόλου. Ήταν η 2η βόλτα μου.

Να είμαστε καλά, να κάνουμε βόλτες!!

Έλα ρε, λίγο καθοδήγηση θες, μια χαρά τα πας...

.

.

.

:laugh::roflmao::roflmao:

 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Του εξηγούσε στη γλώσσα του.... κινητήρα;;;; :ha
Σε αυτή την ηλικία δεν θέλουν πολύ θεωρία, όλα τα κατάλαβε ο μπόμπιρας :laugh:


Εντωμεταξύ πραγματικό περιστατικό απ' όταν είχα το αγωνιστικό καρτ.
Ήταν ένας πιτσιρικάς δημοτικού που ήταν πολύ μεγάλο ταλέντο, προσπαθούσαν λοιπόν να τον προωθήσουν. Τώρα τι να προωθήσεις στη Ελλάδα αλλά τέλος πάντων. Είχε ομάδα ολόκληρη και ερχόταν για προπόνηση καθημερινά, έριχνε δουλειά μιλάμε.
Είμαι μια μέρα εκεί με τον μηχανικό του και καθώς βγαίνει απ' την πίστα του λέει:
- Όπως ερχόμουν στην μεγάλη ευθεία η αεροτομή μπροστά κουναγε, σηκωνόταν προς τα πάνω και νόμιζα ότι το καρτ θα κάνει σούζα.
Και τι έκανες του λέει ο μηχανικός;
-Πάτησα το γκάζι τέρμα να δω αν θα πετάξει.

Ακόμα και σήμερα είναι νομίζω ότι πιο badass έχω ακούσει ποτέ από αγωνιζόμενο!
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Αύριο δεν δίνει βροχή και λέω το πρωί κατά τις 10 να πάω μιχαλακοπουλου να βάλω ένα λάστιχο στο R1 και αφου θα είμαι εκεί μετά να βολταρω προς Λαύριο, όποιος θέλει μπορεί να έρθει για ένα καφεδάκι
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
ΑΚΥΡΟ


Λέω αύριο Κυριακή 26/11 να κάνω μια ονοφάδα προς Λαύριο. Έριξε πολύ νερό και θα έχει πολύ ωραίο τερέν.

Θα έχει παιχνίδι προς Κερατέα και Ποσειδωνία που δεν πάμε συχνά.

Ωραία βόλτα για μεγάλα ον οφ αλλά θα έχει και δύσκολα μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Λέω αύριο Κυριακή 26/11 να κάνω μια ονοφάδα προς Λαύριο. Έριξε πολύ νερό και θα έχει πολύ ωραίο τερέν.

Θα έχει παιχνίδι προς Κερατέα και Ποσειδωνία που δεν πάμε συχνά.

Ωραία βόλτα για μεγάλα ον οφ αλλά θα έχει και δύσκολα μέσα.
Είναι οι μέρες που έχουν γενέθλια οι μαμάδες και θα τα πιούμε σημερα.
Τι ώρα λες Κωστή?
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Λέω αύριο Κυριακή 26/11 να κάνω μια ονοφάδα προς Λαύριο. Έριξε πολύ νερό και θα έχει πολύ ωραίο τερέν.

Θα έχει παιχνίδι προς Κερατέα και Ποσειδωνία που δεν πάμε συχνά.

Ωραία βόλτα για μεγάλα ον οφ αλλά θα έχει και δύσκολα μέσα.
Μόλις έπλυνα τις μποτες μου :waiting:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Είναι οι μέρες που έχουν γενέθλια οι μαμάδες και θα τα πιούμε σημερα.
Τι ώρα λες Κωστή?
Άκυρο γιατί ξέχασα πως αύριο έχουμε τραπέζωμα οικογενειακό λόγω ονομαστικής εορτής. :rolleyes:

Οπότε άκυρο γιατί δε με παίρνει να τη κοπανήσω. Και δεν θέλω γιατι έχουμε και αδυναμία στο κρασί με μεζέ κτλ.

(Ναι τη χαίρεστε, να περάσετε όμορφα και γενικότερα να χαίρεστε τους οικείους σας που γιορτάζουν αυτές τις μέρες).
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Άκυρο γιατί ξέχασα πως αύριο έχουμε τραπέζωμα οικογενειακό λόγω ονομαστικής εορτής. :rolleyes:

Οπότε άκυρο γιατί δε με παίρνει να τη κοπανήσω. Και δεν θέλω γιατι έχουμε και αδυναμία στο κρασί με μεζέ κτλ.

(Ναι τη χαίρεστε, να περάσετε όμορφα και γενικότερα να χαίρεστε τους οικείους σας που γιορτάζουν αυτές τις μέρες).
Ευτυχώς θα μείνουν λιγο καθαρές οι μποτες μου
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ευτυχώς θα μείνουν λιγο καθαρές οι μποτες μου
Σιγά εσύ μεγάλε χωμάτινε ταξιδευτή :friend:
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Της τελευταίας στιγμής όντως αλλά απηύδησα, τη μια βρέχει, την άλλη χιονίζει, τη μια ο κ@λος δεν ημπορεί, την άλλη ο Γιάννης του πονει. 4 εβδομάδες τώρα προσπαθώ να οργανωθώ για μια χορταστική βόλτα που έχω και χρόνια να πάω, αλλά το σύμπαν ανθίσταται σθεναρά και με πάθος.

Αύριο όμως θα υπάρξει ένα παράθυρο ευκαιρίας, το τελευταίο μάλλον μέσα στο 2023, και δεν υπάρχει περίπτωση να μου διαφύγει, το έχω κυκλωμένο ολούθε.
Οπότε έχουμε και λέμε, Γαλαξίδι, λίμνη Μόρνου, γραμμένη Οξυά, Γαρδικι, Σπερχειαδα, και από εκεί αναλόγως της ώρας και της διάθεσης, η για Λαμία και πίσω. Η για ράχες Τυμφρηστού, Φουρνά, λίμνη Σμοκοβου, Δομοκός, Λαμία, και πίσω.

Μπήκε πια ο Δεκέμβρης και σε λίγο θα είναι απαγορευτική η κίνηση σε υψόμετρα 1200 1500 μέτρα.
Οπότε την 7ην πρωινή της αύριον, χωρίς άσκοπες καθυστερήσεις και λοιπές κωλυσιεργίες θα σαλπίσει εφόρμηση από τα Μακντόναλντ της εθνικής Αθηνών Λαμίας για Θήβα.
Όποιος νομίζει ότι θέλει και ημπορεί……
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Για εμάς που λόγω υποχρεώσεων την Κυριακή δεν θα μπορέσουμε να πάμε στην βόλτα του Τάσου, είναι κανείς για χωμάτινη το Σάββατο;

Σκεφτόμουν την διαδρομή που είχε πέρυσι το φιλικό Trail Ride ή εναλλακτικά κάπου προς Γεράνεια
 
Top Bottom