καμια βολτα?

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Που είναι αυτό το βενζινάδικο;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Από ότι δείχνει ο χάρτης, βγαίνεις από εθνική οδό για Λουτράκι και το βλέπεις πριν φτάσεις ισθμό παλιά γέφυρα
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Παρακολουθούσα απο χτες το νήμα αλλά δίσταζα να δηλώσω συμμετοχή γιατί το στρώνω. Σκεφτόμουν, "θα παω άμα είναι κατευθείαν στο ραντεβού και θα τους πω απο κοντά οτι το στρώνω και οτι θα μένω πίσω, θα πιούμε όμως καφεδάκι παρέα ή θα τα πούμε σε καμιά στάση". Αφού ειδα οτι η βόλτα ακυρώθηκε, είπα να ρισκάρω και να ξεκινήσω πρωί ώστε να είμαι πίσω πριν την βροχή που σύμφωνα με τις προγνώσεις θα ξεκίναγε γύρω στις 14:00.
Ξεκίνησα λοιπόν κατα τις 07:30, πέρασα απο περιέργεια απ το περίπτερο να δω αν υπάρχει κανείς άλλος που να ετοιμάζεται για βολτά - κανείς - και ροβόλησα προς τα κάτω απο παλιά εθνική. Παράκαμψη στην παράκαμψη λόγω έργων (3 στο σύνολο) έφτασα κάποια στιγμή στον Ισθμό. Ξεκαβαλάω εξω απο ενα τουριστικό μαγαζί, ανοίγω τη σέλα, βγάζω την "εργαλειοθήκη", παίρνω το μεγαλύτερο απο τα δύο άλεν που υπήρχαν για να ρυθμίσω τον λεβιέ ταχυτήτων, ήταν μικρό· "Μωρέ μπράβο" σκέφτομαι· "πλουσιοπάροχη εργαλειοθήκη η γκούζι :happy:. Καλά, ας πιώ ενα νερό και συνεχίζω". Μπαίνω στο τουριστικό μαγαζί κρατώντας ήδη το πενηντάλεπτο στο χέρι. "Καλημέρα, ενα νεράκι θα ήθελα" "Έχω μόνο μεγάλα" "Εντάξει φχαριστώ γειά σας". Άι σιχτίρ.
Ξεκινάω απο τον Ισθμό και με το που στρίβω αριστερά για Επίδαυρο ξεκινάει το ψιλόβροχο. "Θα σταματήσει" σκέφτομαι. Μέχρι το άδειο στορκ που έκανα αναστροφή και πίσω στον Ισθμό ψιλόβρεχε σχεδόν συνέχεια. Απο τον Ισθμό για Αθήνα τίποτα. Ωραία ήταν πάντως!

Στάση για άδειασμα δεξαμενής.. :woot:



και στο αθάνατο ναυάγιο



:friendship:
Καλοτάξιδη η κούκλα!!!
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Ok κατάλαβα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Θα έρθω να σας δω με το ποδήλατο!!
Δεν πάω βόλτα, δεν έχω abs :)
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Που είναι αυτό το βενζινάδικο;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τα έχασες κ εσύ φίλε. 10 φορές έχουμε στσματήσει εκεί.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Να ζητήσω κάτι αντί για 10 να το κάνουμε 10:30 για να προλάβουμε κι εμείς να ετοιμαστούμε;
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Δεν προλαβαίνω να είμαι 10 στην BP στον Ισθμό
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Κάνω μια πρόταση. Αντί stork που θα έχει μάλλον κ κόσμο λόγω Αποκριάς, προχωράτε άλλα 7 λεπτά, σύναξη σπίτι. Πάω αγοράζω ένα καλό γλυκό, πρέπει να το ξέρω νωρίτερα, παγωτό έχω ΤΟΠ, καφέ υπέρ ΤΟΠ και γινόμαστε τούμπανο γιατί είμαι σε δίαιτα. Με εσας δεν θα πει κ τπτ η ψηλή :ha
Αν διαβάζει κ ο μπαρμπα Γιώργης ας έρθει
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Λυγουριο μόλις μου είπαν ότι ψιχαλίζει, ζακέτα να πάρετε!
Έχει ήλιο 'τώρα ζτο LA. Λάθος σου είπαν.
 

Arisxios

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Αρης
Μοτό
Πατίνι
Είμαι μέγαρα Έρχομαι!
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Αν δεν μας προλάβεις (ότι πει η παρέα), πρώτη στάση Ναύπλιο, το τηλ μου 6972317531
Βασίλη, θα πάτε από Δερβενάκια?
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Επειδή ζήλεψα την βόλτα που δεν πήγα σήμερα και επειδή έλιωσα στο ποδήλατο, είναι κανείς αύριο για βόλτα από Επίδαυρο και κατάληξη στο κολιακη στο μαγαζί ή βρύση του Νταβέλη? Είναι κάνα 15λεπτο μετά το στορκ με τέλεια τυρόπιτα και γαλακτομπουρεκο. Λοιπόν 10 διόδια Ελευσίνας κανείς?
 
Top Bottom