αλλος για ...νορβηγια;

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Mακαρι να εκανα λαθος Δημητρη..
Τα Σαββατα 1 και 8 Αυγουστου ειναι απλησιαστα τα νουμερα το μονο που καταφερα να το φτασω στα 400 πανε ελα αλλα σε παραξενες ωρες.
Ισως παμε στο ανεβασμα οδικως ή με λιμανι προορισμου κοντα στο Οσλο και επιστροφη Κυριακη 9 Αυγουστου που οι τιμες πεφτουν.
Τραγικά μεγάλη διαφορά δεν το περίμενα.
 

Mister Jim

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1200GS
Εγώ δεν κατάλαβα, τι χάνεις για να περάσεις από αυτό το τούνελ???
Χάνεις αυτό.



Και αυτό






τη διαδρομη που εκαναν πριν το φτιαξουν!!Βουνα χιονια και ολο το σετ με τα θεματα φωτογραφιας που μπορεις να ονειρευτεις.
Το συγκεκριμενο παντως θα το περασουμε και απο μεσα και απο πανω!
Αλλά ήθελε πιο νωρίς ρε Πασχάλη δεν ξέρω αν θα προλάβεις χιόνια.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Χάνεις αυτό.



Και αυτό








Αλλά ήθελε πιο νωρίς ρε Πασχάλη δεν ξέρω αν θα προλάβεις χιόνια.

Ψηφιζω απο πανω τοτες!!! ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Χάνεις αυτό.



Και αυτό








Αλλά ήθελε πιο νωρίς ρε Πασχάλη δεν ξέρω αν θα προλάβεις χιόνια.
Ειχε 3 μετρα στις 15-7 το ειδα στο fb στην ομαδα BMW GS EUROPE:)
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Πασχαλη θέλω να μου φέρεις ένα κάτι!!!απο το νορδ καπρ
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Από Lom θα περάσεις ?
Ειναι λιγο εκτος συν το οτι το περασα περυσι με το αυτοκινητο.
Υπαρχει βορεια του ενα παλιο χιονοδρομικο, παλιο χρωστουμενο,αν παμε εκει θα περασουμε κι απο το Lom κατεβαινοντας.



Το απογευμα φαγαμε μια κρυαδα διοτι ηταν αδυνατον να αγορασουμε εισιτηρια πλοιου αξιας 76 ευρω με την πιστωτικη μου.
Αλλα σκεφτομαι..εδω πηγε και γυρισε ο Νικος με το θηριο το ανημερο που ισια του λες και στριβει αριστερα εμεις τι διαολο!
Νικολα ...ευχαριστουμε για τις ευχες και για το μπελα με τους χαρτες ρε!!!
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχαλη θέλω να μου φέρεις ένα κάτι!!!απο το νορδ καπρ
Θα σε φερω ενα τετρακιλο λαδι 0 30 W μπας και καταφερει το ανεμομαζωμα που καβαλας να περασει τα 220....και τον μανιακο:cool:
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Θα σε φερω ενα τετρακιλο λαδι 0 30 W μπας και καταφερει το ανεμομαζωμα που καβαλας να περασει τα 220....και τον μανιακο:cool:
Αν κσι τα 220 τα παει η 5 !!!!
Μίλα μου πρόστυχα Μαρεσει


Από αδιευκρίνιστο !!!!
 

nikanthi

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Νικος
Μοτό
fzs1000
Καλο δρομο να έχετε να το πουμε και διαδικτυακά. .. και ολα καλα θα πανε...

Όντως το φειζερ δεν στρίβει και οχι μονο δεν στρίβει αλλα δεν το έφτιαξα για να στρίβει. .απο την αλλη το παπι ειναι αυτο που δεν στρίβει με τίποτα. ..οποτε μετα απο τοσα χρονια που τα οδηγώ αν καποτε μου έρθει η εποιφωτιση να τα φτιαξω θα πρεπει να ξαναδωσω για δίπλωμα γιατι ενα ειναι σίγουρο. ..ίσιο μηχανάκι δεν ξερω να το οδηγω...αλλα και στραβω μηχανάκι δεν ξερω να το στριβω..

Αλλα και πάλι ολα αυτα ειναι λεπτομέριες...αυτο που μετραει για εμενα ειναι μονο η θέληση σου να ταξιδεψεις...κατι που ο Πασχάλης και ο Μάρκος ξεχειλίζουν απο δαυτην...οποτε ξεκινηστε νε το καλο και ολα στην πορεια θα στρώσουν. .


Για να μην υπάρχουν πσρανοισεις για το πρόβλημα με το μηχανάκι να πω οτι το πρόβλημα με το φειζερ δεν ηταν επουδενη επικίνδυνο για το ταξιδη απλός προυπηρχε... και κατα πρώτων το ειχα σηνηθισει και κατά δευτερων δεν ήθελα να αλλάξω την οδυγικη συμπεριφωρα της μοτοσυκλετας ενόψει ενός τόσο μεγάλου ταξιδου φοβουμενος μην μου δημιουργιση μια υπερμετρη αυτοπεπιθηση και επωμενως επερχωμενους πιθανους κινδυνους...
Οπότε ειπα πάμε οπως το ξέρουμε με το μηχανάκι εστω και με ενα μη επικίνδυνο πρόβλημα παρα να παω ενα τόσο μεγάλο ταξίδι με ενα τελείως διαφορετικο οδιγηκα μηχανάκι χωρίς κανένα πρόβλημα

Καποως ετσοι ταξιδεψα με χαμηλές ταχυτητες εχωντας και σαν μια δδικλείδα ασφαλειας για τα νορβιγικα όρια ταχυτητας

Βεβαίως το πνευμα του αρχικού μου μηνυματος ήταν τελείως διαφωρετικο...άλλο ήθελα να γραψω...και να ευχηθώ καλό ταξίδι στα παιδιά που ξεκινάνε σε λιγες ωρες το ταξίδι τους...αλλα ετσοι όπως τα εκαναε...έπρεπε να τα διευκρινησω κιόλας. ..σόρι παλικάρια ...φύγετε μακρά να μην σας ζαλιζω και αλλο:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Γεια σου Νικολα της Ανθης και οπως ξαναειπα
αν σημερα παει να μου κανει κολπα η ασταματητη:p
θα ερθω να το παρω το Fazer να ησυχασω απο δαυτην!

Στο μετωπο της ''φωτιας'' τωρα...
Εδω και μια ωρα ο Μαρκος εκανε το ζητουμενο, μιζα και φυγαμε!
Απο το μεσημερι και μετα ανταμωνουμε στους Ευζωνους β(γ)αζουμε τα ,,τσαρουχια
και παμε βορεια μεχρι να παγωσει το βουτυρο!
Norge,ενα μαρκο δρομος σου λεω!
Ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους βοηθησαν απο εδω στη συγκεντρωση πληροφοριων
αλλα κυριως στην εμψυχωση και στο ανεβασμα του controlαρισμενου για πολλες μερες ηθικου μας.
Ευχομαστε σε ολους καλες διακοπες ανεξελεγκτα ονειρα και απεριοριστο οριο αναληψης διτροχων εικονων και εμπειριων:):)

p.s.1
To οτι θα 'Συμβαινει τωρα'' ειναι σιγουρο,
το αν θα ειμαστε παρεα ιντερνετικα το παλευω μεχρι τελευταια στιγμη..

p.s. 2
Aυτα τα 2 μηνυματα απο 2 καλους φιλους και συν-ασθενεις Νορβηγους ηταν η πιο γερη κλωτσια την πιο καταλληλη στιγμη

:friendship:



Θεωρώ πως όλα γίνονται... Μη το βαζετε κάτω έτσι εύκολα!
ορματε ρεεεεε!!!!αινταα!!
 

makisaris

Μέλος
Περιοχή
kozani
Όνομα
makis
Μοτό
v strom 650
Καλους δρομους κ καλο ταξιδι κ στους 2 σας!!να το ζησετε κ να να το γουσταρετε στο επακρο!!αιντααα ωρε παλικαρια!!!
 

StepaS

Μέλος
Περιοχή
Νάουσα
Όνομα
Vag
Μοτό
KTM Adventure 990 `09
Σας ζηλευουμε όσο δεν πάει!!! Καλά να περάσετε και ανυπομονουμε να δούμε φωτογραφίες !!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
.....Καλό ταξίδι κι η Παναγιά Μαζί σας !!!
Κι άμα δεν..... μη μασάτε υπάρχουν κι αλλού .... πιο ψηλά !!
 
Top Bottom