Χαρίζεται μπιγκλακι.

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Μπορεί να σε κάνουν μ@λ@κα όμως...:rolleyes:
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Η στείρωση έχει επιπτώσεις (επεμβαίνει) στις ορμόνες....
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Που να δείς οι τριμ@λακες...:p
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
...που έχουν άποψη επί παντός επιστητού...
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
To θέμα τεράστιο...αλλά το συγκεκριμένο θέμα είναι για το μπιγκλάκι που βρήκε καινούρια οικογένεια...αν και ο σκύλος είναι ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου, ο ανθρωπος δεν αποδεικνύεται ο καλύτερος φίλος του σκύλου αλλά ξεφεύγει από τα όρια του θέματος.
το τελευταίο διάστημα διακρίνω μια υποβόσκουσα ένταση με το ζωικο βασίλειο...στην αρχή ηταν οι γουρούνες, τώρα με τα σκυλιά...ειρήνη υμίν...
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
...που έχουν άποψη επί παντός επιστητού...
Οι αποψεις ειναι σαν τις κ...δες ,ολοι εχουμε απο μια και την κανουμε οτι θελουμε!

Που να δείς οι τριμ@λακες...:p
οι αριθμοι δεν τελειωνουν ποτε , ουτε οι μ@λ@κες , ουτε η μ@λ@κινση
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
T...
το τελευταίο διάστημα διακρίνω μια υποβόσκουσα ένταση με το ζωικο βασίλειο...στην αρχή ηταν οι γουρούνες, τώρα με τα σκυλιά...ειρήνη υμίν...

Για πες...
:wtng:
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
τις γουρουνες μου μην τις ανακατευεται σας παρακαλω:roflmao::roflmao::roflmao::cool::cool:
για τα σκλια συζηταμε εδω
Ας χαρισει καποιος μια γουρουνα , να τη παρω εγω να με κραξετε με την ησυχια μας! :cool::cool:
4χ4 αν γινεται
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Δηλαδή, ο έμπορος σκύλων (εκτροφέας) είναι σωστός κι ωραίος και ο άνθρωπος που έχει μια σκυλίτσα και τη ζευγαρώνει επιλεκτικά για να τη γλυτώσει από επεμβάσεις (στείρωση) και καρκίνους στα γεννητικά της όργανα (αν δε ζευγαρώσει ποτέ), είναι κατακριτέος?!?!?:cautious:
Το ότι αν δεν ζευγαρώσει παθαίνει καρκίνο κλπ παρακαλώ διαδωστε ότι είναι μύθος.
Εγώ είμαι της άποψης ότι με τόσα αδέσποτα σε όλη την Ελλάδα ειναι αμαρτία να αγοράσεις σκύλο.
Υιοθετούν αδέσποτα από το εξωτερικό κι εμείς σκαμε 500€ να βάλουμε τον σκύλο στο χαλακι και να τον χαϊδεύουμε.
Έχω/είχα και στειρωμένο σκύλο και αστειρωτο.
Όλα μια χαρά συμπεριφορά και τα στειρωμένα είχαν λιγότερα ζόρια μάλιστα.
Σε καλο σπίτι εύχομαι να πάει το μουσουδι.
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Το ότι αν δεν ζευγαρώσει παθαίνει καρκίνο κλπ παρακαλώ διαδωστε ότι είναι μύθος.
...
Θα το ψάξω...:ok:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Κάπου έχω διαβάσει ότι ακριβώς επειδή έχει τόσο καλή όσφρηση παρασύρεται εύκολα από μυρωδιές και δεν πρέπει ποτέ να βγει βόλτα χωρίς λουρί.
Δεν ξέρω αν ισχύει, αν ξέρει καλύτερα το παιδί που το δίνει ας μας πει.
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Παίδες εγώ από σκύλους δεν έχω ιδέα
Έχω όμως από γάτες.
Το λοιπόν ένας γάτος που δεν έχει στηρωθεί θα ζήσει 3 το πολύ τέσσερα χρόνια.
Αν στηρωθεί μπορεί να φτάσει +17.
Μια γάτα 2 3 γέννες άντε 4 παραπάνω με τίποτε.
Πα να πει 5 χρόνια το πολύ.
Είναι δε τραγικό, να τη βλέπεις να χάνει τα γατάκια από διάφορους λόγους.
Η φύση είναι σκληρή
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Θεωρώ οτι έκανα αυτό που είναι το πιο φυσικό,σίγουρα το πιο φυσικό δεν είναι η στείρωση - ευνουχισμός ανεξάρτητα τα υπέρ αν υπάρχουν , κ τα κατά.
Επίσης θεώρησα οτι είναι καλύτερο να χαρίσω κ οχι να πουλήσω.
Ίσως αν ο άνθρωπος δεν ηταν τοσο ασυνείδητος ώστε να υιοθετεί κ μετά να παρατάει σκυλιά κ γάτες έτσι γιατί......
Τώρα δεν θα μιλάγαμε περί στείρωσης.


Οσον αφορά αυτό που ρώτησε ο φιλος @antsoar θεωρώ οτι το πάθος για κυνήγι είναι αυτό που μπορεί να κάνει ένα σκυλί να χαθεί.
Προσωπικά μόνο βόλτες πάω κ χωρίς λουρί,αφήνω το σκυλί να ανοιχτεί λίγο κ μόλις το φωνάξω επιστρέφει.
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Περιμένουν τον άστεγο φίλο τους που χρειάστηκε να νοσηλευτεί στο νοσοκομείο. Στο τέλος οι άνθρωποι του νοσοκομείου έβαλαν μέσα τα σκυλιά και τα τάισαν...φυσικά όχι στην Ελλάδα...ούτε στην Ευρώπη αλλά στη μακρινή Βραζιλία.
 
Top Bottom