18 Ιουνίου / Θερινό Ηλιοστάσιο 2023 / Αβδέλλα.

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Κάθε χρόνο προσπαθώ να κάνω μια μεγάλη ασφάλτινη στις 21 Ιούνη όπου και είναι η μεγαλύτερη μέρα του χρόνου.

Το φετινό δρομολόγιο είναι αναχώρηση 0600 και μέσω Ελάτης να ανέβω μέχρι την Αβδέλλα να πιω καφέ στην πλατεία που όλο λέω να σταματήσω οπότε περνάω αλλά ποτέ δεν το έχω κάνει.
Η συνέχεια μέσω Βωβούσας για φαγητό και επιστροφή από Ιωνία.

Ενδεχόμενως να έχει και λίγο πατημένο χώμα σε κάποια σημεία εκεί μέσα στη Βάλια Καλντα.

Όποιος πιστεύει ότι μπορούμε να κρατήσουμε έναν σχετικά σβελτο ρυθμο έτσι ώστε να βγουν τα σχεδόν 1000 χλμ και να είμαστε πίσω μέχρι τις 12 το βράδυ, είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να ακολουθήσει.

Edit 1: Λόγω αλλαγής ημερομηνίας στην δουλειά, η βολτα μεταφέρετε για Κυριακή 18 Ιουνίου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Πάνω που πήγα να πω, επ, μια βόλτα της προκοπής, μου τσάκισες το ηθικό με αυτό το αδιευκρίνιστο (ενδεχομένως), και το αποτελείωσες με την Εγνατία και Ιόνια οδό, αλλά από της άλλη δεν μπορώ να παραβλέψω την βοβούσα,.
Για εκπόνησε ένα σχέδιο του δρομολογίου να δω πόσα χιλιόμετρα της επάρατης εθνικής θα χρειαστεί να αντιμετωπίσω και αν μπορώ να τα καταφέρω αν και εφόσον καταφέρω βέβαια να ξεπεράσω το σοκ του (ενδεχομένως)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Κάθε χρόνο προσπαθώ να κάνω μια μεγάλη ασφάλτινη στις 21 Ιούνη όπου και είναι η μεγαλύτερη μέρα του χρόνου.

Το φετινό δρομολόγιο είναι αναχώρηση 0600 και μέσω Ελάτης να ανέβω μέχρι την Αβδέλλα να πιω καφέ στην πλατεία που όλο λέω να σταματήσω οπότε περνάω αλλά ποτέ δεν το έχω κάνει.
Η συνέχεια μέσω Βωβούσας για φαγητό και επιστροφή από Ιωνία.

Ενδεχόμενως να έχει και λίγο πατημένο χώμα σε κάποια σημεία εκεί μέσα στη Βάλια Καλντα.

Όποιος πιστεύει ότι μπορούμε να κρατήσουμε έναν σχετικά σβελτο ρυθμο έτσι ώστε να βγουν τα σχεδόν 1000 χλμ και να είμαστε πίσω μέχρι τις 12 το βράδυ, είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να ακολουθήσει.
Αμάν με αυτή την Ελάτη...
Τι διάολο...μέλι έχει...? :p
Βάζω τους καφέδες και ακολουθώ στην υπόλοιπη διαδρομή εάν με παίζετε...:ok:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Εν τω μεταξύ το λέω στον Πάνο ο οποίος μόλις μαθαίνει ότι θα είναι ημερήσια σιδηροκωλη μου είπε να σας μεταφέρω πως το "έχετε ντιπ χαμένο..." :roflmao:
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Επειδή έχω πολύ καιρό να λουφαρω καθημερινή, θα το παλέψω....αν ο Ρυθμός είναι αυτός που πρέπει για τα μουλάρια μου :waiting:
μπαίνουν και χώμα αυτά τα 156 μουλάρια? πια είναι? τα μουλάρια του έπους του 40?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
μπαίνουν και χώμα αυτά τα 156 μουλάρια? πια είναι? τα μουλάρια του έπους του 40?
Θα πέσει φωτιά να σε κάψει...
165 όχι 156 άγρια αφηνιασμένα ............










......... πόνυ.... :secret:
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Θα πέσει φωτιά να σε κάψει...
165 όχι 156 άγρια αφηνιασμένα ............










......... πόνυ.... :secret:
απεταξαμην τον δαίμων της τυπογραφίας, οστις με εράπισε και αναγραμμάτισα τους αριθμούς των ημιόνων βάζοντας λανθασμένα, εκ παραδρομής και λόγο κεκτημένης ταχύτητας το 5 έμπροσθεν του 6
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Κάθε χρόνο προσπαθώ να κάνω μια μεγάλη ασφάλτινη στις 21 Ιούνη όπου και είναι η μεγαλύτερη μέρα του χρόνου.

Το φετινό δρομολόγιο είναι αναχώρηση 0600 και μέσω Ελάτης να ανέβω μέχρι την Αβδέλλα να πιω καφέ στην πλατεία που όλο λέω να σταματήσω οπότε περνάω αλλά ποτέ δεν το έχω κάνει.
Η συνέχεια μέσω Βωβούσας για φαγητό και επιστροφή από Ιωνία.

Ενδεχόμενως να έχει και λίγο πατημένο χώμα σε κάποια σημεία εκεί μέσα στη Βάλια Καλντα.

Όποιος πιστεύει ότι μπορούμε να κρατήσουμε έναν σχετικά σβελτο ρυθμο έτσι ώστε να βγουν τα σχεδόν 1000 χλμ και να είμαστε πίσω μέχρι τις 12 το βράδυ, είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτος να ακολουθήσει.
Γιαννη, πεφτει Τεταρτη...ktm κι ο Θανασης thenos , εχει δευτερες σκεψεις...μην καταντησουμε να φτασουν μονο τα γαιδουρομουλαρα...:secret::rolleyes:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γιαννη, πεφτει Τεταρτη...ktm κι ο Θανασης thenos , εχει δευτερες σκεψεις...μην καταντησουμε να φτασουν μονο τα γαιδουρομουλαρα...:secret::rolleyes:
Έχεις εξελιχθεί σε μεγάλη Κφλα....πάω να ψωνισω μπλε ιμάντες, με κίτρινες πινελιες
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Παίδες άλλαξε το πλάνο στη δουλειά μου οπότε η βόλτα μεταφέρεται για Κυριακή 18 Ιούνη.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Παίδες άλλαξε το πλάνο στη δουλειά μου οπότε η βόλτα μεταφέρεται για Κυριακή 18 Ιούνη.
Πλάκα κάνεις τώρα...
Θα είμαι Λεωνίδιο...:rage:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Πλάκα κάνεις τώρα...
Θα είμαι Λεωνίδιο...:rage:
Σταματα ρε!
Πώς μπερδευτήκαμε έτσι τώρα??

Δεν ήξερα ότι θα πας.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Παίδες άλλαξε το πλάνο στη δουλειά μου οπότε η βόλτα μεταφέρεται για Κυριακή 18 Ιούνη.
Σταματα ρε!
Πώς μπερδευτήκαμε έτσι τώρα??

Δεν ήξερα ότι θα πας.
Παιδια, αποφασιστε, πρεπει να κλεισω το ραντεβου για τα 30.000 χλμ, αφου πρωτα ζητησω αδεια για την καθημερινη...η οχι???;)
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σταματα ρε!
Πώς μπερδευτήκαμε έτσι τώρα??

Δεν ήξερα ότι θα πας.
Δεν πειράζει...
Κάνε το πλάνο σου.
 
Top Bottom