Χωματαδα στην Ευβοια στις 14 Φλεβαρη

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ
Νομιζω οτι κανεις λαθος τουλαχιστον βαση της σελιδας του Ωροπου που λεει κανονικα οτι εχει δρομολογια
http://new.e-oropos.gr/δρομολόγια-ferry-boat-ωρωπού-ερέτριας/
Βεβαια το πρωι ρωταμε στο λιμεναρχειο εκει ή στο πρακτορειο και μαθαινουμε.

Sent from my SM-P550 using Tapatalk

K Α Ρ Α Τ Σ Ε Κ Α Ρ Ι Σ Μ Ε Ν Ο !
 

endtourista

'' ... ''
Όνομα
ΣΠΥΡΟΣ

Το αρχικό ραντεβού όμως δεν πρέπει να είναι στη BP γιατί ποιος ο λόγος να πληρώνουμε τσάμπα διόδια.
Στην πίσω μεριά της BP (στον παράδρομο) υπάρχει πόρτα που εξυπηρετεί τους νταλικέρηδες για τον καφέ τους. Έχω δει να περνάνε και μηχανάκια από εκεί....






Δυστυχώς έκλεισε η πόρτα πίσω από τη BP για μηχανάκια. Τοποθετήθηκε μπάρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ευκολο οταν οριστικοποιηθει η διαδρομη να την εχουμε σε καποιο gpx αρχειο γιατι καμμια φορα σε καμμια διασταυρωση γινεται μπερδεμα και χανεις τον μπροστα...ε Στεργιε και Πανο? Και μετα ρωτωντας δεν πας στην πολη...γιατι απλα δεν υπαρχουν πολεις εκει πανω...:pointu:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Ok, να το κάνετε οι έχοντες gps. Αν και το πιο απλό απ'όλα είναι στις διασταυρώσεις να μένει πάντα κάποιος μέχρι να δει τον πισινό του..
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Ok, να το κάνετε οι έχοντες gps. Αν και το πιο απλό απ'όλα είναι στις διασταυρώσεις να μένει πάντα κάποιος μέχρι να δει τον πισινό του..
Στην εορταστικη εγω ο Στεργιος και ο πανος (moniker) χαθηκαμε ευτυχως στο τελος γιατι καποιος τελευταιος δεν περιμενε...ανθρωπινο λαθος σιγουρα, αλλα μπορει να συμβει.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Στην εορταστικη εγω ο Στεργιος και ο πανος (moniker) χαθηκαμε ευτυχως στο τελος γιατι καποιος τελευταιος δεν περιμενε...ανθρωπινο λαθος σιγουρα, αλλα μπορει να συμβει.
Αυτό έγινε γιατί ήταν ο Στέργιος εκεί. ...:D
Πέρα από την πλάκα, τον έχουμε πάει πολλές φορές στην αρβανιτσα.....για να χαθεί, ο αδιευκρινιστος :banghead:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Αυτό έγινε γιατί ήταν ο Στέργιος εκεί. ...:D
Πέρα από την πλάκα, τον έχουμε πάει πολλές φορές στην αρβανιτσα.....για να χαθεί, ο αδιευκρινιστος :banghead:
Καλυτερα τελικα να σου βγει το ματι παρα το ονομα....:pointu::pointu::pointu:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
καταρχην αν χαθουμε !!!θα χαθουμε ολοι μαζι!!!μονος καποιος να χαθει, ποτε!! σε βολτα που ειμαι εγω
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Ευτυχως... ειχαμε τον Στεργιο πλοηγο :p και με την ειδικη διαλεκτο(μονο με γιαγιαδες):alien: συνεννοηθηκε....και μας εσωσε....:wacky::laugh::roflmao:
Και φαγαμε να λες καλύτερα...καλά χαμένοι στο βουνό...αλλά πεινασμένοι χαμένοι στο βουνό είναι μαρτύριο :UH::pointu:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ευτυχως... ειχαμε τον Στεργιο πλοηγο :p και με την ειδικη διαλεκτο(μονο με γιαγιαδες):alien: συνεννοηθηκε....και μας εσωσε....:wacky::laugh::roflmao:
Μην μου πεις ότι τους μιλησε αρβανιτηκα.....τσι μπουν πλιακ ,γιε μυρ, ντι κου γιεν αρβανιτσα? θα τρελαθω:wacky:
 

Dr Evil

Μέλος
Περιοχή
Μαρουσι
Όνομα
Βαγγελης
Μοτό
Bmw 650 dakar
Μην μου πεις ότι τους μιλησε αρβανιτηκα.....τσι μπουν πλιακ ,γιε μυρ, ντι κου γιεν αρβανιτσα? θα τρελαθω:wacky:
Δεν ξερω...σιγουρα, ουτε εγω ουτε ο πανος καταλαβαιναμε τι λενε...αλλα μια χαρα συνενοηθηκαν....και την Αρβανιτσα βρηκαμε...;)



phoenix
αυτα ειναι μυστικα δεν μπορω να τα αναλυσω,αν το κανω πρεπει μετα να παρω μετρα ακραια.........
 
Last edited by a moderator:
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Δεν ξερω...σιγουρα, ουτε εγω ουτε ο πανος καταλαβαιναμε τι λενε...αλλα μια χαρα συνενοηθηκαν....και την Αρβανιτσα βρηκαμε...;)
ουτε αυτοι καταλαβαιναν ο ενας τον άλλο,τυχαια ηρθατε:D
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
ουτε αυτοι καταλαβαιναν ο ενας τον άλλο,τυχαια ηρθατε:D
ειναι και αυτη μια εξηγηση
ομως τα πραματα ειναι γενικως αδιευκρινιστα
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
αααααα!!!ξεχασα να σας πω !!!!!
αν εχει κανεις καμια φωτοβολιδα ,......ξερετε απο αυτες που τις ριχνεις για να σε βρουνε !!!!!!!
να τις παρετε!!!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Ευτυχως... ειχαμε τον Στεργιο πλοηγο :p και με την ειδικη διαλεκτο(μονο με γιαγιαδες):alien: συνεννοηθηκε....και μας εσωσε....:wacky::laugh::roflmao:
Υπαρχει ολοκληρη σχολη που ασχολειται με αυτην την τεχνικη συννενοησης και καταληξης σε εναν υποτιθεμενο προσανατολισμο
που καταληγει οχημα προσεγγισης του στοχου μεσα απο αρχαιες τεχνικες ........που διαδιδονται απο γκλιτσα σε γκλιτσα.

 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Υπαρχει ολοκληρη σχολη που ασχολειται με αυτην την τεχνικη συννενοησης και καταληξης σε εναν υποτιθεμενο προσανατολισμο
που καταληγει οχημα προσεγγισης του στοχου μεσα απο αρχαιες τεχνικες ........που διαδιδονται απο γκλιτσα σε γκλιτσα.

καλα αυτή ηταν η αριστουχα της σχολης στη συννενοηση
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
ΕΚΤΑΚΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΝ

Κατόπιν συζήτησης στο χθεσινό καφέ-meeting ,υπήρξε έντονος σκεπτικισμός της παρέας για την Ευβοιάδα ,καθώς κ σκέψεις για αλλαγή περιοχής εξόρμησης.
Κάτι η ασθένεια του καπετάν-konkost ...Κατι το καράβι που ΔΕΝ ...κάτι ο καιρός ...κάτι τα χιόνια στα ψηλά ...κάτι τα πιθανά κλειστά περάσματα ...κάτι τα ασφάλτινα χλμτρα ...κάτι τα αγρο-μπλόκα ,τα οποία πιθανόν να κρατήσουν κλειστούς KAI τους παράδρομους την Κυριακή...
έφτιαχναν μιά συνταγή "προβληματική" για μεγάλο κονβόϋ μοτοσυκλετών ,σε μιά μικρή χρονικά μέρα.

Κατόπιν διαβουλεύσεων ,αποφασίστηκε η ΑΝΑΒΟΛΗ της χωμάτινης Εύβοιας για αυτήν την ΚΥΡΙΑΚΗ 14/2.

Επειδή όμως βόλτα θέλουμε όλοι να πάμε...
Κατόπιν δημοκρατικών διαδικασιών (διά βοής και αλλαλαγμών) αποφασίστηκε η ανταλλαγή της Ευβοιάδας ,με μιά ...
Χωμάτινη περιήγηση στην ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ ,με την σφραγγίδα κ την πλοήγηση του ειδικού επι της περιοχής ,φίλου "kordix".


edit: Η συνέχεια εδώ > http://www.advride.gr/threads/xωμάτινη-στα-πέριξ-της-Λαυρεωτικής-vol-2.4846/
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom