εντουροβόλτα στην Ζήρεια μέχρι και την κορυφή (2300 υψόμετρο) κάποια μέρα από 16 έως 23-8-16

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Κάτσε να βάλω και εγώ καμμία τώρα που έμαθα ( μάλλον )πως δουλεύει το καινούργιο μου κινητό

2080 υψόμετρο λέει η πυξίδα στο χαμηλότερο από τα 2 σημεία που φτάσαμε

αυτές όσων αφορά τον καινούργιο μου φίλο Μητσάρας που χωρίς την παρέα του δεν θα είχα ανάβει εκεί πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Λοιπόν ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή.
Η εκκίνηση ορίστηκε Παρασκευή 19 Αυγούστου στην εθνική οδό Αθ-Πατρών (120χλμ) στην είσοδο για Ξυλόκαστρο στις 6:30 π.μ περίπου. Περιμένοντας το Μητσάρα με πήρε ο ύπνος για κάνα 10λεπτο πάνω σε ένα τοιχίο με τα κλειδιά πάνω στη μηχανή και 50 μέτρα μακριά της.Ευτυχώς δεν είχαμε παρατράγουδα.

Αφού ήρθε ξεκινήσαμε για Τρίκαλα σταματώντας έξω από το χωριό Ρίζα να βάλουμε βενζίνη

Αφού φτάσαμε άνω Τρίκαλα,σταματήσαμε για καφέ πρώτα,λίγο κους κους και μετά γεμίσαμε νερό τα μπουκάλια μας στην πηγή



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
αυτές όσων αφορά τον καινούργιο μου φίλο Μητσάρας που χωρίς την παρέα του δεν θα είχα ανάβει εκεί πάνω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ωραιοι!:friendship:
:thinking:Αλλα ρε σεις σιγουρα ανεβηκατε στη Ζηρια? Γιατι οι ανωτερω συντεταγμενες ειναι στην νοτια πλευρα του Μαιναλου!:pointu:
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Τέλος η άσφαλτος,αρχίζει ο χωματόδρομος. Λίγο μετά ανεβαίνοντας για την κορφή βρίσκουμε την διασταύρωση για το σπήλαιο του Ερμή αλλά εμείς δεν στρίψαμε. Εδώ είμαστε στα 1800 μ υψόμετρο όπως λέει και η ταμπέλα και τελειώνουν και τα έλατα



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Αυτό που ασπρίζει δεξιά από μένα είναι το πάρκινγκ του αθλητικού κέντρου Ζήρειας,εκεί γίνεται και το Ζήρεια φέστιβαλ αυτήν την στιγμή (25-26-27 Αυγούστου )



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Από Δροσοπηγή βγήκαμε άσφαλτο και πήγαμε μέχρι Κεφαλάρι όπου και ξαναμπήκαμε χώμα και βγήκαμε άσφαλτο στο χωριό Μάννα διασχίζοντας την μπροστινή μεριά της μικρής Ζήρειας. Από κεί κατεβήκαμε πάλι Ρίζα όπου σταματήσαμε για να αποχαιρετιστούμε....
Σύνοψη βόλτας 140 χλμ,κανένα απρόοπτο,όλα καλά
Υ.Γ : δυνατός παίκτης στο χώμα ο Μητσάρας και εξαιρετική γνωριμία



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Πέτρος

Μέλος
Περιοχή
Μενίδι Αττική
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
BMW F 800 GS '15
Ωραιοι!:friendship:
:thinking:Αλλα ρε σεις σιγουρα ανεβηκατε στη Ζηρια? Γιατι οι ανωτερω συντεταγμενες ειναι στην νοτια πλευρα του Μαιναλου!:pointu:
ρε κώστα και γω που τις πάτησα μου έβγαλε ότι είναι στην Βαρυμπόμπη :yew:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
Από Δροσοπηγή βγήκαμε άσφαλτο και πήγαμε μέχρι Κεφαλάρι όπου και ξαναμπήκαμε χώμα και βγήκαμε άσφαλτο στο χωριό Μάννα διασχίζοντας την μπροστινή μεριά της μικρής Ζήρειας. Από κεί κατεβήκαμε πάλι Ρίζα όπου σταματήσαμε για να αποχαιρετιστούμε....
Σύνοψη βόλτας 140 χλμ,κανένα απρόοπτο,όλα καλά
Υ.Γ : δυνατός παίκτης στο χώμα ο Μητσάρας και εξαιρετική γνωριμία



Sent from my iPhone using Tapatalk
ητανε να μη γινει η αρχη Πετρο..
τωρα ποιος μας πιανει..
η βολτα ηταν οτι καλυτερο να χαρουμε τα μηχανακια μας οπως πρεπει.
αντε και στις επομενες.
κ εγω χαρηκα πολυ για τη γνωριμια,να ναι καλα και το φορουμ που γνωρισα πολλα αξιολογα ατομα εδω μεσα,οχι μονο ιντερνετικα,αλλα και λαηβ στο φυσικο τους περιβαλλον.
 
Top Bottom