Ωρα για προπονηση! Μονο για Αdvriders... Κυριακη 7 Οκτωβριου

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Για αυτους που θελουν να βελτιωσουν τις εκτος δρομου οδηγικες ικανοτητες ετσι ωστε να μπορουμε να εχουμε
χωματινες εμπειριες με ασφαλεια ειναι απαραιτητη η προπονηση.


Σκεφτηκαμε λοιπον να οργανωσουμε μια μονοημερη συναντηση για τα μελη του Advride.
Η ημερα μας θα ξεκινησει με πρωινο καφεδακι ανταλλαγη αποψεων και επειτα προπονηση.
Σκοπος της συναντησης ειναι η προσαρμογη νεων αναβατων με μικρη εμπειρια στο χωμα
ετσι ωστε να ξερουν αρχικα τι θα αντιμετωπισουν σε μια χωματινη βολτα του advride.

Το πεδιο που επιλεξαμε ειναι καταλληλο για εξασκηση και μπορουν να ακολουθησουν ολοι.

Αφου κανουμε
την προπονηση μας θα συνεχισουμε μπαινοντας σε δασικα μονοπατια με μικρο βαθμο δυσκολιας.


Επισης κατα την διαρκεια της συναντησης θα δειξουμε και διαφορα απο τα παρακατω



Πως πρεπει να προετοιμασω την μοτοσυκλετα μου.

Τι λαστιχα πρεπει να βαλω και γιατι.

Πως να επιλεξω τον εξοπλισμο μου

Πως να φορτωσω την μοτοσυκλετα μου

Τα εργαλεια που επιβαλεται να εχω

Πως επισκευαζω ενα ελαστικο




Οι νεοι αναβατες θα εχετε την ευκαιρια να μαθετε αρκετα πραγματα οποτε φροντιστε να ειστε εκει.





Η συναντηση θα γινει στο αλσος Μοσχοποδιου Στην Θηβα την Κυριακη 7 Οκτωβριου καλοσωριζοντας την νεα χωματινη σεζον.



Σας περιμενουμε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
πάρα πολύ ενδιαφέρον!!!!! και αν παίζει και Θήβα (άρα και πιο κοντά στον Βόλο) ψήνομαι τρελά!!!!
(βέβαια φέτος ότι σχεδιάζω να κάνω, πάνε όλα ΣΚ@τ@, αλλά που θα πάει... θα γυρίσει ο τροχός, θα πατήσει χώμα ο κουλός....)

άντε να δούμε ;)
 
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
Θεμιστοκλής
Μοτό
Honda XRV 750 Africa Twin
Πολλή καλή κίνηση αλληλοβοήθειας φτάνει μόνο να υπάρξει και η αντίστοιχη καλοπροαίρετη διάθεση από τους ενδιαφερόμενους... Άλλωστε κάτι που χαρακτηρίζει την κοινότητα αυτή είναι η αλληλεγγύη, το να χέρι νιβει τ'άλλο, κράτα με να σε κρατώ να ανεβούμε το βουνό κτλ κτλ.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πολυ ωραια πρωτοβουλία Αποστόλη!

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
:brv:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Πολύ καλή κίνηση...!!! :l2:
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Για αυτους που θελουν να βελτιωσουν τις εκτος δρομου οδηγικες ικανοτητες ετσι ωστε να μπορουμε να εχουμε
χωματινες εμπειριες με ασφαλεια ειναι απαραιτητη η προπονηση.


Σκεφτηκαμε λοιπον να οργανωσουμε μια μονοημερη συναντηση για τα μελη του Advride.
Η ημερα μας θα ξεκινησει με πρωινο καφεδακι ανταλλαγη αποψεων και επειτα προπονηση.
Σκοπος της συναντησης ειναι η προσαρμογη νεων αναβατων με μικρη εμπειρια στο χωμα
ετσι ωστε να ξερουν αρχικα τι θα αντιμετωπισουν σε μια χωματινη βολτα του advride.

Το πεδιο που επιλεξαμε ειναι καταλληλο για εξασκηση και μπορουν να ακολουθησουν ολοι.

Αφου κανουμε
την προπονηση μας θα συνεχισουμε μπαινοντας σε δασικα μονοπατια με μικρο βαθμο δυσκολιας.


Επισης κατα την διαρκεια της συναντησης θα δειξουμε και διαφορα απο τα παρακατω



Πως πρεπει να προετοιμασω την μοτοσυκλετα μου.

Τι λαστιχα πρεπει να βαλω και γιατι.

Πως να επιλεξω τον εξοπλισμο μου

Πως να φορτωσω την μοτοσυκλετα μου

Τα εργαλεια που επιβαλεται να εχω

Πως επισκευαζω ενα ελαστικο




Οι νεοι αναβατες θα εχετε την ευκαιρια να μαθετε αρκετα πραγματα οποτε φροντιστε να ειστε εκει.


Η συναντηση θα γινει στο αλσος Μοσχοποδιου Στην Θηβα μια Κυριακη του Σεπτεμβρη.
MΠΡΑΒΟ,επιτελους,κατι τετοιο χρειαζοτανε.
Κωστα (@gsmaniac )για κατι τετοιο σου μιλαγα περσυ ,αλληλοβοηθεια τοχα πει κ εγω ,δεν ειναι σχολη για να χρειαζεται αδειες διδασκαλιας κλπ.Ανταλλαγη αποψεων και μεταδοση τυχον γνωσεων.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
MΠΡΑΒΟ,επιτελους,κατι τετοιο χρειαζοτανε.....αλληλοβοηθεια τοχα πει κ εγω ,δεν ειναι σχολη για να χρειαζεται αδειες διδασκαλιας κλπ.Ανταλλαγη αποψεων και μεταδοση τυχον γνωσεων.
Eσενα ειχα υποψη..."κουραμπιε"...αλλά θα παθουμε ζάχαρο και φοβΕΙμαι τις παρενεργειες στα βουνα μετα...:plqtr::ha
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Eσενα ειχα υποψη..."κουραμπιε"...αλλά θα παθουμε ζάχαρο και φοβΕΙμαι τις παρενεργειες στα βουνα μετα...:plqtr::ha
Εγω μονο με χιόνι τον φοβαμαι!!! :trt:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Το νεο αιμα, δινει νεο αερα!!!!
Προχωρα το δυνατα Αποστολε κι ολοι μαζι σου ;)
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom