βαση κινητου Ulefone Armor Mount Pro - Παρουσιαση

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
μετα την βαση αυτοκινητου απο την Ulefone, ηρθε η ωρα και για τα οχηματα με 2 ροδες. Απο το ποδηλατο εως τις μοτοσυκλετες και γενικα καθε οχημα που εχει καποιο μεταλλικο κυλινδρικο σωληνα για να "πιασει" τον μηχανισμο της βασης. Μπορει να μπει ακομα και σε πατινι.
Κατα την προσωπικη μου αποψη, βλεπω πολλες ομοιοτητες με την βαση ram quick grip XL. Περα απο αυτο εχουν γινει πολλες βελτιωσεις οπως η βιδα ασφαλειας στην πεταλουδα για προστασια απο κλοπη και οι 4 ελαστικοι συνδεσμοι στην πλατη για απορροφη των κραδασμων













λινκ προιοντος κατασκευαστη
 

stefos

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
T7
μετα την βαση αυτοκινητου απο την Ulefone, ηρθε η ωρα και για τα οχηματα με 2 ροδες. Απο το ποδηλατο εως τις μοτοσυκλετες και γενικα καθε οχημα που εχει καποιο μεταλλικο κυλινδρικο σωληνα για να "πιασει" τον μηχανισμο της βασης. Μπορει να μπει ακομα και σε πατινι.
Κατα την προσωπικη μου αποψη, βλεπω πολλες ομοιοτητες με την βαση ram quick grip XL. Περα απο αυτο εχουν γινει πολλες βελτιωσεις οπως η βιδα ασφαλειας στην πεταλουδα για προστασια απο κλοπη και οι 4 ελαστικοι συνδεσμοι στην πλατη για απορροφη των κραδασμων













λινκ προιοντος κατασκευαστη
Δεν την ήξερα την εταιρεία και την έμαθα όταν μετά από έρευνα αγοράς κατέληξα με κινητό τους. Η συσκευή τους που έχω είναι εξαιρετική για τα χρήματά της και λειτουργεί απροβλημάτιστα, οπότε δε θα δίσταζα να αγοράσω και τη βάση τους. Δυο πράγματα δεν έχω καταλάβει.
  1. φορτίζει ασύρματα το κινήτο;
  2. το κόστος
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Βάση που δεν έχει δυνατότητα να φορτίζει το κινητό, δεν κάνει για ταξίδι, κάνει για την καθημερινή κίνηση στην πόλη.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Δεν την ήξερα την εταιρεία και την έμαθα όταν μετά από έρευνα αγοράς κατέληξα με κινητό τους. Η συσκευή τους που έχω είναι εξαιρετική για τα χρήματά της και λειτουργεί απροβλημάτιστα, οπότε δε θα δίσταζα να αγοράσω και τη βάση τους. Δυο πράγματα δεν έχω καταλάβει.
  1. φορτίζει ασύρματα το κινήτο;
  2. το κόστος
δεν εχει ασυρματη φορτιση
κοστος στο site της εταιρειας ειναι 90$. Σε προσφορα για λιγες μερες στα 60. Εχω την εντυπωση, απο τις φωτογραφιες που ειδα, πως ειναι μεταλλικη ???? ή τουλαχιστον καποια κομματια της
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Τα τελευταία πέντε χρόνια έχω αλλάξει δύο κινητά και αυτά είναι της παραπάνω μάρκας...... Τα έχω πετάξει και τα έχω βρέξει όπου μπορείς να φανταστείς....μην περιμενεις φωτό ινσταγκραμικες αλλά κάτι λέει ...... Δεν υπερθεμενετε ποτέ του .....με τα παραπάνω αν συγκρίνω αξιοπιστία κινητού θα ήθελα να δοκιμάσω την βάση γιατί είναι πολεμική εταιρεια

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
αργα ή γρηγορα η δικη μου συσκευη (5,5 χρονια) θα παραδωσει πνευμα. Βρισκομαι ειδη σε χαλαρη ερευνα νεας συσκευης πλοηγησης με android. Για 2 λογους ημουν αντιθετος στην αγορα rugged συσκευης china brand. Δεν υπαρχουν αναβαθμισεις λειτουργικου + ασφαλειας και δεν ανοιγουν ή δεν υπαρχουν ανταλλακτικα

Προσφατα ειδα τα ακριβα μοντελα της ulefone και διαπιστωστα πως το ενα "θεμα" που ειχα δεν υπαρχει. Εχουν super κατασκευη που ανοιγει η πλατη με βιδες και ευκολη επισκευη. Αναμεσα στην πλατη και το frame υπαρχει λαστιχο σταγανοποιησης. Υπαρχει και αντιπροσωπος στην Θεσσαλονικη. Εγω κοιταζα το armor 19 - χωρις το Τ

χθες βρηκα αυτο το βιντεο. Τρομερη σχεδιαση και ευκολη επισκευη. Ειδικα η σχεδιαση της μπαταριας (2 ειναι) με την μεταλλικη πλατη για προστασια απο το πηνιο ασυρματης φορτισης

 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
για οσους ενδιαφερονται για προιοντα και ανταλλακτικα της Ulefone, υπαρχει αντιπροσωπος στην Θεσσαλονικη. Στο λινκ βλεπουμε την παροχη σε ανταλλακτικα

 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν ξεχνάμε ότι η φάση τηλέφωνο είναι και λογισμικό.

Από υποστήριξη αυτά πως πάνε; Κάθε πότε και για πόσο παίρνουν αναβαθμίσεις και ενημέρωση ασφαλείας;
 

xarri8

Μέλος
Όνομα
Haris
Μοτό
Ktm 1090 adv r
africa twin 750
εμένα η ερώτηση μου είναι πόσο καλή οθόνη έχουν σαν φωτεινότητα κάτω από τον Ελληνικό ήλιο. Μερικά που έχω δουλέψει απο φίλους δεν έβλεπα τίποτα αδεινατούσα να δω!!! όποτε δεν ξέρω πόσο καλα είναι αν σκεφτείς ότι τα θέλουμε για gps πάνω στην μηχανή!!! μπορεί να μασ πεί κάποιος που τα δουλεύει ???
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Δεν ξεχνάμε ότι η φάση τηλέφωνο είναι και λογισμικό.

Από υποστήριξη αυτά πως πάνε; Κάθε πότε και για πόσο παίρνουν αναβαθμίσεις και ενημέρωση ασφαλείας;
εμένα η ερώτηση μου είναι πόσο καλή οθόνη έχουν σαν φωτεινότητα κάτω από τον Ελληνικό ήλιο. Μερικά που έχω δουλέψει απο φίλους δεν έβλεπα τίποτα αδεινατούσα να δω!!! όποτε δεν ξέρω πόσο καλα είναι αν σκεφτείς ότι τα θέλουμε για gps πάνω στην μηχανή!!! μπορεί να μασ πεί κάποιος που τα δουλεύει ???

και στα 2 αυτα ερωτηματα, δεν εχω βρει επισημες απαντησεις ......

- σχετικα με τις αναβαθμισεις λειτουργικου ειμαι 99% σιγουρος πως δεν υπαρχουν. Για τις ενημερωσεις, ισως κατι να γινεται τον πρωτο χρονο. Στο παρακατω λινκ της εταιρειας που το παρακολουθω απο το '22, ειδα στα μοντελα 18 +19 πως εχουν νεες ROM's. Και για να υπαρχουν νεες rom, τοτε κατι εχουν αλλαξει στο firmware που καταβαζει ο καταναλωτης απο την συσκευη του

- screen brightness
δεν εχω βρει μετρησεις. Ουτε στην σελιδα της εταιρειας, ουτε στο gsmarena, ουτε καπου αλλου

οι λογοι που θα αγοραζα σημερα (αν ειχα τα χρηματα) ενα ulefone
  • ελληνας εισαγωγεας με σερβις και παροχη spare parts στην λιανικη
  • αρκετα χαμηλη τιμη, με τεραστιες μπαταριες
  • καλη ποιοτητα κατασκευης
  • δεν εχω βρει αρνητικα σχολια στα μοντελα πανω απο 400€
για ολα τα υπολοιπα θα κοιταζα rugged μοντελα απο samsung, nokia, cat, fairphone σε τιμες που ειναι μεγαλυτερες
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
....οι λογοι που θα αγοραζα σημερα (αν ειχα τα χρηματα) ενα ulefone

  • ελληνας εισαγωγεας με σερβις και παροχη spare parts στην λιανικη
  • αρκετα χαμηλη τιμη, με τεραστιες μπαταριες
  • καλη ποιοτητα κατασκευης
  • δεν εχω βρει αρνητικα σχολια στα μοντελα πανω απο 400€
για ολα τα υπολοιπα θα κοιταζα rugged μοντελα απο samsung, nokia, cat, fairphone σε τιμες που ειναι μεγαλυτερες
Ξέχασες να αναφέρεις την Doogee!!! :happy:
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Ξέχασες να αναφέρεις την Doogee!!! :happy:
δεν θα ελεγα πως την ξεχασα. Απλα δεν εχω βρει κατι που να μου αρεσει. Οσο για την ulefone, πρωτα με εντυπωσιασε ο σχεδιασμος απο το πλαισιο και μετα που το ειδα ανοικτο, τοτε "εδεσε" το γλυκο. Μου θυμησε την garmin, εχουν ιδιο σχεδιασμο rugged. Ενα πλαισιο που εσωτερικα υπαρχουν τα ηλεκτρονικα και ενα καπακι που εχει λαστιχο στεγανοποιησης και βιδες. Δεν μου αρεσουν ολα τα μοντελα ulefone, μονο το 18+19 που εχουν το ιδιο πλαισιο. Και ολα αυτα στα 400€
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
οι λογοι που θα αγοραζα σημερα (αν ειχα τα χρηματα) ενα ulefone

  • ελληνας εισαγωγεας με σερβις και παροχη spare parts στην λιανικη
  • αρκετα χαμηλη τιμη, με τεραστιες μπαταριες
  • καλη ποιοτητα κατασκευης
  • δεν εχω βρει αρνητικα σχολια στα μοντελα πανω απο 400€
για ολα τα υπολοιπα θα κοιταζα rugged μοντελα απο samsung, nokia, cat, fairphone σε τιμες που ειναι μεγαλυτερες
Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Ulefone Power Armor 19T είναι το βάρος του και το μέγεθός του.
Με βάρος 409 gr δεν είναι για καθημερινή χρήση.
 

lneam

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
λεωνιδας
Μοτό
none
Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του Ulefone Power Armor 19T είναι το βάρος του και το μέγεθός του.
Με βάρος 409 gr δεν είναι για καθημερινή χρήση.
ουτε εγω, ουτε η garmin δεχεται αυτες τις αποψεις

Ulefone Power Armor 19
Οθόνη 6.58"
βαρος 409 gr

garmin Montana 700
Οθόνη 5"
βαρος 397gr
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Εμένα προσωπικά, για αυτού του είδους τα τηλέφωνα (τα οποία μόνο αυτά μου κρατάνε, σε συνθήκες μηχανοστασίου) δεν με προβληματίζει καθόλου το βάρος.
Το τωρινό μου πχ είναι 310 γραμμάρια.
Θες ότι είναι μονόδρομος για εμένα αυτά τα τηλέφωνα, θες ότι τα συνήθισα, δεν υπολογίζω το βάρος καθόλου, σαν ανασταλτικό παράγοντα αγοράς τους!!!
 
Top Bottom