1ο ΦΙΛΙΚΟ ENDURO ΚΙΣΣΑΒΟΥ

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Η μερα σημερα ηταν σουπερ... με αφορμη το φιλικο enduro στην Αγια αρπαξαμε την ευκαιρια με τον Θανο και τον Μιχαλη να κανουμε πρωινη (πολυ πρωινη) βολτουλα με τις μεγαλες μας αγαπες !! 3 διαφορετικες μηχανες στο δρομο (σαν test ride ημασταν) και φυγαμε....
Αποφασισαμε να κανουμε λιγη προπονηση στις ικανοτητες στην off οδηγηση και οι διαδρομες του Κισσαβου ηταν εκει και μας περιμεναν...
Ξεκινημα με Σπηλια Λαρισης.
Ο νεος αναβατης της παρεας... ο Θανουλης μας. Που με τις συμβουλες του τιτανοτεραστιου Ηλια θελει να μαθει το Africa οσο πιο γρηγορα γινεται


Ο λυκος και αν εγερασε...


Ενα πανεμορφο και παιχνιδιαρικο crf 250 του Μιχαλη. Το ιδανικο για off φαση οπως η σημερινη !!!



Μεσα στην καρδια του Κισσαβου...
Ο λογος για τον οποιο νομιζω οτι ολοι καβαλαμε τις μηχανες μας ειναι για να ερχομαστε αντιμετωποι με εικονες σαν κ αυτες...



Το καμαρι μας... μας κανει υποδειξη πιο μονοπατι θα ακολουθησουμε


Ζωγραφια...


Σε αγαπω για τις στιγμες που ζουμε μαζι !!!!




Africaνα ετοιμη για ολα...


Στιγμες οξυγονου





Σταλθηκε απο τον Επιχειρησιακο...
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Ο Ηλιας μας με το χαμογελο στα χειλη ετοιμος για endurαδα !!!
Η πλατεια της Αγιας "βρωμαει" λαδιλα απο τους enduraδες...


Advride.gr..... Ειμαστε παντου !!!!!!


Ενα πραγμα που μου αρεσει στους ebduraδες ειναι η πολυχρωμια τους...



Λιακοοοοο φερε τον τιτλο στο advride λεμεεεεε







Αφησαμε πισω μας την Αγια και κατευθυνθηκαμε προς Πολυδενδρι και το κτημα του βασιλια απο μονοπατια που ηξερε καλα ο Μιχαλης...
Η africaνα στον χωρο της...με 90-10 λαστιχακι trailsmart παρακαλω...


Μετα το προγραμμα ειχε παραθαλασσιο τσιπουρακι στο χωριο Καμαρι Μαγνησιας με καταπρασινα κρυσταλλινα νερα να σε γαληνευουν..






Και απο εκει κατευθυνση προς Λιμνη Καρλα και μετα Λαρισα.



Να ειμαστε καλα να καβαλαμε τις καλες μας....
Εις τα επομενα....

ΥΓ Η αφεντομουτσουνα μου ξεχασε την καρτα της gopro στο σπιτι και δεν υπαρχουν onboard πλανα απο το υπεροχο δασος του Κισσαβου...δεν πειραζει διπλα ειναι.... θα ξαναπαμε !!!


Σταλθηκε απο τον Επιχειρησιακο...
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Καλά κάνατε και πήρατε τους δασικούς του Κισσάβου...
Το βουνό είναι πανέμορφο και οι δρόμοι βατότατοι, τι άλλο θέλεις να ευχαριστηθείς το OnOff σου;
Ααα... προσέχετε τώρα που αρχίζετε να πέρνετε τα βουνά! Κυκλοφορούν αυτά τα περίεργα βακτηρίδια και το χώμα γίνεται εθισμός και ελιξήριο ευτυχίας!:hungry:

Λιάκοοο... Για πες!
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Ααα... προσέχετε τώρα που αρχίζετε να πέρνετε τα βουνά! Κυκλοφορούν αυτά τα περίεργα βακτηρίδια και το χώμα γίνεται εθισμός και ελιξήριο ευτυχίας!:hungry:
Ετσι ακριβως Χρησταρα μου !!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Μπράβο Γιώργο..... σας βγήκε μια πολύ ωραία εξόρμηση με μαγευτικές εικόνες !!!

Το χαμόγελο μου στην πιο πάνω φώτο οφείλεται σε σας. Όταν σας συνάντησα στα προσωπά σας έβλεπα μικρά παιδιά να απολαμβάνουν τα παιχνίδια τους!!!!
Πάντα έτσι να χαιρόμαστε !!!!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Τον κισσαβο. .......Πρέπει να τον δούμε ομαδικά.
Κανόνισε λοχαγουκο μας......:D
Κίσσαβος - Μαυροβούνι - Πήλιο ή το αντίστροφο. ......full χώμα.... δώσε στίγμα ημερομηνίας! !!!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κίσσαβος - Μαυροβούνι - Πήλιο ή το αντίστροφο. ......full χώμα.... δώσε στίγμα ημερομηνίας! !!!
Έχουμε μπλέξει με τις ημερομηνίες
Να το μελετήσουμε και αυτο
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Μπράβο Γιώργο..... σας βγήκε μια πολύ ωραία εξόρμηση με μαγευτικές εικόνες !!!

Το χαμόγελο μου στην πιο πάνω φώτο οφείλεται σε σας. Όταν σας συνάντησα στα προσωπά σας έβλεπα μικρά παιδιά να απολαμβάνουν τα παιχνίδια τους!!!!
Πάντα έτσι να χαιρόμαστε !!!!
Και εμείς χαρήκαμε Ηλία που ανταμώσαμε!!!
Και για πες μας. Πως τα πήγαν τα παιδιά απο την Αγια σαν πρώτη διοργάνωση; Οι συμμετέχοντες έμειναν ευχαριστημένοι; Η διαδρομή...;
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Λίγα λόγια για το φιλικό enduro ....
Να αρχίσω.... με τα εύσημα μου στους Πατριώτες μου για την διοργάνωση!!!
Ακόμη και τα χιλιόμετρα που έδειχναν οι πινακίδες σε διάφορα σημεία ήταν ακριβείς....και μπορούσες να υπολογίσεις.....μένω ή φεύγω!!!
Πήραν εκκίνηση 96 μοτ/τες, αριθμός αρκετά μεγάλος για μια περιοχή άγνωστη στο χώρο του enduro. Υπήρχαν δύο διαδρομές HOBBY και μια παράλληλη η PRO που σε κάποια σημεία με αρκετά μεγάλο βαθμό δυσκολίας σου ....τέντωνε τα χέρια .
 

thanosxrv

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Θάνος
Μοτό
Honda xrv 750 Africa twin
Ευχαριστώ πολύ τον Γιώργο και τον φιλο μου τον Μιχάλη για την υπέροχη μα υπέροχη σημερινή εκδρομή που κάναμε και επίσης για το θάρρος που μου έδινε ο Γιώργος στα χωματινα κομμάτια γιατί εγώ την είχα ψιλοκλ@σει λιγάκι! Με αποτέλεσμα στο τέλος να τον περιμένω σχεδόν συνέχεια :p:cool:!
 

ΗΛΙΑΣ

Μέλος
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Όνομα
ΗΛΙΑΣ
Μοτό
XLV 1000, XRV 650, HUSKY WR 250
Κύριοι....συμφορουμήτες να είστε υπερήφανοι που δύο μέλη είναι μέσα στους 10 ή 15 περίπου τερματίσαντες σε σύνολο 96 συμμτεχόντων που έκαναν όλη την διδρομή στην PRO !!!!
Το άλλο μέλος τον γνώρίσα στη διάρκεια της διαδρομής ..... σε αναμονή της απάντησής του.
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Γιώργο θα σε σκίσω ρε φίλε....τι μας κάνεις.....
φοβερές εικόνες έχει ο κίσσαβος όντως.
σου προτείνω να κάνεις και αυτή την διαδρομή https://goo.gl/maps/96coPc8dPMB2
με trailsmart βγαίνει μια χαρά. λίγες φώτο εδώ http://www.advride.gr/threads/Βόλτα-στον-Κίσσαβο.1625/

κανόνισε να έρθω και να μην πάμε:sneaky:
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Κύριοι....συμφορουμήτες να είστε υπερήφανοι που δύο μέλη είναι μέσα στους 10 ή 15 περίπου τερματίσαντες σε σύνολο 96 συμμτεχόντων που έκαναν όλη την διδρομή στην PRO !!!!
Το άλλο μέλος τον γνώρίσα στη διάρκεια της διαδρομής ..... σε αναμονή της απάντησής του.
Βεβαίως Λιάκο, και είμαστε ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ, που δικός μας άνθρωπος, τα κατάφερε τόσο καλά,
αλλά και καμιά φωτογραφιούλα, να ανέβαζες, δεν θα μας πείραζε καθόλου ... :ok::D
Αν δεν έχεις φωτό, κανένα βιντεάκι, καμιά σπασμένη χούφτα ... κάτι βρε αδερφέ ...
 

boudrakos

Μέλος
Όνομα
Βασιλης Μπουδρος
Μοτό
Διαφορα!!!
Καλησπερα και απο εδω λοιπον ΗΛΙΑ !!! Ωραιο μερος βρηκαμε να τα πουμε!! χαχαχα!!! (Πραγματικα ωραιο ομως) Αντε και στα επομενα!!!
 
Top Bottom