10ο ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΟ ΙΣΤΟΡΙΑΣ 1821(το επετειακο) απ τη Μοτοπαρέα Λεωνιδίου.

AggelakasK

Μέλος
Περιοχή
Πειραιας
Όνομα
KΩΣΤΑΣ
Μοτό
R1200 GS

ευχαριστούμε την μότοπαρεα Λεωνιδίου για την γιορτή που έστησε για τους τελευταίους …στην Ιστορία μένουν οι πρώτοι και οι τελευταίοι …οι ενδιάμεσοι δεν αναφέρονται πουθενά Shogun
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Φέτος όλα τα συστατικά έδεσαν σωστά (ήμασταν και λίγο πιο υποψιασμένοι για το πως "δουλεύει" η εκδρομή) και βγήκε ωραία το οδοιπορικό. Τερματισμός κοντά στον προβλεπόμενο χρόνο, χωρίς πίεση, χωρίς κούραση, με νέες διαδρομές που "κανονικά" δεν ακολουθούμε, με την βροχή να πέφτει λίγα λεπτά μόνο, ίσα για να δροσίσει και να δώσει χρώματα και αρώματα στο βουνό.

Μείναμε λίγο εκτός πόλης οπότε και τα δύο βράδια το σχολάσαμε σχετικά νωρίς, του χρόνου να είμαστε όλοι καλά θα το κοιτάξουμε για "κέντρο" ώστε να μην θέλει οδήγηση.

Μπράβο σε κάθε ένα μέλος της μοτοπαρέας και σε όλους τους συντελεστές για το αποτέλεσμα, είναι γιορτή και η θετική σας ενέργεια βγαίνει. Είδα το ένα από τα καινούρια περτικαλιά σε σημείο ελέγχου νομίζω.

Αυτός που τρόλαρε στον τερματισμό για την ύπαρξη γουρνοπούλας το βράδυ θέλει παραδειγματική διαπόμπευση με ταμπελάκι "δεν θα λέω τέτοια ψέματα στον κόσμο που πεινάει"

Μελιτζάνα παντού (την τιμήσαμε σε κάθε εκδοχή που βρήκαμε)

Η κατάταξη ανακοινώνεται κάπου;
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Φέτος όλα τα συστατικά έδεσαν σωστά (ήμασταν και λίγο πιο υποψιασμένοι για το πως "δουλεύει" η εκδρομή) και βγήκε ωραία το οδοιπορικό. Τερματισμός κοντά στον προβλεπόμενο χρόνο, χωρίς πίεση, χωρίς κούραση, με νέες διαδρομές που "κανονικά" δεν ακολουθούμε, με την βροχή να πέφτει λίγα λεπτά μόνο, ίσα για να δροσίσει και να δώσει χρώματα και αρώματα στο βουνό.

Μείναμε λίγο εκτός πόλης οπότε και τα δύο βράδια το σχολάσαμε σχετικά νωρίς, του χρόνου να είμαστε όλοι καλά θα το κοιτάξουμε για "κέντρο" ώστε να μην θέλει οδήγηση.

Μπράβο σε κάθε ένα μέλος της μοτοπαρέας και σε όλους τους συντελεστές για το αποτέλεσμα, είναι γιορτή και η θετική σας ενέργεια βγαίνει. Είδα το ένα από τα καινούρια περτικαλιά σε σημείο ελέγχου νομίζω.

Αυτός που τρόλαρε στον τερματισμό για την ύπαρξη γουρνοπούλας το βράδυ θέλει παραδειγματική διαπόμπευση με ταμπελάκι "δεν θα λέω τέτοια ψέματα στον κόσμο που πεινάει"

Μελιτζάνα παντού (την τιμήσαμε σε κάθε εκδοχή που βρήκαμε)

Η κατάταξη ανακοινώνεται κάπου;
Γιαννη καλημερα,την εχει ο αντωνης (γραμματεια) και θα την ανεβασει,θα την παρω απ κει και θα τη βαλω εδω
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Βρεθήκαμε παρκαρισμένοι δίπλα δίπλα στο Γύθειο σε βενζινάδικο με τον tracer club. Του λέω τι απέγινε το scrambler, το είχε φτιάξει όπως θα το έκανα και εγώ αν το ψώνιζα, είπαμε δυό κουβέντες, μετά βγήκαν εργαλεία γιατί κάποιο θέμα είχε με τροφοδοσία στο GPS και έπεσε όλη η παρέα επάνω.


Να ευχαριστήσω και το παλικάρι με το Ducati Multistrada με τριβάλιτσο που με είδε σταματημένο στην άκρη του δρόμου και έκανε νόημα αν είμαι καλά.
 

@spyro

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Spyros
Μοτό
KTM 990 ADV
Φέτος όλα τα συστατικά έδεσαν σωστά (ήμασταν και λίγο πιο υποψιασμένοι για το πως "δουλεύει" η εκδρομή) και βγήκε ωραία το οδοιπορικό. Τερματισμός κοντά στον προβλεπόμενο χρόνο, χωρίς πίεση, χωρίς κούραση, με νέες διαδρομές που "κανονικά" δεν ακολουθούμε, με την βροχή να πέφτει λίγα λεπτά μόνο, ίσα για να δροσίσει και να δώσει χρώματα και αρώματα στο βουνό.
...
με ποιο κατέβηκες; XR ή 950?
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
με ποιο κατέβηκες; XR ή 950?
ΧR, δεν ήταν το καλύτερο του στην αρχή που ο δρόμος είχε τα χάλια του, αλλά σε γενικές γραμμές καλά περάσαμε.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αυτός που τρόλαρε στον τερματισμό για την ύπαρξη γουρνοπούλας το βράδυ θέλει παραδειγματική διαπόμπευση με ταμπελάκι "δεν θα λέω τέτοια ψέματα στον κόσμο που πεινάει"

Μελιτζάνα παντού (την τιμήσαμε σε κάθε εκδοχή που βρήκαμε)
Ε μα σου είπε ο ναύαρχος προχτές, πάνε από κει να σε λιποθυμήσει σε παϊδάκι ευωδιαστό, εσύ έμεινες προσηλωμένος σε μια μελιτζάνα κατά φαντασία γουρουνοπουλα
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Ε μα σου είπε ο ναύαρχος προχτές, πάνε από κει να σε λιποθυμήσει σε παϊδάκι ευωδιαστό, εσύ έμεινες προσηλωμένος σε μια μελιτζάνα κατά φαντασία γουρουνοπουλα
Να τράβαγε και καμία από.
.
.
.
.

Helicopter
μιας και το τρόν ξεπεράστηκε
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Απ το βετεράνο της μοτοπαρεας Λεωνιδίου..


Στάλθηκε από το Mi A2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Έφτιαξα ένα ωραιότατο κατεβατό με καμιά δεκαπενταριά εικόνες και μου το εξαφάνισε το Tapatalk...:muted::punch::agr::muted:

Αύριο πάλι...:rolleyes:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Το οδοιπορικό φέτος για μας ήταν λίγο διαφορετικό σε σχέση με των υπολοίπων μιας και κατεβήκαμε μισό-οικογενειακώς και με το κάρο για να κάνουμε συμπαράσταση στον αμήχανο sugariasgeorge και στην τραυματία Alexandra.
Στην εκκίνηση πέτυχα και τους Shogun και AggelakasK
Η ομάδα 20 (ADVride.gr) αποτελούνταν από τους Γιάννη amyroukai , Γιώργο FeatherBrain, Μαρίνο Mariner, Τάσο kavadias και άλλα δύο ή τρία παιδιά που δεν γνώριζα.
Αυτό που βίωσα πάντως μπορώ να πω ότι ήταν μία γιορτή!
Το μπράβο στην προσπάθεια των παιδιών του Λεωνιδίου είναι ελάχιστο!
Έχετε φτιάξει μία φανταστική εκδήλωση!
Μανώλη πυξιδας990 ,Νικόλα Karellen χάρηκα που σας είδα...!
Ευελπιστώ στο επόμενο να κατέβω διτροχος!
Βέβαια και εμείς κάναμε μία όμορφη βόλτα με την υπόλοιπη παρέα από Τσιτάλια προς Φωκιανό, Κυπαρίσσι, Μονεμβασιά και από εκεί στον Κοσμά και πίσω...
Ευχαριστούμε για όλα...!!!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

petros KLR

Μέλος
Περιοχή
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
Όνομα
ΠΕΤΡΟΣ
Μοτό
KAWASAKI KLR 650
Aprilia pegaso 650
Το οδοιπορικό φέτος για μας ήταν λίγο διαφορετικό σε σχέση με των υπολοίπων μιας και κατεβήκαμε μισό-οικογενειακώς και με το κάρο για να κάνουμε συμπαράσταση στον αμήχανο sugariasgeorge και στην τραυματία Alexandra.
Στην εκκίνηση πέτυχα και τους Shogun και AggelakasK
Η ομάδα 20 (ADVride.gr) αποτελούνταν από τους Γιάννη amyroukai , Γιώργο FeatherBrain, Μαρίνο Mariner, Τάσο kavadias και άλλα δύο ή τρία παιδιά που δεν γνώριζα.
Αυτό που βίωσα πάντως μπορώ να πω ότι ήταν μία γιορτή!
Το μπράβο στην προσπάθεια των παιδιών του Λεωνιδίου είναι ελάχιστο!
Έχετε φτιάξει μία φανταστική εκδήλωση!
Μανώλη πυξιδας990 ,Νικόλα Karellen χάρηκα που σας είδα...!
Ευελπιστώ στο επόμενο να κατέβω διτροχος!
Βέβαια και εμείς κάναμε μία όμορφη βόλτα με την υπόλοιπη παρέα από Τσιτάλια προς Φωκιανό, Κυπαρίσσι, Μονεμβασιά και από εκεί στον Κοσμά και πίσω...
Ευχαριστούμε για όλα...!!!


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Για πες μας...ο "ευλογησον"... θα πάρει... τό νέο.."τίμιο ξύλο"...;;;;
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Για πες μας...ο "ευλογησον"... θα πάρει... τό νέο.."τίμιο ξύλο"...;;;;
Έχω φωτογραφία ντοκουμέντο αλλά δεν με αφήνει να την ποστάρω...:secret:
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Έχω φωτογραφία ντοκουμέντο αλλά δεν με αφήνει να την ποστάρω...:secret:
Ανεβαζει αυτη
και δεν σε αφηνει να ποσταρεις αλλη με μηχανακι???τι θα παρεις ρε Γιωργαρα???:D
 
Top Bottom