Χωματοπροπονησεις Αττικης!!!

vaelsod

Μέλος
Όνομα
Ελένη
Μοτό
XR 250 Baja & Pegaso 660
Καμια χαλαρη βολτουλα την Κυριακη θα παιξει;;; κοντευω να το ξεχασω το αθλημα...:p
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Καμια χαλαρη βολτουλα την Κυριακη θα παιξει;;; κοντευω να το ξεχασω το αθλημα...:p
Με λασπες ολοι το εχουμε ξεχασει!! :rolleyes:
 

est

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
Σουζούκι ΔρΖ
Να πω κι εγώ 2 λόγια για τα AC10 που έχω στο δικό μου. (Μπορεί και να τα έχω ξαναπει..)
Σε θέμα φθοράς τα πάνε πολύ καλά.. έχω κάνει αρκετά ασφάλτινα χιλιόμετρα και ειδικά το μπροστινό δεν έχει καταλάβει τίποτα. Το πίσω οκ την έχει ακούσει αλλά και πάλι δεδομένων των χιλιομέτρων που έχει βγάλει, δεν έχω κανένα παράπονο.
Σε θέμα κρατήματος στο χώμα έχω παράπονα, ειδικά από το μπροστινό. Δεν ξέρω, μπορεί να φταίει και το έδαφος/τερέν αλλά έχω πολλά μπροστινά γλιστρήματα (και τις ανάλογες τούμπες βεβαίως! :wacky:). Το πίσω υπό κλίση δεν "κρατάει" όσο κρατούσε το Χ30 που είχα για λίγο επάνω, ενώ μόλις έρθει το μηχανάκι στα ίσα του το νιώθεις και γκριπάρει, ακόμα και τώρα που έχει μείνει ελάχιστο τακούνι επάνω.
Στην άσφαλτο, για στεγνή μιλάω φυσικά, τα πάνε πολύ καλά και σε καλό οδόστρωμα δεν διώχνουν ούτε όταν φτάνεις στο τέρμα τους.
Να σημειώσω πως τα είχα πάρει μεταχειρισμένα (καλά.. το μπροστινό ήταν σχεδόν καινούργιο) από τον Κώστα-γάτο. Μεταχειρισμένο ήταν και το πίσω Χ30 που είχα πάρει παλιότερα από μαγαζί στη Δημητρακοπούλου και σε παρόμοια κατάσταση με το AC10 (το AC10 άντεξε περισσότερο).
Αν θα τα ξανάβαζα; Μάλλον όχι. Οκ, έχουν καλή τιμή. Αλλά πλέον βρίσκεις κι άλλα λάστιχα σε κοντινή τιμή και με καλύτερες κριτικές.
Κάπου μεταξύ Dunlop & Bridgestone θα κινηθώ, λαμβάνοντας βεβαίως υπ'όψιν τα όσα ειπώθηκαν. :friendship:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Τελικα θα κανουμε καμια βολτα στο βουνο δεν βλεπω κινηση!
Καλως τον.
Σημερα που λενε ΟΧΙ εμφανιστηκες? :D
Ειμαι εκτός Λαμπρο. Μακαρι να βρεθουν καποιοι.
Καιγομαι να δοκιμασω τα νεα πατουμενα. Το αλλο Σαββατο εγω.
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Καμια χαλαρη βολτουλα την Κυριακη θα παιξει;;; κοντευω να το ξεχασω το αθλημα...:p
Καλα παμε την κυριακη μετα το οχι.:rolleyes:
Παιζει...για αυριο οχι πολλα...ισα-ισα να παρελασουμε:p για εδω κοντα στα μερη μου...οτι πρεπει για προπονησουλα...εως το βραδακι θα ενημερωσω :friendship:
 

MoNiker

ΑνεΜελος...
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
Πανος
Μοτό
HUSQVARNA...sexy10 enduro
Η αληθεια...ειναι οτι σημερα ειχα σκοπο για χαλαρη...προπονησουλα μιας και το παω βημα-βημα με το χασκυ και λογω του τραυματισμου μου ειμαι αρκετα προσεκτικος...αλλα με τον Βασιλη whrenching dog που μπλεξαμε:wacky:και τον ευχαριστω γι αυτο, πηγα ενα βημα παραπερα:eek:...και μου το πε μια ψυχη...αν ερθει μαζι θα θελει μονοπατια.Ααα...και πιστακι βεβαιως-βεβαιως...:yew:
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Αύριο κατά τις 11 λέμε να πάμε στο μεγάλο πιστακι της Πεντέλης (εκεί που ήταν και η εκδήλωση της ΚΤΜ το προηγούμενο σκ) με τον @ouzakias . Όποιος ψήνεται καλοδεχούμενος!
 
Top Bottom