Χρωματιστά ..Βαλκάνια!

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Όλοι καλά φιλαράκι, δύσκολη μέρα σήμερα με πολύ χιλιόμετρο, 460 συνολικά αλλά σε στριφτερους δρόμους. Μετά το ασφάλτινο "εντουρο" στην Αλβανία, οι φοβεροί δρόμοι του Μαυροβούνιου μας φανήκανε σαν πίστα F1! Αλλά μπλέξαμε σε δρόμο με χοντρό γαρμπιλι που τον φτιάχνουν κατεβαίνοντας Kotor και οι στρηταδες την ακούσανε..

Μας λείπεις φίλε, έρχεται όμως και η επόμενη.
Θα παω να κάνω τα τελευταία 30 χιλιόμετρα να βρω τον XL...

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Το κάστρο της Οχριδας χθες βράδυ




Σήμερα λίμνες παντού







Εθνικό πάρκο Μαυροβου







Στάση στο πάρκο




Κοντά στα Τιρανα







Ήρθε και ο τελευταίος της παρέας..




Η κεντρική εκκλησία του Kotor αργά το βράδυ





Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Παρά την βροχή σήμερα το πρωί, το προγραμμα συνεχίζεται κανονικά.

Η "λίμνη" του Κοτορ από ψηλά..



..αλλά τα έγχρωμα Βαλκάνια συνεχίζονται, σκουπιδαριό και θέα :mad:




Μαύροβουνι από ψηλά




Στο σημείο θέας ήρθε και μια παρέα Δανών με Triumph και ΜπουΜουΒου, όλα τα μηχανάκια μαζί




Σε λίγο μετά τα καφεδάκια και τις κρέπες έρχονται κολασμένα στροφιλίκια..





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Πειτε ρε γατακια αλυσιδατοι, σας γ@μ@νε οι αξονες;
Άστο Σπυρακο, καλοί οι άξονες αλλά οι αλυσίδες είχανε τη μέρα τους σήμερα, το τι έγινε δεν περιγράφεται. Χθες και προχθές που μπλέξαμε σε χώματα και εντουρο-στην-άσφαλτο, το κουβεντιάζαμε ότι καλύτερα που δεν ήρθες με το αξονατο θωρηκτο. Αλλά σήμερα ρε φίλε έχασες, δες επόμενο ποστ ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Σήμερα είχε εθνικό πανηγύρι στο Μαυροβουνι, του Αη Γιάννη του Ροσση :D το τι έγινε δεν περιγράφεται :cool: Εκφράζοντας όλη την παρέα, μου είπανε να γράψω ότι ήτανε από τις καλύτερες μέρες οδηγικά στην μοτοζωη όλων :yew: Απίστευτα τοπία, φοβερές διαδρομές, και κολασμένα στροφιλίκια με άσφαλτο πίστας και την αδρεναλίνη στα ύψη. Έγινε χαμός, το Μαυροβουνι είναι φοβερή χώρα και απίστευτος μοτοπροορισμος, οποίος δεν έχει πάει να πάει ..χθες! Κάναμε και πάλι 450χμ και αυτή τη φορά ο Τάσος-Airmav μέτρησε σωστα! :D













Durmitor ..respect και Kolasin ..κολασμένα στροφιλίκια :cool: :yew: Και όλη η παρέα πήγε τάπα, ακόμα κι'ο Τίμος δικαβαλος! :ok: Γίνανε και δοκιμές μηχανακιών κλπ. Ααα, και μην ξεχάσω ..οι αλυσίδες ruled :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Σήμερα είχε εθνικό πανηγύρι στο Μαυροβουνι, του Αη Γιάννη του Ροσση, το τι έγινε δεν περιγράφεται. Εκφράζοντας όλη την παρέα, μου είπανε να γράψω ότι ήτανε από τις καλύτερες μέρες οδηγικά στην μοτοζωη όλων. Απίστευτα τοπία, φοβερές διαδρομές, και κολασμένα στροφιλίκια με άσφαλτο πίστας και την αδρεναλίνη στα ύψη. Έγινε χαμός, το Μαυροβουνι είναι φοβερή χώρα και απίστευτος μοτοπροορισμος, οποίος δεν έχει πάει να πάει ..χθες! Κάναμε και πάλι 450χμ και αυτή τη φορά ο Τάσος-Airmav μέτρησε σωστά LOL!













Durmitor ..respect και Kolasin ..κολασμένα στροφιλίκια. Και όλη η παρέα πήγε τάπα, ακόμα κι'ο Τίμος δικαβαλος. Γίνανε και δοκιμές μηχανακιών κλπ. Ααα, και μην ξεχάσω ..οι αλυσίδες ruled LOL!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Είναι που σε ακολουθουσα....δεν ήθελα να κανω παλι λάθος κ να τραβήξω τα χθεσινά...κράξιμο,απαγόρευση αλκοόλ κ τα σχετικά :p :p :p :p

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

spyrakos35

japanese axle power
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
fjr 1300
Μη μου πειτε οτι ετρεχε και ο Γιαννης με το φειζερ;

Αφου δεν ειμαι κει να τον πιεζω....
 

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
Μη μου πειτε οτι ετρεχε και ο Γιαννης με το φειζερ;

Αφου δεν ειμαι κει να τον πιεζω....
Σπυράκο ήρθε ο αδερφός του ο Γιώργος με το φειζερ..ο Γιάννης δεν μπόρεσε

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Που είστε ωρέ παλουκαρια???
Στο Berat στην Αλβανία, κάναμε μόνο 350χμ σήμερα αλλά μας φανήκανε σαν 500 λόγω καταιγίδων, κίνησης σ/κ και χθεσινής κραιπάλης - πίναμε ποτά στο Kotor μέχρι αργαμιση..

Μερικες σημερινές φωτό.













Δυστυχώς κάψαμε τα καταραμένα. βουνά λόγω καιρού, τα αφήνουμε για την επόμενη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στο Berat στην Αλβανία, κάναμε μόνο 350χμ σήμερα αλλά μας φανήκανε σαν 500 λόγω καταιγίδων, κίνησης σ/κ και χθεσινής κραιπάλης - πίναμε ποτά στο Kotor μέχρι αργαμιση..

Μερικες σημερινές φωτό.













Δυστυχώς κάψαμε τα καταραμένα. βουνά λόγω καιρού, τα αφήνουμε για την επόμενη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλή επιστροφή.....τα καταραμένα στην επόμενη!
Να δώσετε πολλά χαιρετίσματα αυριο.....ξερετε που!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Καλή επιστροφή.....τα καταραμένα στην επόμενη!
Να δώσετε πολλά χαιρετίσματα αυριο.....ξερετε που!

Δώσαμε Κώστα, ήτανε συγκινητικές οι στιγμές εκεί σήμερα και αφήσαμε και ένα λουλούδι από όλους που τον ξέρανε τον Κώστα. Τα μηχανάκια του εκεί, κάτω απ'το υπόστεγο στην αυλή, έτσι καταλάβαμε ποιο είναι το σπίτι - μ'έπιασε ένα σφίξιμο στην καρδιά και βούρκωσα μόλις τα είδα, όπως άλλωστε και όλοι μας. Πέρσι τετοια εποχή είμαστε μαζί στην προηγούμενη σιδεροκωλη στη Σερβία.. Ναναι καλά και να κάνει διαγαλαξιακες σιδεροκωλες το φιλαράκι εκεί πάνω...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Εγώ μόλις μπήκα μέσα, άλλα 450χμ σήμερα και φοβερά τοπία :cool: οι άλλοι πρέπει ναναι ακόμη στο δρόμο. Ήτανε και πάλι μια απίστευτη σιδεροκωλη με τη γνωστή άπαιχτη παρέα :yew: more later. Εγώ έκανα συνολικά 2010χμ και τα απόλαυσα όλα. Ααα, και το μηχανάκι έστρωσε και επίσημα έχοντας κάνει 20000χμ τα οποία συμπλήρωσε λίγο πριν φτάσω σπίτι απόψε :)




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Γυρισα και εγώ, πάνω από όλα η παρέα πραγματικά ήταν τέλεια, οπότε περάσαμε πάρα μα πάρα πολύ όμορφα. Λεπτομέρειες σε λίγο, φωτό σε λίγο και ένα μινι review μιας υπέροχης μοτο σε λίγο.
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Κατεβαινουν προς τα μερη μου.
Παναγιωτη, αν δεν ειχαμε αργησει θα σε παιρναμε τηλ. ο @george_pan κι'εγω, καθως γυρναγαμε απο Εγνατια πηγαινοντας βορεια, για να πουμε καμια κουβεντα στα ομορφα Γιαννενα και να πιουμε κατι - αυτο μετα αφ'οτου μιλησατε με τον @kordix. Αλλα ξεκινησαμε αργα μετα την επισκεψη στη Γρανίτσα και δεν ειχαμε χρονο. Btw, σε μνημονευσανε η γυναικα και οι γονεις του Κωστα, μπραβο ρε συ που πας κατα καιρους :ok: αν μας φερει παλι ο δρομος θα ξαναπερασουμε κι'εμεις.

ΥΓ Ο δρομος απο Γρανιτσα προς Εγνατια ητανε ολα τα λεφτα (αν και οχι οτι καλυτερο για σπορ στρητ μηχανακια)! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom