Χώμ(α) sweet home...άρχισαν τα οργανα...

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Η αποφαση μου πριν περιπου 6 χρονια να φερω κοντά μου ενα OnOff που να μπορω να κανω...μια βολτα σαν και αυτη εδω,ειναι και η δικαιωση ολο και περισσοτερο της επιλογης μου...η Γερμανιδα μου ειναι η καλυτερη για μενα 2τροχη παρεα που τη γουσταρω και με γουσταρει...Γουστα ομως βγαινουν οταν υπαρχει πεδιο δρασης και καλη παρεα ενιοτε...
Και μιλωντας στην Ελλαδα μας για πεδιο δρασης ενος καλου ΟνΟφ ειναι σαν να λεμε στη μάνα μας πώς να φτιαξει εκεινα τα γιουβαρλακια που η μυρωδια τους ακομα ειναι ποτισμενη στα ρουθουνια μας καθως ξεφουρνιζε απο τον ξυλοφουρνο...
Μιλωντας για καλη παρεα,ισως ειμαστε στο ιδανικο Φορουμ...οπου καποια παιδια ακομα κι αν δεν τα εχεις δει ακομα απο κοντα,νοιωθεις τοσο κοντα τα χνωτα σου,τις μοτοσυκλετιστικες σου αγαπες που οταν φθανει η ωρα να πεις ενα "γεια" παθαινεις ενα ντεζαβού και ορκιζεσαι οτι τους ξερεις χρονια και τους ξερεις καλα...
Η ιδεα της βολτας ή αν θες της γνωριμιας σας με τα μερη μου,αγαπημενα μερη που σαν στο σπιτι μου νοιωθω καθε φορα που σκονιζομαι και γουσταρω μαζι με τη μοτοσυκλετα μου,ειχε πεσει απο παλια...μαλακα μαθουσαλα παμε να τρελλαθουμε παρεα εκει πανω...το ακουγα συχνα πυκνα,εβλεπα οτι αρεσε σε πολλα φιλαρακια εδω η καθε βολτα που επαιρνε ξανα σαρκα και οστα μετα απο μια επισκεψη μου για διασκεδαση στα βουνα και...καποτε ερχεται το πληρωμα του Χρονου...εγω προτιμω να λεω βεβαια οτι για ολα υπαρχει μια αρχη...

θα ημουν τουλαχιστο αχαριστος και λιγος εαν δεν ελεγα ενα μεγαλο ευχαριστω στα φιλαρακια εδω που βοηθησαν στο στησιμο της βολτας...τοσο απο κοντα κατα ποδας στον ελεγχο των διαδρομων που ηθελα να γραψουμε οσο και στην κουβεντα απο κοντα για το ολο στησιμο και ιδεα...
Γιαννης...giannis-egio...ισως και λιγα οσα και να γραψω για αυτον τον φιλο μου...ξεκινησαμε μαζι γραφοντας το 1ο χιλιομετρο του στησιματος της βολτας και τελειωσαμε αυτο το υπεροχο οδοιπορικο παλι μαζι...Γιαννακο...απλα ολα κυλησαν οπως τα θελαμε...
Κοσμας...bros400pgm...με το Capo μάς εφτιαξε το παρεακι και οδηγησαμε μαζι τη 2η μερα ελεγχου της βολτας...γνωριστηκαμε 1η φορα απο κοντα κ απλα ηταν η αρχη για την καλη συνεχεια εφ'εξης..
ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ & lef99...πολλες συζητησεις και ιδεες για το ολο εγχειρημα..αν δεν ταιριαζαμε δεν θα συμπεθεριαζαμε...και ηταν απλα η καθημερινοτητα μας...τιποτα απο αναγκη παρα μονο αυτο που γουσταρουμε να ζουμε και να κανουμε...

Πάρλα ναι ξερω...καμμια φορα με πιανει ετσι μια...
Μια αποφαση ητανε...και βρεθηκαμε Βαλιμη να ανηφοριζουμε και να περιμενουμε ως οικοδεσποτες την παρεα που μας τιμησε με την παρουσια της στη βολτα στα μερη μας...στο σπιτι μας.
Αφησαμε στο βαθος τη θαλασσα...

και ξεκινησε η υλοποιηση ενος 3ημερου στα χωματα και στα βουνα...
Η πρωτη βραδια κυλησε ακρως φιλικα και...οτι εγινε μενει εκει πανω...οποιοι βρισκονται σε τετοιες βολτες πιανουν τι λεω...οσοι οχι...ζηστε το απο κοντα στην επομενη.
Την επομενη το πρωι,η γλυκια αναμονη των φιλοξενουμενων δεν αφηνει και πολλα περιθωρια για υπνο ως το ...ξυπνητηρι...Αλλωστε η φυση τριγυρω η ηρεμια και το κελαηδισμα των πουλιων μια εικονα εφερνε στο μυαλο...
Μπρικι...καφεδακι και παμε να αρχισουμε την καλημερα

Στο χαλαρο,στο ομορφο και μακρυα απο καθε αγχος και μιζερια...

Μοσχοβολουσε καθε γωνια τριγυρω στο σπιτι και οι γευσεις στο στομα καταιγιστικες...

Τζεντλεμεν ολοι σας!!!Και νωριτερα στο ραντεβου...η αναμονη για αυτο που θα ακολουθησει επαιζε καθοριστικο ρολο στο "on time date"...

Μια ατυχια του est Στεφανου που ξεκινησε αλλα δεν μπορεσε να κοπιασει στο σπιτικο μας,απλα ανανεωνει με περισσοτερη φούρια το ραντεβου για την επομενη...
Μιζα κρανος και γεια μας..παμε για πανω...με το σαθρο του πρωτου οδηγικου κομματιου να ξεδιψαει τις ορεξεις μας σε ποταμακι για τον Τσιβλο...

Η σκονη μπορει να περιμενει για λιγο...

Εχει και παιχνιδια στο προγραμμα ειπαμε...θελουμε γουστα και ομορφιες και τα αγχη αλλου...



Ο καπταιν αμόλα όλα και φυγαμε για Λιμνη...

Εδω το Τοπιο ειναι για τον ταξιδιωτη βουτυρο στο ψωμι χαζευοντας την ηρεμια της φυσης...

kordix-Κωστας ηρεμη δυναμη και απο τα παιδια που ελεγα οτι δεν ξερεις αλλά...τον ξερεις χρονια...

scoobydrz-Αντρεας...10 σχεδον χρονια χαμενοι,απο κοινου βολτες τοτε στα βουνα και παλι εδω...κάρμα; Ισως...σιγουρα δε θα χαθουμε...ψυχη και δυναμη...καλωσηρθες φιλε

Δυο γατοι σε μια φωτο...giannis-egio & el-gatto,Γιαννης και Κωστας...τον ενα τον εμαθα καλα εδω μεσα,τον αλλον τον ηξερα χρονια και βρεθηκαμε απο κοντα επισης πρωτη φορα...αν κρινω απο τα μουστακια του γατου που συνεχως χαμογελουσαν...εχουμε μεγαλη συνεχεια...

ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ...Αντρεας...παιδι μαλαμα,αγαθος γιγαντας και πιστος συνοδοιπορος"δεν θελω μηχανες εγω...κουτακιας ειμαι..."και σε καθε βολτα ειναι σχεδον μαζι...

Οσες φορες και αν κατεβεις σ'αυτη τη Λιμνη...αλες τοσες θες να ξαναρθεις...το μεγαλειο της Ελληνικης Φυσης

και αν ταξιδευεις και με τις αγαπες σου...τι καλυτερο

Αφηνουμε την ηρεμια του πρασινου νερου και μεσα απο τεχνικη ανηφορικη διαδρομη πιανουμε διασελο πριν το Σούβαρδο...υποψηφιο σημειο για σκηνακια...:cool:
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...αν και εφοσον...

Λιβαδι,νερο τρεχουμενο και απλετος χωρος φιλοξενιας...

Σταση στην σκια του γεροπλατανου στο Σούβαρδο και ευκαιρια για...
πρωτες κουβεντες στην παρεα...

Αμα βλεπεις την παρεα να χαμογελαει...δε θες τιποτα αλλο..εισαι ευτυχης!Γιατι γουσταρουν οσα γουσταρω!

Επομενος σταθμος η καταπληκτικη θεση πανοραμα στα καραφλά...

Απο δω δεν ξερεις τι θες πιο πολυ...να οδηγεις;να κοιταζεις και να χανεσαι ή να παιχνιδιζεις με τη φυση και την αγαπημενη σου μοτο;...

Μια ανασα απο τον ουρανο...τοσο κοντα και οξυγονα για οσο αντεχεις!

Καποιοι συνοδοιποροι πρωτη πισκεψη εδω πανω...εντυπωσεις αριστες και αν ακους "θα ξαναρθω" φευγεις...και μενεις εκει

Περναμε καλα...αναταση ψυχης!Διαθεσεις στο φουλ...παρεα εξαιρετη

ξεκιναει το τραινακι για παιχνιδι...

Το ενα μου ματι στο φακο και το αλλο στην θέα τριγυρω...

Το βλεπεις απο χαμηλα το ανηφορι και σε πιανει ενας κομπος..θα με καταπιει...αλλά γουσταρεις τρελλά και εφυγες

Γκααααααζι ρε φιλε...και ισάδι ολα τα προβληματα και οι καθημερινες μαλακιες...εδω πανω ειναι οι ψυχολογοι της ζωης...

Οπου κι αν βλεπεις το μονο που σπαει τη σκεψη ειναι οι ηχοι των τσιτωμενων γκριπ στο δεξι χερι...

Ολα στο φουλ...κανεις δε μασαει...γουστα λεμε!


Μια τους βλεπεις διπλα σου και μια...διπλα στον ουρανο!!!

Αυτος ο κομπος που λεγαμε...σαθρο κατηφορι και μετα παλι πανω στιτα γκαζι και ορθιος...δεος!

Και γουστα με μηχανες...τα μεγαλα παιδια αλλωστε μονο στα παιχνιδια διαφερουν απο τα μικρα...

Αποχαιρεταμε τα συννεφα...η κουκλα μου στα καλυτερα της...

Και παμε να παρουμε μια ανασα στο Σταθμο...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...

Συντομη ανασα γιατι το ταξιδι μετραει...η βολτα και η οδηγηση και...ο Αρισταρχος μας περιμενει για τη συνεχεια

Ενα πλανο μαγικο...πισω στο βαθος η κορυφογραμμη στα καραφλα που παιχνιδιζαμε πριν λιγη ωρα...

Κι ανηφοριζουμε να πιασουμε τα συννεφα απεναντι...

2332μ ελεγε το Zumo...και πιο ψηλα δεν παει...ψυχη και μηχανες...και σωματα ενα...

Περναει καλα καποιος...

Τιποτα,κανενα τσιμεντο δεν σου κρυβει τη θέα...δες οσο θες...ανασανε οσο θες!!!

Ειναι απο τα μερη που δενουμε...μοτοσυκλετα και φυση...

Ο Αρισταρχος στο βαθος και ο γατος...το βιολι του!!!

Περα μακρυα η Ζηρεια μάς κοντραρει στα υψομετρα και στην ομορφια..κανεις χαμενος

Παγωμενα χιονια κι απο πανω το φιδακι της παρεας...σου μενουν τετοιες εικονες και τις επιδιωκεις

Στο διαβα σου εχεις να οδηγεις και να αγναντευεις μια ανασα απο το χαος...αυτο το δεος και η ομορφια της μοτοσυκλετας,επιδιωκεις την ακριβεια στην οδηγηση κι ουτε ενα μετρο αριστερα να σου χαμογελαει το...απειρο αλλά ομορφο χαος!

Καταβαση για τη συνεχεια ολοι μαζι σε δρομο και μυαλο.Η παρεα θελω να πω οτι ηταν υποδειγματικη σε συνοχη και οδηγηση!!!

Ομορφιες...

Αφηνουμε την κορυφη του Χελμου κια πιανουμε ελατισια διαδρομη για Ανω Λουσους και...τι αλλο;θέα και πρασινο πυρ κατα βουλησιν>!


μονοι...

ή διπλοι...

Αναληψη...το ξωκλησσι που αγαπαμε και βρισκομαστε περα απο πολυβουες ρουτινες...

σκαμμενος βραχος για προσβαση,λουκουμι για μοτοσυκλετα

Παμε να κανουμε ενα σταυρό...
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...

και φυγαμε για χωριο...η μερα τελειωνει ιδανικα,τα σωματα θελουν δυναμεις και το κουβεντολοϊ δινει και παιρνει..Κουραση;ποια κουραση;...απο κανενα στομα δεν ακουσα λλά κυριως...δεν ειδα κουραση...

....Στο τραπεζι...τα ειδατε πιο πανω...κατι μικρες πριζολες ισα για να κορεσουμε την πεινα μας και κατι συνοδευτικο...κανα κρασακι καμμια χωριατικη κανα τετοιο ομορφο...οχι δεν εχω εικονες...τις κραταω για μενα και την παρεα εκει...μια γευση αλλωστε ηδη εχετε απο παραπανω...

Η μερα κλεινει...η παρεα ανανεωνει το ραντεβου για επομενη και καποιοι θα φυγουν για τα σπιτια τους αφου ολα τα ωραια κρατανε λιγο...αλλά ως την επομενη...

...μια υποσχεση στο φιλο μου το γατο...θα κρατηθει εδω...ομερτα...ξερεις εσυ...και Χρονια Πολλα στη ζουζου σου...

Κυριακη ξημερωμα φρεσκοι καφεδακι για ενεργεια και τσιμπολοϊ ,κλειδωνουμε το σπιτι στο χωριο,αφηνουμε τα Μαζεϊκα και ρολαρουμε σκονισμενοι για τη συνεχεια...

Μας αρεσουν εκει πανω τα μερη...

Ενα τεχνικο οδηγικα κομματι που μας ξυπνησε αισθησεις και σωματα,καταληγει στην Αραχωβα...λιγο πανω απο Τουρλάδα και στην αλλη μερια του Χελμου

Ο Κωστας αφουγκραζεται και καταγραφει τα οσα ηρεμουν το μυαλο γυρω μας...αλλωστε η βολτα εχει κι αυτο το σκοπο...περιηγηση,γουστα και αποτυπωση εικονων.Οξυγονα τα λεμε καποιοι

Αρμπουνας,πανω απο τις Πηγες του Αροανειου

τον οποιο διασχιζουμε,χωρις νερο τετοια εποχη για να ζυγωσουμε στον Βαλτο

Καταπρασινα μερη,απαιτητικες διαδρομες,επιβλητικες εικονες

Περασματα και οδηγηση μας αρεσουν...καποιοι σε παραληρημα...

...και λενε κιολας οτι η τρελλα παει στα βουνα..ελα ρε...σιγα...

Ανασες,καβαλαμε παλι τις κουκλες και κατεβαινουμε για την Κοιλαδα του Φενεου

Λιμνη Δοξας,τετοια εποχη ντυμενη στα γιορτινα της και ευκαιρια για ενα κλικ

o pro...giorgopro της παρεας...αλλος ενας συνοδοιπορος ακουραστος και φιλικος...1η γνωριμια απο κοντα και...καλη συνεχεια και μαζι

Γουσταρουμε απο κοινου,μερη,περασματα συνηθειες...

Αποχαιρεταμε τη Λιμνη και Κωστα & Γιωργο που θελουν να ειναι καπως νωρις στα σπιτια τους...

και χαζευοντας το σημειο...δε θελει και πολυ...

...λες ρε;...φυγαμε...Αλλαγη πλανου στη συνεχεια...:cool:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
αλλωστε με το Γιαννη τα ξερουμε τα της συνεχειας οποτε παμε αλλου...θα φυγουμε να παμε αλλου...χεχε...αυτο γουσταρω..να μην κολλαμε σε λεπτομερειες...αλλου γι'αλλου ξεκινησα κι αλλου γι'αλλου μας παω...

Περναμε στα μερη της Ζαρουχλας και εκει μεσα πνιγεσαι στα δασικα και αγκαλιαζεις τη Φυση

Ξεκιναμε να καταγραφουμε...ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ...μερη εκπληκτικα!!!Διαδρομη απιστευτη!!!

Τι να πρωτογραψω για αυτο το τελευταιο κομματι που ηρθε και θα μεινει....

Δυσκολα οδηγεις χωρις να παγιδευτεις στα τριγυρω...!!!

Εξαιρετικη και απολαυστικη πραγματι οδηγηση και μερη

Ολο και ζυγωνει η Φυση και το βουνο μια ανασα διπλα μας...

Αυτο το περασμα ειναι...μονιμο...ετοιμαστειτε να δροσιστειτε οσοι ερθετε μαζι στην επομενη..παραπανω δεν θα πω τιποτα...

Κολλαμε και γραμματοσημο να μην ξεχασουμε τα πατηματα...

Αφωσιονομαστε στην οδηγηση με τεχνη να περναμε ξυστα απο τα ομορφα...πωωωω λεμε!μαγικα!

Μια ωρα εκει μεσα ηταν αρκετη...μπηκε στο καλενταρι...σαν αυτο που λεμε το καλο μενει για το τελος...
Απο πασο Περιστέρας αφηνουμε τα τελευταια χωματα και κανουμε αυτο που ξερουν καλα τα ΟνΟφ...μαυριζουμε τακουνια στην ασφαλτο και ανεβαζουμε κι αλλο διαθεση...
Τελευταιος σταθμος του 3ημερου που φευγει τα Καλαβρυτα...περασαμε ξανα απο δω και σαφως θα ξαναπερασουμε πολες φορες ακομα...σημερα αρκει...


...πισω για σπιτια μας...

Πραγματικα δεν ξερω τι να πω για επιλογο...για την παρεα,για τις διαδρομες,για τα γουστα για την Ελλαδα με τις ομορφιες της για...τις μοτοσυκλετες μας...Ισως ολα αυτα δενουν μαζι,τοσο ADVιοτροπως και τα χνωτα μας δενουν λιγο παραπανω απ'οτι μεχρι χθες...ως την επομενη.

Το θυμασαι στα σχολικα χρονια στην γαλαρια του λεωφορειου "επερασαμ'ομορφααα ομορφααα ομορφααα" τραγουδουσαμε και εφευγε η γλυκια κουραση της εκδρομης...σαν παιδια τοτε σαν παιδια και τωρα...

Ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε οσους κοπιασατε στα μερη μου,με τιμησατε με την παρεα σας και τα καλα σας λογια και ανανεωνουμε ραντεβου με εσας και με ολους οσοι γουσταρετε τετοιες βολτες...Αυτες ειναι οι βολτες μου και αυτες μου δινουν ανασες για μια ζωη...

Χωμ(α) sweet home... mAthosalas speaking!:)
 

John-Aigio

Nα γιατί GS
Περιοχή
ΑΙΓΙΟ
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
BMW R1150GS
δεν πατάω χώμα
Τα λογια ειναι περιττα,οι φωτο μιλανε απο μονες τους,μπραβο σε ολους γιατι η παρεα και οι οδηγηση ηταν υποδειγματικη το τι σημαινει βολτα-απολαυση στα βουνα!:)
 

Giannis 99

Μέλος
Περιοχή
Aττική
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
sym 150.
....................................................................................................................
Ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε οσους κοπιασατε στα μερη μου,με τιμησατε με την παρεα σας και τα καλα σας λογια και ανανεωνουμε ραντεβου με εσας και με ολους οσοι γουσταρετε τετοιες βολτες...Αυτες ειναι οι βολτες μου και αυτες μου δινουν ανασες για μια ζωη...

Χωμ(α) sweet home... mAthosalas speaking!:)
Και εμείς κύριε Κώστα μας,σας ευχαριστούμε για τις ωραίες φωτογραφίες που μας δώσατε.
Και στις επόμενες σας..:friendship:
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Απίστευτη βόλτα...την έβαλα στο καλεντάρι μας για τον Οκτώβρη...!

...αν υπάρχουν τίποτα .GPX ευπρόδεκτα....

...ευχαριστώ και συγχαρητήρια για τη διαδρομή...!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ευχαριστουμε για την αφήγηση και τις φωτογραφιες και πολλα μπραβο σε ολα τα παιδια. ;)
Τα ειπες ολα Μαθο: :hailbig:
''Μιλωντας για καλη παρεα,ισως ειμαστε στο ιδανικο Φορουμ...οπου καποια παιδια ακομα κι αν δεν τα εχεις δει ακομα απο κοντα,νοιωθεις τοσο κοντα τα χνωτα σου,τις μοτοσυκλετιστικες σου αγαπες που οταν φθανει η ωρα να πεις ενα "γεια" παθαινεις ενα ντεζαβού και ορκιζεσαι οτι τους ξερεις χρονια και τους ξερεις καλα...'' :ok:
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
...τι να πω κ για ποιον?
για την παρεα που ηταν εκλεκτη?
τον διοργανωτη που ειναι εξπερ σε αυτα?
τα τοπια που πατησατε..?
εχω μεινει να κοιταζω...:wacky: τις φωτο πιστευοντας οτι σε μια επομενη φορα θα ειμαι παροντας!!
ευγε κυριοι!!:friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
. . . .
Το θυμασαι στα σχολικα χρονια στην γαλαρια του λεωφορειου "επερασαμ'ομορφααα ομορφααα ομορφααα" τραγουδουσαμε και εφευγε η γλυκια κουραση της εκδρομης...σαν παιδια τοτε σαν παιδια και τωρα...

Ενα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε οσους κοπιασατε στα μερη μου,με τιμησατε με την παρεα σας και τα καλα σας λογια και ανανεωνουμε ραντεβου με εσας και με ολους οσοι γουσταρετε τετοιες βολτες...Αυτες ειναι οι βολτες μου και αυτες μου δινουν ανασες για μια ζωη...

Χωμ(α) sweet home... mAthosalas speaking!:)
Eμείς ευχαριστούμε φίλε Κώστα.
Γιατί όντως ..επεράσαμ' ΟΜΟΡΦΑ ...ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ !!!

Και που'σαι...μην ξεχνιόμαστε...τα'παμε κ πάνω...κομμάτι-κομμάτι ,θα γεμίσει με μονοήμερες ,καρδιά κ μάτι. ;)
Στρώσε χάρτες...πες στον Γιάννη να "πρασινίσει" διαδρομές...και...
Με το που θα δροσίσει κ θα υγράνει ξανά λίγο ο τόπος....
ρίξε σήμα...
και θα είμαστε εκεί. :ok:


υγ: Οπως πάντα ,φοβερό το φωτο-ρεπορτάζ σου !!! :friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
...τι να πω κ για ποιον?

εχω μεινει να κοιταζω...:wacky: τις φωτο πιστευοντας οτι σε μια επομενη φορα θα ειμαι παροντας!!
Αυτο ειναι το ρεζουμε...και η υποσχεση που κραταω. :friendship:
 

IliADVas

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
BMW R1250 GS ADVENTURE
Υποψιαζόμουνα τι θα έχανα αλλά τώρα με αυτά που είδα οι υποψίες επιβεβαιώθηκαν. Τελικά η χώρα μας έχει πολλές κρυμμένες ομορφιές που αν δεν πατήσεις στα χώματά της δεν μπορείς να τις νιώσεις. Πολλά μπράβο στο ωραίο παρεάκι, στην άψογη οργάνωση από τον Κώστα και το Γιάννη και ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για τη φωτογραφική αποτύπωση του εγχειρήματος που μοιραστήκαμε μαζί μας! Κρατάω την υπόσχεσή σας και την όρεξή μου για την επαναληπτική που ελπίζω να καταφέρω να την απολαύσω αυτή τη φορά από κοντά!:friendship:
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Απίστευτη βόλτα...την έβαλα στο καλεντάρι μας για τον Οκτώβρη...!

...αν υπάρχουν τίποτα .GPX ευπρόδεκτα....

...ευχαριστώ και συγχαρητήρια για τη διαδρομή...!
θα το δωσω το .gpx...πλην ενος κομματιου που θα κρατησω για να το δουμε...live οταν ερθει η ωρα.Κι αξιζει.
Και χαιρομαι οταν οι βολτες μας γινονται εναυσμα και για βολτα ολων...με το καλο Στελιο και που μερεις...μπορει κ ν'ανταμωσουμε οταν σε βγαλει ο δρομος προς τα εδω:)
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
πολυ ωραια βολτα κι ηταν σιγουρο ναναι ωραια με οικοδεσποτη τον μαθο.
μια φορα τον εχω δει κι αυτη ηταν στην κλειτορια :p
ας ελπισω να αξιωθω να αρχισω παλι τα χωματα.
και στις επομενες με υγεια :)
θυμαμαι θυμαμαι...αντε να σε δουμε παλι και να συνταξιδεψουμε...Αφρικα ρουλζ...:)
 
Top Bottom