2ο ADVENTURE MEETING / Λαύριο - 30 Σεπτεμβρίου & 1 Οκτωβρίου 2023

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Λεωνίδα αυτό που κάναν οι μικρές έλεγε τίποτα ή ήταν να χαμε να λέγαμε;
Κώστα ήταν δωρεάν, με μικρά μότο, τις έδωσαν πρώτα ένα ποδήλατο χωρίς πετάλια για να καούν μια γύρα ανάμεσα στους κονους κ μετά τα ηλεκτροκινητα.
Απλά πράγματα ,τους έδινε μια κοπέλα λίγες συμβουλές τις βοηθούσε μέχρι να πάρουν τον αέρα κ έκαναν την βόλτα τους.

Ήταν μια πολυ καλή πρώτη επαφή με το γκάζι

Η δικές μου πρέπει να πήγαν 3-4 φορές ,δεν χόρταιναν.

Πιο πάνω είχε πιο μεγάλα μηχανάκια πλήρωνες κάποιο ποσό αλλά έκανες καλύτερο μάθημα,όμως αν κατάλαβα καλά δεν έδιναν την μότο να την έπαιρνε το παιδί κ να έφευγε, όλα γίνονταν με συνοδεία των ανθρώπων.
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Πιο πάνω είχε πιο μεγάλα μηχανάκια πλήρωνες κάποιο ποσό αλλά έκανες καλύτερο μάθημα,όμως αν κατάλαβα καλά δεν έδιναν την μότο να την έπαιρνε το παιδί κ να έφευγε, όλα γίνονταν με συνοδεία των ανθρώπων.
Τα mini Motocross με κινητήρα (της yamaha μάλιστα, αφού αυτή είναι και ο σπόνσορας) είναι με ένα αντίτιμο των είκοσι ευρώ. Το "μάθημα" των μικρών, διαρκεί περίπου είκοσι με εικοσιπέντε λεπτά!!!!
Όντως, δεν "τα παίρνουν" τα μηχανάκια να κάνουν βόλτα μόνα τους. Πιο πολύ θεωρία είναι το μάθημα, αλλά για την ηλικία τους, μα χαρά πληροφορίες και συμβουλές τους δίνουν!!!!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Είδα πολλούς απο εμάς στο Λαύριο, χάρηκα πολύ για αυτό.
Οι μικρές οδήγησαν ηλεκτροκινητα μότο.
Η βόλτα έκλεισε με τον Μητσαρα dtz σε μαγαζί δοκιμασμένο.
Ευχαριστούμε φίλε χαρήκαμε πολύ που σε είδαμε κ γνωρίσαμε την Άννα.

Εγώ πέρα από τους φίλους που ήταν κ ο βασικότερος λόγος που κατεβήκαμε στο MEETING δν έριξα το μάτι μου σε άλλη μότο.


Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κουμπωσες καλα πανω του,Καλορίζικο...:)
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
Και απο εμένα ενα ευχαριστώ στον kordix που πήρε τον ρόλο του οικοδεσπότη. Καναμε ωραία χαλαρή βολτούλα με ωραίο παρεακι. Στο event σπασαμε, αλλοι για καφε, αλλοι για μάτι, άλλοι για test ride.

Σχετικα με το event και τα test ride, γενικα ωραια εικονα, αρκετος κοσμος, καλη οργανωση, καλη μουσικη, λεσχες κλπ. Εγω προσπαθησα να παρω σειρα για 2-3 που εχω στα υποψη αλλά είχαν τουλάχιστον 2 ωρες αναμονη περα απο το ~20αλεπτο στην ουρα (1290R, 890R, Norden) οποτε βολευτηκα με το tiger 900 rally. Τουλαχιστον πηρε ο orla13 το 890 και το χαζεψα.

P.S ΛΕΩΝΙΔΑΣ. σου παει ;)
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Μόλις γύρισα… Οδήγησα tenere700,DesertX,Tuareg 660 και για το τέλος ένα V85TT όλα στη μικτή διαδρομή! Ένα θα πω, TENERE ρε!!!!!!!!!!
Τι δεν σου άρεσε στο desert... Δεν το έχω καταλάβει αλλά αν έγραφε γιαμαχα και όχι ντουκατι θα το επερνα με κλειστά τα μάτια.....

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Nikosmirage

Μέλος
Περιοχή
Ανδρός
Όνομα
Νικος Τριγωνης
Μοτό
BMW F800GS
Κοιτα εχω ένα bmw f800gs. Μου φάνηκε ψόφιο χαμηλά αλλά με πολλλλλλλλλυ γκάζι από τις 4000 και πάνω. Για χωμάτινο υπερβολή εκτός αν είσαι ο Βασίλης Ορφανός… Από την άλλη το Tenere για χώμα από το ρελαντί μέχρι τα κόκκινα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Το γκάζι του τόσο όσο…
 

Turtle

Μέλος
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Transalp 650 05
Η μεγαλυτερη και καλυτερη εκθεση ειναι το parking... :)
Νομίζω μισό αστεία μισό σοβαρά θα συμφωνήσω. Όπως θα συμφωνήσω και με τον Λευκάδιος στο ότι αν δεν έχεις τα λεφτά και να ψάχνεις τι θα αγοράσεις κούραζε. Βέβαια εμένα μου αρέσουν οι παλιατζουρες και είχε στο πάρκινγκ κάτι απίστευτα κομμάτια. Δυστυχώς δεν μπόρεσα όσους είδα να πω πολλά παραπάνω από ένα γεια γιατί συνοδευομουν. Επίσης με χάλασε λίγο το ύφος τον μεγάλων τιμονιων που είδα εκεί. Χελιωτης και πάλι χελιωτης. Πολύ ωραίο ήταν και το περίπτερο του riding school για τα πιτσιρίκια, λίγο ακριβό αλλά το προσωπικό ευγενεστατο και δεν ήταν η περίπτωση έλα να αφήσεις τα λεφτά και ότι γίνει.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εγώ πήγα, έκατσα στη γραμμή και αφού 20λεπτα μες τον ήλιο δεν προχώραγε η γραμμή, πήγα έκατσα για καφέ. Άμα θέλω να οδηγήσω κάτι θα πάω σε αντιπροσωπεια για τεστ ραιντ
Στο σοφικο ήταν καλύτερα θα έλεγα εγώ,ίσως λόγω μικρότερης προσέλευσης. Αυτό το πανηγύρι γενικά πρέπει να στήνεται επαρχία και να πηγαίνεις σκ να το ευχαριστιεσαι
 

ChristosGR

Σκουριασμένο Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
V-Strom 800 DE - Husaberg FE-390
Εγώ πήγα, έκατσα στη γραμμή και αφού 20λεπτα μες τον ήλιο δεν προχώραγε η γραμμή, πήγα έκατσα για καφέ. Άμα θέλω να οδηγήσω κάτι θα πάω σε αντιπροσωπεια για τεστ ραιντ
Στο σοφικο ήταν καλύτερα θα έλεγα εγώ,ίσως λόγω μικρότερης προσέλευσης. Αυτό το πανηγύρι γενικά πρέπει να στήνεται επαρχία και να πηγαίνεις σκ να το ευχαριστιεσαι
Δεν ήταν τόσο θέμα χρόνου, ρε Γιατρέ όσο θέμα οργάνωσης.

Είχαν φτιάξει εκεί σε ένα τραπεζι ένα Χειρόγραφο διαγραμα διαστάσεων 0,60Χ2,00,μετρα, κατι σαν τον παππού του excel από το 1980.

Και στήνοταν ο κόσμος όρθιος μια ώρα και βάλε να δει εκείνη την ώρα τι είναι διαθέσιμο και πότε, αντί να το κάνει ηλεκτρονικά απ την καφετερια.

Η προσπάθεια και η εκδήλωση σαν ιδέα είναι πολύ καλη, αλλά το, registration για τα τεστ ντράϊβ πρέπει να γίνουν ηλεκτρονικά πλέον για να μην ταλαιπωρείται ο κόσμος άσκοπα σε αχρείαστες ουρές.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Εξαιρετική διοργάνωση!!
Μπράβο στους διοργανωτές και σε όσους βοήθησαν γι'αυτό το event!!!
Χωματερή όμορφη διαδρομή πολλές μοτοσυκλέτες, φίλους είδα γρήγορους και μη.:)
Χάρηκα που τα είπαμε έστω για λίγο .
Μοτοσυκλέτες οδήγησα 3 (ανά μία ώρα και μία)
Ktm 890r είναι σοκ !!!o_O
Ήθελα να ανέβω πάνω στα δέντρα orla13 έχεις απόλυτο δίκιο.
Norden expedition ίδιο σχεδόν με το ktm αλλά περισσότερο all around , καλύτερη κάλυψη αέρα , μαλακότερες αναρτήσεις, την λάτρεψα στο χώμα.:inlove:
Εξεπλάγην με το tenere 700 world raid ,που έχει πολύ ωραίο κινητήρα από 1000 μέχρι τέρμα , απίστευτες αναρτήσεις και σε σχέση με το απλό ( το οποίο οδήγησα για λίγο )
είναι η μερα με την νύχτα!
Και στο κάτω κάτω είναι μια μοτοσυκλέτα που εκτός από την χαμηλή τιμή αγοράς έχει και φθηνή συντήρηση.
Όμως κατεμ δεν είναι!!!
Και είς αλλά με υγεία!
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ένα μπράβο στον Τάκη και την ομάδα του για το event
Δεν είναι εύκολο να διοργανώσεις τέτοιες φάσεις και σίγουρα δεν περίμεναν τόσο κόσμο και για αυτό είχαν προβλήματα και καθυστερήσεις.
Ο κόσμος διψάει για τέτοιες συγκεντρώσεις και είμαι σίγουρος ότι στην επόμενη θα πάνε καλύτερα.

Ο Σπυράκος endtourista βοηθάει πάντα σε ότι μεγάλο συμβαίνει γύρω από τις μοτοσυκλέτες




advphone
 
Top Bottom