18 Ιουνίου / Θερινό Ηλιοστάσιο 2023 / Αβδέλλα.

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ε ναι ρε φίλε γιατί τα ΣΚ δεν βάζεις :mooning: κάτω...:p
Όχι ρε φίλε, αλλά ήταν μια τέλεια ευκαιρία να πάω επιτέλους βόλτα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Όχι ρε φίλε, αλλά ήταν μια τέλεια ευκαιρία να πάω επιτέλους βόλτα
Παίξε κάνα Τζόκερ παλικάρι μου...
Η βόλτα θα γίνει Κυριακή...;)
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Παίδες άλλαξε το πλάνο στη δουλειά μου οπότε η βόλτα μεταφέρεται για Κυριακή 18 Ιούνη.
Εμένα μόνο το (ενδεχομένως) ημπορεί να με αναχαιτίσει. Όλα τα άλλα, ημέρες, μήνες, ημερομηνίες, ώρες εκκίνησης, δίσεκτα έτη κλπ. με αφήνουν παγερά αδιάφορο
 

amyroukai

Κουλάδι Σωληνάκιας
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εν τω μεταξύ το λέω στον Πάνο ο οποίος μόλις μαθαίνει ότι θα είναι ημερήσια σιδηροκωλη μου είπε να σας μεταφέρω πως το "έχετε ντιπ χαμένο..." :roflmao:
Ναι γιατί η πρώτη τέτοια θα είναι...
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ναι γιατί η πρώτη τέτοια θα είναι...
Ε δεν είναι αυτή η βόλτα ίδια με της άλλες σιδηροκωλες. Αυτή σπάει το φράγμα των 40 μοιρων του βορείου πλάτους. Είναι μια σοβαρή βόρεια βόλτα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Εμένα μόνο το (ενδεχομένως) ημπορεί να με αναχαιτίσει. Όλα τα άλλα, ημέρες, μήνες, ημερομηνίες, ώρες εκκίνησης, δίσεκτα έτη κλπ. με αφήνουν παγερά αδιάφορο
Θωμά κάτσε να μελετήσω τη διαδρομή γιατί την έχω στο μυαλό μου μόνο, νομίζω ότι αν έχει χώμα αυτό θα είναι σχετικά βατό και όχι με ιδιαίτερη δυσκολία, δηλαδή τύπου "μέχρι και γιωταχί περνάνε".

Εκτός βέβαια αν έχει βρέξει :roflmao:

Σχετικά με την Εθνική δυστυχώς είναι απαραίτητη κάποιες φορές.
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Αυτό το έχει βρέξει είναι ο τρόμος του ασφαλτινου ελαστικού και ο εφιάλτης του αναβάτη. Τελευταία χωμάτινη βόλτα που με παρέσυραν και πήγα με το μασκουλοδοντο προσπαθήσαμε να περάσουμε από μικρολιβαδο Γρεβενών στο χωριό σπήλαιο από χώμα, με Michelin power road 3, και το βράδυ είχε βρέξει. Ποιος είδε το χάρο κατάματα και δεν τον εφοβήθηκε. Πατινάζ έκανε το μασκουλοδοντο του ¼ του τόνου, 1 μέτρο ευθεία δεν πήγε πουθενά και σε μια παράκαμψη έκατσαν και τα 3 μασκουλοδοντα μέχρι τους μασπιεδες μέσα στη λακκούβα με τη λάσπη, τη μισή μου ζωή κατανάλωσα στην προσπάθεια να ξεκολλήσουμε. Μόνο τα 990 πέρασαν με τέρμα γκάζι και κάτι παράξενα ελαστικά με μυτερά τακούνια σαν αντεστραμμένες πυραμίδες. Οι υπόλοιποι κάναμε άλλα 10 χιλιόμετρα πατινάζ μέχρι να βγούμε άσφαλτο από άλλη παράκαμψη για το σπήλαιο.
δεν είναι τέτοιες συγκινήσεις για εμένα πλέον.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Τελικά έχει καμία 15αρια χλμ βατού χώματος από το Μικρολίβαδο μέχρι την Αβδέλλα.

Το δίλημμα είναι να το αφήσουμε στη διαδρομή για να τιμήσουμε τον true adve χαρακτήρα του φόρουμ ή να το παρακάμψουμε και να αυτομπαναριστούμε από το advride??
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Ο τρου αντβέντσουρ χαρακτήρας του φόρουμ έχει άπειρες χωμάτινες διαδρομές.... Υποθέτω ότι για μια καθαρή ασφάλτινη δεν θα φας Μπαν....:p:p:p:p
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Ο τρου αντβέντσουρ χαρακτήρας του φόρουμ έχει άπειρες χωμάτινες διαδρομές.... Υποθέτω ότι για μια καθαρή ασφάλτινη δεν θα φας Μπαν....:p:p:p:p
Ναι αλλά τα μηχανάκια μας αυτοχαρακτηρίζονται ως adventure :p...

Ποπό κοίτα που μπλέξαμε τώρα, τόσο διαφήμιση και τόσο marketing από τις εταιρίες θα πάει τσάμπα...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ναι αλλά τα μηχανάκια μας αυτοχαρακτηρίζονται ως adventure :p...

Ποπό κοίτα που μπλέξαμε τώρα, τόσο διαφήμιση και τόσο marketing από τις εταιρίες θα πάει τσάμπα...
Επειδή θα έχω λάστιχο 100-0 ασφάλτινο...μην κόψεις τίποτα.
Όλα για μια φωτογραφία γινονται
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Ο τρου αντβέντσουρ χαρακτήρας του φόρουμ έχει άπειρες χωμάτινες διαδρομές.... Υποθέτω ότι για μια καθαρή ασφάλτινη δεν θα φας Μπαν....:p:p:p:p
Σε αγαπησα:friendship:
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Επειδή θα έχω λάστιχο 100-0 ασφάλτινο...μην κόψεις τίποτα.
Όλα για μια φωτογραφία γινονται
και είστε σίγουρος άρχοντα ασπρογενη ότι όταν φτάσει η παραμονή της βόλτας, και έχουν προηγηθεί βροχές σεισμοί λοιμοί και καταποντισμοί δεν θα βρείτε μια καλή δικαιολογία ότι έχετε να καταπλακώσετε εκτάκτως με τις μαρμαροπλακες καμία 10αρια αναξιοπαθούντες και να την κοπανήσετε?
 
Τελευταία επεξεργασία:

kuklinski

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
Cr250
Βολτάρα ρε πστμ

Αλλα Κυριακη ....ζορι.....

Αν οι Θεοι και συγκεκριμενα ο Διας σταματησει το σεκς ισως να μπορεσω....
 

naftilos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα Παλληνη-Ηρακλειο Μεσσαρα
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Aprilia Pegaso 650ie - Caponord ETV 1000RR - Futura RST1000
Τελικά έχει καμία 15αρια χλμ βατού χώματος από το Μικρολίβαδο μέχρι την Αβδέλλα.
Κάτι μου θυμίζει αυτή η διαδρομή, και μια ταχυκαρδία τη νοιώθω η αλήθεια είναι.:brr: Το Caponοδοντο δεν πρεπει να επιστρέψει στον τόπο του εγκλήματος
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom