Του καντηλιου το βασανο (ιστορια λακουβοδρομου)

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Φιλε Κωστα και αμα μαθεις τι επαθα θα πεις ε δε γινοντσι αυτα. Ας το πω να το μαθουν ολοι γτ καμια φορα πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοί. Μου λεει το πρωι το πουλι την αλυσιδα σου την βλεπω πολυ τεντωμενη σρο δικο μου δεν ειναι ετσι. Σωπα ρε του λεω κομπλε ειναι. Απο το πολυ ζορι γκαζι το μηχανακι πιέστηκε και εκοψε το ρουλεμαν απεναντι απο το μπροστινο γραναζι και τα @@@ . Γι αυτο θελει πολυ καλο ελεγχο σε ολα πριν βγουμε βολτα . Μεχρι και το πιο απλο πανω στο μηχανακι πρεπει να ειναι οπως πρεπει
Ελα ρε γ@μωτο, κι έγινε 2 km πριν βγούμε άσφαλτο. Ο τι και να λέμε τώρα το 640 adv είναι μηχανάρα και ο ορισμός του travel enduro.

Kρίμα...
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καποιος ψαχνει να βρει τη μηχανη του :laugh:


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε αυτή τη βόλτα είδαμε πολλές φορές τα απόκρυφα σημεία της μπουμπούς.

Καλά εννοείται respect σε όλα τα παιδιά με τα δικύλινδρα, περάσαμε κομμάτια πολύ ζόρικα. Γενικά στην βόλτα είδα ανεβασμένο το επίπεδο των αναβατών. Μπράβο σας ορε παλουκάρια.
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Μονο το Μητσο ?
Γελαω εγω με Μανιακ...σπαει το ΤPS
Γελαει ο Κωστας με τον ΚΟΡΑΧ...σβηνει το ΧR μεσα στο βουρκο.
Γελαει ο ΚΟΡΑΧ με το Γουκο...σπαει η ντιζα του Μητσου.
Γελαει ο Φουφας με το Μανιακ σπαει ρουλεμαν.

Κλαφτα σου λεω....
Για να εχουμε τόσες απώλειες σε μια απλή βολτα μέχρι την Χαλκιδα φανταστείτε τι έχει να γίνει σε πιο μακρινές όπως το advtrophy...Μας βλέπω να γυρνάμε ολοι πίσω με το ΚΤΕΛ...
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l


Οριστε και εδω ειναι οφθαλμοφανεις οι διαφορες η αργόπορια με την ταχυτητα
Κοιταχτε στησιμο
Εγω στιλιαρι αυτος κρεμαστρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
αυτος κρεμαστρα
:roflmao::roflmao::roflmao:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Φιλε Κωστα και αμα μαθεις τι επαθα θα πεις ε δε γινοντσι αυτα. Ας το πω να το μαθουν ολοι γτ καμια φορα πρεπει να ειμαστε πιο προσεκτικοί. Μου λεει το πρωι το πουλι την αλυσιδα σου την βλεπω πολυ τεντωμενη σρο δικο μου δεν ειναι ετσι. Σωπα ρε του λεω κομπλε ειναι. Απο το πολυ ζορι γκαζι το μηχανακι πιέστηκε και εκοψε το ρουλεμαν απεναντι απο το μπροστινο γραναζι και τα @@@ . Γι αυτο θελει πολυ καλο ελεγχο σε ολα πριν βγουμε βολτα . Μεχρι και το πιο απλο πανω στο μηχανακι πρεπει να ειναι οπως πρεπει
:eek:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
'Νταξ', τι να λεμε;
Μπορει να μην τις γουσταρω τις βολτες με τοσους πολλους νοματαιους (για διαφορους λογους), αλλα σας χαρηκα μεσα απο τις φωτο, τα βιντεα και τις περιγραφες
Και δεν το κρυβω, ενα μικρο τσιμπημα ζηλιας το ενοιωσα που δεν ημουν και γω μαζι σας...
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Φρεσκο πραγμα για να παει καλα η μερα μας !!!!
Αμα σας δείξουμε που μας περασε το πλι οσο εσείς είχατε χαθει...... θα ζηλεψετε:mps:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr


Οριστε και εδω ειναι οφθαλμοφανεις οι διαφορες η αργόπορια με την ταχυτητα
Κοιταχτε στησιμο
Εγω στιλιαρι αυτος κρεμαστρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οφθαλμοφανες...... Για εμάς τους νεουςπου δεν είμαστε πρεσβυωπες!
Εδώ προσπαθώ να του εξηγήσω τι φαινόταν στην διαδρομή που έφτιαξε ο δασικός στο gps:cool:........ Αλλα ήταν επηρεασμένος από τα τσιμπήματα και δεν καταλάβαινε!
Οπότε γύρισε Χαλκίδα για καφέ... :eek:
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Μπράβο αγόρια σούπερ βόλτα όπως μου είπε και ο αδελφός από πρώτο χέρι!! Περιμένω πως και πως να "ισιώσω " και να τα πούμε από κοντά. Τώρα είμαι στο στρώσιμο ( το δικό μου όχι μότο) ΧΑΧΑΧΧΧ

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγω δεν εχω φωτο η βιντεο,δεν ειχα τπτ μαζι.
Ωραια η βολτα μεχρι του Αλεξιου,απο εκει και μετα αρχιζει η ταλαιπωρια(το πραγματικο adv δηλαδη).Μετα το περασμα στο ποταμι χαλαει ενα ΚΤΜ και μενουμε 10 μηχανακια πισω προς βοηθεια,με τα πολλα (τραβηγματα ,σπρωξιματα,μανιβελιες ,καντηλια κλπ)το ΚΤΜ παιρνει παλι μπροστα.Ξεκιναμε αλλα εχουμε αποκοπει απ τους αλλους και δεν ξερουμε κατα που να παμε,μπαινει μπροστα ο @gsmaniac και λεει ακολουθατε θα σας παω εγω ,χορτασαμε νερολακουβες(λασποπισινες μαλλον)και τελικα ανκαλυψαμε οτι αντι για νοτια καναμε σχεδον κυκλους ανεβαινοντας βορειοτερα:wacky:,γλιστρηματα, τουμπες ,μακροβουτια ,σπασιμο ντιζας συμπλεκτη και πολυ γελιο.Και πανω που νομιζα οτι εγω θα την σκαπουλαρα και θα την εβγαζα καθαρη τρωω ενα γερο κολλημα βαζω το ποδι κατω αλλα ηταν ...απατα και μπλουμ Υποβρυχιο ψαρεμα,η κουραση στο αποκορυφωμα και να μην ξεκολαει η μηχανη απ το κεντρο της πισινας,καποιοι ριξαν μακροβουτι και μπηκαν να με βοηθησουν αλλα αντι να ξεκολησει η μηχανη βυθιζομασταν εμεις,τελικα δουλεψε ιμαντας που τον τραβαγαν 5 νοματαιοι αφου οι μηχανες δεν ειχαν προσφυση.Μετα πολυ κρυο οντας μουσκεμα μεχρι τα εσωρουχα.Δεν πειραζει,τελος καλο ολα καλα.
Θελω να επισημανω τα εξης:
--Αν ποτε τυχει και εχεις μπλεξιματα στο βουνο,να ευχεσαι νασαι εκει με τα παλικαρια του advride.gr Η συνεργασια και η αλληλοβοηθεια μεταξυ ανθρωπων ελαχιστα γνωστων η και εντελως αγνωστων μεχρι πριν λιγο ειναι σημα κατατεθεν του χωρου.
--Ο Μανιακ ειναι φτιαγμενος για πλοηγος (αν και τον εχουμε σκουπα συνηθως),δεν το λεω αυτο λογω του προσανατολισμου του(και αυτος χανεται),το λεω επειδη εχει το ταλεντο να οδηγει την ομαδα με ενα ρυθμο που ειναι εφικτος απο ολους στην ομαδα χωρις ναναι βαρετος για κανενα,εχει μια ομορφη συνεχη ροη.Παρα τις δυσκολιες και τις αναποδιες ,ευχαριστηθηκα βολτα πισω του.

Φιλε @kordix ευχαριστω για την βοηθεια,ευχαριστω φυσικα ολα τα παιδια της ομαδας που με βοηθησαν ,αλλα εσυ εκανες ολοσωμο μπανιο για παρτη μου.
Συνοπτικα,ταλαιπωρηθηκα και ΠΕΡΑΣΑ ΥΠΕΡΟΧΑ (μαζοχας).

ΚΑΛΗ ΑΝΤΑΜΩΣΗ!!!
Αδερφέ μου Μήτσο....... Το ότι ξεκίνησες από την Καλαμάτα για να έρθεις σε μια μονοήμερη χωμάτινη στην Ευβοια τα λέει όλα!
Το ίδιο ισχύει και για τους 2 νησιώτες, τους 2 Θηβαίους κλπ "αδερφές" δυναμεις:D

Βάλε μέσα στην εξίσωση και τους πολλούς πιτσιρικαδες που έρχονται σε κάθε εξόρμηση μας και θα καταλάβεις από που παίρνουμε δυνάμεις και κάνουμε τα σκουπισματα και τις πλοηγησεις σε τέτοιους ρυθμούς!

Η χαρά που βλέπεις στα πρόσωπα και στα σχόλια όλων μετά από τέτοιες βόλτες δεν περιγράφεται!


P. S........ Την θέση της σκούπας δεν την αλλάζω, γιατί πάνω από όλα σταματάω για φώτο, ενώ εκεί μπροστά με πιάνει το αχαλατσικο μου:p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Φρεσκο πραγμα για να παει καλα η μερα μας !!!!
"Ο διοργανωτής πίνει καφέ"

Χαχαχαχαχα!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

efthymis

Μ.Π.Α.Π.
Περιοχή
Naxos|Cyclades
Όνομα
Ευθύμης
Μοτό
KTM 1290 saT
KTM 620 lc4
KTM 350 exc
Παίδες με τη φαγούρα και τα σπυριά κάτι παίζει.
Και εγώ και ο Στρατος ο φιλος μου ειμαστε σε κατάσταση πολύ περίεργη με φαγούρα φουλ. Δεν είναι τσιμπήματα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Παίδες με τη φαγούρα και τα σπυριά κάτι παίζει.
Και εγώ και ο Στρατος ο φιλος μου ειμαστε σε κατάσταση πολύ περίεργη με φαγούρα φουλ. Δεν είναι τσιμπήματα
Αλγερία από τις κάμπιες..... Είστε και από το νησί ασυνηθιστοι.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Οταν το σκληροπυρηνικο εργαλειο του Μανιακου ειναι μπροστα οτι βρισκεται πισω του ξαπλνωνει :roflmao::roflmao:


Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Φρεσκο πραγμα για να παει καλα η μερα μας !!!!
:brv:

Παίδες με τη φαγούρα και τα σπυριά κάτι παίζει.
Και εγώ και ο Στρατος ο φιλος μου ειμαστε σε κατάσταση πολύ περίεργη με φαγούρα φουλ. Δεν είναι τσιμπήματα
Κι εγώ τις έχω τις καντήλες μου κ τις φαγούρες μου...
ΔΕΝ'αι τίποτα...θα περάσει...μεχρι να πάμε φαντάροι ,θα γιάνει. :p

Αλγερία από τις κάμπιες..... Είστε και από το νησί ασυνηθιστοι.
Ε ναι ρε φίλε...αφού εσείς με τους μονόδρομους παγαίνατε σαν τις κάμπιες...όλο έρπειν...μας έπιασε αλεργία. :ha


EDIT: Εκτός από την Βυζαντινή κάμπια ,που πάΓαινε Αεροπορία !!! :woho:
Να τα λέμε αυτά. :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom