μπορεί να είναι και ιδέα μου

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Απλά ρωτάω δεν σου την λέω , επειδή έχω άκουσει τα συγκεκριμένα παράπονα από τοπικά καταστήματα με την επιλογή πελατων να αγοράζουν από Αθήνα . Και μάλιστα είπε την δικαιολογία που σου είπα ότι αυτοί θα πάνε σε δεύτερη μοίρα . Αλήθεια το έχω ακούσει από εξουσιοδοτημένο
Πέρα από κακη νοοτροπία, είναι και μεγάλο εμπορικό λάθος.
Το κέρδος από μια μηχανή, είναι στα σέρβις για ένα μαγαζι
 

Thanpen

Μέλος
Περιοχή
Κορινθος
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Africa twin
Tuareg 660
Πέρα από κακη νοοτροπία, είναι και μεγάλο εμπορικό λάθος.
Το κέρδος από μια μηχανή, είναι στα σέρβις για ένα μαγαζι
Ισχύει λάθος για εμένα γιατί τον χάνεις από πελάτη στην ουσία , η αγορά είναι το μέσον

το παράπονο τους στην ουσία ήταν ότι δεν μπορούν να συναγωνιστούν τιμές Αθήνας στις εκπτώσεις κτλ ούτε στα τεστ ραιντ και έτσι χάνουν πελάτες
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Τι τελική έχει;
Γιατί προχθές που γυρνούσα από Λάρισα με πέρασε ένα μέσα στο 2ό τούνελ και μετά πήγαινε σίγουρα πάνω από 130 .
Κι ήταν και δικαβαλο
Μέχρι 120 κοντέρ το έχω πάει, ίσως πάει και παραπάνω αλλά γενικά μετά τα 110 έχεις πολλές στροφές/κραδασμούς λόγω μονοκύλινδρου, οπότε δεν είναι και η καλύτερη του
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Τι τελική έχει;
Γιατί προχθές που γυρνούσα από Λάρισα με πέρασε ένα μέσα στο 2ό τούνελ και μετά πήγαινε σίγουρα πάνω από 130 .
Κι ήταν και δικαβαλο
To ίδιο μοτέρ με σένα έχει απλά αντί να έχει 48 πίσω γρανάζι έχει 44. Συνεπώς κάπου 10% μεγαλύτερη τελική απο σένα θεωρητικά αν μπορεί να ανεβάσει τις ίδιες στροφές.
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Μέχρι 120 κοντέρ το έχω πάει, ίσως πάει και παραπάνω αλλά γενικά μετά τα 110 έχεις πολλές στροφές/κραδασμούς λόγω μονοκύλινδρου, οπότε δεν είναι και η καλύτερη του
Το ξέρω ,το ραλύ που έχω έτσι πάει κι αυτό .
Και δεδομένου ότι φοράει το ίδιο μοτεράκι με έκανε μεγάλη εντύπωση .
Σε μια δόση άνοιξα κάνα 160αρι να τον φτάσω για να κόψω φάση πως είναι η γλώσσα του σώματος επάνω και με βγηκε ένας λεωφορειατζης (άλλος μλκς κι αυτός ,βλέπεις να έρχεται ο άλλος από πίσω φουλ γκάζι και βγαίνεις ,οποτε πλακωθηκα στα φρένα και το άφησα μετά).
Σημειωτέον ήμουν με το κουτί κι όχι με μηχανή .
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
To ίδιο μοτέρ με σένα έχει απλά αντί να έχει 48 πίσω γρανάζι έχει 44. Συνεπώς κάπου 10% μεγαλύτερη τελική απο σένα θεωρητικά αν μπορεί να ανεβάσει τις ίδιες στροφές.
Μαζί γράφαμε φίλε ,
πάντως με έκανε τρομερή εντύπωση
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Το ξέρω ,το ραλύ που έχω έτσι πάει κι αυτό .
Και δεδομένου ότι φοράει το ίδιο μοτεράκι με έκανε μεγάλη εντύπωση .
Σε μια δόση άνοιξα κάνα 160αρι να τον φτάσω για να κόψω φάση πως είναι η γλώσσα του σώματος επάνω και με βγηκε ένας λεωφορειατζης (άλλος μλκς κι αυτός ,βλέπεις να έρχεται ο άλλος από πίσω φουλ γκάζι και βγαίνεις ,οποτε πλακωθηκα στα φρένα και το άφησα μετά).
Σημειωτέον ήμουν με το κουτί κι όχι με μηχανή .
είπα και εγώ 160 με το ραλλυ
:D:D:D
:friendship::friendship::friendship:
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Εμένα μου είπαν απτην στιγμή που δεν το πήρε από εμες και έρχεται για σέρβις του κλείνω ραντεβού μετά από 2 βδομαδες … όποτε γιαυτο στο είπα μήπως παίζει τίποτα τέτοιο
Δυστυχώς στην επαρχία που είναι μονοπώλιο είναι συχνό φαινόμενο αυτό, εξυπηρετούν τους δικούς τους κ αν προλάβουν τους υπόλοιπους..
 

KTiNoS

Μέλος
Όνομα
Athanassiou Nikos
Μοτό
XT 600 sm TDM 900
Δυστυχώς στην επαρχία που είναι μονοπώλιο είναι συχνό φαινόμενο αυτό, εξυπηρετούν τους δικούς τους κ αν προλάβουν τους υπόλοιπους..
μετά άμα λέω για μπούφλες γίνομαι κακός
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Και μόνο διαβάζοντας τα ραντεβού που έκλεινε το παλληκάρι κουράστηκα!
Όσο θυμάμαι όταν είμασταν 20-25 που λέγαμε έχει εκείνο τον καλό μάστορα σε απόσταση 100χλμ πρέπει να αλλάξω 3 λεωφορεία να γυρίσω και μετά να ξαναπάω! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ θα την πάω εκεί!

Τώρα αν γινόταν άμα χρειάζεται κάτί ένα μηχανα΄κι να μπορούσε να έρθει κάποιος να το πάρει απο το σπίτι μου, να ανέβει να του δώσω τα κλειδιά θα έλεγα πώς αυτό είναι ευτυχία!
 

ParisAdv

Μέλος
Όνομα
Paris
Μοτό
VOGE300RALLY
YZF-R6
Ελπίζω να μη ξαναεχεις θεμα man25 - προσωπικα θα ειχα ζητήσει του τοπικού να μου απαντήσει γραπτά σε ένα χαρτί / email οτιδήποτε και θα ενημέρωνα τα κεντρικά να επιληφθούν... (το θεμα εγγύησης ή όχι δε το θίγω γιατί και σε επισκευή πρέπει να έχουν την ίδια αντιμτώπιση). Το έχω ξαναγράψει θα πρεπει η Voge και η κάθε Voge που δεν έχει αποδείξει την αξία της στην αγορά να τα κάνει καλύτερα απο όλους τους άλλους...

Έλεγα να δοκιμάσω το 900 αλλα βλέπω ότι δε φταίει τοσο το brand αλλά η αντιμετώπιση των ελλήνων ότι εχοντας και κινέζικο είμαι και 2ης κατηγορίας πελάτης οπου μπερδεύουν τη πλακίτσα που κάνουμε στα forums με τη πραγματικότητα.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Ελπίζω να μη ξαναεχεις θεμα man25 - προσωπικα θα ειχα ζητήσει του τοπικού να μου απαντήσει γραπτά σε ένα χαρτί / email οτιδήποτε και θα ενημέρωνα τα κεντρικά να επιληφθούν... (το θεμα εγγύησης ή όχι δε το θίγω γιατί και σε επισκευή πρέπει να έχουν την ίδια αντιμτώπιση). Το έχω ξαναγράψει θα πρεπει η Voge και η κάθε Voge που δεν έχει αποδείξει την αξία της στην αγορά να τα κάνει καλύτερα απο όλους τους άλλους...

Έλεγα να δοκιμάσω το 900 αλλα βλέπω ότι δε φταίει τοσο το brand αλλά η αντιμετώπιση των ελλήνων ότι εχοντας και κινέζικο είμαι και 2ης κατηγορίας πελάτης οπου μπερδεύουν τη πλακίτσα που κάνουμε στα forums με τη πραγματικότητα.
Κακές αντιπροσωπείες /εξουσιοδοτημένους έχουν όλες οι μάρκες. Μην μπλέκουμε τα πράγματα.
 
Reactions: kaf

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Και μόνο διαβάζοντας τα ραντεβού που έκλεινε το παλληκάρι κουράστηκα!
Εγώ να δεις! Το πιο εκνευριστικό κομμάτι όλων, γιατί έπρεπε να το πηγαίνω πριν τη δουλειά μου (που δεν ήταν στον δρόμο μου) οπότε ήμουν συνέχεια είτε με ταξί είτε να αγγαρεύω φίλους, και στο τέλος να παίρνω το μηχανάκι και να φεύγω άπραγος.

Ελπίζω να μη ξαναεχεις θεμα man25 - προσωπικα θα ειχα ζητήσει του τοπικού να μου απαντήσει γραπτά σε ένα χαρτί / email οτιδήποτε και θα ενημέρωνα τα κεντρικά να επιληφθούν... (το θεμα εγγύησης ή όχι δε το θίγω γιατί και σε επισκευή πρέπει να έχουν την ίδια αντιμτώπιση). Το έχω ξαναγράψει θα πρεπει η Voge και η κάθε Voge που δεν έχει αποδείξει την αξία της στην αγορά να τα κάνει καλύτερα απο όλους τους άλλους...

Έλεγα να δοκιμάσω το 900 αλλα βλέπω ότι δε φταίει τοσο το brand αλλά η αντιμετώπιση των ελλήνων ότι εχοντας και κινέζικο είμαι και 2ης κατηγορίας πελάτης οπου μπερδεύουν τη πλακίτσα που κάνουμε στα forums με τη πραγματικότητα.
Ευχαριστώ, μακάρι να μη χρειαστεί! Με επιασε απροετοίμαστο στο τηλ όταν μου έδωσε αυτή την απάντηση. Φυσικά έγινε αναφορά στα κεντρικά και με mail και τηλεφωνικά. Σκεφτείτε ότι την πρώτη μέρα με πήραν από τα κεντρικά και με ρώτησαν αναλυτικά την ιστορία, γιατί τον έψαχναν στο τηλέφωνο μου είπαν να τους δώσει εξηγήσεις, και δεν τον έβρισκαν, δεν τους απαντούσε μου είπανε. Για τέτοιες καταστάσεις μιλάμε
 

panavour

Μέλος
Περιοχή
Αθήναι
Όνομα
παναης (οχι απ τα μεγαρα)
Μοτό
voge500ds
Εντάξει την πήραμε την τρίχα και την κάναμε τριχιά.Δεκαδες τέτοιες περιπτώσεις ειδικά στην επαρχία υπάρχουν και ειδικά σε πολύ μικρές κοινωνίες λόγω προσωπικών διαφορών (γιατί ψωνίσεις από άλλον κι όχι από μένα)Η voge έχει από τις καλύτερες αντιπροσωπείες (αν όχι την καλύτερη) στην Ελλάδα, ειδικά αν σκεφτεί κανείς την προέλευση,την τιμή,και την νεότητα της μάρκας.Που να δεις άλλες ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ και ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ μάρκες πως συμπεριφέρονται.
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Εντάξει την πήραμε την τρίχα και την κάναμε τριχιά.Δεκαδες τέτοιες περιπτώσεις ειδικά στην επαρχία υπάρχουν και ειδικά σε πολύ μικρές κοινωνίες λόγω προσωπικών διαφορών (γιατί ψωνίσεις από άλλον κι όχι από μένα)Η voge έχει από τις καλύτερες αντιπροσωπείες (αν όχι την καλύτερη) στην Ελλάδα, ειδικά αν σκεφτεί κανείς την προέλευση,την τιμή,και την νεότητα της μάρκας.Που να δεις άλλες ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ και ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ μάρκες πως συμπεριφέρονται.
Αν είχες χάσει το χρόνο που έχω χάσει, τα χρήματα για να στείλω το μηχανάκι με μεταφορική σε άλλη πόλη, και γενικά το σπάσιμο νεύρων που έφαγα από τον συγκεκριμένο, δεν θα το έβλεπες τόσο απλό. Εγώ την εμπειρία μου ως καταναλωτής αναφέρω, και σαν προϊόν που είχε τόσα θέματα από την πρώτη μέρα, και από την αντιμετωπιση ενός επίσημου dealer της κεντρικής αντιπροσωπείας.
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Αν είχες χάσει το χρόνο που έχω χάσει, τα χρήματα για να στείλω το μηχανάκι με μεταφορική σε άλλη πόλη, και γενικά το σπάσιμο νεύρων που έφαγα από τον συγκεκριμένο, δεν θα το έβλεπες τόσο απλό. Εγώ την εμπειρία μου ως καταναλωτής αναφέρω, και σαν προϊόν που είχε τόσα θέματα από την πρώτη μέρα, και από την αντιμετωπιση ενός επίσημου dealer της κεντρικής αντιπροσωπείας.
Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο κανενός, εσύ είχες αυτή την τύχη και αυτή την αντιμετώπιση απο τον επίσημο Dealer της πολης σου. Δυστυχώς, ειδικά σε επαρχιακές πόλεις για να χτίσουν σωστό δίκτυο πιο νέες εταιρείες δεν είναι εύκολο. Πρέπει να προσελκυθούν με τον καιρό μαγαζιά και μηχανικοί που βλέπουν μέλλον στην κάθε εταιρεία. Αθήνα ας πούμε αν έχεις 10 επιλογες μπορείς να πας και παραδίπλα.

Είμαι σίγουρος πώς υπάρχουν άπειρες ιστορίες απο τέτοια ακατάλληλα μαγαζιά για όλες τις μάρκες και νομίζω η αναφορά σου στα γεγονότα στα κεντρικά θα είναι ένα λιθαράκι σε αυτή τη πορεία βελτίωσης. Πιο καίριο ζήτημα είναι αν τα κεντρικά έδειξαν ενδιαφέρον στην ιστορία σου και αν ζήτησες βοήθεια αν τη πηρες.

Προσωπικά αυτή τη στιγμή στο μυαλό μου η Muvus, Η μοτοδυναμική και η Mototrend είναι οι αντιπροσωπείες για τις οποίες έχω την καλύτερη εικόνα Ελλάδα.
 

man25

Μέλος
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Vespa P150X 1980
Χωρίς να θέλω να κάνω τον δικηγόρο κανενός, εσύ είχες αυτή την τύχη και αυτή την αντιμετώπιση απο τον επίσημο Dealer της πολης σου. Δυστυχώς, ειδικά σε επαρχιακές πόλεις για να χτίσουν σωστό δίκτυο πιο νέες εταιρείες δεν είναι εύκολο. Πρέπει να προσελκυθούν με τον καιρό μαγαζιά και μηχανικοί που βλέπουν μέλλον στην κάθε εταιρεία. Αθήνα ας πούμε αν έχεις 10 επιλογες μπορείς να πας και παραδίπλα.

Είμαι σίγουρος πώς υπάρχουν άπειρες ιστορίες απο τέτοια ακατάλληλα μαγαζιά για όλες τις μάρκες και νομίζω η αναφορά σου στα γεγονότα στα κεντρικά θα είναι ένα λιθαράκι σε αυτή τη πορεία βελτίωσης. Πιο καίριο ζήτημα είναι αν τα κεντρικά έδειξαν ενδιαφέρον στην ιστορία σου και αν ζήτησες βοήθεια αν τη πηρες.

Προσωπικά αυτή τη στιγμή στο μυαλό μου η Muvus, Η μοτοδυναμική και η Mototrend είναι οι αντιπροσωπείες για τις οποίες έχω την καλύτερη εικόνα Ελλάδα.
Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που λες, ούτε αμφιβάλλω, ανέφερα απλώς την εμπειρία μου, γιατί όπως ακούγονται τα καλά (και καλώς να ακούγονται), πρέπει να ακούγεται και η άλλη σκοπιά, που όπως λες κι εσύ μπορεί να είναι το λιθαράκι για βελτίωση μελλοντικών καταστάσεων.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν διαφωνώ σε κάτι από αυτά που λες, ούτε αμφιβάλλω, ανέφερα απλώς την εμπειρία μου, γιατί όπως ακούγονται τα καλά (και καλώς να ακούγονται), πρέπει να ακούγεται και η άλλη σκοπιά, που όπως λες κι εσύ μπορεί να είναι το λιθαράκι για βελτίωση μελλοντικών καταστάσεων.
Και καλά έκανες....
 
Top Bottom