ασύμμετρη φθορά ελαστικού

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Οδήγησε ευθεία, σήκω όρθιος γείρε το σώμα σου μπροστά και παρατήρησε αν η μπροστινή ρόδα είναι ευθυγραμμισμένη με το φτερό και πες μας
Και μόλις παρατηρήσει την ευθυγράμμιση της ρόδας, έτσι όπως είναι μπροστά το σώμα του, μπορεί να "τσαρουχώσει" το μπροστινό φρένο :wacky:!!!!
Εγγυημένη πρόσληψη μετά, στο τσίρκο Μεντράνο :p!!!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Το παλικάρι λέει ότι είναι απ αριστερά το θέμα του,στο άλλο με το dct είναι απ' δεξιά
 

jblesias

Μέλος
Όνομα
john
Μοτό
x adv 750
Οδήγησε ευθεία, σήκω όρθιος γείρε το σώμα σου μπροστά και παρατήρησε αν η μπροστινή ρόδα είναι ευθυγραμμισμένη με το φτερό και πες μας
εχω ψηλή ζελατίνα δε γίνεται αυτό σόρρυ
 

Adventurous

Μέλος
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
GSXR Κ8 1000
Εγώ λέω να πάει Μέγαρα σιρκουιτ μια βόλτα που είναι δεξιοστροφα να ισιώσει το λάστιχο!
Ανάρτηση δουλεύει σωστά?
Ιερόσυλος και εσύ Βρούτε;;Άκου πίστα με την μπανιέρα!

Είναι πάγιο θέμα στα μοντέλα με dct παίδες και στο Άφρικα και στα NC τα ίδια θέματα συζητάνε.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
και σε εμενα και στου φίλου το πρόβλημα ειναι απο αριστερά αν αυτό εννοείς (η φθορά)
Εννοώ στο θέμα που είχαμε διαβάσει με το 1100 Άφρικα το έκανε απ' δεξιά
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Ιερόσυλος και εσύ Βρούτε;;Άκου πίστα με την μπανιέρα!

Είναι πάγιο θέμα στα μοντέλα με dct παίδες και στο Άφρικα και στα NC τα ίδια θέματα συζητάνε.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
NC /DCT έχω και δεν κάνει κάτι τέτοιο ούτε έχω δει σε τόσα φόρουμ που είμαι μέλος να αναφέρεται κάτι αντίστοιχο.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
NC /DCT έχω και δεν κάνει κάτι τέτοιο ούτε έχω δει σε τόσα φόρουμ που είμαι μέλος να αναφέρεται κάτι αντίστοιχο.
Όντως χθες είδα ένα NC 750 DCT στην ράμπα του συνεργείου και παρατηρούσα τη φθορά στα λάστιχα αλλά δεν διαπίστωσα κάτι περίεργο...
Θα μου πεις η Θεσσαλία είναι ίσιωμα... :laugh:
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Όντως χθες είδα ένα NC 750 DCT στην ράμπα του συνεργείου και παρατηρούσα τη φθορά στα λάστιχα αλλά δεν διαπίστωσα κάτι περίεργο...
Θα μου πεις η Θεσσαλία είναι ίσιωμα... :laugh:
Και Θεσσαλία Θάνο μου και οπουδήποτε μέσα και έξω εδώ έμαθα ότι κάνει τέτοιο πράμα και σε ένα άλλο διπλανό φόρουμ ! :ha:biker2::ha
 

Stratos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Στράτος
Μοτό
NC 750X
Ιερόσυλος και εσύ Βρούτε;;Άκου πίστα με την μπανιέρα!

Είναι πάγιο θέμα στα μοντέλα με dct παίδες και στο Άφρικα και στα NC τα ίδια θέματα συζητάνε.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπορω να σε διαβεβαιωσω, οτι δεν υπαρχει τετοιο θεμα στα NC.
Και φυσικα, δεν ειναι παγιο θεμα στα μοντελα με DCT.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Ιερόσυλος και εσύ Βρούτε;;Άκου πίστα με την μπανιέρα!

Είναι πάγιο θέμα στα μοντέλα με dct παίδες και στο Άφρικα και στα NC τα ίδια θέματα συζητάνε.

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οπως ειπε και ο απο πανω, δεν ειναι παγιο θεμα στα dct. Πιο πιθανο πχ να εχει λαθος ακτινολογηση η ζαντα, θεμα ελαστικου η και οπως ειπαν παραπανω να μην ειναι σωστα ρυθμθσμενοι οι ρεγουλατοροι του ψαλιδιου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jblesias

Μέλος
Όνομα
john
Μοτό
x adv 750
εν αναμονή τοποθέτησης pirelli diablo Rosso scooter απο το φίλο μεσα στην εβδομάδα μάλλον...θα επανέλθω με νεότερα
 
Top Bottom