3 Δεκεμβρίου Βοιωτια DAKAR

Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Οι διαδρομές πάνω κάτω γνωστές μετρίου βαθμού δυσκολίας που σε κάποια σημεία είναι πιο απαιτητικά, το πιο πιθανό να έχει φύγει το καλοκαίρι κ να έχει λασπώσει το τερέν μέχρι τότε .
Θα κάνω μια προσπάθεια να πάω κ να θυμηθώ κάποια σημεία από δρόμους που δεν έχουμε πατήσει ξανά ώστε να έχουμε πάλι κάτι καινούργιο.
Θα χαρώ μαζί με όσους έχουμε ξανά βολτάρει να έρθουν κ να γνωρίσουμε κ νεότερα μέλη.

Ο βοιωτικος κάμπος μαζί με τα αδέρφια Κιθαιρωνα κ Ελικωνα μας περιμένουν κ φέτος.
-------------------------------------------------------------



Οι διαδρομές είναι έτοιμες στο Μοσχοποδι έχει γίνει ένα μικρό λάθος που αντί για δεξια πήγαμε αριστερά κ πέσαμε πάνω στο ίχνος για λίγο, μικρό το κακό.

Θα το καταλάβετε μόνοι σας αλλά θα το δούμε κ στο σημείο συνάντησης.

Πολύ δύσκολα κομμάτια δεν μπήκαν για να αποφύγουμε πιθανά κολλήματα κ καθυστερήσεις.

Θα ήθελα να μην βρέξει για να κάνουμε όλη την διαδρομή, αν βρέξει μάλλον θα αποφύγουμε τον κάμπο, όποιος θέλει πάει για λασπολουτρο.

Η διαδρομή από Μοσχοποδι έως Ερυθρές είναι 48 χιλιόμετρα.
Από Ερυθρές έως Πέτρα είναι 137 σχεδόν, σύνολο 185 χιλιόμετρα.

Τα χιλιόμετρα είναι αρκετά η μέρα μικρή κ ο αριθμός των συμμετεχόντων άγνωστος :D.
Βλέποντας κ κάνοντας.

9:30 με 9:40 καλό θα ήταν να ξεκινήσουμε για να βγει η βόλτα.
Σημείο συνάντησης εδώ

Όποιος θέλει μετά την βόλτα πάμε για προβατίνα.
 

Attachments

Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Ω ρε γμτ, στις 3 Δεκεμβρίου θα γίνει το Enduro Βετεράνων στα Μέγαρα οπότε οι εντουράδες του φόρουμ έχουμε σοβαρό δίλημμα.
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ω ρε γμτ, στις 3 Δεκεμβρίου θα γίνει το Enduro Βετεράνων στα Μέγαρα οπότε οι εντουράδες του φόρουμ έχουμε σοβαρό δίλημμα.
Εσύ είσαι νέος ανθρωπος τι δουλειά έχεις με του βετερανους? :)
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Εσύ είσαι νέος ανθρωπος τι δουλειά έχεις με του βετερανους? :)
Εγκυκλοπαιδικά και μόνο στους αγώνες εντούρο μετά τα 40 θεωρείσαι βετεράνος και μπορείς να τρέξεις στην εν λόγω κατηγορία. Οι πιο πολύ βέβαια τρέχουν σε κανονικές κατηγορίες. Αυτοί δηλαδή που δεν είναι μεταλλιάκηδες. Οι άλλοι ψάχνουν να βρουν που έχει λιγότερες συμμετοχές μπας και τσιμπήσουν καμμιά καλύτερη θέση άρα μετάλλιο ή κύπελλο.

Εγώ είμαι 50ρης οπότε παίζω άνετα μπάλα στη μάζωξη. Άλλο πως νιώθω.

ΟΜΩΣ...

Μετά τη βόλτα έχει ψητό και φαγητό σε τραπεζάκια γύρω από ένα ξωκλήσι και μαζεύεται όλη η avantgarde του Enduro οπότε πέφτει γέλιο .

Συνήθως η διαδρομή είναι εύκολη και μικρή οπότε την κάνουμε Χ2 ή Χ3 φορές. Να δείτε πως οδηγάνε κάτι παλιες καραβανες που σου μ@μ@νε την ψυχολογία. Τάπα πάνε και με κάτι μηχανάκια προϊστορικά.
 

sfera

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Σταμάτης
Μοτό
Tenere700, CRM250, Bandit 650
Ω ρε γμτ, στις 3 Δεκεμβρίου θα γίνει το Enduro Βετεράνων στα Μέγαρα οπότε οι εντουράδες του φόρουμ έχουμε σοβαρό δίλημμα.
Ασε μετα την αλλαγη που κανανε δεν θα καταφερω να παω και ειναι ωραια φαση στο εντουρο των Βετερανων.
ΛΕΩΝΙΔΑΣ. βαλε αλλη ημερομηνια καθε 15μερες Βοιωτια θα ειμαστε
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ασε μετα την αλλαγη που κανανε δεν θα καταφερω να παω και ειναι ωραια φαση στο εντουρο των Βετερανων.
ΛΕΩΝΙΔΑΣ. βαλε αλλη ημερομηνια καθε 15μερες Βοιωτια θα ειμαστε
Θα το δούμε γιατί κ εγώ δεν έχω κενό αυτή την περίοδο εύκολα .
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Είχα ένα μικρό κενό κ έκανα μια βόλτα χωρίς πολλά πολλά μια κ ήθελα να αποφύγω τα δύσκολα λόγο ότι ήμουν μόνος.
Λίγες εικόνες απο πιθανή διαδρομή.


Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
:friendship:
Είχα ένα μικρό κενό κ έκανα μια βόλτα χωρίς πολλά πολλά μια κ ήθελα να αποφύγω τα δύσκολα λόγο ότι ήμουν μόνος.
Λίγες εικόνες απο πιθανή διαδρομή.


Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μοσχοπόδι στη Θήβα βλέπω? Ωραία πράματα
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Είχα ένα μικρό κενό κ έκανα μια βόλτα χωρίς πολλά πολλά μια κ ήθελα να αποφύγω τα δύσκολα λόγο ότι ήμουν μόνος.
Λίγες εικόνες απο πιθανή διαδρομή.


Στάλθηκε από το SM-A346B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Νόμιζα ότι θα ήταν δύσκολο αλλά βλέποντας την φλαταδουρα :brr:στην τελευταία εικόνα αναθεώρησα...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σκέψου να έχει βρέξει κιολας και να έχει λασπώσει καλά...
Με ελαφρύ μηχανάκι περνάς με κλειστά μάτια.
Με βαρύ όμως...?
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Οι διαδρομές θα είναι κατάλληλες για τα μεγάλα ,θα γίνει εκτίμηση πρώτα .
Σίγουρα κάποια περάσματα όπως σε όλες τις βόλτες θα έχουν κ λίγο τσιλι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οι διαδρομές θα είναι κατάλληλες για τα μεγάλα ,θα γίνει εκτίμηση πρώτα .
Σίγουρα κάποια περάσματα όπως σε όλες τις βόλτες θα έχουν κ λίγο τσιλι.
:ll:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Λεωνίδα δεν ξέρω αν την ημερομηνία που θα γίνει η βόλτα θα δουλεύω ,αλλά αν κάτσει καμία μέρα και ταιριάζει για αναγνωριστική και θες παρέα ή βοήθεια στις διαδρομές,είμαι μέσα :friendship:
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο. Δεν γίνεται να απαντήσετε εδώ.
Top Bottom